Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

iftar menüm
1kase çorba
uzun zaman sonra kızartma ama az:)
yogurt
ve tabikide su
1tne şekerpare kaçamaklı birgün ama canım sağolsun dimi

iftar menüm fix oldu artık ya :KK70:
1 kase çorba
yarım tabak fasülye yemeği
bi kaç parça ciğer
bi kaç dilim kavun ve aaz da üzüm
çayın yanında da 4-5 tane kuru kayısı:KK76:

selam
rabbim oruçlarımız kabul etsin inşallah
sahur menüm
menemen(çokta ölçüyle yemedim)
birazcık peynir
iki tatlı kaşığı kadar bal
ve ekmek
iftar menüm
bi kase çorba
biraz yoğurt
biraz salata
ve ara
4 kaşık kurufasülye
3 kaşık bulgur pilavı
yoğurt ve salatanın geri kalanı
bi dilim ekmek kadar pide:KK31:

İftar:
2 kepçe tarhana çorbası
3 yk kıymalı patlıcan
3 yk bulgur pilavı
4 yk yoğurtlu patlıcan közleme
2 sb doğal vişne suyu

ilk orucum bugün aradan sonra..
bakalım nasıl olcak bayrama kadar

kızlar iftara domates çorbası yaptım çokk canım çekmişti mis gibi tam mevsimi. bir arkadaşım bahçe domatesi getirdi sağolsun afiyetle yedik.
içine un konulduğundan ve üzerine azcık kaşar koyduğumdan dolayı , et soteden 1 yemek kaşığı yedim. ve vazgeçilmezlerimden olan yoğurt tabiki.
yemekten hemen sonra yeşilçayımı içtim. biraz öncede karpuz yedim. ya böyle yazınca çok şey yemişim gibi geldi.:KK52:

kızlar bana yardım edin canım çok dondurma istiyor sahur öğünü olarak dondurma yesem nasıl olur başka bişey yemesem???

Yemekten 1 saat sonra;
Yesilcay

7 Dakika yürüyüş (hic canım istemedi :KK1: )
Onun yerine 30 dakika leslie yaptım.

yesilcay
3 lt su
ve bi kase sütlac (sekersiz denilcek kadardı)
:KK17:

Kabus gibiydi bu akşam.Garson çok hızlı aldı siparişi ve rastgele herkese uyup karışık ızgara söyledim.
Klasik karışıklardan değildi ve tabağı bitirmedim ,ayrıca hiç pide vb. bir şey yemedim.Ama biraz tavuk şiş,biraz et şiş,biraz ciğer,bir ceviz büyüklüğünde adana parçası yedim.
Öleceğim :KK59: Bugün 1.ayım tam doldu.Önceden göğüs kısmında oturduğum zaman düğme patlayacak gibi olup kumaş gerilirdi ama bugün resmen araya elimin sığabileceği kadar bol oldu :)
Ama yedim işte :KK59: Yarın öyle yada böyle dengeleyeceğim.
Regl olacağım galiba ve yarına kalmadan olursam daha kolay olacak.Bir de yarın çarşı pazar gezeceğime güveniyorum ama çok üzüldüm ya aç aç yedim diye :KK5:

Kızlar yazmayı unutmuşum benim kilom 55.4... 6 gündür Callanetics egzersizlerini yapıyorum...Kilo kaybı az olsa bile sıkılaşma ve 3 cm gibi incelmem var... :KK1::KK1::KK1::KK1:

iftar menüm

1 hurma
200 ml su

1 kepçe nohutlu tarhana çorbası
1 adet tavuk ciğeri
2 baget
2 yk erişte
200 ml sulandırılmış vişne kompostosu
birkaç parça domates,salatalık biber
4-5 yk yoğurt

iftar sonrası
2 hurma
200 ml su

şu anda 250 ml su

Son düzenleme:
4 mile super challange, 59 dakikalık leslie bacımla yürüyüşün ardından bi bardak süüüüüt =)

dengesiz bir iftar menüm oldu.

6 yemek kaşığı yoğurtlu mantı sossuz
şeftali

ara

kıymalı kabak 3 yemek kaşığı-1 dilimn ekmek

ara

şeftali

selam kizlar eve geldigimde herkes yemegini yemi$ti i$ten geç çiktim hatta orucumu su ile orda açtim ve 30dk sonra yemek yiyebildim

iftar
2 bardak su

30dk lik ara içinde 15 dk yürüyü$

1 hurma
2 ka$ik makarna
1 tatli ka$igi yogurt (kalmami$ti)
2 yemek ka$igi türlü (domates, fasülye ve patlican vardi )
1 porsiyon karpuz-kavun

ara
kek :KK43: ve çay

bu arada hayatımda ilk defa yağsız süt içiyorum tadı çoook kötü ki normalde bayılırım süte... içine nescafe ve brz tarçın atmadan içemedim, bu arada bu karışımı deneyin çok yakışıyor =)

yarım da muz aldım sütle birlikte ya da biraz aradan sonra yerm diye canım çekti =)

Ramazanın bitmesine 10 gün kala..Sayılı günler cabuk gecer.Yolun sonuna geldik sayılır kızlar kimimiz kilo verirken , kimimiz kilosunu sabit korudu.Kilo alanlarımızda istisna tabi . Ramazandan sonra diyetime devam etmek istiyorum.Ama ramazan dolayısıyla uyku düzenim, metabolizma perisan durumda. Eminim ki bircok arkadasımda benimle aynı sorunu yasıyodur.Önerileriniz, uyarılarınız var mı?

canim en iyisi bir tanede ""ramazandan sonra zayiflama deneyimleriniz"" diye bir topik açariz ordan devam ederiz

Evet Canım,bayağı farkedilir bir incelmem oldu...Tavsiye ederim.

sağol canım ben callaneticsi uzun süredir yapıyorum zaten. 5-6 cm fark etti özellikle ilk bi ikiayda ama sonra incelme durdu sanki.. belki kilo vermem de o ara durduğundandır bilmiyorum. şimdi başladım gene bi gün yapıp bi gün ara veriyorum ama ben yoksa spora takatim kalmıyor

X