Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

İftar menüm:

1 tabak tavuk sote( domates ve biberli.1 göğüsü yaklaşık 30-40 parçaya bölmüştüm,25 parça kadar vardı tabakta)
3 kaşık light yoğurt

Ara öğün:

Az biraz ceviz
1 kutu light süt

kızlar leslie 3 milimi yaptım, süperr hissediyorum, halsizlik gitti üstümden çok şükür! sbah da callanetics yapmıştım.

birazdan biraz yoğurtlu salata yicem=)

kızlar leslie 3 milimi yaptım, süperr hissediyorum, halsizlik gitti üstümden çok şükür! sbah da callanetics yapmıştım.

birazdan biraz yoğurtlu salata yicem=)
spor sonrası portein almak özellikle yoğurt ayran yağ yakımını devam ettirir iyi seçim.

Arkadaşlar iftar menüm;
Yarım kepçe mercimek çorbası
2 yk zeytınyağlı barbunya
1 yk şakşuka
Su su su
Ekmek yok.

Dün iftardan sonra reglim başladı ama sahur yedim

Biraz çorba
Bi tane domatesli kaşarlı az sucuklu tost
domates
peynir salatalık
bir parcacık ekmeği tahine bandım bi de
az cacık

Sabah o yüzden bişey yemedim ve regl sancı yaptı tüm gün yattım nerdeyse.
Arada elmalı limonlu kür suyu içtim ve yarım dilim karpuz cok az kabak cekirdeği yedim.

ama iftarda iştahım öyle bi açıldı ki.daha dogrusu iftardan sonra

Şehriyeli mercimek çorbası vardı bi kase kadar içtim
Ardından yaprak sarma vardı yogurtla beraber 10-15 tane yedim sanırım incecik sarılmışlardı
İki ince dilim armut yedim,karpuz yedim.Çatalın ucuyla kemalpaşa yedim bi tane etmez.

bugün spor yapamadım.deli gibi tatlıya saldırıyorum. Sarellemsi bişeyler var evde gidip gidip çay kaşığıyla yiyorum ondan yaa.. 3 çay kasıgı kadar olmuştur sanırım

Bol yeşil çay içtim yanında da bi avuç kabak cekirdeği yedim.3-5 sarma attım agzıma.
Tatlıya saldırıp durmak istemiyorummm:KK14:

Son düzenleme:
spor sonrası portein almak özellikle yoğurt ayran yağ yakımını devam ettirir iyi seçim.

ya sorma bi hevesle gittim mutfağa ama babam benden önce davranmış :KK1: ben de hayal kırıklığıyla bi muz bi şeftali kaptım yedim sahura kadar. yoğurda kıyasla kötü bi seçim belki ama olsun napalım artık =)

sahur menümse şöyle;
1 zeytinyağlı biber dolması, en küçüğünü seçtim
bi parça tavuk
bi ketenin bi küçük parçası
1,5 domates ve peynir
üstüne bi yeşilçay =)

şimdi de suyumu yudumluyorum ama bugün biraz fazla kaçtı sahur :KK43:

Bugün oruca baslıyorum hayırlısıyla...

Sahur menüm;

1 kase k-fleks
2 dilim domates
2 dilim salatalık
1 Peynir
2 zeytin

selam arkadaslar,uzuuunn zamandir sizi takip edip takdir ediyorum. hepinizin azmi benide heveslendirdi. bi ara msj atmistim benide araniza alirmisiniz diye. ama yanit alamamistim.. bende sesssiz takipciniz oldum.. ramazanin bitmesine az kaldi ama bi yerlerden baslamam gerek, kilolarim aldi basini gidiyor malesef.. suan kafam öyle allak bullak ki anlamam. kilolarim yüzünden cok mutsuzum. son 1,5 ayda verdigim kilolari almaya basladim. tam 4 kilo aldim nerdeyse. destege ihtiyacim var canlar.

selam arkadaslar,uzuuunn zamandir sizi takip edip takdir ediyorum. hepinizin azmi benide heveslendirdi. bi ara msj atmistim benide araniza alirmisiniz diye. ama yanit alamamistim.. bende sesssiz takipciniz oldum.. ramazanin bitmesine az kaldi ama bi yerlerden baslamam gerek, kilolarim aldi basini gidiyor malesef.. suan kafam öyle allak bullak ki anlamam. kilolarim yüzünden cok mutsuzum. son 1,5 ayda verdigim kilolari almaya basladim. tam 4 kilo aldim nerdeyse. destege ihtiyacim var canlar.

