Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayırlı geceler herkese
Sahurda gözleme var(annemle birlikte yapıp dondurucuya atmıştım)
Kahvaltılıklar ve çay eşliğinde.

Birkaç gündür yoğundum net detoksu yaptım biraz
Şimdiden herkese hayırlı sahurlar, niyetlerimiz kabul olsun inşallah.
Sağlık ve afiyet dilerim.

Sahura yine meşhuuur çok sevdiğimiz İspanyol omletinden yapıyorum. Bir de babaannemin tarifiyle acuka yaptım, eşim çok seviyor. Tam babaannem gibi yapamıyorum ama yine de fena olmuyor. Klasik kahvaltılıklarımız olur zaten. Eşime çay demledim, kendim için domates suyu :) Domates suyunu çok seviyorum tam bir likopen deposu.

İftara ne yapsam düşünmedim. Bugün balık aldık. Yarına canım kremalı bir şeyler çekiyor. Geçen bir Kore yemek kanalında fırında kremalı domatesli tavuklu makarna tarifi görmüştüm. Belki onu yaparım.

Merhaba kızlar hergün ne pişireceğim diye düşünmekten sıkıntı basıyor, hamileyim mutfağa da pek rahat giremiyorum. Artıkk ben de bu başlıktayımm
sizleri okuyup fikir edinip ben de yazarım hergün yapacaklarımı

Bugün

Güveç
Pilav
Cacık
Tatlı olarak alman pastası (halim kalırsa yanına ev yapımı limonata)

bu başlığı çok sevdimm

İftar menüm;
Çorba(dünden kalan)
Mantar sote
Soslu makarna
Mevsim salata

Bugün niyetli değilim,gastrit için ilaç kullanmama rağmen hala midem rahatsız Ocak ayından opu yapıldı.O zamandan beri hergün midem bulanıyor doktora gittim ilaç verdi ama geçmiyor haftaya Çarşamba endoskopi randevusu verildi.Sahurda çok huzursuzdum ,birde eşimle aynı evde ayrı odalarda yaşamak iyice moralimi bozuyor.

Gecmis olsun helikobakteri mi var? 3lü tedaviyi mi kullandiniz?
Ben doktorumdan memnun kalmayinca değiştirdim. Mesaji ben yazdim sandim bi an ocakta endoskopi olmustum. Benim gastrit siddetli ve kronik cikti helikobakteri de. Su an doktor degistirdim yeni tedaviye basladik. Ben de oruc tutamıyorum

Sağ ol cnm teşekkür ederim.3 lü tedavi derken neyi kasttin bilemedimBana verilen 3 günlük bir ilaç tedavisiydi.Eğer 3 gün içinde geçmez ise doktorum gel demisti.
Lansor günde 1 defa sabah aç karnına
Dramamine günde 2 defa
Gaviscon şurup günde 3 defa
Ben oruç tutuyordum pek sıkıntım olmuyordu.Ama dün gece çok midem bulandı ve kuru kuru çok öğürdüm.10 yıl önce aynı sıkıntıları yaşamıştım o zaman Trio tedavi paketi kullanmıştım çok iyi gelmişti. Sonrasında bende reflü devam etti.Beslenmeme dikkat ettiğim için reflü ile ilgili çok sıkıntı yaşamıyorum.Reflüm hafif tetiklediği zaman kefir alıp içiyorum evde sürekli şurup bulunduruyorum. Opu tedavisinde hormonlarım çok uyarıldığı için bende bu sıkıntılar başladı,özellikle idrara sıkıştığım zamanlar çok midem bulanıyor birde çok eğilip kalkarsam bulantım çok oluyor.Evde hep yanımda bir kova bulunuyorBu hafta regli olursam doktora gidicem transfer için ,ama midem düzelmez ise belki transferi iptal ettirebilirim.Hamileliklerimde bulantım çok oluyor bu şekilde nasıl hamilelik olur bilemiyorum
Gittiğim uzman bir doktor şimdilik memnunum canım,inşallah tez zamanda hepimiz sağlığımıza kavuşuruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…