Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Ben iftarda ekmek falan yiyemiyorum, zaten normalde de ekmek seven biri değilim genelde yemekle doyururum karnımı. Tok tutsun diye sahurda ekmek yiyorum. Vücudum ekmeğe alışık olmadığından mıdır nedir gün boyu hiç acıkmıyorum. Ama su konusunu nasıl halledicem bilmiyorum. İftar sahur arası 2 litreyi buluyo içtiğim su ama yetmiyooooor.

Listeyi güncelledim 46 kişi olduk yakında 50yi buluruz hayırlısıylaa

Pazartesine gününü sizde benim gibi sabırsızlıkla bekliyo musunuz ? Valla ben suan kendimi cok hafif hissediyorum

boyle gidersek Allahın izniyle başarıcaz ins arkadaslar cok sabırsızım

güllesu canım midemde benim aç kaldığım zaman kazınma oluyordu onu tamamen ortadan kaldırmasada dünzen daha iyiyim azalttı .

bende zeytin susatır diye sofraya bile koymamıştım ama,suya koyarak deneyelim.zaten günde 4 5 tane zeytin hakkım var kendi diyet listemde

Yemek yemek bünyeye ağırlık resmen, dün bütün gün hiç terlemedim namaz kılarken akşam ezanı okundu çorbamı içtim namaz kılayım dedim terledim durdum

ya kızlar beni sahur değilde iftar korkutuyor dün misafirlerim vardı abarttım
ama amacım önce çorba içmek 2 saat ara verip salata ve z.yağlı hafif bişeyler yemek
inş. bugün başaracağım

pufy cim,listeyi güncellemişin ama bende soru işaretleri kalmış,şu anki kilom 69 500
hedef kilom da 65
tabi ben 77 ile diyete başlamıştım
en korktuğum da ramazanı şerifte geri almak.

bi ben eklenmedim şu listeye yaa.

bi zahmet ekle benide 69 kg. hedef 60

benim hedefim 52 canım aslında elli ama önce 52 yi görsem dünyalar benim olur
o yüzden 52 diyelim

tamam bayanlar hallettim düşündümde ramazandan sonra ki bayraam hepimiz icin büyük bi sınav gibi olcaak

diyet için düşünmedim de sahura geç kalktım.birkaç dakikada yediklerim bunlar.
vaktim olsa idi yumurta vs de yiyecektim ama olmadı. bugün düne göre daha iyiyim ama.alışıyorum sanırım.

Bir arkadaşımızın diyet listesi vardı bulamadım onu kimdi bir daha yazabilir mi.

sahur :
kalkınca 2 sb su
1 su bardağı süt
1 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir geceden suda bekletilecek.
1 yk reçel,bal,pekmez
3-4 dlm ekmek
domates salatalık.

arkasından 1 pors. meyve.

iftar :
2 sb su
1-2 zeytin veya 1-2 hurma
1 kase çorba
1 tk yağlı salata

10-15 dk ara

5-6 yk ana yemek
3 yk yoğurt-cacık veya ayran
1 dlm ekmek veya 1 kare pide

21.30 da 2 porsiyon meyve
veya 1 porsiyon meyve 2 top dondurma veya sütlü tatlı

toplam 10 su bardağı su içilecek!

ramazanda kilo vermek zordur diyor doktor. metabolizma kitleniyormuş. bakalım görcez.

benim böyle bir listem var ama ??

slmmm kızlarrrr:2:

bugün bende pufy gibi kendimi hafif hissetmeye başladım ama pazartesiye kadar tartının üzerine çıkmicam
bu işi başaracağız sanırım yuppiii

iftardan sonra görüşürüz kızlar
böyle iyi oldu,birbirimizle yarış edercesine zayıflama planı
kendi başımıza olunca ne kadar dikkat etsekte kaçamaklarımız fazla oluyodu.

bu liste benim gündelik listeme çok yakın bi liste ama ramazanı şerif için tekrardan gitmedim
inşallah sonunda hepimiz kiloları vererek çok mutlu oluruz.

çok teşekkür edeim canım yeni listeyide yaz lütfen.

pufy cim canım bu listeyi 1.sayfaya örnek menü olarak taşırmısın lütfen bulmamız kolay olsun

puffy sanirim mesajimi görmedin, benide listeye eklermisin?

puffy sanirim mesajimi görmedin, benide listeye eklermisin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…