Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah. Enfeksiyon yoktu kültür ve idrar testi alıyor Dr sürekli. Açılmadanmış demek ki.
Şimdi öyle bir sıkıntı yok inşallah daha fazla açılmaz. Açılan yer kapanır mı acaba?
Rahim boyu degişken uzayip kisalabiliyor ama acilmaninda kapandigini duymuştum canim

Bidaha yatacak gunleri aricaksiniz 5 dakika fazla uyumak icin neler vermezdim insallah hepiniz goreceksiniz sadece sabir sonrasi selamet

Bidaha yatacak gunleri aricaksiniz 5 dakika fazla uyumak icin neler vermezdim insallah hepiniz goreceksiniz sadece sabir sonrasi selamet
Inşaallah canim olsun uyumayalim varsın , benim annemin üçüzleri olmuş kayinvalidemin de ikizleri saglikli ömürlü olsun da belki banada nasip olur diyorum ben bir derken allah iki verir ne guzel olur

Merhaba Serviksim 2 hafta önce 1,8cm di serklajsız devam ediyorum son birkaç gündür vajen tarafımda sanki dolgunluk var gibi idrara çok sık sıkışıyorum ve kasılmalarım düzenli değil ama gün içinde 15 20 kez oluyor. Benim gibi olan var mı? 30 ları görebiliriz inş

Kaçıncı haftadasınız

Eminim progesteron fitil ve iğne de kullaniyorsunuzdur. Onlara da güvenin. Bazı doktorlar serklaja bile gerek yok, progesteron ile ilerleriz diyorlar. Bu işin garantisi yok biliyorum. Zor haftalardasınız. Bizler de bu haftalarda çok stresliydik. İnşallah 30'larınız biterken de yazışırız.

Evet kullanıyorum inş hepimiz sağsalim kucağımıza alırız o haftaları görmek nasip olur

Evet kullanıyorum inş hepimiz sağsalim kucağımıza alırız o haftaları görmek nasip olur
Rahat ol canım takdiri ilahi elinden geleni yapiyorsun yat istirihat et insallah yavrunun bu dunyada kismeti vardir cani gönülden isterim bol bol dua et edelim 27 haftalik melegim oldu ömrü varmis yanimda kısmet olmadi mi vaktin de zamaninda doğsa da olmuyor erken olsada olmuyor veya oluyor

Ne güzel maşallah evet bir yandan kader diyorum bir yandan stres devamlı.. Allah evlatlarımızla sınamasın inş

Enfeksiyon bakıldı mi? Bazen enfeksiyon da kasılmaları tetikliyor.sık idrara çıkma normal gebeliklerde de yaygın ancak enfeksiyon varsa da olabiliyor.benim dr enfeksiyona karşı sürekli antibiyotik ve fitil kullandiriyor.Bir taraftan da tedirgin oluyorum bu kadar cok antibiyotik kullanimi zararli olur mu diye ama çaresiz kullanıyorum.en çok üzerinde durduğu konu enfeksiyon.bol su içeceksin idrar rengine dikkat edeceksin diyor.kasılmalar için de normal ama sık olmaması önemli diyor.

Ben de 30 haftalik ilk bebeğimi kaybettim.sonra gebelik öncesi buji ile ölçüm yapildi ve bir sonraki gebeligimde serklaj ile 36+2 de dogum yaptim.bana göre bende ray olduğu bile kesin değil ben enfeksiyondan dolayı kaybetmiş olabileceğimi de düşünüyorum.cünkü doğumdan sonra yoğun enfeksiyon vardı bebeğimde ve solunum sıkıntısı.. ihmal de çok oldu.aslinda o bu bahane olacak olan birsey varsa ne yaparsan yap oluyor.Allah bir daha yaşatmasın hiç kolay şeyler değil.

Ne güzel maşallah evet bir yandan kader diyorum bir yandan stres devamlı.. Allah evlatlarımızla sınamasın inş
En çok tetikleyen şey stres.bir önceki gebeligimde stresim yüzünden defalarca hastanede yattim.çunku önceki bebeğimi ileri haftada kaybetmiştim.her an kendimi dinlemekten stres oldukça kasilmalarim artıyordu.hastanede yatıp birkaç gün tedavi görüp eve çıkıyordum.o şekilde 36 haftaya kadar ilerledik.simdi bu gebeligimde şükür daha rahatım çünkü elimden geleni yapıyorum.serklaj oldum günlük bir torba dolusu ilacım var düzenli kullanıyorum.ağir hiç bir iş yapmamaya çalışıyorum.bundan sonrasi rabbime emanet.nasip ettiyse olacak.bazen ben de tedirgin oluyorum kendimi oyalayacak şeyler bulduğum sürece sorun yok ne zaman kendimi dinlesem şikayetlerim artıyor.risk gurubunda olmak gerçekten ruhen de çok yorucu. inşallah hepimiz sağ salim vaktinde doğum yaparız.

Ben de çok fazla antibiyotik kullandım. Bir süre crp veya idrar tahlilinde sorun çıkmasa da günde 1 içtim ona rağmen idrar kültüründe üreme oldu antibiyotik iğne kullandım ve hiç enfeksiyon belirtisi yoktu. O yüzden şikayetiniz yoksa , dr istemese bile her ay idrar ve idrar kültürü crp tahlillerinizi yaptırın kızlar. Reçeteyi aile hekimine yazdırıyorduk bir süre sonra yazmadı hamile birine bu kadar antibiyotik yazamam demiş.

Amin hic kolay degil hemde toparlanması zor oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…