Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

birşey soracağım.
2. gün sahura kalktım.sofra hazır.tam oturduk ikinci lokmada ezan okundu.
ilk gün kötü geçmişti benim.bu nedenle ezan bitene kadar yemek yedim.?
sizce kabul olur mu bu şekilde. eşim ezan bitene kadar yiyebilirsin demişti de.

dün tam ezan okundu ağzımda yumurtanın sarısı vardı eşim ezan sonuna kadar yenebilir desede benim içime sinmedi afedersiniz ağzımdakini çıkardım ama bilmeden yaparsan günah değil.

gerçi bu konuda alimlerde ikiye ayrılıyor sanıyorum ki ezan sonuna kadar yenilebilir diyenlerde var.

Canım kendini biraz iyi hissettireyim bari :KK1: ben 38 yaşındayımmmm....

bende sahurdan beri oğlanla uğraşıyorum, bizim de astımımız var. yine atak geldi, allah tüm bebelerimize şifa versin.

Allahım sanada evlatlarınada uzun ömürler versin inşalalh.kuzumada çok geçmiş olsun inşallah hemencecik iyileşsin.

Maşallah mattika...
33 dakıkada 3 km yurumen ıcın cogunlukla aynı hızda yurumen lazım, nasıl yapıyorsun...
Ben sana yaptıgım seklı yazayım...
İlk 2,5 ıle baslatıyorum ve her 10 sanıyede bır derece artırıyorum 2,6 gıbı...
4. dakıkaya geldıgımde 5 km hıza ulasmıs oluyorum...
26. dakıkada 5 km hızdan gerıye dusuyorum 15 sanıyede bır ve yıne 2,5 km ıle bıtırmıs oluyorum boylece nefesım dengeye ulasıyor ve bu sekılde sadece 2.1 km katetmıs oluyorum...

Bu arada afyon merkez mı?
Ben orada okudum cok ozledım oraları ve Altınay sekerlemeyı :KK1:

Allah sabır ve kolaylık versın bıcırlarınızla...
Temponun epey yuksektır...

Nee?
!6 yasındamısın?
Bak bızı topladın buraya aferın kuzum on ayak oldun ablalarına...

Fıkrımı belırteyım, on yargı ıle yaklasanlar olacaktır...
Kendı adıma konusuyorum, adetım ılk gunu cok sancılı gectıgı ıcın ve ılac almam gerektıgı ıcın o gun tutmuyorum fakat ıkıncı gunden ıtıbaren ne agrım kalıyor ne de cok fazla adetım... Ben ıkıncı gunden ıtıbaren orucumu tutmaya baslıyorum...
Allah u Teala o donemlerde kadına musade vermıstır ''İstemeyen tutmasın, sonra telafı edılır seklınde''. Fakat asla tutulmaz dıye bır ıbare yoktur... Bu yuzden ben tutuyorum...

Allah sıfa versın melegıne...

yavrum ya kıyamem ben.hiç hastalanmasa keşke kuzularımız çok geçmiş olsun umarıum hemencecik atlatır .orucu ne yaptın canım bence tutmamalısın adetin yaklaştığını belirten akıntı kırmızı olmasada kahverengi pembe kesinlikle tutmamalısın canım.
kızlar dün akşamdan sonra bir daha gelmedi akıntı filan hiçbişey yok bende tuttum orucumu ama kafam karıştı şimdi

dün tam ezan okundu ağzımda yumurtanın sarısı vardı eşim ezan sonuna kadar yenebilir desede benim içime sinmedi afedersiniz ağzımdakini çıkardım ama bilmeden yaparsan günah değil.

gerçi bu konuda alimlerde ikiye ayrılıyor sanıyorum ki ezan sonuna kadar yenilebilir diyenlerde var.

bende öyle biliyorum ezan okundumu yeme işi biter nasılki iftarda orucumuzu açmak için ezanın bitmesini beklemiyorsak sahurdada ezanın bitmesini beklememeliyiz diye düşünüyourm

kızımıda şimdi uyuttum çok huysuz hasta olduğu için ilaçlarını verdim uyuttum
ouyurken bende işlerimi halledeyim

Forumda dini paylaşımlar yasak uzatmak istemiyorum fakat söylemezsem vebal altında kalacağım Bazı dini hükümler kuranda açık belirlenmez bu durumlarda kaynak Pygambere efendimiz s.a.v onun sözlerine itibar etmemek şefaatinden mahrum kalmak demek Allah korusun.O yüzden lütfen nette her yazılana inanmayın çok iyi araştırın iyi hocaların yorumlarını dinleyin.

