Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

iftar menüm
1kase soğuk çorba
1 parça tavuk
4 dilim patates
salata
2 dilim güllaç
bol su
ve ardından yürüyüşşşşşş herkese kolay gelsinn:)

merhaba arkadaşlar
dün eşim için doğuş kayısılı form çayı almıştım ramazanla beraber afedersiniz wc.sorunu vardı.bendede arada oluyordu içeyim bari dedim.1 bardak içtim meyve olarakta 3 şeftali yemiştim

afedersiniz içim dışıma çıktı :KK43: geceden beri başladı karın ağrım ishal şükür oruç değildim yoksa ne yapardım bilmiyorum.Kabız arkadaşlar için çözüm olabilir fakat benim gibi sakın ha sorun yokken içmeyin sonuç felaket kötü oluyor:KK43: hala karın ağrım var toparlanamadım.

sahur menüm
bi bardak süt
bir kk peynir
bi tane dolma
yarım dilim ekmek
domates
ve bol su

iftar menüm
bi hurma
iki bardak su
bi kase çorba
çoban salata
yarım saat ara
iki orta boy dolma
5 kaşık yoğurt
ufak bi kaseyle komposto
yarım dilim ekmek
şu andada tatlı alcam ama ufak bi miktar olcak inşallah

Merhaabaa kızlaar :KK16: Anca yeni girebildim bugün nete, bugün babannemlerdeydik menümü kendime göre ayarlayamadım ama yediklerimi heemen aktarıyorum ;

3 yemek kaşıgı bamya yemegi
1 börek
2-3 catal şakşuka
3-4 yaprak sarması
salata

tatlı olarak lokma vardı onun yerine 2 hurma yedim.

ekmek yok , mantı vardı oda yok :KK1:

-Suanda 3 litremden 1 bbucuk litremi iciyorum . :KK61:

Yazdığım gibi yememem için bir sebep yok ki.Daha doğrusu yediğim gibi yazmamam için :)

Ben neredeyse bir aydır abartmadan ve seçici bir şekilde yiyorum ve midem artık fazlasıyla küçüldü.Başta öyle çok su içmemiş olmama rağmen sadece çorba doyurmuştu zaten ama annemin isteğiyle yiyebildim kalanı :)
iftardan önce menüyü yazmışsın diye anladım ben
önceden yazınca sofraya oturunca değişiklik olabiliyo bazen ondan dedim öle :KK70:

selam kızlarrr benim gibi sahurda yemeden içmeden kesilen varmı. sadece meyve yiyip su içiyorum.
sahuru bir nektarin ve bol bol su ile yapıyorum. tabi bizimkiler kızıyor bir meyveyle oruç tutulmaz diye ama maşallah gıg demiyorum çok şükür:nazar:
iftar menümse;
2 kepçe mercimek çorbası
közlenmiş patlıcanlı yoğurt 2 yemek kaşığı
1 yemek kaşığıda fırında makarna.

benimki burdaki birçok arkadaşa göre daha uzun bir kilo verme süreci. herkeze kolay gelsinnnn
meyve olarak ne yiyosun bilmiyorum ama yarım dilim ekmekle az peynir daha tok tutar
meyve kan şekerini hemen etkiler ve etkisi kaybolur
acıkmasan kötü olmasan da açlık süren uzar.. bu da metabolizmayı yavşalatır :KK70:

ay ne çok yazdım sahurda genelde zorla yeniyo zaten

merhaba kızlarrr iftar menüm
2 kepçe brokoli çorbası
2 yemek kaşığı taze fasülye
3 yemek kaşığı bulgur pilavı
şimdide tarçınlı ballı su içiyorum :KK53::KK37::KK37:

menün iyi gibi tabi yazdığın gibi yediysen:KK1:

sebze ya da et yemeği vardır mutlaka, 2 kaşık da onlardan al bence
sonra acıkıp saldırma başka şeylere diye
sofradan az yiyerek kalkmak kadar hemen acıkmamak da önemli

karpuzu yemekten bikaç saat sonra ye canım
karpuz bol şekerli bişey.. yemekte yersen tatlı yemiş gibi depolarsın onu

hiiii gerçekten miiii:KK43: bense karpuza hiç daynamam iftarımı onla açıorum nerdeyse :KK43:

Maşallah ne güzel vermişsiniz.Darısı reglim bitince benim başıma.Haftaya Çarşambaya kadar beklemedeyim bakalım....

