Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Anladım canım. Bir daha vajinal ölçtüreyim ozaman çok teşekkür ederim.
Peki kısalmayı falan hissettin mi hissediliyormu yani ?

Anladım canım. Bir daha vajinal ölçtüreyim ozaman çok teşekkür ederim.
Peki kısalmayı falan hissettin mi hissediliyormu yani ?
Hayir kisalmayi hissedemiyorsun normalde ama bana dikiş (serklaj) atıldıktan sonra içime fitilleri yerleştirirken dikişin ipi elime geliyordu. Fakat son haftalarda o ip iyice yukari kaçtı. Doktoruma kısalma oldu, bak iplerin ucu yukarı çıktı dediğimde güldü:) Ama sonra ultrason ile bakinca evet kısalmış dedi:)

Yaa :) bazen hislerimiz doktorun bildiğinden çok daha doğru.Bana dikiş de atılmadı gerek yok dedi sanki atılsa daha rahat hissedicem

Kizlar birsey sormak istiyorum.aranizda geç döllenme yaşayan var mı? Doğum sat'a göre mi ultrasona göre mi oluyor? Benim ilk kontrollerde adet tarihimi ileri aldı doktor kalp atışlarını geç duyduk takip etti ve 10 gün ileri aldı.normalde şu an 33.haftadayim son adet tarihine göre.
Doktorun düzelttigi tarihe göre ise 31.hafta içindeyim.dogum zamani için hangisi esas alınır sizce?

Benimki aşılama geç yumurtladım diye geriden geliyor,normalde 15+4 olmam gerekirken 14+2 bugün.
Doğum ultrasona göre olur herhalde, başka bu durumu yaşayan varsa onlarda yardımcı olur sanırım.

Kızlar yatarken zaman geçmiyor ya, örgü öreyim diyorum ama annemde hazırlık yapma boşver dedi. Sizler yaptınız mı bir şey? Cinsiyetini bilmiyorum ama ortak renklerle yapsam mı? Gerçi yattığım yerden yapabilir miyim bilmem sorayım sizede dedim.

Yattigin yerden amigurimi ör o kolay oluyor

Kolaylığı farketmez canım, sadece annem hazırlık yapma falan dedi. Gerçi oğlumda da bir şey yapmamıştım ama kaybettim.
Ben korkmasına rağmen yapan var mı diye merak ettim
Bende yapmadim 1 tane igne bile almak gelmiyor içimden ben yiyenlerime çoluk çocuğa hediye etmek için hem vakit geçsin diye ördüm amigurimi bebeklerden tavsiye ederim

Bende yapmadim 1 tane igne bile almak gelmiyor içimden ben yiyenlerime çoluk çocuğa hediye etmek için hem vakit geçsin diye ördüm amigurimi bebeklerden tavsiye ederim
Anladım canım, bende hediyelik çok yaptım.. Hatta bir sürü battaniye ördüm 1 2 yelek var. Patik var ama can sıkıntısıyla yapim dedim sonrada kararsız kaldım

Kolaylığı farketmez canım, sadece annem hazırlık yapma falan dedi. Gerçi oğlumda da bir şey yapmamıştım ama kaybettim.
Benim el işiyle pek aram yoktur ama başka hiçbir hazırlık da yapmadım henüz.hatta kardeşim erkenden baybnest aldi birkaç parça birseyler aldı,alma dedim.bu haftaki kontrolumden sonra alışveriş yapsam mı diyorum.bir taraftan çok ilerlemeden telaşsiz şekilde hastane çantamı falan hazırlamak istiyorum bir taraftan kayıp psikolojisi biraz daha mı beklesem diyorum kararsızım.hazirliksiz yakalanmak da istemiyorum aniden hastaneye gidersem bir iğne bile hazırlamadım henüz.

Hah işte bahsettiğim bu, kaybetme psikolojisi
İnşallah sorunsuz sağlıklı bir şekilde sonuna geliriz de gönlümüzce alırız. Haftanız hastane çantası için uygun bence hazırlayın.

Korkuyorum ve yapmıyorum diğerinde battaniye örmüştüm. İkincide de bir sürü kıyafet almıştık cinsiyeti öğrenince.ikiside gitti.şimdi çevremdekilere de söyledim kimse bir şey almasın doğunca alır gelirsiniz dedim. Hepsi teferruat hiç önemi yok. bu kayıp psikolojisi şimdiki bebeğimi bile buruk sevmeme sebep oluyor. Her an panik, tedirginlik..

Benim dr son zamanlarda ölçüyordu ama söylemiyordu dikişin sağlam olmasına güveniyor...
Allahim ne olur darısı başımıza bana sanki o haftalar hiç olmayacak gibi kolay dogumun olsun inşallah
Olacak inşallah arkadaşım iyi düşün iyi olsun
C ceylin1907 gözün aydın darısı başımıza dua et bize de doğuma giderken de söyle biz sana dua edelim canım
Sağol canım inşallah sizler de sağlıkla bugünlere gelirsiniz.
Maşallah sağ salim kavuşursunuz inşallah darısı biz bekleyenlere olsun.
Sağol cnm inşallah
Ayy aynı günlerde serklaj olmuştuk Bundan sonrası da su gibi sıkıntısız gelip geçsin inşallah
Evet cnm inşallah çok sağol
Ultrasonda bebek kaç haftaya uyumlu çıkıyor? Benim sat ım ortalama bir tarih yazıldı bilimyordum çünkü hatırlamıyordum..

Benim doğumum drun düzenlediği sat a göre oldu. Bebek de o tarihe göre uyumlu gitti.

Amin amin inşallah bizim minikte öyle akıllı uslu olur. Korktuğumdan cinsiyetini bile öğrenmedim. Büyüsün 30lu haftaları görelim sonra dedik.
Ben de serklajdan sonra ilk kontrolüm 3 hafta sonraydı herşeyin yolunda olduğunu gördükten sonra dayanamayıp öğrendim .
Kardeşim yeğenimin eşyalarından baya toplamıştı, beşiğinden salıncağına kadar ama 28. Hafta dolmadan eve bebekle ilgili hiçbirşey sokmadım 33. Haftadan sonra kendim alışveriş yaptım. İlk bebeğimde cinsiyeti öğrenir öğrenmez bi kaç parça almıştım o zamanda uğursuzluk getirir diyen oldu dinlemedim pişman da değilim iyi ki almışım arada çıkarıp bakar onları aldığımdaki hevesimi heyecanımı hatırlarım. Bir kaç tanesini kardeşine giydirmek nasip oldu. Benim almama sebebim uğursuzluktan değil umutsuzluktandı. Yoksa üzülmek için iki parça kıyafete bakmak gerekmiyor herşey insanın kalbinde o hiç gitmiyor.

Gerçekten fiziksel sıkıntısını geçtim bu psikoloji hepimizde aynı demek ki. Benimde yüreğim ağzımda sürekli. Gece saçma sapan rüyalar görüyorum uyanıp elimi karnıma koyuyorum dua ediyorum. Zaman geçirmek için yapmak istedim ama kararsızım işte. Allah hiç birimizi korktuğumuza uğratmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…