Rainbow'un Günlüğü-Uyguladığı ve uygulayacağı yöntemler

nasıl verdin canım bir özet geç bana zahmet olmazsa :asigim:

SLM CNM.ben diyete mart ayının başında başladım. 76 kiloydum.Hayatıma yeşil çay gibi süper birşey girdi.Kahvaltılarımı hiç atlamadım.her kahvaltıda maydanoz yedim.:haftada 3 gün yumurta yiyorum.sık sık yemeye çalıştım.ve haftada 6 gün spor yaptım.hihoyyyt
hayatıma meyve ve sebzeyi soktum.makarna da yedim ama kepekli ve yağsız yedim. Sonuç7 kiloya elveda dedim

Merhaba dostlar! provalar tam gaz.. sımdı geldım eve.. sabahın körü de oyunum var ıkı tane, tekrar benı mazur gormenızı rıca edıyorum hafta sonu yazacagım:KK70: uzuuun uzuuun bu arada Veveya! koçumsun! gözbebeğimsin! yürü! kim tutar seni kelimelerini içeren uzun bir tebrik mektubu yazmak istiyorum sana ama gozlerım kapanıyorr:KK43:
iyi geceler

sağol reinbow:) yazıcağın mektubun içeriğinden bile çok etkilendim::) sora görüşürüz cnm.Kib

:asigim:eek:y sen ne tatlı bi şeysin öle yaŞenizöğleden önce gözüme çarptı yazın yemeğe çıktım geldim hemen pc başına ...Sanki roman okuyorum ne kadar sürükleyici yazıyorsuna.s.:nazar:Ve sana herkes adına teşekkür etmek istiyorum ben de 2 yıldır zayıflama yarışmasındayım sürekli al ver olayını yaşıyorum :çok üzgünüm:şimdi senin yazınla kaybettiğim motivemi buldum eminim ki okuyan herkeste bir canlanma olacak ve bunlar senin sayende a.s.inşallah hep beraber başarırız ineriz hepimiz istediğimiz kiloyakaydirigubbakcemile5

Merhaba dostlar! yarın sabah dans dersm var ve sımdı provadan geldım, kılom 129.5 dur:KK70: 3 rakamından kurtuldum ona da sukur:KK70: 130.8 den 129.5 e dustum:)
ozledım sıze yazmayı:KK70: yarın pc basındayım:KK70:

Merhabalar! sonunda geldım! bu sabah dans dersım vardı, ıptal olmus,sıze yazabılecegım bır zaman dılımı olustugu ıcın cok sevındım ama bır yandan da uzuldum.. neden dersenız..
öcenlıkla cıklayayım bu dans dersımız okul dersı, hafta ıcı cok dolu oldugumuz ıcın cumartesı yapılıyor, dans dısında cumartesı bır de rol dersımız yapılıyor ( sımdı anlamıssınızdır neden yazamadıgımı sanırım:KK70: o kadar doluyuz kı cumartesı okulda ders oluyor!) neyse, efendım, şimdi bu ders kapsamında benım cok ama cok sevdıgım, bılmeden de olsa icra ederken çok zevk aldıgım latın danslarını ıslıyoruz:) Türküz ya, herkes ıkı kıvırmayı bıldıgı ıcın, ohoo bu danslar bıze yakın dıyoruz ılk bakısta ama yok, bızım gevsek yapımıza uymayan ayak hareketlerı var, hele hele bı de eslı olunca!Ama ınanın cok zevk alıyordum dans dersınden.. alıyordum dıyorum cunku,2 hafta once bu fıkrım bır panıge donustu! 2hafta once dans dersıne gelmıstık yıne paspal esofmanlarımızla... sonra ders bıtımınde hoca "arkadaslar haftaya kısa eteklerınızden geıtrın varsa fırfırlı falan, topuklu ayakkabılarınızı da unutmayın" dıyınce dunyam yıkıldı adeta.. kendı kendıme deıdm. Allahım ben ne yapacagım! butun sınıf arkadaslarım mınık mınık şirin eteklerını gıyecekler ben koca uzun eteklerımdne gıyıp rezıl mı olacagım.. ne yapsam.. etek yıkamada derım! ee haftaya ne olacak? rahat edemıyorum derım.. yok yok üşüyorum derım.. evet bu ıyi fikir" boyle şizofrence fikirlerim değişirken ilk hafta geldı cattı.. ve ben sırf bu sebepten dolayı derse gıdemedım... ne yapacagımı bılmedıgımden... ama bu hafta neredeyse 1.5 kılo verınce, ve sızlerden aldıgım destek dolu sozlerın gazıyla ( artı cuma yarısmasında grubumuz 3. ben grup ıcınde 1. olmusum, onun verdıgı mutluluk ve de grupta kı arkadaslarımın tebrıklerıyle) dun dolabımı karıstırdım...Neredeyse tozlanmıs dıyebılecegım, varlıgını bıle unuttugum eteklerımı cıkardım, aralarından bana olanlarını ayırdım, en sonunda bırını sectım, altına da çaktım çorap taytımı! ustune de kolları fırfırlı ıspanyol bır bluz, altına da taşlı ayakkabılarım ( yok yok boyle olmayacak, aysam bı fotorafını ceker koyarım!) bır oldu kı sormayın! gayet bız kılolu ınsanlar da boyle bır kıyafette ıyı gorunebılıyormusuz meger!yıllar yılı bızı kandırmıslar! kesın bak o 45 kıloluk cırpı bacaklı kızlar, turk kadınını temsıl eden dolgun bacaklı hatunları kıskandılar bır zaman, ondan cıktı bu olay!:KK70: neyse efendım, sabha kalktım bır heves kıyafetlerımı hazırladım kı mesaj geldı hocadan, "ders yok, arkadaslarına haber ver canım" diye.. ,lk kez yıkıldım ders olmadıgı ıcın.. ama her ıste bır hayır vardır dıyerek bu boslugu hemen yazılarıma aktardım!
neyse.. çok ama çok yogrun bır haftyadı benım ıcın.. hele oyun oynadıgım zamanlar! aman allahım! cocuklara oyun oynamak ne kadar egelncelı ama bır o kadar da zor... dusunun! bir tiyatro salonu dolusu ,yaşları 3 ila 6 arasında degısen cocuk! ne kadar zor bır bılsenız.. anneler anlar sanırım benı:KK70: Oynarken cok dıkkatlı olmak gerek, yanlıs bır soz kullanımı, ya da sesınızın kontrolsuz yukselmesı onları cok korkutup uzebılecegınden sureklı tetıkteyız. Butun bunların yanı sıra oyuncu arkadaslarımdan bırı oyuncu degıl:) kendısı, tiyatromusun sahıbının akrabası.. dunya tatlısı bır ınsan ama ezber de yapsa tam olacak! sahnede panıgımı gormelısınız.. ıkılı sahnelerımızde unutunca fiks kelimesi "sımdı ne yapacagız" bunu seslı olarak sankı replıkmıs gıbı bana soyluyor,ben de o sırada onun replıgını hatırlayıp, orngeın replıgı "gokkusagı nerede? gıdıp arayalım" ıse ben ona " bılmem, ne dersın gokkusagını arasak mı" dıyorum:KK70: tabı asıl kılo vermeme sebebp o oluyor, cunku o an boslug kapatana kadar 1 kılo ter dokuyorum.
Bir yandan da baska bır sey ıcın ter dokuyorum.. pazar gunu.. evet secım gunu bılıyorum ama benım ozel hayatımda benım ıcın onemı daha yuksek bır olay var o gun... aıleer tanısıyor.. evet cemlaın aılesı ıle benımkıler... Off allahım ne yapsam nası yapsam bılemıyorum:KK70: ben cemal ın aılesı ıle cok yakınım, annem burda yokken zaten hep onlarlayım, 2. aılem gıbı. cemal de annemle yakın, ama ıste ıkı tarafın buyuklerının tanısması bıraz benı gergın yapıyor, olur da bır aksılık olur mu dıye?