inşallah canım. regl moral bozucu bi dönem çünkü hemen tartıya + 2 kg olarak yansıyor, en azından bende öyle.
benim hedefim ramazanda 6 kg.dı 2si gitti kaldı 4... onlar da gidecek inşallah

inşallah canım. regl moral bozucu bi dönem çünkü hemen tartıya + 2 kg olarak yansıyor, en azından bende öyle.
benim hedefim ramazanda 6 kg.dı 2si gitti kaldı 4... onlar da gidecek inşallah

bir ayda 6 kilo bünyeye zarar vermez mi?
şu anki kilonuzu bilmiyorum ama,bu kadar fazla vermeyi sağlıklı bulmuyo uzmanlar.

merhaba(özel mesaja izin verilmiyor,yetersiz mesajım olduğu için o yüzden buradan yazıyorum)

Ramazandan önce kilo vermeye çalışıyodum ama ramazan başlayınca saldım biraz son 2 gündür tekrar dikkat etmeye başladım.Şu an yeşil çayımı içiyorum mesela =))

Bilmiyorum geç mi oldu,ama bende katılmak istiyorum

88 i gördüm şu anda 84 üm ve ramazan sonuna kadar 78 olmayı hedefliyorum.

bir ayda 6 kilo bünyeye zarar vermez mi?
şu anki kilonuzu bilmiyorum ama,bu kadar fazla vermeyi sağlıklı bulmuyo uzmanlar.

canım şu an 71,4üm. tabi bende sağlıklı zayıflamak istiyorum ve süt yumurta peynir sebze meyve gibi temel gıdaları eksik etmiyorum menülerimden. sadece ekmek yemiyorum. zaten ramazanda hep böyle olmuştur, pek bişey yiyemem. ee hazır zayıflıyoken de 6sını birden vermek istiyorum=) daha önce 11,5 kilo vermiştim 3 ayda fakat sonraki nerdeyse 6 ay boyunca kilo vermem durmuştu herşeyi denememe rağmen diyet, spor hatta diyet + spor.. o yüzden şimdi gidiyoken gitsin zaten onca ay emek verdim de gitmedi şimdi gitsin =) tabi sırf bunun için de sağlığımı tehli,keye atmam. gene de uyarın için teşekkür ederim=) :KK71:

merhabalar kızlar bende erkek arkadaşımla iddaya girdim ayın 2 sine kadar 4 kilo vermek zorundayım:86: 2 ayda 8 kilo verdim şu an 58 kiloyum çok sıkı diyet yapmadım ama spora gittim 1 ay... türk kahvesinin ve biber dolmasının tanesinin kaç kalori olduğunu bilen var mı? nette 265 kalori yazıyo porsiyon acaba 1 tane mi?:26:

Bugünkü iftar menüm
su
2 hurma
yogurtlu corba
Pilav üstü nohutyemegi
karpuz.incir.seftali.üzüm
tulumba tatlısı baklava
(hepsini birden yemeden yemekten haric digerlerinde 2 saat ara felan var)

sahur menüm :
1 küçük muz
yarım saat sonra
1 posiyon nestle nesfit- yarım yağlı sütle
biraz zeytin
bi bardak form çayı
ezana kadar da suuu =) tabi midemde ne kadar yer kaldıysa artık..:KK74:

kendi adıma cevap vereyim canım.. yediklerme dikkat ediyorum önceleri ramazanda iftardan sonra gelsin tatlılar cipsler yemeklerde kolalar yemeği tatmadan tuz dökerdim hemen.. ama artık kestim cipsi ramazanın başlangıcından beri yemiyorum kolayı içmiyorum tuzu abartmadan kullanıyorum sonra kilolar kendiliğinden gidiyor:21::21:

bende çok dikkat ediyorum ama veremiyorum yaaa
napacağımı şaştım
metabolizma hızlandıran birşeyler felan mı yiyorsunuz kızlar yaa

selam kizlar, bir haftadir oru tutmuyordum dün adetimin son günüydü bugün sahura kalktim yani, ama menüm hiç iç açici degildi, bir sorum var kizlar ben zor bir i$te çali$iyorum ( güç kuvvet ve enerji gerektiren) ve çogu zaman iftara 5-10 dk kala eve geliyorum, o saate kadar dayanabilmek için ne yesem daha iyi olur? Bir fikri olan varmi?

sahur
2 tatli ka$igi nutella :KK37:
avuç içi kadar ev yapimi ekmek
2 kk diyet ka$ar peyniri
çay, su
bir çatal karpuz

iftarda 1 litre su
bi kase çorba
bir kaşık kadar makarna
ince bir dilim pide
salata yedim

ara öğün üzüm :KK71: