Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Ramazan'da kilo vereceğimize inanıyorum
sonrasında metobolizmamız alışacağı için diyete rahat devam edebiliriz
yalnız bayrama dikkat
evet katılıyorum.

ara öğünlerdede strese girmemek lazım birde ben bir sitede okudum diyetisyen sitesi idi kilo vermenin en basit kuralı lokmayı 13 kere çiğnemekmiş bu şekilde kesinlikle kilo verilirmiş.bilginize.zor ama denenebilir:KK1:

Kızlar iftar ile sahur arasında ki ara öğünleri ne kadar sıklıkla yapmak lazım
1.5 saat az mı?
ara öğün derken kaç kere ara öğün yapıcazki istanbulda iftar 20:30
ben 10 gibi mevya filan yerim diye düşündüm sonrasında yatana kadar su yeşil çay içerim diyorum
saat 12 -1 gibi uyuyorum genelde
Ramazan kesinlikle fırsat diyet için sonrasındada devam edilir diye düşünüyorum ben.

evet bencede fırsat bir kere kilo verince motive oluyor insan bırakmıyor

yalnız bayrama dikkat

evet bende en çok bundan korkuyorum gelsin baklavalar gitsin çerezler kolalar aa almassan darılırım babaannemin hiç yemedinki diyalogları vs :KK52: :KK1: güzel ama ya .. kilo almayız umarım verip verip de hoş daha vermedik bile ama olsun kafaya koyduk :KK66:

ben hiçbişey yakıştırmıyorum kendime inan küpe takasım bile gelmiyor
aynaya bakınca kendimi çok kötü hissediyorum aslında bu kiloyu ben daha önce verdim
ama kaç aydır bir türlü irdaeme sahip çıkıp veremedim evdeyim bütün gün tek uğraşım ev ve çocuk
boş vakti çok oluyor insanın başladığım diyetler hep yarım kaldı morelim bozuldukkça yedim yedikçe kendimi sevmez oldum
kısır döngü geçen raöazan sağlık sorunu nedeniyle orucumu tutamamıştım bu ramazan tutmayı çok istedim allah nasib edersede tutucam
normalde diyete başlasam da ağzım hiç boş kalmaz sürekli canım bişeyler ister dayanamazdım ama şimdi oruçlu olucam canım istesede yiyemicem
fazla değil bikaç kilo versem bana motive olucak bu devamıda gelicek diye düşünüyorum inşallah tabi bir mani aksilik çıkmazsa

yalnız değilsin tatlım ortalama aynı ölçülerdeyiz :KK37: sadece yüz güzelliği yetmiyor .. bize özgüven için çıtır olmak zamanıı :KK19:

ara öğün derken kaç kere ara öğün yapıcazki istanbulda iftar 20:30
ben 10 gibi mevya filan yerim diye düşündüm sonrasında yatana kadar su yeşil çay içerim diyorum
saat 12 -1 gibi uyuyorum genelde

evet bencede fırsat bir kere kilo verince motive oluyor insan bırakmıyor

bende istanbuldayım
22 gibi meyva yada azıcık sütlü tatlı yesem
12 gibi de badem yada 1 avuç kadar sarı leblebi yerim diye düşündüm
leblebi de olsa yiyip yatmanın sakıncası olur mu bilmiyorum

14 kere cıgnenmez ya:)) o direk kendılıgınden assagıya kaçar zaten:))

lıste ne zaman guncellenır bılgınız varmı??

yalnız bayrama dikkat

evet bayram çok fena geçen bayram 3 kilo almıştım :18::18:
aman aman bukadar uğraş sonucu kilolar zorla gidiyor sonra 4 günde hooop yine geri geliyorlar
boğazımı tutmam lazım artık :84:çok kızıyorum kendime

bende istanbuldayım

ben tatlıyı tamamen kaldırmayı düşünüyordum .. dayanabilir miyim bilmiyorum da aslında .. :KK50:

ya ben susamaya başladım :KK43: arkadaşlar kesinlikle tost tok tutuyor hala acıkmadım ben ki sabah 7:30 da kalktım çalışıyorum enerji harcıyorum. Ama susuzluğun yeri ayrı damacanaylada içsek susuzluğa çare yok :)

bende istanbuldayım

yiyebilirsin bence abartmadığın sürece sorun olucağını sanmıyorum
ben o saatlerde canavara dönüşüyorumda :KK17:
yemeye başlayınca sonu gelmiyor tabağın paketin elimde ne varsa herneyse
bitene kadar devam yani:KK53:oyüzden hiçbişey yememem lazım accuk tadına bakayım
diye başladığım ama bir türlü o accuk la yetinemediğim kabus gecelerim var :KK59:

ben tatlıyı tamamen kaldırmayı düşünüyordum .. dayanabilir miyim bilmiyorum da aslında .. :KK50:

