Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

ideal kiloya yaklaştıkca yavaşlıyosun zaten ama spor yapınca gidiyo mutlaka
ben de yürüyüş yapcam şimdi, koşu bandım var:KK34:

işe giymek için pantolonum yok bi tane yakışan, çünkü hepsi bol geliyo :KK52:
kilodan bişey yakıştıramamaktan iyidir hehe

ayy yeter ki derdin o olsun. gecen gun arkadasim bana diyor ki. bu kadar cok kiyafetin cope mi gidcek. Ben de yeterki derdim o olsun zayifladiktan sonra seve seve atarim dedim.

ömrü boyunca doğru düzgün spor yapmamış bol bol yemiş birinin boğazını tutar ve düzenli spora başlatırsanız baya da kilo verir
diyetisyen eşliğinde ilk haftada 7 kilo verdi bi tanıdığımız. sonradan kilo verişi yavaşladı tabi.
her bünye farklıdır. 90 kilo biriyle 60 kilo olan aynı olmaz
her gazete küpüründe okuduğumuz herkese uymaz
diyetisyenler orda şok diyetlerin zararlı olduğundan bahsediyo.

ben mi çok tepki veriyorum bilmiyorum ama konuyu okumadan naptığımızı bilmeden ahkam kesen olduğunda sinirleniyorum
soran vardı sanki:KK9:
konuyu okudum ramazanda genelde kilo alanlar olur bu topikte kilo vermeye çalışıyor herkes ve bunu yapan herkese saygım var sinirlenmeyin hanımefendi... ilk hafta 7 kilo verene şok oldum nasıl diyetisyenmiş diyemeden geçemedim.Hızlı kilo verenler çabuk yorulur ve verdiklerini teker teker almaya meyillidirler çabuk bıkarlar.Ben en sağlıklısı haftada 1 kilo diye tavsiye etmiştim metabolizmayı durdurma nedir bilir misiniz. bunlar gazetelerde veya sağda solda edindiğim bilgiler değil bence de siz bunu bilmeden yorum yapmamalıydınız.ahkam kesmek kelimesini de bir hanımefendiye hiç yakıştırmam.saygımızı kaybetmeyelim.......

Epey uzaktan görmüşsünüz efendim kusura bakmayın.
Ramazan başlamadan daha paylaşımlar başladı, genel olarak çabuk verilen çabuk alınır evet ama verme şekline ve kilo veren kişinin boy kilo yaş cinsiyet hareket oranı gibi bir çok unsur dahilinde değerlendirildiğinde bu genelleme doğrudur.
Saldırır gibi anlaşılmasın lütfen ama kilo vermek için ramazan ideal zaman dilimidir, düzen ve istikrar sağlandıktan sonra.

ben sanırım seni hatırlıyorum kaç kilosunuz diye bana özel msjdan atmıştınız bende sizi kalori sayımı yöntemiyle kilo verenler topiğine yönlendirmiştim yani oradan da hatırlar mısınız bilemem....Neyse yani Ben de kilo vermek için o topikteydim 65 kiloydum haftalık bildirimlerde haftada 2 3 kilo verdim diye yazanlar olurdu ben azar azar yazardım öyle ki kilomun sabit olduğu bile olurdu .Ama noldu ben 57 kiloya düştüm ve artık istesem de kilo alamıyorum.3 4kilo gidenler belki hala diyete devamdalar belki diyeti bıraktılar.Kesinlikle yanlış anlaşılmasın ben gerginlik çıkması için değil bu konuda tecrübem olduğu için ben yaptım oldu diğer insanlar da belki faydalanır diye söylemiştim.

Ama görüyorum ki bazı insanlar hemen karşı atak yapmaya meyilliler.Neyse Sonuç:Kilo vermeye çalışmak nedir iyi biliyorum bu yolda çekilen çileleri iyi biliyorum herkese başarılar diliyorum.....

Resmen ana öğünü geçtim ara öğünü nasıl yapsam derdine düştüm ben ya :KK31:
Ramazan ya veremeyeceğim yada alacağım diye ödüm kopuyor her şeyde :26: Katı meyve sıkacağı bulsam meyve sıkıp sulandırığ içeceğim ama daha ortalıkta yok :KK5: Süt ve ceviz ikilisine bir süre devam ederim ben bu gidişle :KK59:

Resmen ana öğünü geçtim ara öğünü nasıl yapsam derdine düştüm ben ya :KK31:
Ramazan ya veremeyeceğim yada alacağım diye ödüm kopuyor her şeyde :26: Katı meyve sıkacağı bulsam meyve sıkıp sulandırığ içeceğim ama daha ortalıkta yok :KK5: Süt ve ceviz ikilisine bir süre devam ederim ben bu gidişle :KK59:

süt ve ceviz birlikte baya kalorili olmuyormu? ben ara öğün olarak şeftali,armut,karpuz gibi meyveler yiyerek kan şekerimi dengeliyorum açlık hisside gidiyor hem.yada çok fazla acıktıysam nescafe (şekersiz) ve 2 tane bisküvi.çok tok tutuyor gerçektende.

