Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Günaydın hatun kişilikler bugün sabah bir koşu diyetisyene gittim geldim listemi aldım sonunda :KK66:
Ramazan için de birkaç yazı verdi okuyacağım ilk nete geldim valla .. :21:
Dışarısı yanıyor resmen .. susuzluk çok fena :KK50:

2. günümüz nasıl :KK64:

Günaydın hatun kişilikler bugün sabah bir koşu diyetisyene gittim geldim listemi aldım sonunda :KK66:

listeyi hevesle bekliyorum.

hani listeee =)

İftarda
tarhana çorbası, 1 yk light yoğurt, 1 dilim pide yedim. Bir de 2 zeytin, küçük 1 dilim peynir yedim.
Bunlar beni şişirdi yemek yemesem olurdu ama yediklerim az diye biraz hazmetmeyi bekledim 20 dk. falan.
1 adet mantarlı biftek ve salata yedim sonra da.

saat 10 gibi biraz üzüm ve 1 kayısı yedim.

yatana kadar 1 ltre su içtim, 1.5 içmeliydim ama uyuyakalmışım çok yorgundum.

sahurda 1 dilim pide biraz peynir, 3 çeri domates, 1 biber ve biraz çilek reçeli yedim. 1 bardak light süt, 1 bardak yeşil çay, yarım litre su içtim.

Biraz yoğun ve yorucu bir gündü dün, öğleden sonra kızımın teyzesi başım dönüyor falan dedi pek önemsemedim oruçtandır diye, sonra tansiyonunda şüphelendim ölçtüm 19'a 10,5 dehşete kapıldım, inanamadım. Dil altı falan zor düşürdük. Bugün sabah da hastaneye götürdüm onu tahlil falan verdik, bakalım altından ne çıkacak. Yine işe gidemedim yani evdeyim bu saatlerde açlık çok hissediliyor öğlen yemeği saati geçince insan rahatlıyor.

Sevgiler.:90:

akdeniz karadeniz listeyi isteriz :KK52::KK52::KK52: :KK53::KK53: :KK76:

slm arkadaslar öncelikle allah c.c hepimizin tuttugu orucu kabul etsin. Benimde bu raazanda hedefim bes kg vermek insallah basaririm, tabiiki isteyen herkes insallah basarir. Ilk gün hic zorlanmadim bayada kontrollü yedim bugun ikinci gün darisi bugünün basina diyelim :)

Saat geçtikçe tansiyonum düşüyor benim dün 9 a düştü bir de dışarı çıksam kesin bayılıp kalırım bi köşede :KK1:

benim bugun ilk gunum dun adetimin son gunuydu tutmadım hatta bugun bıle bıraz geldı umarım sayılır orucum aclık vurdu bıraz beni 1 bucuk ay öncesi mide spazmı geçirdim midemde yanmalar var umarım ramazan ayı boyunca problem yasamam ramazan ayımız mubarek olsun .

Slm kızlar biraz geç oldu ama sahur menümü yazayım
uyanınca ballı limonlu ılık su içtim
1 yumurta
1 bardak süt
1 domates 1 biber
1/4 salatalık
5 tane z.yağlı yaprak sarma
3 yeşil zeytin
2 fincan limonlu yeşil çay
1 dilim kepek ekmeği
1/2 lt su

1600 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ - ( bunu benim kilo ve boyuma göre verdi 1.58 boy 70.3 kilo 1 ayda ortalama 4 kilo vermesi beklenir.BKI ya göre veriliyor günlük klori ihtiyacına göre .. listeye gelelim ..

Çay kahve serbest her türlü bitki çayı. ama şekersiz. salça , sirke baharat serbest. ama salamura yada turşu vb yasak

Sahur:
açık çay istenildiği kadar
1 kase çorba
1 kib. kut beyaz peynir yada 1 yumurta
5 tane zeytin
3 ince dilim ekmek ( bu tost ekmegi kadar olacak bunun boyutunda pide de olabilirmiş arkadaşlar)
Çiğ sebze yağsız söğüş olacak

İftar:
1 kase çorba
3 köfte kadar et
1 su bar yoğurt
4-5 yemek kaşığı sebze yemeği (( suyundan olmayacak))
3 ince dilim ekmek
İstenildiği kadar salata (( yalnız yağsız ))

iftardan sonra 3 ara öğün meyve ve 1 su bar. yoğurt var istenildiği gibi yayılabilir bu araya
ayrıca 2.5-3 lt su .. eğer tatlı ihtiyacı çok olursa dondurma olacak bu da süt oranından düşülecek . birkaç dönüşüm yiyecekleri var
bunları istenildiği gibi değiştiriyoruz mesela 1 su bar yoğurt=1 su bar süt=2 su bar. ayran
yada ekmekte 1 dilim=2 kaşık makarna=2 kaşıkpilav=1 kase çorba

