Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin

Hayırlı günler herkese
Bugün yine teyzem erkenden yemeğini fazla yapıp, pişirip banada gönderdi bile Allah razı olsun İnşaAllah Bana kalan bir çorba bir cacık...
Bugünkü iftar menüm;
Domatesli arpa şehriye çorbası
Kuru patlıcan biber dolması (teyzemden)
Beyaz lahana sarması (teyzemden)
Cacık
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin ❤

Herkese hayırlı günler. Bugün biraz değişik bir menü hazırlayacağım. Oğullarım pişi delisi, Ramazan geldiğinden beri yemediler, gönüllerini yapacağım bu akşam.
Dünden şehriyeli tarhana çorbası
Pişi
Dün pazardan mantar almıştık, kararmadan onu sotelemek istiyorum.
Az da zeytin peynir domates salatalık olur galiba
Bir de çay mı yapsam bilemedim.
Kervan yolda düzelecek bugün galiba

Çok geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin

Günaydın.
Geçmişler olsun.
Allahım acil şifalar versin, beterinden korusun inşallah.
Tedavisi kolay bir rahatsızlıktır inşallah.
İyi haberlerini alalım inşallah arkadaşım.
Tesekkur ediyorum tüm sifa dileyenlere. Gastrite sebep olan midede yasayan bir bakteri bu. Mide asidine direncli olduğu için de kurtulmak zor oluyor.
Tüm hastalarimiza sifa versin Rabbim ❣

Sahura yine kalkamadım . Bugün iftarda kahvaltı var .Canım kahvaltı çekiyor :) Buzluktan kendi yaptığım simitlerden çıkaracağım. Guzel de bir salata yaparım tereli,kuzu kulaklı falan üzerine de bir parça peynir iyi gider diye düşündüm. Gerisi klasik kahvaltiliklar .İftardan sonra kek yapmıştım ondan da var .

Allah kabul etsin ...

İftar menüm;
Sebzeli mercimek çorbası
Patlıcan musakka
Cacık
sebzeli bulgur pilavı (dünden )
Kak (dünden kalan tatlım)

Eşimin işyerinde kovid vakaları artmış.Müdürleri toplantıda küçük wuhan'a döndük şuan ona göre ailelerinizde tedbirlerinizi alın.Bizde evde ayrı odalarda yemek yiyip ayrı odalarda ayrı tuvaletlerin kullanıyoruz.Allahtan bir tane dondurulmuş embriyom var.Bu ay bir sıkıntı olmaz ise transefer yapılacak.Yoksa adamla bir araya gelip çocuk yapma ihti malimizde yok şu dönemde Daha öncede bu şekilde kendimizce önlem almıştık eşim kovid olmuştu ben olmamıştım.Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın.

Bu günün menüsü mercimekli köfte salata Ayran herkese hayırlı iftarlar
Ayy mercimekli köfteye bayılırım Eşim ramazanda iftarda illa sıcak yemek ister, ben ne olsa yerim... Ama eşimin iftarda olmadığı birgün yaparım İnşaAllah. Size afiyet şifa olsun hayırlı iftarlar ❤

Bugün karışık bir menüm oldu sanırım.

Domatesli sehriyeli çorba

Patlıcanli meze

Kızarmış patates

Salata

Yaprak sarma .

Üzümlerden yaptığım meyve suyu.

Hep meze olsa hep meze yerim. Hastasıyım ❤

Herkese ağız tadı ile iftar açmak nasip olsun kızlar ❤

Geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…