Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

tebrikler
nasıl bir diyet uyguladın paylaşırmısın lütfen.

aslında tam bir diyet değil benimkisi.bana kilo aldırdığını farkettiğim şeyleri en aza indirdim.şeker ve ekmek normaldede hiç kullanmam zaten.benim kilolarımın tek sebebi abur cubur ve hamurişini çok sevmem.bunları kestim.ve günde 2,5 saate yakın yürüyorum.sabah akşam.özelliklede akşam yemeğinden sonra yaptığım yürüyüşün çok faydasını gördüm.akşam yemeklerinde olabildiğince az yemeye çalışıyorum.elma sirkeli su yada soğan suyu içiyorum arada.

aslında tam bir diyet değil benimkisi.bana kilo aldırdığını farkettiğim şeyleri en aza indirdim.şeker ve ekmek normaldede hiç kullanmam zaten.benim kilolarımın tek sebebi abur cubur ve hamurişini çok sevmem.bunları kestim.ve günde 2,5 saate yakın yürüyorum.sabah akşam.özelliklede akşam yemeğinden sonra yaptığım yürüyüşün çok faydasını gördüm.akşam yemeklerinde olabildiğince az yemeye çalışıyorum.elma sirkeli su yada soğan suyu içiyorum arada.

söylemeyi unutmuşum:) canımın istediği bişiy olursa eskiden yaptığım gibi yememezlik yapmıyorum.öle yapınca daha sonra hemen saldırıyorum yemeye çünkü.sadece ucundan çok azcık tadıyorum.zaten daha fazlasına gönlüm razı gelmiyor artık:) verdiğim emekler geliyo aklıma hemen.

bugün menümü yazayım kızlar
sizinkilere göre yine çok benimki:KK53:
nasıl doyuyosunuz azıcık şeylerle yaa

Sahur:
1 dilim denge ekmek
1 lokma pide, az tereyağlı
2 kk peynir
Yarım sb vişne suyu
2 yk makarna
2 tk reçel
Domates, salatalık

İftar:
2 kepçe yayla çorbası
4 yk yeşil fasülye
2 yk bulgur pilavı
1 kase cacık, 2 yk yoğurt
Yarım kepçe komposto
1 kase sütlü tatlı

iftarda az yemeye özen gösterdim. çünkü ara öğün olarak dondurma yiyecektim.
çorba ve yoğurtlu semizotu, 1 yk da tavuk kavurma yedim.

genelde diyette tercih edilen light veya yarım yağlı yoğurtlar oluyor ama ben tadlarını hiç beğenmiyorum. o nedenle kaymaksız yoğurt alıyorum. herakşam 2 yemek kaşığı mutlaka yiyorum. ama süt alırken yarım yağlı alıyorum.

sahurda
1 kase special k
1 yumurta
domates salatalik
iftar
5 yk sulu kofte
2 yk yogurt
salata
2 tane minicik elma

geçen hafta 2 kilo vererek 2. olmuştum. ama bu hafta sabit kalsam dua edicem. çrş, prş, cuma davetteydim. yarın da öyle. davet olunca ipin ucu kaçıyor. ama geçen hafta hep evdeydim iftarda. ben 60 falan olamıcam. kendimi kötü hissediyorum.

ya kızlaaar :18:
iftara teyzemlere davetlliydik... ahhh ah.
iftar güzeldi aslında benm açımdan börek ve erişteyi elimin tersiyle iterek sadece çorba içtim ve fırında yapılmış tavuk yedm biraz. çok hafifti. ama çayın yanındaaa...:18: oof of, kadayıf dolması yedim, hem de iki tane !:KK57: aklımda eve gider 5 mil yürürm fikri vardı tabi. ama eve de şimdi geldik, spor da yattı anlayacağınız. çoook pişmanım çoook...:KK58:

Bu topiği ramazan bitincede devam ettirelim kızlar ya da yeni bi topik acalım en iyisii.Cünkü hedeflerimiz yarıda kalıyor siz olmasanız been asla dikkat edemezdim .Bazen iftarda yemek yerken topikte cok yemiyimde rezil olmuyum diye düsünceler sarıyo.Size haksızlık yaptıgımı falan düsünüyorum.Psikolojimde büyük etkiniz var cok teşekkür ederim.Sizsiz asla olmaz! Hele boyle bi atmosferi yarattık ya.Şükürler olsun iyiki varsınız :KK16:

-Bugün yine davetteydik.

İftar menüm;

1 kase hoşaf
Fırında 2 köfte , 3 patates
1 börek
Bol salata
Yarım nevzine

10-20 dakika sonra;

2-3 kavun ve 4 dilim karpuz

1-2 saat sonra;
Yesilcay
4 badem , 2 fındık, 1 fıstık

Saat 12 gibi;

Yesilcay

Sahur menüm;

