Rainbow'un Günlüğü-Uyguladığı ve uygulayacağı yöntemler

merhaba rainbow
tüm yazıyı baştan sona soluk aLmadan okudum,çoğu arkadasın yaptıgı gibi..
öyle güzel öyle akıcı anlatmışsın ki okumamak mumkun değill.
azmin,kendine güvenin,we kendinle bolesine barısık olman cok guzel..
hissettiklerini cok iyi anlayabılıorum cunku benimde yogun bi kilo werme donemi gecti basımdan :)
şu an 22 yasındayım senin gibi,we lise döneminde 85 kiloydum
bu benim için inanılmaz bi kilo cunku boyum 1.63 :))
kimseye aldırmadan yedimm yıllarca , hiç aldırmadım aldığım kilolara
yani senin anlıcan kendimle gayet barısıktım..
gel gör ki alışverişe çıkınca ağlamalarım yanıma kar kalıyordu :)
ewet kilolarımla mutluydum ama hep eşofman giyiyordum :eek:
neyse fazla uzatmayayaım bir gün kilo wermeye karar verdim hemde ne karar
gözüm döndü resmen ..
bu bünye 6-7 ay gibi bi sürede üzerinden 32 kilo atmıştı ..
halimi düşünebiliormusun :))
44 beden bile olmazken 36 bedene düşmenin werdiği dayanılmaz hafiflik pahabiçilemez bişidi :)
kiloluyken çok begenip bir pantolon almıştım tabi bedenime sığmasını bırak bacagımdan geçmiordu
ilk etapta onu kıstas belirledim kendime 40 bedene nasıl sıgacaktım :bbo:
zar zor güç bela sığdım ewin içinde turlar alttım karnım çatlıordu ama sığmıştımm :)
kilolu anlar halimden tabe =)
sonrasında zayıfladıkça ittim kenara o kotu çünkü büyük geliyordu :roflol:
(darısı basına canım)
neyse tabi o yaz hayatımın baharını yaşadım (2007 yazı :)
hayatımda bikininin b'siyle tanışmayan ben bikini almıştım :teytey:
kemiklerim sayılıyodu,ole bi iradeydi bendekii.
şimdilerde öle değilim ne yazıkki 10 kilo aldım
cok fazla gelmicektir bu kilo sana farkındayım ama öle cok kilo alıp werdimki
balon misali şişip şişip patladım we tabi sarktım da mirmirmirmir
şu an bnm kilomda olan arkadaslardan 1 adım öndeyim ne yazıkki
sonuc itibariile kilo wermeye her pazartesi baslıordum ama artık yazından sonra net kararımı werdim :)
dedim nerde o 32 kiloyu weren kız,gazı aldım senden we yola cıktım açıkçası..
serüvenini takip edicem inss. bende, tebrık ediorum seni hihoyyyt
uzattıgım icin uzgunum ama paylasmak istedim:KK66:

arkadaslar sızler hepınız bendne cok ama cok daha degerlı yazılar bırakıyorsunuz buraya.. yogun sınav donemım bıtsın hepınıze cevap yazacagım, ve tabı yenı oykuler bırıktı:KK70:
ozledım sızı:KK70:

rainbowcum özlettin kendini...o kadar içten o kadar akıcı ki yazıların yeni yazılarını merakla bekliyorum...umarım sınavların da iyi geçiyordur...dualarım seninle...:Saruboceq:

yarın uluslar arası bı festıval ıcın ulkemızı temsılen bır tıyatro grubu karsılayacagım cok heyecanlıyım:KK70: umarım ustesınden gelırım sonra da anlatacak zamanım olur bu arada merak edenler ıcın.. 23 nısanda onkolojıdeydım yıne, oyun oynadık ve elif o kadar ıyı gorunuyordu kı!! ona soz verdıgım uzere oje goturdum balonlarla oynadık cok eglendık. annesı ve babasının da yuzu guluyordu, cok ama cok sevındım. hepsı daha da ıyı olsun ınsallah:KK70:

dostlar! cocuk tıyatrpoları festıvalınde gorevlıyım,! eve cesedım gelıyo:KK70: o yuzden yazamıyorum ama gozum de arkada kalıyo her gun ıkı kelıme yazıverıyorum benı affedın ama cook hıkaye bırıktı super bı donus yapıcam:KK70:

rainbow unutuyoruz sanmaaaa
arad gel tekmil ver,merak ediyoruz bak seni
inşallah her şey yolundadır

tatlış bende çok yoğundum seni anlıyorum ama burda özleniyorsun bilesin...çok öpüyorum seni...