SÜT VE SÜT YERİNE GEÇEN BESİNLER
Ortalama ölçü Miktar (g)

Süt 1 su bardağı 160
Yoğurt 1 su bardağı 160
Ayran 2 su bardağı 320
Cacık 2 kâse 320

BİR KÖFTE BÜYÜKLÜĞÜ ET YERİNE GEÇEN BESİNLER
Ortalama ölçü Miktar (g)

Köfte 1 adet 30
Pirzola (kemiksiz) 1 adet 30
Tavuk eti (derisiz) 1 köfte kadar 30
Kuşbaşı 1 köfte kadar 30
Biftek 1 orta büyüklük 30
Balık (yağsız) 4-5 hamsi kadar 50
Kümes hayvanları 1 köfte kadar 30
Sosis 1/2 adet 30
Salam 1 ince dilim 30
Diyet tonbalığı 1/4 kutu 40
Midye 1 adet 30
Yumurta 1 adet 50
Beyazpeynir 1 ince dilim 30
Kaşarpeyniri 2/3 ince dilim 20
Eritme peynir 1 adet 15
Lor 3-4 yemek kaşığı 30
Çökelek 3-4 yemek kaşığı 30

BİR İNCE DİLİM EKMEK YERİNE GEÇEN YİYECEKLER
Ortalama ölçü
Ekmek 1 ince dilim
Hamburger ekmeği (küçük) 1 adet
Sandviç ekmeği 1/3 adet
Kuru baklagiller (kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya) 4 yemek kaşığı
Mercimek çorbası 1 kâse
Buğday unu çorbası 1 kâse
Tarhana çorbası 1 kâse
Şehriye çorbası 1 kâse
Pirinç çorbası 1 kâse
Pirinç pilavı 2 yemek kaşığı
Bulgur pilavı 2 yemek kaşığı
Kuskus 2 yemek kaşığı
Makarna 2 yemek kaşığı
Erişte 2 yemek kaşığı
Patates 1 küçük boy
Kestane 2 orta boy
Haşlanmış mısır 1 küçük boy
Patlamış mısır 1 su bardağı
Leblebi 1 çay bardağı
Tuzlu bisküvi 2 adet
Simit 1/3 adet
irmik 2 yemek kaşığı
Nişasta 2 yemek kaşığı
Yufka 1/8 adet
Etimek 2 adet
Bazlama 1 etimek dilimi büyüklüğünde
Kepek 3 yemek kaşığı
Kepekli diyet bisküvi 4 adet

1 TATLI KAŞIĞI YAĞ YERİNE GEÇEN BESİNLER
Ortalama ölçü Miktar (g
)
Ceviz 2 adet (-)
Fındık, fıstık 6 adet (-)
Mayonez 1 tatlı kaşığı 5
Zeytin 5 adet 15
Kabuksuz kuruyemiş 1 yemek kaşığı 15
Krem peynir 1 yemek kaşığı 15