Arkadaşlar merhaba
Reglim bitti ve bugün orucuma başladım.
Ama sahura uyanamadım.
Sahursuz tutuyorum bugün.

süt ve ceviz birlikte baya kalorili olmuyormu? ben ara öğün olarak şeftali,armut,karpuz gibi meyveler yiyerek kan şekerimi dengeliyorum açlık hisside gidiyor hem.yada çok fazla acıktıysam nescafe (şekersiz) ve 2 tane bisküvi.çok tok tutuyor gerçektende.

Süt yağsız,yani 60 kalori falan.Yağ yakımı için her öğün kalsiyum almak faydalı olduğu için ara öğünümde daima var .Ceviz de yağlı olduğu ben de karşıydım başta ama araştırdım oldukça ve o da yağ yakımı için yararlıymış ve yenilmesi iyi oluyormuş.Zaten yediğim miktar 4-5 küçük parça yani 2 ceviz etmiyor.Hem protein ihtiyacımızı fazlaca karşılıyor ve kas yapımı için de faydalı bu yüzden.

Badem de aynı şekilde ama ben pek sevmediğim için cevizi tercih ettim hep.Yemeye başlayalı 4-5 gün ancak olmuştur sanırım.Kilolarım açısından negatif bir etkisi de olmadı.Hem benim için de o tatlı niyetine geçiyor çünkü şekerli bir şey yemiyorum pek .Ama diğer kuruyemişlerden uzak durulmasında fayda var.

Bisküviyi ramazanda ara öğün olarak hiç kullanmadım ben.Karpuz yaptığım oldu benim de arada.Bugün belki şeftali koyarım yanına.Ama benden tavsiye her öğün metabolizma için iyi gelecek bir şey yiyin.Yoğurt yada süt özellikle,yağsız olsunlar.Süte tarçın katıp içiyorum bazen,tarçın da metabolizmaya iyi geliyor diye.İyi oluyor tadı da :)

Son düzenleme:
böyle teorik bilgileri herkes biliyo yani biraz su iç çorba salata sonra ara ver 15 dk ..... peki ya pratik 0 hiç uyamıyorum bunlara :KK50:

canım herkes herşeyi biliyor önemli olan senin de dediğin gibi uygulamakta
ben şahsım adına söylemem gerekirse %98-99 uyguladığıma inanıyorum . çünkü baştan beri kendime şuna inandırdım ve yaşamaya gayret ettim
bu bir diyet değil ömür boyu sürecek sağlıklı beslenme şekli zira diyet olsa diyet öncesi diyet sonrası bir dönem oluşacak ister istemez ve başta bazı şeylerde kendime yasaklar koyacak hedef kiloya ulaştığımda da başlayacaktım yasakları teker teker çiğnemeye.
o nedenle yaşam boyu prensip heline gelecek olan sağlıklı beslenme düzenimde hiç kendimi kasmadan herşeyden ama dengeli ölçüyü kaçırmadan hem yiyecek , içecek hem de kilo verecektim . ve de bu kiloya sahip çıkacaktım .
işte özeti bu tüm yaptığımın .

bir de kimseden destek beklemeye gerek yok çünkü aynada gördüğümüz biziz mağazaya gittiğimiz de üzerimize deneyip de çirkin bulduğumuz ya da içerisine sığımadığımız bu nedenle de alamadığımız. psikolojik olarak yıkıldığımız biziz, bunları yalnız yaşıyorsak
kilo verirken de korurken de yalnız olsak ne fark eder:KK34:
hayatta en büyük destekçimiz gene kendimiziz bir nevi.
hayata yalnız geldik yalnız göçeceğiz nasılsa :KK34:
bu konuda da yalnız kalsak ölmeyiz galiba :KK34:

Süt yağsız,yani 60 kalori falan.Yağ yakımı için her öğün kalsiyum almak faydalı olduğu için ara öğünümde daima var .Ceviz de yağlı olduğu ben de karşıydım başta ama araştırdım oldukça ve o da yağ yakımı için yararlıymış ve yenilmesi iyi oluyormuş.Zaten yediğim miktar 4-5 küçük parça yani 2 ceviz etmiyor.Hem protein ihtiyacımızı fazlaca karşılıyor ve kas yapımı için de faydalı bu yüzden.