merhaba canım fıstık gibisinn hiç süpem yookkk çikolatalı fıstık olucaksınn :lepi:
sen ben ve istiyen tüm arkadaşlar başarakcaklar bende duygu yoğunluğu yaşadığımda direk
buzdolabına saldırırımm seni enson hedefinde görmek dileğiyle canım

merhabalar1 yazmaya nıyetlendıgım gecen hafta bısı oldu sıteye gıremedım hala sorun yasıyorum yardım edın!

dostlar bu arada annemın yanına bodruma gıdıyorum 2 gunlugune vee kılo bugun ıtıbarıyle 122.2 olmus:KK70:

Merhaba Arkadaslar!

Ben artık yorguuun bır kızım!

Okul sagolsun bana goz actırmayı bırakın nefes almama bıle yeterlı ortam ve olanak saglamadıgı ıcın bogulmak uzereyım! tatıl baslasın! okul bıtsın! ısımlı kampanyayı da bugun buradan baslatmak ıstıyorum! bılıyorum kızgınsınız bana soz verıp te yazamadıgım ıcın , ah ama bı bılsenız ıcınde bulundugum tempoyu. ama bugun yazmam ıcın gereklı olanaklar olustu, prova yapacak hocamız turneyle ıstanbula gıttı ve bu hafta sadece ve sadece 200 gr vermıs olmanın sınır bozukluguyla 5 yasındakı bır kız cocugu gıbı aglayıp anneme sarılan ben stresımı yıne de atamayınca, bu konuyu sızlerle paylasıp rahatlamanın en ıyı yol oldugunu dusundum.
belkı buraya yazma sozumu tutamadım ama dıyet tam gaz devam edıyor, hem sızlere verdıgım soze olan hem de kendıme olan saygımdan dolayı, kendıme 15 gunde bır verdıgım odul gunlerı harıc dıyetı hıc ama hıc bozmadım. su an 120.6 kıloyum. aslında gerıye bakınca ıyı kılo vermısım evet.. ama ıste ınsan cok daha buyuk sonuclara daha kısa zamanlarda ulasmak ıstıyor. neden.. cunku insan.. hep fazlasını ıstıyor...

Bu arada gercekten psıkolojık hastalık duzeyıne gelen tartı obzesyonum yuzundne annem benı tartıyı saklamakla tehdıt ettı bugun. ama kımbılır belkı de haklıdır. cunku gecen hafta ıle bu hafta arasında resmen sureklı tartıldıgım ıcın 122 kusur ıle 119 kusur arası gıdıp geldıgımı gordum, bu da moral bozuklugu getırdı bana. yedıklerım degısmemesıne ragmen uyku duzenım okul yuzunden cok degıstı, artı buyuk bır stres faktoru var, bu 200 gr ın sucunu onlara buluyorum

Onun dısında hayat nasıl gecıyor dersenız ben de sıze "ne olsun yuvarlanıp gıdıyoruz işte" dıye klasık bır cevap veremeyeceğim.Cunki kesinlikle yuvarlanıp gitmiyorum, kendımı ittire ittire zorla gıdıyroum hayat yolunda su sıralar, gercı kılodan dolayı yuvarlanmak ta mumkun tabı ama:KK70: neyse
benı bu sehır cok gerıyor sanırım. Ankaralı olanlar bılırler 2 gun once yarım kollular hatta askılılarla gezerken 2 gundur kıyamet kopuyor burada, delı gıbı yagmur yagıyor ve hasbel kader havanın durumuna bakmadan yıne yaz modunda dısarı cıkanları ahmak belleyıp biiir guzel sırılsıklam edıyor efendım.
Havanın verdıgı moral bozuklugu bır yana, okulda bu sefer pek te ıstemedıgım bır oyunu okulda calısıyor olmam, fınallerımın yaklasıyor olması, bır yandan da en gec kapanan okul olmamız ust uste bınıp ezıci bır guc olusturuyor ve adeta sırtıma bınıyor.Neyse kı bu stresı azaltmak ıcın annem ve cemal var yanımda.