BAZI YİYECEKLERİN PORSİYON MİKTARLARI
Besin grubu Ölçü Miktar

Etli biber dolması 2 orta boy 1 sebze, 2 et, 1 ekmek
Zeytinyağlı yaprak sarma 3-4 adet 1 ekmek, 1 et, 1 yağ
Zeytinyağlı biber dolması 1 orta boy 1/2 sebze, 1 ekmek, 1 yağ
Kıymalı börek 1/2 yufkayla 2 ekmek, 1 et, 1 yağ
Simit 1 adet 4 ekmek, 1/2 yağ
Kadınbudu köfte 1 adet 1 et, 1/2 ekmek, 2yağ
Patlıcankebabı, Şişkebabı 1 porsiyon ,1 porsiyon 2 sebze, 2 et,3,5 yağ 1 sebze, 5 et, 3 yağ
Taskebabı 1 kepçe 1,5 ekmek, 3 et, 2 yağ
Kıymalı yaprak sarma 2 adet 1/2 sebze,1/2ekmek,1 et,l yağ
Zeytinyağlı barbunya 4-5 yemek kaşığı 1 et, 1 ekmek, 1 yağ
Pizza 35 cm çapında pizzanın 1/8'i 1 ekmek, 1 et, 1 yağ
Kakaolu kek 1 dilim 1,5 ekmek, 4 yağ
Talaşböreği 1/2 adet 1 ekmek, 1 /2 et, 5 yağ
Whopper 1 adet 3 ekmek, 3 et, 4 yağ
Cheeseburger 1 adet 2 ekmek, 2 et, 2 yağ
Hamburger (büyük boy) 1 adet 2,5 ekmek,3 et, 5 yağ
Peynirli pizza (ince) 3 dilim 3,5 ekmek, 3 et, 1 yağ
Peynirli pizza (kalın) 3 dilim 5 ekmek, 3 et, 1 yağ
Pepperoni 3 dilim 3 ekmek, 3 et, 2 yağ
Sütlaç 1 kâse 1 süt, 1 ekmek
Aşure 1 kâse 2 ekmek
Yayla çorbası 1 kepçe 1/2 süt, 1 tahıliçliköfte (haşlama)
1 adet 1 et, 1 tahıl
Çiğköfte 4 adet 1 et, 1 tahıl
Mantı (yağsız) 6 yemek kaşığı 1 et, 2 ekmek
Et şiş 7-8 parça 3 et
Tavuk şiş 7-8 parça 3 et
Döner 1 porsiyon 3 et, 1 yağ
Lahmacun 1 orta boy 2 ekmek, 1 et, 1 yağ
Etli pide 1 adet 4 ekmek, 2 et, 1 yağ
Peynirli pide 1 adet 4 ekmek, 2 et, 1 yağ
Hamburger 1 adet 2 ekmek, 2 et, 1 yağ
Tavuklu sandviç 1 adet 3 ekmek, 2 et, 1 yağ
Dönerli sandviç 1 adet 3 ekmek, 2 et, 1 yağ
Sosisli sandviç 1 adet 3 ekmek, 1 et, 1 yağ
Tost (kaşarlı) 1 adet 2 ekmek, 1 et, 1 yağ
İzmir köftes 1 porsiyon 1 ekmek, 3 et, 2 yağ
Terbiyeli köfte 7-8 adet 1 ekmek, 3 et, 2 yağ
Sebzeli köfte 5-6 adet 1 sebze, 2 et, 1 yağ
Mercimek köftesi 3 adet 2 ekmek, 1 yağ
Poğaça (peynirli / kıymalı) 1 adet 2 ekmek, 1 et, 1 yağ
Etli kuru baklagil 6 yemek kaşığı 1,5 ekmek, 1 et, 1 yağ
Piya 6 yemek kaşığı 1,5 ekmek, 1 yağ
Yumurtalı ıspanak 4 yemek kaşığı 1 sebze, 1 et, 1 yağ
Sebzeli börek 1/2 adet 2 ekmek, 1 sebze, 1 et, 1 yağ
Etli kabak dolması 1 büyük boy 1 sebze, 1 et, 1 yağ

YASAKLAR* Kolalı, şekerli içecekler
* Kızartma
* Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
* Alkol (özellikle bira)
* Beyaz un,
* Beyaz şeker
* Doğum kontrol hapları
* Aşırı gündüz uykusu
* Çikolata
* Yağlı çerezler
* Cips

günaydin kizlar! benide araniza alin ne olur, çok ihtiyacim var, kilolarimdan bunalim artik :KK43::KK9: 1.61 boyum ve dün tartildim 69.3 kiloyum hedefim 55kg

dün iftarda yediklerim:
yarim litre su ile orucumu açtim
yarim tabak karpuz
2 çatal makarna
1 küçük dilim az yagli su böregi

arada yediklerim
bir avuca yakin leblebi
cikolata :KK43:

sahurda yediklerim
100gr yogurt
çok küçük bir parça tavuk
1dl ekmek
1kk diyet peynir
1 ka$ik kiyma

yarin daha dikkatli olacagim iftarda biraz fazla yedim sanirimm :KK43:

Canım bence çok yememişsin, karpuz ve su çok şişirmişir tabi, sebze yemeği iftarda iyi olur bence. Sebze ve etimizi ihmal etmemeliyiz, sahurda tavuğunu yemişsin. Sahur iftara göre daha iyi bence.
Merhabalar :KK71:
Herkese hayırlı Ramaazanlar...Bende 62 kiloyla diyete başladım ama aslında diyet demeyeyim buna 1 kilo verip kilomu korumak istiyorum zira 2. bebek için planlarımız var işallah ...
Ama bu şekilde giderse bir değil bir kaç kilo vericem galiba :KK37:
zira iftarda tarhana çorbası ,salatalı,börülce salatası ve 1 dilim peynir yedim ekmek yiyemedim ama acayip sıvı tüketiyorum ve hala çık tokum,işallah ilk gün olduğu için böyledir.hem çok acıkmama rağmen iftarayarım saat kala kendimi hiç iyi hisstmedim başım döndü..sizde aynı sıkıntıyı yaşıyormusunuz ?

İnşallah bebişe kavuşursun, boyunu bilmiyorum ama şöyle söyleyebilirim ne kadar zayıflayabiliyorsan zayıfla, doğum kilosu biraz da olsa kalıyor. Ben 163 boyundayım, 60 kilo ile hamile kalmıştım. Kızım 3 yaşında şimdi değil ama mart 2012'den itibaren 2. çocuğu düşünüyorum, kesinlikle 55 olmadan istemem 2.ciyi, yapışıp kaldılar çünkü.
Ben de dün çok zor yedim ama sanırım hepimiz birden iştahtan kesilmedik, ilk gündür diyedir ben de öyle düşünüyorum.
Son dakikaya kadar mutfaktaydım, mutfak sıcaktı, ben de bayılacak gibi oldum.

sahuur ;

1 kase soguk yarmalı naneli yogurt corbası
yumurtasız menemen ve biraz pideyi kacırdım galiba yne öfffffffffffffffffff napcam ben bole kacamaklar ama iftarda yemedigim icin yiyim diyorum devamıda geliyo:KK43:
3-4 kavun dilimi

ve smdi yarm lt suyumu iciyorum namazımı kılıp yatacgmm :KK1:

pideyi ne kadar kaçırdın :KK14:

günaydın kızlaaarrr :emir_bebek: ben sahurda kaçırdım sanırım yaaa... yine beyaz peynirli kepekli yağsız tostumu yaptım ben biraz salçada sürerim çok seviyorum sonra 1 bardak ayranımıda içtim sonra çok az yağsız sütle special K yedim biraz şekerli bişey olsun diye ama çok rahatsız etti zor uyudum 5 bardakta su içmiştim çatlicaktım nerdeyse artık sahurda ya sadece tost ayran ya da special K yicem :)

bence çok olmamış ama dediğin gibi birisi yeterli tatlı istiyorsan 1 tk. reçel ya da bal yiyebilirsin.

günaydın herkese
orucumu suyla açtım dün akşam bir kaşık macundan attım ağzıma üzerine yine su
10 dakika sonra bir kase çorba birkaç çatal salata sonra 10 dakika ara yanlız ölüyorum sandım migrenim tuttu
bütün vücudumdan teler boşaldı beynim çatlıcaktı sanki hemen bir ağrı kesici aldım
10 daak sonra taze fasülye salata ve yoğurt yedim ve kendimi yatağa attım
15 -20 dakka sonra arkadaşım aradı çaya gelin diye
oraya gittik 2 bardak çay bir bardak kahve ve üzüm yedim
yatarkende yeşil çayımı içtim yanlız su çok az en fazla bir litre içmişimdir sahurla birlikte

sahur menüm yine macunla başlangıç üzerine su
10 dakika sonra bir buçuk kurabiye:KK17::KK57::KK57:
salata 2 dilim tam buğday ekmeği çay
yatarkende yarım bardak süt hepsini içemedim ezan okundu
bugün niyetliyiz allaha şükürler olsun
allah sabır verssin hepimize

sanırım sahurda ç.ok su içmek gerekiyor yoksa baş ağrısı çok olabilir su kaybından. Fakat migren başka tabi onun hakkında yorum yapmiyim bilemiyorum.

Günaydın kızlar, dün işler yoğun olduğu için fazla yazamadım. Ramazanın ilk günü olmasına rağmen dün bir zorluk çekmedim. Sadece son 2 saat kala müthiş bir susuzluk vardı. Açlık hissetmedim hiç. İftarda 3 yemekten önce 3 bardak su içtim. Kesmedi ama eşim yeter artık bişeyler ye diyince kendimi frenleyebildim. Sadece 2 kaşık taze fasulye ve 2 kaşık pilav yedim. Cacık ve salata da vardı. Çayımı içip saat 10,30 gibi meyvemi yedim. Arkasında baş ağrısı başlayıp bir de bebeğim durmayınca spor falan yapamadım. Sahur da bir bardak meyve suyu, biraz peynir 3 dilim kadar ekmek ve bir kase yoğurt yedim. Eşim oruç tutmadığı için tek başıma sahur yapıyorum.

benim eşim oruç tutuyor ama sahura kalmıyor su içip yatıyor ben de tekim yani :KK43:

Okusuğum menülerden genel olarak çok az yiyorsunuz arkadaşlar
2 kaşık 3 kaşık yemekle olacak işler değil bunlar.insanın iştahı kapanıyor doğru ama zorlamakta yarar var.

yağmurcum benim eşimde şehir dışında yanlız iftar yapmak zor gerçekten seni çok iyi anlıyorum.

katılıyorum ben de. Çok az yersek tamam kilo veririz belki ama ramazan bitince norma yeme düzenine dönünce hoopp geri gelir hepsi
Saat geçtikçe tansiyonum düşüyor benim dün 9 a düştü bir de dışarı çıksam kesin bayılıp kalırım bi köşede :KK1:

aynen benim de iftardan 2 saat önce 9'a 5'ti.

listeyi hevesle bekliyorum.

akdeniz karadeniz listeyi isteriz :KK52::KK52::KK52: :KK53::KK53: :KK76:

liste bu arkadaşlar BKI 27.8 benim ona göre verdi zamanla azaltıyor zamanında 9 kilo vermiştim 3 ayda
siz de yapacaksanız BKI buna uygun olanlar yapsın çünkü kişisel bi liste ayrıca kansızlık vb tahliller de yapılıyor ona göre veriliyor
hepimize bol sağlıklı kilo vermeli günler :KK66:

benim bugun ilk gunum dun adetimin son gunuydu tutmadım hatta bugun bıle bıraz geldı umarım sayılır orucum aclık vurdu bıraz beni 1 bucuk ay öncesi mide spazmı geçirdim midemde yanmalar var umarım ramazan ayı boyunca problem yasamam ramazan ayımız mubarek olsun .

Geçmiş olsun canımm .. umarım yaşamazsın gerçekten mide sorunu ayrı bi dert gerçekten..

1600 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ - ( bunu benim kilo ve boyuma göre verdi 1.58 boy 70.3 kilo 1 ayda ortalama 4 kilo vermesi beklenir.BKI ya göre veriliyor günlük klori ihtiyacına göre .. listeye gelelim ..

Çay kahve serbest her türlü bitki çayı. ama şekersiz. salça , sirke baharat serbest. ama salamura yada turşu vb yasak

Sahur:
açık çay istenildiği kadar
1 kase çorba
1 kib. kut beyaz peynir yada 1 yumurta
5 tane zeytin
3 ince dilim ekmek ( bu tost ekmegi kadar olacak bunun boyutunda pide de olabilirmiş arkadaşlar)
Çiğ sebze yağsız söğüş olacak

İftar:
1 kase çorba
3 köfte kadar et
1 su bar yoğurt
4-5 yemek kaşığı sebze yemeği (( suyundan olmayacak))
3 ince dilim ekmek
İstenildiği kadar salata (( yalnız yağsız ))

iftardan sonra 3 ara öğün meyve ve 1 su bar. yoğurt var istenildiği gibi yayılabilir bu araya
ayrıca 2.5-3 lt su .. eğer tatlı ihtiyacı çok olursa dondurma olacak bu da süt oranından düşülecek . birkaç dönüşüm yiyecekleri var
bunları istenildiği gibi değiştiriyoruz mesela 1 su bar yoğurt=1 su bar süt=2 su bar. ayran
yada ekmekte 1 dilim=2 kaşık makarna=2 kaşıkpilav=1 kase çorba

güzelmiş liste, hemen hemen benzer bir plan yaptım ben de kendime ama hep ekmeklerim 1'er dilim yedim. İlk gece sahurda tost yiyince 2 dilim oldu, demek yiyebiliriz. Tabi ancak dengelenir.

çok teşekkür ederiz, fikir verdi.

güzelmiş liste, hemen hemen benzer bir plan yaptım ben de kendime ama hep ekmeklerim 1'er dilim yedim. İlk gece sahurda tost yiyince 2 dilim oldu, demek yiyebiliriz. Tabi ancak dengelenir.

çok teşekkür ederiz, fikir verdi.

yiyerek zayıflayacaksın dedi asla yememezlik yapma dedi. biz yemeyince beden kendini korurmuş ve korumaya alırmış gelen her besini depolarmış :KK52:

shur menüm:

1 kase special k light süt ile.

1 dilim peynir yağsız
3 yeşil zeytin.
1 dilim ekmek
1 bardak şekersiz çay.

hepsi bu kızlar birde yakşalık 1 lt su içtim (sahurda) toplamda 3 lt yi buldu du miktarım... namaz falan kıldık 3.30 da ezan okunuyor burda 4.20 gibi uyudum.. oyalandım biraz.. şimdilik bukadar hepiciiğinizi öptüm :KK54:

X