1 kase k-fleks
3 dilim domates, 2 dilim salatalık
Yesilcay

Ve 3 litreee :KK61:

ay reglim iyice yaklaştı diye mi bilmiyorum ama doymak bilmiyorum resmen, sahurda 1 kase çorba içtim, azcık ekmek ( yarım dilim falan eder galiba ) 2 domates ve peynir yedim. ama gözüm zeytinyağlı dolmalarda ekmekte peynirde falan kaldı .... :KK45:

selam kizlar bugün yani dün çok yogun oldugum için yazamadim ve bekledigim gibi orucumu iftardan tam 1 saat sonra su ile açtiktan sonra eve gelmek için 15 dk ara vermi$ oldum, ve eve gelince sofra falan toplanmi$ti ve annem bana dediki birazcik makarna kaldi, zaten bir$ey yemiyorsun bu yüzdende kizacaksiniz ama çok az yedim zaten belirli bir zaman geçtikten sonra açlik hissi kalmadi

iftar
3 yemek ka$igi yagsiz makarna (veya çok çok az yagli)
2 çatal karpuz

ara
çay
biraz tatli

ara
kuru üzüm ve kuru kayisi ve bol bol su

dün bizde iftara davetliydik ve malesef yediklerime dikkat edemedim ekmek dışında
şimdi herkezi daha iyi anlıyorum,malesef davetlerde dikkat etmek çok zor.:KK50:

dün bizde iftara davetliydik ve malesef yediklerime dikkat edemedim ekmek dışında
şimdi herkezi daha iyi anlıyorum,malesef davetlerde dikkat etmek çok zor.:KK50:

bende bugün davetteyim, herkes yemegi fazla kaçirdim der, ben ise tatliyi fazla kaçiracagim diye korkuyorum

bende bugün davetteyim, herkes yemegi fazla kaçirdim der, ben ise tatliyi fazla kaçiracagim diye korkuyorum

hiç yemeyincede nefsimiz kabarıyo,bu defa saldırıyoruz sanki.
en iyisi baştan sadece şu kadar yiyeyim diye hedef koymak ve ona uyabilmek.
bende adet dönemindeyim ve fıstığa taktım kafayı,işin garibi canım hiç tatlı çekmiyo,daha tam sökülmedim diye mi acaba?

Evet ARkadaslar oruclar nasıl gidiyor? kilocuklar nasıl gidiyormu?Bende insallah yine yarından itibaren baslıcam Orucuma.Yarında Kilobildirimi yapmam pufycim yarından sonra insallah yaparım.gerci ne kalmıss Ramaznın bitmesine 1 hafta kalmıs :KK70: artık 1-2 kilo versemde kar napalım :))

Bu aralar konuya gelen giden azaldı sanırım .Neyse kalan sağlar bizimdir :KK53:

Bugün şu 2 gündür olan iştah olayını dizginledim,çok iyiyim bu yüzden.Leslie de yaptım sabah biraz.Hareket de ettim ve akşam da edeceğim inşallah.

Ancak belime kadar düğmeleri kapanan ve kapandığı kısımlar da patlayacak gibi oturan bir gömleğimi giydim bugün.Tüm düğmeler rahatça kapattı ve hiç de oturmadı,bolluk payı bile vardı :KK76:

İşte bugünkü menüm:

Kahvaltı(10:40)

1 porsiyon nesfit

Ara(13:00)

2-3 adet ceviz

Öğle(15:40)

1 kase mercimek çorbası
İçine de 2 adet etimek

Akşam (17:50)

1 adet orta boy şeftaliyi soyup blender'da 75 ml light süt ile çırptım.Bu içeceği içtim akşam :KK68:

Fazlasıyla tokum üstelik.2 gündür fazla kaçırdıklarımı akşam meyve ve sıvı alımıyla dengeleyeceğimi umuyorum .

selam canlar bu aksam bi arakdasima davetliyiz :KK56: insallah yemegin doznu kacirmam. su seytanin bacagini bi türlü kiramadim :KK47: spor yapicam diye niyet aliyorum aksam iftardan sonra bi agirlik cöküyorki anlamam, bahaneler buyluyorum güya :KK57: kendimi kandiriyorum, spor yapmak istesem ne yapar eder yine bi sekilde yapardim... dua edin arkadaslar bana lütfen, toparlanmam icin.:KK43::KK43::KK43:

kızlarrr, sabah 20 dk winsor thigh and buns yaptım. kalçalarım ağrıyor hala :KK1:

iftar menüm;
1 tabak bol yoğurtlu ıspanak yemeği
yarım tabak semiz otu yemeği
bi kaç parça ciğer
biraz karpuz ve üzüm.

şimdi de bulaşıkları toplayıp yediklerimi sindirme zamanı..

sonra da leslie 5 mil :81: buraya da yazıyorum ki kaytarmıym sonra :kk77:

Sahur:
1 kase sütlü tatlı
1 börek
Yarım kk peynir
1 yk yoğurt
1 çk reçel
Yarım kepçe komposto

İFTAR:
1 kepçe tarhana çorbası
2 yk yayla çorbası
1 yk yeşil fasülye
5-6 yk mantı
Yarım kase sütlü tatlı
1 ceviz

bugün yediklerim:KK56:

kızlar ramazanın sonu yaklaşıyo ilk haftada verdiğim kiloyla duruyorum
sanırım toplamda 2 kilo vermiş olcam, bayramda da almazsam benden iyisi yok:KK52:
bu akşam sporumu da yapcam, belki daha fazla da veririm

Kızlar nerdesiniiz :KK50: Onceden sayfada en az 5 kişi olurdu simdi sadece ben varıım, cok boş hissediyorum oylesine paylasıyo gibiyim :KK50:

Neyse iftar menüm ;

1 kepçe soguk yarmalı yogurt corba
Karnıyarık , pilav, sucuk ( yemedigim icin)
1 börek ve (3 kenar )
4 catal rus salatası (mayonezi fazla değildi)
Salata

2 saat sonra;
Yarım nevzine

10 dakika sonra ;
Yesilcay

;Sahura kadar 3 lt ve 2 bardak daha yesilcay icecegim :KK61:

Son düzenleme:
X