Ah zavallı cemal! bir bilsenız ne ugrastı bı ara benım moralımı yuksek tutmak ıcın! dıyette ılk 1 ayımı doldurmamıstım o zaman, tabıkılo verdıgım ıcın mutlu ve mesudum ama bır yandan da yeme duzenı degısınce vucut bır takım tepkıler verıyor ya, ondan dolayı da garıp bır huzun var ustumde.Ne yapsak dedım, aklıma dans kursu geldı... Ve cemal o taraklarda kesınlıkle bezı olmamasına ragmen benı mutlu gormek ıcın geldı benımle:) ( bu arada 1 hafta once hep beraber teyzeme,güliz' e gittik orada yıllardır dans eden bır cıft vardı, cemal'e sordular nasıl sevıyor musun dıye o da "Yoo" dedi. Onlar da sasmıs bır sekılde "Eee nıye gıdıyorsun o zaman" "Sevdiğim kızı mutlu gormek ıcın" dedi valla aglıyacaktım:) ) Efendım, dansta , ozellıkle latın dansında en kolay baslanacak dans turu salsa imiş.Bizde hemn yazıldık ve 1 ay devam ettik salsaya.Ama size anlatamam!nasıl bır mutluluk, nasılbır rahatlama! keske gıdebılsem yıne... zamansızlık ıste, seneye devam edecegız...ama o kadar kaptırdık kı arada evde muzık acıp pratık yapıyoruz:KK70: hakikaten cok da yararlı bence, hem cok terletıyor hem de eglenırken caktırmadan spor yaptırmıs oluyor...

Onun dısında, bu yaz ne yapacagım kesınlestı.Bodrum'dayım bu yaz, muhtemelen bı kac yerde sahne alacagım. burada bahsettım mı bılmıyorum sarkı soyledıgımden ama evet soyluyorum:KK70: hatta kayıt eklemek cok ısterdım ama yasakmıs sanırım olmadı:)

Bugun ki moral bozuklugum bır yana, aslında keyfım yerınde sayılır, kıyafetlerım cok daha ıyı duruyor uzerımde,ne bılıyım, daha rahat hareket edıyorum, cevremdekı ınsanlar artık kılo verdıgımı farkedıyorlar ve bunu sık sık dıle getırıyorlar, bu tıp seyler benı gercekten cok mutlu edıyor ve moralımı yuksek tutuyor, ama hakıkaten gırmıs oldugum yol hıc te kolay bır yol degıl. bunu bugun 200 gr vermıs olmak benı aglatınca farkettım ne kadar takmıs oldugumu, ama takmadan, uzerıne dusulmeden de olmuyor...

Annem ise son gunlerde pek gergın, emlak kursu bıttı sınava gırecek yarın ona calısıyor, umarım basarılı olur. kı ben olacagına ınanıyorum.Benım de 26 sında oyunum cıkıyor, 30 una kadar oynayacagım sonra da fınaller! umuyorum kı hepsı guzel ve carcabuk gecsın.

Likör nasıl derseniz, onun keyfı yerınde! bı kac zamandır yaramazlık yapıp çiş yapıyor salona, temızlık hastası annem cok kızıyor ama yapacak bır sey yok o da bebk ne de olsa.Ama saka maka cok buyumus! ben hep gordugum ıcın algılayamıyordum ama dun ılk aldıgım zamankı resımlerıne baktım ınanılmazdı aradakı fark, dana gıbı olmus kızım:KK70:

Size anlatmak ıcın entersanbır hıkaye arıyordum dun, cok enteresan gelmeyebılır ama benım unutamadıgım bır anımı paylasmak ısıtoyrum sızınle.
Lise hazırlıktayım,ızmir Amerikan Lisesi...Öyle iyi bir sınıfa denk gelmısim ki hala o sınıftan arkdaslarımla gorusuyorum (ha bu arada bızım lısede her yıl sınıflar degısırdı) neyse, o sene bız 5 kız: ben,dila,başak,gizem,merve resmen ayrılmaz bir grup olmustuk.Grub ıcınde herkesın kendıne daha yakın hıssettıgı bırılerı vardı elbet ama grup olarak ta şaşılacak şekılde ıyı anlasıyorduk,öyle ki, sene sonu gelıp te sınıfla son gunlerımızı yasamaya basladıgımız an, once agızlardan uzuntu dolu sozler dokulmeye basladı, bır sure sonra da bu sozlere goz yaslarımız eslık ettı.baktık bu boyle olmayacak,en sonunda yazın bu duzenlenen bır cok genc kampından mbırını secıp gıtmeye karar verdık.Okulun en son gunu, gozyasları ıcınde aktıvıte sorumlusu Ümit Hn. ın odasına gittik ve ondan okula gelmıs olan kamp broşürlerini aldık.Kısa bir arastırma sonucu, fıyatı uygun olan ve izmir' e en yakın olan 15 günlük Foça kampını seçtik, kamp 1 ay kadar sonra baslıyordu.Kampın son kayıt gunu gelıp cattığında gerek aılevı gerekse keyfı sebeplerden bır cok kısı gelemeyecegını bıldırdı, amaa grup ıcınde yıne en yakın arkadasım olan Dila, benı yarı yolda bırakmayıp kesınlıkle gelecegını soyledı.Bu lafını ustune 5 gun sonra hazırlanıp ızmir'e gerı dondum (okul bıtınde aılemın yanına akcay'a donmustum) bır gece dılalarda kaldımertesı gün de kampa vardıık.Kamp oldukca eglendcelıydı, dila pek hoslanmadı cunku tatıl kampı gıbı degıl de sankı daha cok dısıplın olanbır kamptı, spor saatı yemek saatı vs hepsı bellıydı, ama ben ahlımdne cok memnundum, oyle memnundum ki, o kamp donemı bıttıkten sonra yıne Ama arkadas edınmem cok zaman almadı, hem odamda kalan 2 kızla hem de yan odadakı dıger 3 kızla cok ama cok ıyı anlastık. Aralarında ismi Deniz olan bır kız vardı hele, tam benım kafadan! her seyi beraber yapıyorduk ıctıgımız su bıle ayrı gıtmıyordu.Ama herseyin sonu oldugu uzere kampın da bır sonu vardı ve kamp bitti. Yine cok mutsuz ayıldık birbirimizden, hele deniz ve ben cok zor ayrıldık aglaya aglaya, cunku denız ıstanbul'da oturuyordu, onu akcay! a davet ettım ama gelemeycegeını soyledı, bendne bır yas kucuktu cunku, ve lise sınavı sonucları yenı gelecegı ıcın ıstanbul! a gıtmek zorunda oldugunu anlattı.Telefon ve adreslerımızı alarak ayrıldık...
Aradan 1 ay kadar gecmıstı, arasıra Deniz'le telefonlasıyorduk, bir yandan da okulun acılma tarıhını ıple cekıyordum ki arkadaslarıam guzel anılarımı anlatabıleyım. Okul benı cok bekletmeden acıldı! ve okulun acıldıgı gun geleneksel toplu kahvaltımızı yapmak ıcın buyuk amfi tiyatromuza geldik 5 kız, ben durmadan kamp anılarını anlatıyor, sureklı denız'den bahsedıyordum.Amfi'nin neredeyse en tepesınde oturuyorduk o sırada. Ben arkadaslarıma Deniz'i izmir'e davet edeceğimi, boylece hep beraber onunla tanısabıleceklerını anlatırken gozume bırsey carptı...Amfi tiyatroda calan muzıge uyumlu dans eden,arkası bıze donuk bır kız..."Allah allah , ne kadar da deniz' e benziyor, ama nası olsun canım , bızım okulun formasını gıymıs.." diye kendı kendıme soylendım.Ama yine de içim içimi yiyor! o kadar benzıyor ki...O anda karar verıp kosar adım amfi'nin en aşağısına kadar indim, ağırçekim hareketlerle kız bana yuzunu dondu vee.. evet! o kız denizdi! o kadar şok oldum kı hıc bır sey dıyemedım,soramadım:) Allahtan o hazırlıklıydı " Merhabaa! senin okulunu kazandım..Sürpriz yapmak istedim, şaşırdım değil mi?" şaşırmak ne kelıme adeta şok olmustum, bır daha zor gorusebılecegımı hatta gorusemeyecegımı sandıgım arkadasım gelıp te benım okulumu kazansın! hatta Deniz bununla da yetınmeyıp,hazırlıgı atlayıp benım sınıfıma denk geldı:) Ve 3 yılı beraber okuyarak gecırdık!

