Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

İftar menüm;
Sebzeli mercimek çorbası
Patlıcan musakka
Cacık
sebzeli bulgur pilavı (dünden )
Kak (dünden kalan tatlım)

Eşimin işyerinde kovid vakaları artmış.Müdürleri toplantıda küçük wuhan'a döndük şuan ona göre ailelerinizde tedbirlerinizi alın.Bizde evde ayrı odalarda yemek yiyip ayrı odalarda ayrı tuvaletlerin kullanıyoruz.Allahtan bir tane dondurulmuş embriyom var.Bu ay bir sıkıntı olmaz ise transefer yapılacak.Yoksa adamla bir araya gelip çocuk yapma ihti malimizde yok şu dönemde 🤣🤣🤣🤣Daha öncede bu şekilde kendimizce önlem almıştık eşim kovid olmuştu ben olmamıştım.Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın.🤲🏻
Çok tatlısın.
Allah'ım gönlüne göre versin inşallah.

Herkese hayırlı günler. Bugün biraz değişik bir menü hazırlayacağım. Oğullarım pişi delisi, Ramazan geldiğinden beri yemediler, gönüllerini yapacağım bu akşam.
Dünden şehriyeli tarhana çorbası
Pişi
Dün pazardan mantar almıştık, kararmadan onu sotelemek istiyorum.
Az da zeytin peynir domates salatalık olur galiba
Bir de çay mı yapsam bilemedim.
Kervan yolda düzelecek bugün galiba 🤭
Pişi çok çok severim.
Ellerine sağlık arkadaşım.

Bugün karışık bir menüm oldu sanırım.

Domatesli sehriyeli çorba

Patlıcanli meze

Kızarmış patates

Salata

Yaprak sarma .

Üzümlerden yaptığım meyve suyu.

Hep meze olsa hep meze yerim. Hastasıyım ❤

Herkese ağız tadı ile iftar açmak nasip olsun kızlar ❤
Bende bende yanına da çay ile ömür geçiririm 🙈

Sonunda eve gelebildik.
Sabah kocamla evden çıktık.
Önce aşımı yaptırdık. Dün gece almıştık randevumu,bugün hazır kocam evdeyken götürdü sağolsun.
Hastane dönüşü anneciğimize uğradık, kocam ne zamandır annemi görmüyordu,iyi oldu.
İşe uğramam gerekiyordu, uğradık bir kaç saat.
Daha sonra kadın doğum doktoruma bir uğramam gerekiyordu onu hallettik.
Sonra pazara ve A 101'e girdik. Hem kendimize hem kız kardeşime alışveriş yaptık koşa koşa. Kardeşime uğradık, ona da yiyecek bıraktık.
Eve gelip hemen güllaç yaptım.
Nasıl hastayım şu tatlıya.
Yemek dışarıdan gelirken getirdik.
Tavuk dürüm
Adana dürüm
Ayran,fanta
Çay
Bol su
Güllaç bana. Profiterol kocama.
Hepimizin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı,namazlarımızı,dualarımızı,ibadetlerimizi,tesbihlerimizi kabul etsin inşallah.

Günaydın🌹
Bu gün tavuklu mantar sote var dünden. Yanina bir cesit daha ekleyeceğim. Salata ve yoğurtla esime yeter.
Tatli olarakta sütlac, triliçe aldik dün meshur tatlicimizdan😍
Doktor helikobakterimin geçmediğini, yeni bir tedavi sekline baslayacagimizi ve zaman kaybetmememiz gerektigini soyledi. En az 2 litre su ve 3 öğün beslenmem gerektiği için ramazan orucuna bu yil erken veda ediyorum :KK43: icimde bunun hüznü var.
Esime hazırlayacağım menuyu yazarim artik.
Herkese sağlıklı huzurlu ramazanlar diliyorum.
Geçmiş olsun canim

Allah kabul etsin kızlar🤲
Kızlar yarınki menümü yazayım şimdiden
Çorba
Tavuk döner
Patetes kızartması
Pilav
Bugünden kalan mantar sote
Salata
Kola, ayran, vişne kompostosu(evdekilerin farklı zevkleri var, o yüzden kim ne içerse artık)
Çayın yanına bisküvili pasta
Belki birine yardımcı olur 🙃

Herkese iyi aksamlar .Iyi dilekleriniz ,dualarınız için cok tesekkur ederim .Tek tek alinti yapamadım. Biraz ağır geçiriyorum. Bugün 5.gunum .Bir anda evimizin ramazan neşesi gitti. En cok buna icerliyorum .
Allah hepinize sağlık, afiyet versin .

Herkese iyi aksamlar .Iyi dilekleriniz ,dualarınız için cok tesekkur ederim .Tek tek alinti yapamadım. Biraz ağır geçiriyorum. Bugün 5.gunum .Bir anda evimizin ramazan neşesi gitti. En cok buna icerliyorum .
Allah hepinize sağlık, afiyet versin .
Cok geçmiş olsun inşallah bir an önce iyileşirsiniz 🤲

X