Peygamber efendimizden sonra ise kaynaklar mezhep imamlarıdır her mezhebe göre bazı hükümler küçük farklılık gösterebilir.

bu konuda hakkındaki paylaşımlarımızı özelden devam edelim olur mu.

bende yazmassam vebalde kalmaktan korkuyorum o yüzden kısaca son bişey yazmak istedim.
k.kerimde zekat vermemiz emrolunuyo,namaz kılmamız emrolunuyo ama zekatı malın kaçta kaçından vereceğimiz,namazı hangi vakitlerde kılacağımız peygamberimizin hadisleriyle açıklanmış.
yani kuranı kerimde bizim anlayamadığımız noktaları peygamberimiz izah etmiştir,adet konusunda da pek çok hadis vardır,lütfen ilgilenin.

Forumda dini paylaşımlar yasak uzatmak istemiyorum fakat söylemezsem vebal altında kalacağım Bazı dini hükümler kuranda açık belirlenmez bu durumlarda kaynak Pygambere efendimiz s.a.v onun sözlerine itibar etmemek şefaatinden mahrum kalmak demek Allah korusun.O yüzden lütfen nette her yazılana inanmayın çok iyi araştırın iyi hocaların yorumlarını dinleyin.

Peygamber efendimizden sonra ise kaynaklar mezhep imamlarıdır her mezhebe göre bazı hükümler küçük farklılık gösterebilir.

bu konuda hakkındaki paylaşımlarımızı özelden devam edelim olur mu.

Sadece suna cevap vermek ıstıyorum...
Boyle bırsey olamaz...
Dınde doğrular ve gercekler tektır, asla ona gore ya da buna gore dıye ayırt edılemez...

Özelden devam etme konusuna katılıyorum...

Bu arada gaz problemı yasayan var mı arkadaslar varsa neler yapıyorsunuz bunu yasamamak ıcın?

gaz sorunum yok şükür gaz yapan yiyecekler yemiyorum fakat emzirme döneminde müthiş yaşıyordum bu sorunu ve yemeklere yada yoğurdun içine kattığım kimyonla çözüyordum sorunu.

gaz sorunum yok şükür gaz yapan yiyecekler yemiyorum fakat emzirme döneminde müthiş yaşıyordum bu sorunu ve yemeklere yada yoğurdun içine kattığım kimyonla çözüyordum sorunu.

aaa gercekten mı?
Ağrıdan kıvranıyorum resmen ya...

Doktordan falan mı duydun arkadasım...
Ben baharatı asırı severım, kımyonla baslarım kekıkle bıtırırım aksam deneyım bı...
Tesekkurler...

aaa gercekten mı?
Ağrıdan kıvranıyorum resmen ya...

Doktordan falan mı duydun arkadasım...
Ben baharatı asırı severım, kımyonla baslarım kekıkle bıtırırım aksam deneyım bı...
Tesekkurler...
canım emzirirken bebeğede gaz geçmesin diye çok yedik bilinen bir şey bu.sonra rezene çayıda iyi gelir.mutlaka dene derim.

off kızlar masallah amma yazmıssınız oku oku bıtmedı ama durum cok guzel bır durum cok sevındım

canım kete nedir ? hamur işi ise beğenmedim menünü karbonhidrat ağırlıklı olmuş:KK20: :KK16:

tatlım 4 dolma yemişssin yanında 2 dilim pide bana çok geldi açıkçası :KK16:

aynı 3 mil ise 2.milde kate denilen kadın yaptırıyor ozaman süper oluyor nasıl bir enerjidir diyorum :KK60:

bende 2 gündür 48 dak.leslie yapıyorum canım sende indirip evde çok rahat yapabilirsin normal yürüyüşten daha çok terletiyor

kızlar kesınlıkle vucut alışana kadar tartılmayın benim gibi moreliniz bozulurrr:KK59:

oyy oyy du bı salaklık edıp tartıldımmmmmm ve moralım sıfır 1,5 kılo fazla gosterdı ama o kadar kılo almamı ımkanı yok wc problemımden dolayı oldugunu sanıyoru bır dahada tartılmammmmm