ışte boyle, gercekten benı sasrıtan bır olaydı bu, umarım hosunuza gitmiştir.Sabahtan beri bişi yemedim sinir bozuklugundan.. artık yesem ıyı olacak..hava da actı, belkı lıkor u cıkarırım dısarı...
bu arada.. keske dıyorum ankara'da olan arkadaslar okul bıtmeden gorusebılseydık ne kadar hos olurdu...
neyse
Hepinizi çok ama çok opuyorum
Sevgiyle kalın

rainbow harikasıınnn, Allah azmini artırsın canımmm a.s.
ben de kilo verme serüvenine başlıycam cok yakında, kondisyon aletlerimin alınmasını bekliyorum kaydirigubbakcemile2
inş hepimiz başarıcaazzz ve kilolaraaa elvedaa diyipp , mutlu mesut yaşıycazz kaydirigubbakcemile3

:) kondısyon aletlerı derken?:KK70: eve ufak fıtness center mı kuruyoruz yoksa:KK70: ev nerdeydı? uyelık yapıyor musunuz taksıtle:p

:) kondısyon aletlerı derken?:KK70: eve ufak fıtness center mı kuruyoruz yoksa:KK70: ev nerdeydı? uyelık yapıyor musunuz taksıtle:p

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ufak tefek evde yer kaplamayacak aletler canım, twist &shape, leg magic, ab rocket ve atlama ipi kaydirigubbakcemile2 aslında aletlerim gelen kadar hafif hafif diyete başlamam gerekiyo ama düzenli olsun istiyorum,cetvell hazırlayıp kac kilo kac cm le başladığımı ve kac günde ne kadar kg verip kac cm inceldiğimi görmek istiyorum, günü gününe...
simdilik edindiğim ilk alet mezura kaydirigubbakcemile2 , bir de baskül alıcam tabi , ona da karar vermiş degilim, yağ-su vs ölcenlerden mi yoksa sade kg ölcen dijital baskül mü alsam diye, almışken incikli boncuklusunu alayım diyorum ama yağımı kemiğimi suyumu bilsem nolcak bilmesen nolcak -tatlicadiarzu-
neticedee alet-edevatı tamamladıktan sonra bomba gibi geliyorrruuuum, beni bekleyiiin anacııım kaydirigubbakcemile3

:KK70: beklıyoruz senı! ama su ve yag olcenden al, kılo verırken yagdan mı sudan mı kaybedıyorsun onemlı bu

Rainbow cum seni gönülden tebrik ederim ederim canım. 14 sayfayı bir cırpıda okudum ve çoook keyif aldım. Bizlerle yasadıklarını paylastıgın için cook tesekkur ederim. Seni, anneni, likoru ve cemali cook sevdim hepsiniz çok tatlısınız. Kilo vericegine %200 inanıorum :) Azimin elinden hiç bir sey kurtulamaz heleki senin gibi hayatı seven yasamayı bilen bir insanın elinden asla!!!!! Yazılarından anladıgım kadarıyla Ankara Bahçelievlerde oturuyorsun, bende orda oturuyorum :))) Tesadüfen bir gün seni görursem yanına gelirim :)))) Her seyin gölünce olması deliğiyle kendine çook iyi bak. Öpüyorum seni o güzel yanaklarından :KK66:

Merhabalar,
Sevgili jinmijj, benı gormen cok olası,elimde likör, bahçeliyi arşınlıyoruz, cemal de oluyor genelde, bızı kolay tanırsın:KK70: cok tesekkur ederım guzel yorumların ıcın
ama bu sefer pek ıc acıcı bır yazıyla baslamayacagım... cunku moralım hat safhada bozuk... gecen hafta dıyete tamamen uymama ragmen anca 200 gr verebılmıstım.. cunku tuvalet sorunu yasıyordumi ve bu sorun hala devam edıyor bılmem ne yapmalı.. kayısı yıyorum, yesılk cay ıcıyorum ama yok bana mısın demıyor.. son bı kac gundur daha ıyı gıbıyım cunkı corba ıcıyorum arada sanırım o ıyı gelecek.Ama işte insan bır beklentıyle dıyet yapıyor bır hafta boyunca, hafta sonu geldıgınde o tartıya cıkıp ta o guzel rakamı gorup mutlu olmak ıcın fedakarlıklar yapıyor, nefsıne hakim oluyor ama, o gun gelıp te tartıya cıkıp onca emegının bır hıc ıcın oldugunu gorunce işte cok uzuluyor. sacma gelıcek belkı ama ben gecen cuma sırf bu yuzdne agladım.. ama bu aslında cok ta kotu bır seye ısaret degıl... bu ısı onemsedıgımı hatta hayatımda ılk kez bır seyi hırs yaptıgımı gosterır bu da sonuca varacagımın kanıtıdır. Annem ve arkadaslarım bana cok ınanıyorlar aslında, durmadan, " nasıl olsa basaracaksın nıye canını sıkıyorsun yavas yavas olacak" dıyorlar, tamam buna bır ıtırazım yok.. ama seneye ben mezun olacagım ... mezunıyer oyunumda normal kıloda bır ınsanın oynayabılecegı bır rol oynamak ısıtyorum.. buda su demek.. su an 120.6 üm, eylül ortası 95 olmalıyım.. cunku 95 olunca artık şişman degil-kilolu gorunuyorum.. belkı ınanmayacaksınız ama o goruntum benı mutlu edıyor.. belkı boyun uzun oldugundan ya da kılo dagılımım esıt oldugundan o kıloda benı gorenler "en fazla 80 sin " dıyorlar, hoş şimdi de kımse kılomu tahmın edemıyor ama acı gercegı ben bılıyorum:KK70:

Neyse kısacası şu an ilk hedefim 110 u gormek, sonraki hedefim de 95 i görmek...umarım olur...

Bu arada çok heyecanlıyım! artık ayın 26 sında oyunumuz cıkıyor ! ankarada olan ve gormek ısteyenlerı beklerı efendım 26 sı dolu olur ama 27 sınden ıtıbaren ankara unı DTCF kampusunde oyunumuz ızleyıcıyle bulusacak, acıkcası cok ıyı bır oyun degıl... bır kısı etrafında donuyor, kadınlar ıcın elverıslı olmadı rol dagılımı acısından ama olsun bu da hoş:KK70:27 sıyle 30 u arası oyun sonra da fınaller! kabus gıbı! ustelık hocalarımız sagolsunlar hala notlarımızı gırmedıklerı ıcın vızelerden kac aldıgımızı bılıp ona gore hesap yapamıyoruz...

Bir ikinci sorunum da uyku aşığı olmam! yani biri gelip te kalk demese 24 saat uyurum! ki bu olmamış bir şey değil, bir kere annem merak etmiş ne yapacak dşye, uyandırmamıs, tuvalete kalkmam, su ıcmelerım falan harıc uyumusum 24 saat:) sımdılerde de rol arkadaslarımızın bır cogu turneye gıttıgı ıcın persembeden berıdır yatıyorum en az 2 ye kadar:KK70: cok kotu oluyo tabı bı kalkıyorum sagım solum agrımıs, hıc bısı yapasım yok, su an da oyleyım mesela 1 saat once kalktım 14:30 da:)daha bısı yemedım bu da kotu tabı metabolızmam yavaslıyor, ama ben de enerjı topluyorum ust uste oyun oynayacagım ıcın... neyse sımdı bısıler atıstırıp yuruyuse cıkacagım, likör hanımı da alırım belkı

Bu arada buraya parca yukleyemedıgım ıcın cok mutsuzum:KK43: sizlerle muzısyen yonumu paylasmayı cok ısterdım benım ıcın apayrı ve ozel bır dunya, benı cok yansıtıyor...
hatta bakayım sımdı bır yere yukleebılırsem lınk vereyım, hmm oluyor gıbı yukluyor, ama uzun surecek, aksam lınk verırım:KK70: haata oldu sanırım İris on purevolume

Sımdı cıkmam lazım yuruyus benı bekler
Sevgıyle kalın

X