Ahh ben onu kaldıramıyorum malesef
şerbetli tatlılarla aram yoktur ama sütlü tatlıya dayanamıyorum
insilün direncim de düşük meyva karşılamıyor ihtiyacımı
ucundan kıyısından yiyeceğim ben de abartmadan:KK1:

ya ben susamaya başladım :KK43: arkadaşlar kesinlikle tost tok tutuyor hala acıkmadım ben ki sabah 7:30 da kalktım çalışıyorum enerji harcıyorum. Ama susuzluğun yeri ayrı damacanaylada içsek susuzluğa çare yok :)
bulgur pilavıda kesinlikle tok tutuyor akadaşlar.acıkmadım ama midemde sorun var ne yazıkki kazınıyor midem 1 lokma atsam ağzıma geçiyor diğer günlerdede .

yarın gece 2 zeytin çekirdeği yutacağım mide asidini alıyormuş bakalım iyi gelecek mi.şükür susamadımda ama kazınma çok rahatsız edyor beni:KK43:

bende kaldırmayı düşünüyorum ama bazen öyle oluyorki gzümün önünden tatlılar geçiyor :KK70:
çok fenaa bende hurm aaldım abartmadan rahatlıkla yiyebilirsiniz diyordu tvde bir diyetisyen tatlı krizlerine birebirmiş
yada sade az birşey dondurma hafif olur hemde bu sıcaklarda iyi gider

Leslie sansone 2 mil yaptım smdii
terledim biraz.sauna şortum gelince tere bogulcam =))
şimdiye kadar hersey ii gidioo wedalaşmaya hazırım fazlalıklarımdan =)

yiyebilirsin bence abartmadığın sürece sorun olucağını sanmıyorum
ben o saatlerde canavara dönüşüyorumda :KK17:
yemeye başlayınca sonu gelmiyor tabağın paketin elimde ne varsa herneyse
bitene kadar devam yani:KK53:oyüzden hiçbişey yememem lazım accuk tadına bakayım
diye başladığım ama bir türlü o accuk la yetinemediğim kabus gecelerim var :KK59:

bu defa olacak tatlım
birde egzersiz olursa
oooo süper ve kesin olur

kesinlikle tost ve tokum şaun .. suuuu :KK50: :26:

ben az şekerli güllaç yapmayı düşünüyorum çokta severim sık değilsede arada mutlaka yaparım.

beni öyle az kalorililer kesmiyor ekler .. profiterol.. çikolatalı pasta yeyince 1 porsiyon gidiyor :26::KK52:

ucundan kıyısından derken hop oluyor bende o yüzden hiç başlamamayı tercih ediyorum :KK66: asitli içeceklerde de bir yudum alınca dayanamıyorum :KK52:

bulgur pilavıda kesinlikle tok tutuyor akadaşlar.acıkmadım ama midemde sorun var ne yazıkki kazınıyor midem 1 lokma atsam ağzıma geçiyor diğer günlerdede .

yarın gece 2 zeytin çekirdeği yutacağım mide asidini alıyormuş bakalım iyi gelecek mi.şükür susamadımda ama kazınma çok rahatsız edyor beni:KK43:

zaten bu sene ramazan diyet menülerinde sahurda az yağlı pilav ve kayısı kompostosu geçiyor. hatta ender saraçın diyet menüsü çok iddalı ramazanda 10 kilo verdiriyormuş

eşimde diyorki akşam sana ne alayım iftara
kendisi tutmuyor işi ağır olduğu için
sakın sakın dedim tatlı alma yolarım saçını başını
:KK57:

zaten bu sene ramazan diyet menülerinde sahurda az yağlı pilav ve kayısı kompostosu geçiyor. hatta ender saraçın diyet menüsü çok iddalı ramazanda 10 kilo verdiriyormuş

ender saraçın bu menüsünü internetten buldun canım

X