Helesükür bu Baslıgı bulabildim kac günden beri arıyordum bulamıyordum :)) Puffy benide eklermisin listeye suan 67 Kiloyum Hedefim 60 olmak.Ha bide sahurları dedigim gibi Sütlümısırgevregi yiyorum gayette iyi tok tuttuyor.İftardada bol bol suyumu icip yemeklerden azar azar yiyorum ve hic ekmek aramıyorum nedense yemekleri ekmeksiz yiyorum.Kilomu simdilik koruyorum ama benim böle bi problemim var Bagırsaktembeligi vardı bende ramazanda dahada beter oldu tuvalete cıkamıyorum ve bu beni coook rahatsız ediyor ne yapmalıyım öneriliriniz varmı arkadaslar :KK43:(

valla herseyı denıyorum henuz cozum bulamadım canım hosgeldın bu arada

aç tok farketmiyor keyifle içilebilecek bir çay markasıda doğadn kayısılı form çay.dıtlanacakmıyım acaba:KK60:

hımmm evde vardı yaa aksam bırde onu deneyımmm patlamak uzereyım artık

ağlamak yasaaak :KK50: bak burada çoğu kişi ağladı bu durumu için ( başta ben sabahtan başlardım akşama kadar ara ara sinir olurdum kendime )
sistemli bir şekilde sağlıklı yemeye alıştığımızda vereceğiz zaten. bak bana doktorum ne dedi biliyor musun .. ramazanda genelde kilo alınır fakat sakın kasma kendini veremesen bile almamış olman güzel birşey olacaktır tam gaz devam edeceğiz ramazandan sonra.. bellki bizim metabolizma kilo yapmaya eğilimli o zaman kilo almamamız bir başarı olmaz mı bir de hazır çorba yerine ne bileyim şehriye çorbası yap tel çorba yap kolay kolay pişir koy akşama çok katkı maddesi oluyor tatlım .. çok canın çektiğinden tadına bakımlık ye hepsinin tadı ona benzer işte.. suyu bol tüket .. ben tarçınlı çayın yararını gördüm onu da yapabilirsin bak .. yada devlet hastanesinin bi diyetisyenine git özel olmasına gerek yok .. yeter ki moraller bozulmasın .. bak benim de15 kilo fazlam var ama bu topic sayesinde moral bulmuştum 1 ayda 2.8 kilo verince moralim bozulmuştu .. ama yılmak yok bak burada bi sürü arkadaşız kilo veremesek bile almayacağız !! yasaklardan uzak durdukça hepimiz 38 beden hatun olup çıkacağız gör bak :KK71:

yaa daha oncede sordum ama gormedın sanırım tarcınlı cay nasıl bısey acep bılgı verırsen sevınırım

Bugün alışveriş merkezine gittik. Kızlar çok beğendiğiniz kıyafetin üstünüze cuk diye oturmasının tadı hiç bi yemekte yok :)

Normalde bana 38 beden pantolon dat gelirdi bugün denedim ve aynada Allahım sen nasıl yaratmışsın :21: dedim :)
Nolur tutalım azıcık boğazımızıı :KK34::KK34:

cok sevındım canım senın adına

kızlar bu arada baya kalabalığız
herkes kendini tanıtsa, tanışsak kaynaşsak güzel olmaz mı

27 yaşındayım, evliyim, çocuk yok :KK70:
matematik öğretmeniyim
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim..:21:

bende 32 yasındayım bırı 11 aylık bırı 4 yasında ıkı cadım var .muhasebecıyım 7 senelık evlıyım rizedeyım

Muhasebe mezunuyum oğluma hamile kaldığımdan beri çalışmıyorum ev hanımıyım
Oğlum 3 yaşında istanbulda yaşıyorum sizden büyük bir yaştayım 33 gibi:KK1: 6 yıllık evliyim.tanıştığıma memnun oldum kızlar.