hoşgeldin aramıza bende yeni katıldım kardeş ya sorma aynı dert bende de var 3 eylülde düğünüm var bende ramazanda kilo aldım arada sırada koşuya gidiyorum iftardan sonra ama nerdee bir fayda etmiyor çevrem genelde düğüne az zaman kala zayıflarsın dedi belki de ondan rahattım ama baktım olmuyor az yiyorum artık bakalım ne olacak:KK16:

sahur menüm

2 dilim kepek ekmek
2 çay kaşığı kadar tereyağ
2 çay kaşığı bal
2 hurma
2 zeytin
1 kk beyaz peynir
1 domates
1 salatalık
3 minik yeşil biber
250 ml şekersiz çay

1lt su

merhaba canım hoşgeldin :KK71:
hayırlısıyla verirsin inşallah kilolarını :KK19:

18 günde mi bu kadar kilo:KK53:
senin kilon için normal ama menülerini hatırlamıyorum, yeterli besleniyosun di mi
boş yere kas kaybedip geri alma sonra
çok tebrik ederim ama aman dikkat..

Menumu yazayim cnm.

Her sabah sauna esoflanla 6 km tempolu yuruyus. Haftada 3 gun aksamlari da arti 6 km yuruyus. yani toplam 12 km. her iki saatte bir havuc, meyve, yogurt. yumurtali kepek ekmeyi. salata. Butun bunlari 2 saat ara ile aksam 6 ya kadar tukettim. aksamlari bir sey yemedim. Bol Bol su ve yesil cay ictim. salata menumu zengin tuttum. Bu 18 gunde 4 defa iftara davet edildim. evimde kalmadigim bir iki gun kosamadigim oldu. sence kas kaybina ugramis olabilir miyim? Eger ugradiysam sporu mu arttirayim ne yapayim. kas kaybini onleme adina neler yapabilirim? Cunku endisielenmeye basladim. Neden dersen o kadar kilo kaybi olmasina ragmen belim sadece 5 santim inceldi ve son bir haftadir sadece 1 sm inceldi.

hoşgeldin aramıza bende yeni katıldım kardeş ya sorma aynı dert bende de var 3 eylülde düğünüm var bende ramazanda kilo aldım arada sırada koşuya gidiyorum iftardan sonra ama nerdee bir fayda etmiyor çevrem genelde düğüne az zaman kala zayıflarsın dedi belki de ondan rahattım ama baktım olmuyor az yiyorum artık bakalım ne olacak:KK16:
ikinizde hoşgeldiniz arkadaşlar
tombis mesajlar çok olunca gözden kaçıyor canım keşke bir kez daha yazsaydın o mesajını.

Menumu yazayim cnm.

Her sabah sauna esoflanla 6 km tempolu yuruyus. Haftada 3 gun aksamlari da arti 6 km yuruyus. yani toplam 12 km. her iki saatte bir havuc, meyve, yogurt. yumurtali kepek ekmeyi. salata. Butun bunlari 2 saat ara ile aksam 6 ya kadar tukettim. aksamlari bir sey yemedim. Bol Bol su ve yesil cay ictim. salata menumu zengin tuttum. Bu 18 gunde 4 defa iftara davet edildim. evimde kalmadigim bir iki gun kosamadigim oldu. sence kas kaybina ugramis olabilir miyim? Eger ugradiysam sporu mu arttirayim ne yapayim. kas kaybini onleme adina neler yapabilirim? Cunku endisielenmeye basladim. Neden dersen o kadar kilo kaybi olmasina ragmen belim sadece 5 santim inceldi ve son bir haftadir sadece 1 sm inceldi.
bu tempoda bu sporla kastan gitmesi mümkün değil.kaldıki belden 5 cm incelme harika birşey:nazar:
protein ağırlıklı beslenerek daha çok yağdan yakabilirsin.et-süt ürünleri baklagil vs.

sahur menüm

1 bardak süt-4 dilim kızartılmış ekmek
2 yk. lor peyniri
1 salatalık-1 domates zeytinyağı gezdirilmiş
1 şeftali

farmasi
merhaba canım hoşgeldin
hayırlısıyla verirsin inşallah kilolarını

hosbuldum canim, sagolasin allah razi olsun, insallah hep beraber veririz fazla kilolarimizi. :KK71:

nostalgia
hoşgeldin aramıza bende yeni katıldım kardeş ya sorma aynı dert bende de var 3 eylülde düğünüm var bende ramazanda kilo aldım arada sırada koşuya gidiyorum iftardan sonra ama nerdee bir fayda etmiyor çevrem genelde düğüne az zaman kala zayıflarsın dedi belki de ondan rahattım ama baktım olmuyor az yiyorum artık bakalım ne olacak

sagolasin canim, sende hosgeldin. allah simdiden mutlu bahtiyar eylesin sizi. moralini bozma dügüne kadar hedefledigin kilo kac bilmiyorum ama insallah bi kac kilo verirsin. seni seven begenen bu halinle begenmistir eminim, o yüzden hic stres yapip keyfini kacirma, her aninin tadini cikar ki, geriye dönüp baktiginda tatli telaselerin olsun sadece :KK71:

rainbow cum cok tesekkür ederim canim sicak karsilaman icin. tekrar msj aticaktim ama son zamanlar iyce kabuguma cekildim. yani kilo aldikca mutsuz oldum, daha da dikkatsiz yedim ictim :KK47: cok kiziyorum kendime.. emek emek verdigim kilolarimi bu yüzden geri aldim. türkiyeye gitmeden 68-69 kilolardayken, dün 72,5 ciktim tartida :84: kirilma noktam bu oldu.bide ben sahura kadar uyumuyorum, sabah namazindan sonra yatinca gecemde gündüzümde karisti. neyse ki sayenizde, simdi bende haydi bismillah diyerek baslamis oldum :KK71:

sahurda,
1 kase k-fleks,
6 tane hurma yedim
1 kupa yesil cay
4 bardak su ictim.

merhaba hanımlar bende geldim aranıza =)
ramazanda kg almaktan korkanlardanım 3 kg fazlam vr inşallah o kgda sizle veririm =) en azından 1-2 kgyu
masabaşı çalışanlar topiğindeydim herkes tatilde sanırım kimse gelmio =) bende burayı buldum destek olmadan olmuyor

hergun ne yedığimizi yazarak motıve oluyoduk.benıde kabul edersenız burda devam etmek istiyorum
ben 61 kgdan 55,5 kgya kendi çabalarımla düştüm. sonra masabaşıçalışanlar topiğinde 2,5 kg verdim ve şuan 53 kgdayım ramazanda fark ettimde pek yedıklerıme dikkat etmıyroum = ( bugun buraya bakınca tekrar vermem gereken 3 kg aklıma geldi. inş. szinle klan kglarımıda vermeyi başaracağım =)

rainbow cum cok tesekkür ederim canim sicak karsilaman icin. tekrar msj aticaktim ama son zamanlar iyce kabuguma cekildim. yani kilo aldikca mutsuz oldum, daha da dikkatsiz yedim ictim :KK47: cok kiziyorum kendime.. emek emek verdigim kilolarimi bu yüzden geri aldim. türkiyeye gitmeden 68-69 kilolardayken, dün 72,5 ciktim tartida :84: kirilma noktam bu oldu.bide ben sahura kadar uyumuyorum, sabah namazindan sonra yatinca gecemde gündüzümde karisti. neyse ki sayenizde, simdi bende haydi bismillah diyerek baslamis oldum :KK71:

sahurda,
1 kase k-fleks,
6 tane hurma yedim
1 kupa yesil cay
4 bardak su ictim.

tombıs cnm sanırım sende yenı başladın diete k -flaks hafif bi menü oluyor ama dieti bırakınca her sabh kflaks yıyebilirmisin bence normal beslenme alışkanlığı edinmek çok daha faydalı olabilir cnmm.
kg verdikçe mutlu olucaksın kendini üzüp sıkıntıya sokma.=) bende zayıf hatunların resimlerine bakıp motıve oldum

bu arada kg verdikçe mide küülüo zaten istesende fazla yıyemıosun .bide her yemekten önce mutlka su içilmeli die düşnüyorum =)

dun yedklerımı yazayım
iftarda
2 bardak su
1hurma 1 kayısı
2 kase yayla çorbası
1 dilim ekmek böreği ( 1-2 dilim kadar ekmk üstünde kıymalı harç vardı ekmekleri sütle ısıtıp az yağda tavada pişriidm)

gece sahurda
2 bardak su
1 dilim ekmk böreği
2 dilim çavdar ekmeği
1 haşlanmış yumurta
peynır
zeytın 3 tane
2 kaysı 3 bardak su

=) ekmekböreklerinden yemesem yedıklerım normalmiş =) nese artık dıkkat edicem haydi bismillah

ramazanda herkesin tersine iştahım kesilir ve kilo verirm bayramda tatlı bile çekmez canım ama bu kötü bir deneyim birşey yiyememek yorulmak sürekli aç olduğunu hissedememk sadece uyumak.

yediğim şeyler ise: buğday çorbası genelde hergün içerim, bol salata, tavuk, pilav ya da makarna değişiyor, sebze muhakak ve ızgarada pişmiş et aslında diyet listesi gibi oldu ama böyle besleniyorum çikolatayı pek sevmediğim için tüketmiyorum o yüzden karnım içine göçmüş durumda tatlıda pek yemem acı severim biber turşu limonu bile yerim ekşi ve acı favorimdir hergün muhakak tarçınlı zencefilli süt ya da ayran içerim..Ama gelin görün ki arkadaşlar çelimsiz duruyorum kilom normalin üstündeydi göbeğim yok die zayıf duruyordum ama artık yüzümde çöktü.

X