Badem de aynı şekilde ama ben pek sevmediğim için cevizi tercih ettim hep.Yemeye başlayalı 4-5 gün ancak olmuştur sanırım.Kilolarım açısından negatif bir etkisi de olmadı.Hem benim için de o tatlı niyetine geçiyor çünkü şekerli bir şey yemiyorum pek .Ama diğer kuruyemişlerden uzak durulmasında fayda var.

Bisküviyi ramazanda ara öğün olarak hiç kullanmadım ben.Karpuz yaptığım oldu benim de arada.Bugün belki şeftali koyarım yanına.Ama benden tavsiye her öğün metabolizma için iyi gelecek bir şey yiyin.Yoğurt yada süt özellikle,yağsız olsunlar.Süte tarçın katıp içiyorum bazen,tarçın da metabolizmaya iyi geliyor diye.İyi oluyor tadı da :)

badem ve antep fıstığının kilo vermeye olumlu etkisini okumuştum
e vitamini açısından fındık fıstık antep fıstığı cevizi ve bademi uygun ölçüde gözardı etmeyin kızlar:KK34:

konuyu okudum ramazanda genelde kilo alanlar olur bu topikte kilo vermeye çalışıyor herkes ve bunu yapan herkese saygım var sinirlenmeyin hanımefendi... ilk hafta 7 kilo verene şok oldum nasıl diyetisyenmiş diyemeden geçemedim.Hızlı kilo verenler çabuk yorulur ve verdiklerini teker teker almaya meyillidirler çabuk bıkarlar.Ben en sağlıklısı haftada 1 kilo diye tavsiye etmiştim metabolizmayı durdurma nedir bilir misiniz. bunlar gazetelerde veya sağda solda edindiğim bilgiler değil bence de siz bunu bilmeden yorum yapmamalıydınız.ahkam kesmek kelimesini de bir hanımefendiye hiç yakıştırmam.saygımızı kaybetmeyelim.......

Ama görüyorum ki bazı insanlar hemen karşı atak yapmaya meyilliler.Neyse Sonuç:Kilo vermeye çalışmak nedir iyi biliyorum bu yolda çekilen çileleri iyi biliyorum herkese başarılar diliyorum.....

söylediklerini elbette biz de biliyoruz.. burda birbirimize yorum yapıyoruz menüsünde çok az şey varsa vs.
ama dışardan gelip pat diye ahkam keser gibi yazan sensin. kelimeyi kullanan benim ama yapan sensin:KK34:
haftada 7 kilo örneğini de uç örnek olarak verdim her bünye farklıdır her genelleme herkese uymaz diye..

sorun söylediğin şey değil, uyarıları dikkate alırız
ama yabancı olduğun bi ortama ilk yorum yapışında tavrına dikkat etmezsen
söylediğin çok bilmişlik olarak algılanır kaçınılmaz olarak..
saygı istiyosak tavrımıza dikkat edelim

Son düzenleme:
Bugünkü iftarım:
1 adet karnıyarık(İriceydi sanki.Kıyma az yağlıydı ve yemekte kıymanın kendi yağı dışında hiç yağ yoktu )
3 kaşık light yoğurt

Su da içtim yeterince.Fazlasıyla doydum zaten ,1 karnıyarığı yemem 20 dakika kadar sürdü :KK56:

Misafir gelecek.Ondan önce biraz hareket edeceğim .Bir saate biraz midem rahatlarsa 2-3 ceviz yiyeceğim.Misafir çay içerken de ben bir kupaya koyup sütümü içerim çok geç saate kalmasın diye :KK68:

Son düzenleme:
ya kızlar benim bi derdim var:KK43:
ben üşütmüşün fenalardayım:2: hem de 3 gündür karnımda tuhaf ağrılar var ve gram gram artıo kilom , dün 71,5ti bugün 71,7:KK15: dikkat de ediyorum menüme, ama sonuç aynı... :KK47: reglime daha 5-6 gün var şimdiden böyleyse ohoo napcam ben ya :KK14:

menüm de şöyle;
1 bardak su
10 tane üzüm
1 kase çorba
yarım tabak zeytinyağlı fasulye ve 2 küçük parça tavuk...
az da karpuz( normalde çoks everim ve çok yerdim ama burdan bi arkadaş uyarmıştı şimdi dikkat ediyorum iftarda çok karpuz yememeye ama dayanamadığımdan gene kaçırıyorum tabi =))

şimdi ben bu menüye nabıym ki sonuç değişsin ? :KK42:

allaha şükürler olsun bu günü de bitirdik
iftar menüm:
1.5 kepce tarhana corbası
avuc içi kadar ızgara tawuk
mewsim salatası :KK56:

Arkadaşlar iftar menüm;
2 bardak su
Yarım kepçe şehriye çorbası
2 tane sigara böreği
15 dk ara
2 yk pilav
1 parça biftek
1 bardak ayran

Berbat bi iftar oldugunu simdiden soylüyorum regl oldugum icin kendimden nefret ettim ne güzel gidiyodu her şeyin tadından bakıp kalkabiliyodum ama şimdiiii gözüm böreklerde acaba yesem milerde kalıyo..Ne yapcam ben midem eski büyüklügüne dönerse ne yaparım , yine 73 kiloya cıkıp depresyona girmek istedigimi giyemememek , insanlar acaba ne düşünüyo diye ya da bir erkekten asla güzeelmiş kelimesini duymamamk! Koca göbeğe sahip olmaaak :KK14: Ağlıcam ya ablam 69 ben 66 kiloyum! Babam ablama sen ailede herkesten zayıf duruyosun demesi mahvetti beni ! :KK14: O keteleri börekleri götürürken sıkı durup benim herşeyden dikkat etmem ! Sporlar yapmam boşa mı ! :KK14: :KK14::KK5::KK14:

Ne yedim?

iftar oncesi ;
halleyden sonra , 4-5 cilek 2 erik

İftar ;
Mantı(yemedim)
1 kase hoşaf
3 fırında köfte
1-2catal pilav
8-9 tane yaprak :KK5:
2 tane tandır kıymalı börek :KK5:
salata

Depresyonlara girecegim artık :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Son düzenleme:
Sabah:
1 dilim denge ekmek
2 kk peynir
2 zeytin
1 tk reçel
Domates, salatalık

Ara:2 küçük sarma
1 activia yoğurt
Ara: üzüm
Ara: 2 ceviz

Akşam:
2 kepçe sütlü bulgur çorbası
1 tabak makarna (6-7 yk fln)
1 kk peynir, 2 yk yoğurt
2 sb doğal vişne suyu
1 tk sade dondurma

bugünkü menüm bu...

Berbat bi iftar oldugunu simdiden soylüyorum regl oldugum icin kendimden nefret ettim ne güzel gidiyodu her şeyin tadından bakıp kalkabiliyodum ama şimdiiii gözüm böreklerde acaba yesem milerde kalıyo..Ne yapcam ben midem eski büyüklügüne dönerse ne yaparım , yine 73 kiloya cıkıp depresyona girmek istedigimi giyemememek , insanlar acaba ne düşünüyo diye ya da bir erkekten asla güzeelmiş kelimesini duymamamk! Koca göbeğe sahip olmaaak :KK14: Ağlıcam ya ablam 69 ben 66 kiloyum! Babam ablama sen ailede herkesten zayıf duruyosun demesi mahvetti beni ! :KK14: O keteleri börekleri götürürken sıkı durup benim herşeyden dikkat etmem ! Sporlar yapmam boşa mı ! :KK14: :KK14::KK5::KK14:

Ne yedim?

iftar oncesi ;
halleyden sonra , 4-5 cilek 2 erik

İftar ;
Mantı(yemedim)
1 kase hoşaf
3 fırında köfte
1-2catal pilav
8-9 tane yaprak :KK5:
2 tane tandır kıymalı börek :KK5:
salata

Depresyonlara girecegim artık :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım nacizane fikrim o börekler yakışmamış menüye... o kısma gelene kadar güzel bi menüymüş demiştim. azcık daha dikkat , ama sonunda olmalı olacak çünkü istiyoruuzzz:KK66:

pufy hiç pişman olma canım yediklerinden.
pişman olunca daha da yeme pskilojisi oluyo.
ne yersen ye önemli değil, sonraki öğünde ya da sonraki günde dengelersin olur biter
acelemiz yok kilolar yavaş gitse de olur

acele edince sabrı kalmıyo insanın, bu işte sabrı tüketmemek lazım

bugünkü listem

kalkınca 500 ml su

kahvaltı
1 dilim kepek ekmek
1 çay kaşığı kadar tereyağı
2 çay kaşığı bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 tutam maydanoz
1 domates
2 küçük yeşil biber
200 ml şekersiz çay

ara: 500 ml su
1 incir
1 şeftali

öğlen menüm

1 dilim kepek ekmek
4 yk domatesli yumurta( bir nevi menemen soğansız bibersiz)
2-3 yk yoğurt

ara: 2 incir
ara: 200 ml çilekli süt

akşam menüm
1/2 kepçe tarhana çorbası( 4-5 yk )
2 kk haşlama kuzu eti
1 elma dilimi patates
2 yk pilav
3-4 yk yoğurt
domates, salatalık , yeşil biber
200 ml su

1 kk şöbiyet