Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

merhabalar
dün iftarda misafirlerim vardı ne yedim ne kadar yedim kalabalıktan farketmedim bile :KK1: ama çok su içtim patlıyordum
tatlıyı fazla kaçırdım :KK69: güllaç yapmıştım eşim sütlunuriye almış misafirler baklava :KK50: hepsinden bir dilim yedim ama şiştim

sahura kalkamadım yorgunluktan :KK50:
iki bardak su içecek kadar vakit kalmıştı içtim yattım

ha bu arada bağırsaklardaki sorunumu çözdüm :KK34:
sahurda bir kase müsli yiyorum ayrıca sahurda ve iftarda ikişer tane kuru kayısı muhteşem işe yarıyor. aynı dertten muzdariplere yardımcı olmak amacıyla paylaşıyorum

selam kızlar,kaç gündür yazasım gelmiyo çünkü hala dikkat etmeme rağmen 68 den aşağıya oynamayıp,habire ibrenin yukarı göstermesi,aslında yerinde saymış olmam,bakalım pazartesi nolcak.
şu anda regl döneminin de stresini yaşıyorum sanırm,daha olmadım ama(inşallahta olmam)

selam kizlarr, sahur menümü yazayim

sahur
100 gr diyet yogurt
4-5 tane kiraz domates
2 kk peynir (biraz diyet biraz normal)
avuç içi kadar pide
1 tatli ka$igi sütlaç

az yemedim ama $u anda çok aciktim, üstelikte iftara 4.5 saat kala i$e gidecegim 30 dakikalik yol ve zor bir i$ ve arasiz gidecegim için tekrar yürüyerek gelecegim ve iftara yeti$emeyecegim

merhaba hanımlar bende geldim aranıza =)
ramazanda kg almaktan korkanlardanım 3 kg fazlam vr inşallah o kgda sizle veririm =) en azından 1-2 kgyu
masabaşı çalışanlar topiğindeydim herkes tatilde sanırım kimse gelmio =) bende burayı buldum destek olmadan olmuyor

hergun ne yedığimizi yazarak motıve oluyoduk.benıde kabul edersenız burda devam etmek istiyorum
ben 61 kgdan 55,5 kgya kendi çabalarımla düştüm. sonra masabaşıçalışanlar topiğinde 2,5 kg verdim ve şuan 53 kgdayım ramazanda fark ettimde pek yedıklerıme dikkat etmıyroum = ( bugun buraya bakınca tekrar vermem gereken 3 kg aklıma geldi. inş. szinle klan kglarımıda vermeyi başaracağım =)

MBLUE Hoşgeldin canım. Ben de burdayım. Bayramdan sonra sonra masabaşı çalışanlar topiğimizi yeniden toplarız canım inşallah. Yaz gelince tatil izin derken herkes kayboldu. Burdan devam ederiz inşallah. Haklısın desteksiz olmuyo. Burdaki arkadaşlar da çok motive ediyo insanı.

Son düzenleme:
rainbow cum cok tesekkür ederim canim sicak karsilaman icin. tekrar msj aticaktim ama son zamanlar iyce kabuguma cekildim. yani kilo aldikca mutsuz oldum, daha da dikkatsiz yedim ictim :KK47: cok kiziyorum kendime.. emek emek verdigim kilolarimi bu yüzden geri aldim. türkiyeye gitmeden 68-69 kilolardayken, dün 72,5 ciktim tartida :84: kirilma noktam bu oldu.bide ben sahura kadar uyumuyorum, sabah namazindan sonra yatinca gecemde gündüzümde karisti. neyse ki sayenizde, simdi bende haydi bismillah diyerek baslamis oldum :KK71:

sahurda,
1 kase k-fleks,
6 tane hurma yedim
1 kupa yesil cay
4 bardak su ictim.

sende saol canım:KK16: güzel haberlerini bekliyorum.

selam kızlar,kaç gündür yazasım gelmiyo çünkü hala dikkat etmeme rağmen 68 den aşağıya oynamayıp,habire ibrenin yukarı göstermesi,aslında yerinde saymış olmam,bakalım pazartesi nolcak.
şu anda regl döneminin de stresini yaşıyorum sanırm,daha olmadım ama(inşallahta olmam)

inşallah olmazsın canım .bbek istiyorsun sanırım.

Menumu yazayim cnm.

Her sabah sauna esoflanla 6 km tempolu yuruyus. Haftada 3 gun aksamlari da arti 6 km yuruyus. yani toplam 12 km. her iki saatte bir havuc, meyve, yogurt. yumurtali kepek ekmeyi. salata. Butun bunlari 2 saat ara ile aksam 6 ya kadar tukettim. aksamlari bir sey yemedim. Bol Bol su ve yesil cay ictim. salata menumu zengin tuttum. Bu 18 gunde 4 defa iftara davet edildim. evimde kalmadigim bir iki gun kosamadigim oldu. sence kas kaybina ugramis olabilir miyim? Eger ugradiysam sporu mu arttirayim ne yapayim. kas kaybini onleme adina neler yapabilirim? Cunku endisielenmeye basladim. Neden dersen o kadar kilo kaybi olmasina ragmen belim sadece 5 santim inceldi ve son bir haftadir sadece 1 sm inceldi.
sporla vermişsin kas kaybetmezsin sanırım. yoğurt ye bol bol
ayran iç su yerine, proteini ihmal etme işini garantiye al

selam kizlarr, sahur menümü yazayim

sahur
100 gr diyet yogurt
4-5 tane kiraz domates
2 kk peynir (biraz diyet biraz normal)
avuç içi kadar pide
1 tatli ka$igi sütlaç

az yemedim ama $u anda çok aciktim, üstelikte iftara 4.5 saat kala i$e gidecegim 30 dakikalik yol ve zor bir i$ ve arasiz gidecegim için tekrar yürüyerek gelecegim ve iftara yeti$emeyecegim

pide yerine esmer ekmeklerden yesen, tam buğday çavdar vs. tok tutar
bir haşlama yumurta ye sahurda tok tutuyo

Bu akşam dışarıda yiyecekmişiz :KK43: Gerçi ana yemek dışında bir şey yemeyeceğim için pek sorun yok ama en uygun kalorili yemeği bulmak zorundayım:/

sabahtan beri oraya koştur buraya koştur o kadar susadım kiii iftarda sadece su içebilirm =)

bugün gene çorba fasulye ve ciğer üçlüsü var iftarda. evde 3 kişi olunca bi türlü bitmiyo yemekler :KK1:

biraz da kalça-bacak çalıştıran plates yapıcam youtube.dan video bulup.
en azından iftara kadar boş durmayayım hop bir ki hop:KK64:

sporla vermişsin kas kaybetmezsin sanırım. yoğurt ye bol bol
ayran iç su yerine, proteini ihmal etme işini garantiye al

pide yerine esmer ekmeklerden yesen, tam buğday çavdar vs. tok tutar
bir haşlama yumurta ye sahurda tok tutuyo

hmm, bilgiler için te$ekkürler, bu arada yumurtayi tavada pi$irsem ayni etkiyi yaparmi? ben ha$lanmi$ yumurtayi sevmiyorum

haşlanmış yumurta sevmiyorsan çılbır yapabilirsin.

bilmeyenler vardır belki.2 yumurtayı kaynayan az tuzlu suyun içine kırıyoruz.kaynatıyoruz sonra kevgirle alıyoruz.diğer tarafta sarımsaklı yoğurt yapıp üsütüne döküyoruz.üzerine kırmızı biber gezdiriyoruz.

haşlanmış yumurta sevmiyorsan çılbır yapabilirsin.

bilmeyenler vardır belki.2 yumurtayı kaynayan az tuzlu suyun içine kırıyoruz.kaynatıyoruz sonra kevgirle alıyoruz.diğer tarafta sarımsaklı yoğurt yapıp üsütüne döküyoruz.üzerine kırmızı biber gezdiriyoruz.

hmm tarif için te$ekkürler, ben aslinda yumurtanin beyazini sevmedigim için ha$lamasini sevmiyorum, tavada yapinca kari$tiriyoruz ya o zaman beyazin tadi baskin gelmiyor, öyle olunca seviyorum

Bayanlar ice tea veya light ice tea nin diyete zararı var mi?Bugün 1 adet tüketsem mesela günlük şeker ihtiyacım olarak?Çok hararet bastı çünkü bugün ya :KK43:

Ramazanın bitmesine 10 gün kala..Sayılı günler cabuk gecer.Yolun sonuna geldik sayılır kızlar kimimiz kilo verirken , kimimiz kilosunu sabit korudu.Kilo alanlarımızda istisna tabi . Ramazandan sonra diyetime devam etmek istiyorum.Ama ramazan dolayısıyla uyku düzenim, metabolizma perisan durumda. Eminim ki bircok arkadasımda benimle aynı sorunu yasıyodur.Önerileriniz, uyarılarınız var mı?

allah orucunuzu kabul etsin, hayirli iftarlar arkadaslar. bizim burda daha iftara 1 saat var, gece yanliz k-fleks yememin sebebi aksam iftarda cok kacirmistim ondan, gerci iyi de oldu, aclikta hissetmedim :KK56:

aksama davetliyiz yine.:KK45: insallah bugün dikkat edicem yediklerime. ben spor ve 100% diyet icin bayram bitisini bekliyorum, hayilisiyla bitince yeni bir baslangic yapmak istiyorum. tatildeyken ve ramazanda hic spor yapamadim vucudum tembellesti iyce :KK66: ne demisler nerde hareket orda bereket. sporsuz zayiflamak kalici ve saglikli degil malesef

slm kızlar malesef uzun zamandır gelemedim
kilo bildirimlrimi de yapamadım:KK59:
80 kilo ile başlamıştım
bugün itibariyle 78 oldum:KK66:

Allah herkesin orucunu kabul etsin inşallah
iftar menüm:
1 porsiyon domates çorbası
3 kaşık taze barbunya yemeği (susuz tarafından)
2 avuç içi kadar pide
2 küçük dilim fırın mücver(az z.yağlı)
yarım kase cacık

iftar ve sahur arası uyumuyorum 3 lt su ve 3 çay fincanı limonlu,çubuk tarçınlı,karanfilli yeşil çay içiyorum
her akşam yaptığım gibi 23.00 de lessli ile yürüyüş
sonra callanetics yapıcam

yeşil çayı da artık termosa 1,5 lt yapıp öyle içmeyi düşünüyorum

X