bende dıyordum en yaslı benım sanırım dıye
Kızlar benim de kendi tasarladığım ramazan diyetim bu.Denemek isteyen olursa diye paylaşmak istedim.Ben 4 günde bu diyetle muazzam kilo attım ve hiç acıkmadım,umarım işinize yarar.Sevgiler...
30 gün boyu:SAHUR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*1 dilim kepekli ekmek yanında kahvaltılık ya da haşlanmış yumurta,ya da omlet.
İFTAR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*Günün çorbası ya da 1 porsiyon sebze yemeği ya da bir porsiyon et
İFTAR İLE SAHUR ARASI:
*1 koca porsiyon meyve,2 galeta ya da galeta yerine 2 parça bitter.

aslında cok guzel denemek lazım ama haftaya deneyım bunu

ben bugün sabahçıyım sanırım kızım ateşlendi uyandı ayakta şimdi ne zaman uyur bilmem
ateş düşürücü verdim ama uyusa bile benim uyumamam lazım eşim işe gidicek kalkamam

gecmıs olsun canım aynen bende 4 gundur hastalıkla ugrasıyorum ıkı kızım ve esımde ateslendı nereye yetısecegımı sasırdım cok sukur cok ıyıler sımdı

sormaaaa o kadar gencin arasında insna kendini epeyce yaşlı hissediyor galiba:KK1:

ne yaslısı canım daha durr yaaa

kızımıda şimdi uyuttum çok huysuz hasta olduğu için ilaçlarını verdim uyuttum
ouyurken bende işlerimi halledeyim

hadı kolay gelsınn

Slm kızlar benim oruç gitti bugün. Biraz soğuk almışım sanırım. Kensimi çok iyi hissetmiyordum. İftardan sonra 5-10 dk. kestireyim diye bir yatmışım gözümü açtığımda sabahın 7 siydi. Bebeğe de eşim bakmış gece falan. sağolsun. Gece bir ara uyandım ama sahur vakti çoktan geçmişti. Aç oruç da tutmak istemedim. İşyerinde yine bir şey yiyemiyorum zaten. Ara ara kaçamak yapıp su içiyorum. Midem hala kötü yalnız, belki düzeltir biraz diye, öğle yemeğine bolca karabiber attım. Orucum gitti diye çok üzgünüm.

sızı okumaktan menumu yazmayı unuttum :KK17:

iftarda

1 bardak su bır zeytın

yarım kase limonlu şehriye corba

azıcık pıde

1 tanecık karpuz

1 cay kasıgı bal

3 tane kucuk tavuk

arada cok uzelerek belırtmek ıstıyorum kucucuk bır pıdeye 1 tatlı kasıgı sarelle surduum yedım ıftardan once tartıldıgımda 1.5 kılo fazla cıkınca sınırım bozuldu:KK52: yesılcay ıctım

sahurdada

bır kucuk gozleme

bır bardak cay

1 tatlı kasıgı sarelle

ve tabı bol su ıctım ayrıca yatmadan oncede bır kayısı yedımmmmm

Slm kızlar benim oruç gitti bugün. Biraz soğuk almışım sanırım. Kensimi çok iyi hissetmiyordum. İftardan sonra 5-10 dk. kestireyim diye bir yatmışım gözümü açtığımda sabahın 7 siydi. Bebeğe de eşim bakmış gece falan. sağolsun. Gece bir ara uyandım ama sahur vakti çoktan geçmişti. Aç oruç da tutmak istemedim. İşyerinde yine bir şey yiyemiyorum zaten. Ara ara kaçamak yapıp su içiyorum. Midem hala kötü yalnız, belki düzeltir biraz diye, öğle yemeğine bolca karabiber attım. Orucum gitti diye çok üzgünüm.
geçmiş olsun canım ramazan sonrası telafi edersin inşallah.

Kızlaar dün 20 dk ip atladım sonundaa :KK9:
Sahur menüm de şöyle ..
1 kase netsle müsli (1 su bardağı sütle )
1 bardak çay
3 bardak su
daha yemem gerekiyordu ama midem çok doldu yiyemedim müslinin de lif değerleri vs yüksek diye ona güvendim bakalım ..

Kızlaar dün 20 dk ip atladım sonundaa :KK9:
Sahur menüm de şöyle ..
1 kase netsle müsli (1 su bardağı sütle )
1 bardak çay
3 bardak su
daha yemem gerekiyordu ama midem çok doldu yiyemedim müslinin de lif değerleri vs yüksek diye ona güvendim bakalım ..

ya bende k fleks ymek ıstıyorum ama acıkırım dıye korkuyorum

X