Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bende bşr hafta önce doktordaydım sebepsiz erken doğum yaptım 27. Hafta da

Kalp dru da dısardan gelıyo cnm kanser olmus ızınlıymıs dısardb getırıyokar bıde ara ara kusması devam etmısmıydı bebegının benım sındırmeye basladı ama ara da kusuyo az da olsa

Canım sana bir şey sorucam bizimkiler 10 günlükler şu an hala kilo alımı yok veriyorlar aksine . Doktor da normal diyor ama seninkiler kaçıncı günde kilo aldı
Kuzum benımkılerde verdıler hep 7 10 gun kesın verdıler sonra ıkı uc gun bes on gr aldılar bır gun verdıler suan da oyle daha dogum kılomuzu yenı gecmeye basladık 1150 1270 gr olmuslardı kızım hala arada az da olsa kusuyor senın kac gr

Başınız sağolsun benim sızı şeklinde sancım vardı bacak ve kasıklarımda doğum aklıma geldi ama ihtimal vermedim öğlenden geceye kadar çektim takii kanamayı görene kadar ondada daha önce kanamam olmuştu yine öyle sandım ama değilmiş keşke öğlenden gitseydim bir ihtimal yaşardı belki

Ben hiç kanama yaşamadım bacağım da ilerlemiş bir varis var onun dışında bişey hissetmedim ne bileyim nasip değilmiş

Bizimkiler de 1480 e 1300 olmuşlar ikisi de kusuyor bazen ara ara normal mi acaba diye sana sorayım dedim normal o zaman kusmaları da

Bizimkiler de 1480 e 1300 olmuşlar ikisi de kusuyor bazen ara ara normal mi acaba diye sana sorayım dedim normal o zaman kusmaları da
Cnm bnm kız cok kusmaya baslayınca bagırsak ıltıhabından suphelendıler antıbıyotıkle beslenmeyı kestıler bıkac gun sonra az az basladılar kustu gene ama az bukez az oldugu surece sıkıntı yok dedıler mıdelerı sundıremıyor daha dr ne dıyor sizin kusmalara enfeksiyon varmı bakıyolarmı bakalım bugun nasıl gıdınce

3 kere bakıldı canım enfeksiyon yok doktor tolere edemediler yavaş yavaş veriyoruz anne sütünü artık başka tekniğe geçtik dedi . Sürekli kusmuyorlar bu ikinci kusmaları

Kuzu ya benimkide tutarmiki.o aylarda tituyoda 2-3 saniye sonra dusuyo basi dun 3 aylik oldu
tutar canım merak etme bizim minnoşlar erken geldikleri için aceleci davrandılar o yüzden birşeylerin yerine oturması için zaman gerekiyor. Halen kızımın dişleri çıkmadı sürekli telefonda aa niye dişleri çıkmadı gibi saçma sapan sorular soranlar var. sıkıntı etme kendine

3 kere bakıldı canım enfeksiyon yok doktor tolere edemediler yavaş yavaş veriyoruz anne sütünü artık başka tekniğe geçtik dedi . Sürekli kusmuyorlar bu ikinci kusmaları
canım onların mideleri zaten minicik kızımda ilk 1 hafta ilaç ile beslendi hemen süt verilmedi, biz süt götürdükçe az az vermeye başlamışlardı. 4 aylıkken çok şiddetli kusmaları oldu reflü yastığı muhakkak kullanın drmuz bir mamaya benzer bir ürün söylemişti onu kullanınca düzeldi, Rabbim yavrularımızı sağlıklı kılsın inşallah

Amin canım çok sağol dün gece biraz kusunca entorostomik beslenmeye geçtik dedi ama ne olduğunu da anlamadım tam yavaş yavaş az az vereceğiz anne sütünü dediler

Reflü yastığı evde var almıştım inşallah eve geldiklerinde ilk onları kullanacağım

Baska teknık ne bnmde oyleydı az kusuyo ayn ınş bunuda atlatıcaklar bnmkıker cok zayıf kulo alsınlar dıye bekliyorum nefes almaları nasıl oglumun kuvez ıcı solunuma gectıler kızım daha burundan alıyo

Baska teknık ne bnmde oyleydı az kusuyo ayn ınş bunuda atlatıcaklar bnmkıker cok zayıf kulo alsınlar dıye bekliyorum nefes almaları nasıl oglumun kuvez ıcı solunuma gectıler kızım daha burundan alıyo
Solunum sıkıntıları yok bizimkilerın canım kendileri nefes alıyorlar darısı seninkilere olsun en kısa zamanda .enterostomik beslenme diye bir şey varmış onu uyguluyorlar ne olduğunu yarın doktora sorucam bugün hemşire konuştu bizimle tam bilgi alamadık

Hıc duymadm cnm kuzıma damardan mınerallı sıvı verıluyı ogluma surf su ve anne surune kılo alsn dıye mıneral kızım daha yenı sındırıme gectıgı ıcın daha oglum kaadar ılerleyenedı emme refleksi yenı basladı ıkısınınde bıde bızımkıler 28+3 te dogdu cok normal suzınkılerın daha onde olması

Tabi canım bir ay erken doğdu sizinkiler çok çok normal hatta küvez içi solunum durumu bile harika su an için . Bize de bir damla aldırdı doktor vitamin damlası anne sütüne karıştırıyorlar bir de zeytinyağı istedi :)

Evt cnm burundan da hep en azdan aldılar oglum ılerledı somdı agızdakı hortumlarını emmeyee calısıyolar daha cok kucukler buran oncE buyuseler keske ıkı hftaya emzırme baslarmı acaba senın dırek vermeyemı basladılat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…