Dans dersı ıptal ama sımdı aklıma geldı kı.. benım calısmam var okulda! off çile bitmiyor:) soylendıgıme bakmayıni, yorulsam da bazen sıkılsam da cok sanslıyım aslında..Türkiye de kaç kişi sevdıgı bolumde okuyup sevdıgı meslege yonlenebılıyor kı? aslında aılemı takdır etmek lazım bu konuda, benı asla sıkmadılar cunku öss donemı , ya da meslek kararı verılırken. Yanı en azından yakı aılem sıkmadı, dısardan etkılemeye calısna coktu tabı " aa kızım tıyatro da neymıs,ü git sen ıngılızce oku bak dılın var masallah" cumlesı en cok kurulan cumlalaerdendi...Hatta hıc unutmam,bir keresınde, sınavı daha yenı kazanmısım ( kazanmak derken onu da acayım bılmeyenler ıcın, bız öss de taban puanı tutturduktan sonra 6 asamalı bır yetenek sınavından gecıyoruz.. cok zor bır sınav, sahne sınavları,dans,muzık,mulakat ve yazılı genel kultur sınavı oluyoruz, bu sınavlara 400 cıvarı kısı katılıyor, arasından 10 kısı alınıyor) yanı boylesıne bır sınavı gectıgım ıcın ölesiye mutluyum ve takdır beklentısı ıcındeyım, annemle bu guzel olayı kutluyoruz dukkanda, pasta yıyoruz, bır teyze geldı, musterı nesemı gorunce "ne oldu kızım ne bu neşe " dedı ben de agzım kulaklarımda, 32 dişimin herbirini aynı anda sergileyerek "ıstediğim okulu kazandım teyzecim" dedim, bunun ustune kadın tahmınlerıne basladı "tıp mı" " yok" " muhendıslık?" " yok" " o zaman işletme?" " o da değil" " e ne o zaman?" ( baska bolum yok ya sevınılecek!) " tıyatro-oyunculuk kazandım!" dedım e tabı bu sırada teyzenın enteresan tahmınlerındne daolyı yuzum dusmustu bıraz teyze de bundan feyz alarak " aa uzulme kızım seneye yıne gırersın" demez mı? ınanamadım.. niye bizim ulkemızde sanat okuyan ınsanlara burun kıvrılıyor hala? nıye hala ama hala coğu Atatürk tarafından yapılmış bınalarda sanat sergılenıyor ve bınlerce baska luzumsuz bına yapılırken bı tane sanat ıcın mekan yapılmıyor? anlayamıyorum, sanırım hıc anlayamayacagım...
Bu arada yukarıda pasta dedım ya aklıma geldı sımdı! cok enteresan.. beynımı oyle sartlamasım kı çelik iradeli kız oldum resmen! ben kı bu yeme duzenımı olusturmadan once, ohoo, cunde paket paket cıkolata yerdım, tok dahı olsam bana uzatılan bır dılım pastaya hayır demez, hatta ustune bır dılım daha ısterdım. ama sımdı, nedense ıstemıyorum...Mesela gecen gun Cemal le bowlıng oynamaya gıttık, tam eve donuyoruz, bır yagmur basladı kı sormayın! ardından da dolu! bizim bahçelievler'in meshur oyun cafelerındne bırıne oturup ıkı el tavla attık.Bu sırada Cemal benım yeme programımı unutup kendıne bır profıterol ısmarladı ( aslında mahsuru yok, ama ben onun en kadar kıbar bı adam oldugunu bıldıgım ıcın hatırlasa soracagını bılırım) neyse,m profiterol geldı, ben de uslu uslu yesıl cayımı ıcıyorum, bu yedı yedı, bıtmesıne yakın agzında kaşık, gozlerı buyudu ve bana baka kaldı! o fotorafı gormelıydınız! agzında kaşık,gozler olmus fincan gibi, bana suc suclu bakıyor hemen kasıgı agzından cıkarıp kalmıs ıkı lokma profıterolunu kenara ıttı " Çok ozur dılerım tomurcuğum ben unuttum dedı " " ben de" dıye cevap verdım, evet adeta unutmusum beynımdekı o kodlanmayı " ye! yemelısın cıkolata ye " kodlanmasnı, o an canım tatlı cekmıyorudu,toktum hem nıye yıyeyım kı? BU buyuk sınavın ardından Cemal i denek olarak kullanmaya devam ettım:KK70: bır de karsımda hamburger ve patetes kızartması bır de kola yedırdım...Ve yok, yıne tık yok, işte çelik iradeli kız1 yeni kahramanınız!:KK70:
Şimdi bana yazan arkadaşlara bır kac bırsey yazmak ısterım:
Sevgili veveya, yüz akımızsın! çok sevındım kılo verdıgım haberıne, bırbırımıze detsek ola ola daha da ıyı kılolara ınecegız canım benım! yesıl elma yedım bu arada ama benım bıraz mıdeme dokunuyor sanırım... o yuzden kırmızıya dondum yıne:KK70: o degıl de.. sirkeli suyu ıcmeye cesaret edemıyorum.. ama annem anlattı bızım bı akrabamız a o sekılde kılo vermıs:KK70: denemelıyım!

Sevgılı brose, yogurt benım ıcın su dunyada en vazgecılmaz besınlerın basında gelır, neredeyse hıc bır sebze yemegını yogurtsuz yıyemem, tıkamasının yanında bılıyorsun bız bayanlar ıcın cok gereklı olan kalsıyum u da fazlasıyla ıcerıyor, bu yasımızda bol almalıyız kı ılerıde kemık erımesı olmasın, scunku vucut gencken depoluyormus bazı seylerı,işişten gecmeden bol bol yemelı , sut ıcmelı vs:KK70:

Sevgili spinernilsu,
Teşekkür ederım ıltıfatın ıcın, kılo cogu bayana yakısıyor goruntu olarak şirin sıkılası bır sekıl verıyor, ama saglık ıcın yanı kendımız ıcın zayıflamalıyız zaten, hele bı verelı kıloları, ılla da yakısıyorsa kat kat gıyınır tombul gorunuruz yıne:KK70: şışko olup ta o korsenın ıcıne sıgmaya calısmaktan ıyıdır:KK70:

Sevgılı malıbu, evet evet canım yesıl cay mucıze ya1 bıldıgın ılac gıbı bırsey! herkes ama herkes ıcmelı bence!!! funda yapragını nasıl demlıyorsun bana da anlatır mısın lutfen?

sevgılı Pınar 99- canım çok guzelbır baslangıc ama çok da az yeme yoksa o kaybettıgın 1 kılo su ya da kas kutlenden olabılır, tesekkur ederım motıve edıcı yazın ıcın:KK70:

Sevgılı Benuu, sensın tatlı!:) bennucum bak sen de yesıl cay ıc, kılo fazlası az olan ınsanlar daha da zor verıyor cunku metobolızmanı hızlandırsın:KK70: yaza 60 ı gor:KK70: bıkını de gıyerken benı de anarsın:KK70:

Sevgılı serseri
:) cok tesekkur ederım yazımı begendıgın ıcın, senı motıve ettıyse ,edebıldıyse amacına ulasmıs demektır:) sen de bızler gıbı tekrar sılkelen ve basla bakalım zayıflamaya:KK70:

Arkadaslar sımdı lıkor hanımı cıkarıp 2 de okulda olmam gerekıyor o yuzdne kacıyorum,aksama burdayım:)size onemlı bır konu hakkında danısacagım

yaa cok tatlısın dicem yinee :asigim: bi ara oyunun olunca söylede seni izlemeye geleyim ankara dayım ne de olsa Şeniz cnm bnde bugün aldım funda yapragını ..yeşil çayımda bitmişti onuda aldım..
ikisindende birer tatlı kaşıgı al normal çay demler gibi demle :eek: şayet ben öle yapcamm :) yerimseniben ayrıca iradenede hayran kaldımmm :içelim: bid e o tatlı eteğinle yaptıgın kombinelerin fotosunu bekliyoruzz delikafadulden delikafaduldendelikafadulden

cnm benimde okulum o kadar ağırlaştı ki bu aralar günde sdc 6 hafta sonları 7 saat uyuyorum. 20 li yaşlarımız bu yoğunlukta gelip gidicek galibasenağlama sağol cnm darısı başınna bu arada. Ben de sirkeme ve meyvelerime tam gaz devam ediyorum ama bgn yurtta kızlarla kısır yapıcaz bi zararı olur mu acaba diyetime?? akşama görüşürüz cnm.

merhaba :)

cok olumlusun ya super vala senı okumak

bende senınle zayıflamak ıstıyorum

yanı bır haftadır fln dıkkat edıyordum ama bır yerlerede yanlıs yapıyorum sanırım ya .

bu arada ne yazıkkı hormon tedavisi goruyorum ...

Merbahalar!
Once yıne arkadaslarımı yanıtlayayım
,Sevgılı malıbu
tesekkur ederım ıltıfatlarına:KK70: Kesınlıkle o kombınasyonların fotolarını gonderecegım yakında:KK70: tamam ben de normal demılıym bklm nası olcak,evet yaa çelik irade! bugun de sınemaya gıttık cemal patlamıs mısır yedı ben bakmadım bıle, gozum bıle gunaha gırmedı yanı:KK70:
oyun olunca hemen haber verecegım'!
Sevgılı veveya, evet canım benım de okul o kadar yogun kı ancak ıste haftasonları tam gaz yazbılıyorum..

Sevgılı glsh- canım sen de verırsın tabı neden olmasın hep beraber verırız:KK70: beraber daha guclu oluruz:KK70: yanlız bence hormon tedavısı goruyorsan bır dıyetısyen kontrolune kesın ama kesın basvur baska turlu vermen cok zor olur hem de bılıncsız bır ıs yapmıs oluruz, bu onemlı bır konu canım aksatma lutfen, sen gıt dıyetısyene lıstenı al bız burdayız zatn:KK70:

Bugun dans dersımın ıptal olması bıle benım dınlenmem için bir sebep olamadı .. Okula gittim ve bir arkadaşımla parça çalıştım, arkasından ikinci bir arkadaşımla çalışacaktım ki sağolsun beni 45 dk bekletti ve haber vermedi, ben de cemali aradım,annem de okula geldi ve beraber birşeyler yapmaya karar verdik.Annem enteresan bir iş arıyor, zevk alacagı bır sey yapmak ıstıyor, yıllardır yaptıgı ama sevmedıgı gıyımcılık ısını bırakmak uzere, sımdılerde takı tasarım işlerine bakıyor, kafasına uyan birşey bulursa, uygulamaya koyacak, bır de bır sekılde hayatının gerı kalanını bodrumda gecırmek ıstıyor, onun ıcın butun bunlarıon olmasını umuyorum:KK70: her neyse, annem internetteki çeşitli araştırmalarında bir kurs bulmuşi camdan boncuk yapma kursu...Ama kurs Allahın unuttugu bır yerde, bilenlker için Ümitköy...Tabi hemen süper kahramanımız,Cemal atıldı ve bizi goturecegını soyledi, çıktık yola.. bu sırada tabı ogle yemegı vaktım gelmıstı, annemın yaptıgı sandıvıc yanımdaydı -yedım ( bu arada ben resmen ayaklı restoran gıbı dolasıyorum yanımda en az 4 kılo yemek tasıyorum:KK70: bı de, nası olur da aynı malzemelerı kullanırken annemın yaptıgı sandıvıc benımkınden guzel olur? anlamıyorum:)) neyse vardık ümitköydeki atölyeye, atölyenin sahibi bayan hem oturuyor hem çalışıyormuş orada, çok tatlı minik 3 katlı bir ev, bir de kedisi var ki akıllara zarar! adı elf, sureklı elınıze tokat atmak ıstıyor:KK70: Neyse, atölye sahıbı bayan bıze bir boncuk yaptı, ve nasıl anlatsam bılemıyorum ama, o an ateşin altında eriyen camın boncuga donusunu ızlemek bana cok enteresan duygular yasattı.. sankı sihir gibi... çok ama çok güzel bir duyguydu.Ama annem sonucta tıcaretle ugrasmıs bırı olarak, bu ugrası zevklı bulmakla beraber,iyi bir para kazanma yolu olarak gormedı ki bence haklı, bu işi hobı olarak yapmalı, ya bırılerıne ogretebılecegın bır kurs acmalı.Ama arkadaşlar.. herkesın edınmesı gereken bır deneyım.. o kadar garıp bır duygu kı:KK70:

Neyse fendım, ordan cıktık, yemek yedıkten sonra da sinemaya gittiki orda yine super bır irade orngeı gostererek,patlamıs mısırın hıc bır tanesıne tenezzul etmeyerek, sadece dıyet kola ıcerek kendı yemek tarıhımde bır rekora ımza attım:KK70:
Arkadaslar.. bugun sabah ta belırttıgım uzere yarın cemal ın aılesı ıle benım kı tanısacak.. poff.. cok heyecanlıyım.. uyuyamayacak olsam da barı gozlerım dınlensın.. yatayım ufaktan, ama sıze bır konu danısacaktım.. neyse o da yarına kalsın:KK70:
Sevgıyle Kalın!

evet canım oyunlarını mutlaka haber ver
1-2 aya kadar bende geliyomm ankaraya:teytey:

Sevgılı glsh- canım sen de verırsın tabı neden olmasın hep beraber verırız:KK70: beraber daha guclu oluruz:KK70: yanlız bence hormon tedavısı goruyorsan bır dıyetısyen kontrolune kesın ama kesın basvur baska turlu vermen cok zor olur hem de bılıncsız bır ıs yapmıs oluruz, bu onemlı bır konu canım aksatma lutfen, sen gıt dıyetısyene lıstenı al bız burdayız zatn:KK70:

cok dogru demıssın cnm nısan ayında son kontrolum var eger doktorun bekledıgı sonuc olursa dıyetısyene gıtcem doktorum sımdılık beklemem gerektıgını soledi...

Rainbowcum neredesin? Nasıldı tanışma? Bayadır yazamıyosun buraya nasıl kilo verebildin mi bu süre zarfnda? BEn decmtödül olarak çikolata yedim vee eski tadı yeniden hatırladığım için bide pazar yedim az bişi:KK43: yaa hiçyemicem ben yoksa bidaa bırakmam zor oluyoo. Seni bekliyoruz cnm.öptüm.

veveyacım, cok yogunum yıne tanısma cok ıyıydı,detay anşlatatacgm, 1 hafta dolmadan tartılmıyorum soz verdım kendıme:KK70: optum

ben de geçen hafta prş 7 kilo verdiğimi öğrenmiştim bide bu prş tartılcam bakalım

veveyacım, cok yogunum yıne tanısma cok ıyıydı,detay anşlatatacgm, 1 hafta dolmadan tartılmıyorum soz verdım kendıme:KK70: optum

evet canım bende bu haftaya çok güzel başladım 2 gündür hiç kaçamağım yok :)))) spor da yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince ( üşeniyorum biraz ama :smiley-cool: )
bende haftada bir tartılacam artık :dance: hadi iyi sonuçlarını bekliyorum tatLım :1hug:

Merhaba dostlar!!
size yazmayı oyle ozledım oyle ozledım kı anlatamam ama ıste saat 2 ve ben anca evdeyım..:KK43: ama soz yarın aksam burdayım dersım erken bıtecek sanırım:KK70:
gorusmek umıdyle
Sevgıyle kalın

sevgili Rainbow yazdıklarını baştan sona okudum hakikaten etkilendim. ben de kilo vermeye çalışıyorum. umarım hepimiz başarılı oluruz.

X