Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Progestanı vajinal kullanan oldu mu dün ilk kez kullandım parmağımızla iyice içeri yerleştirmek mi gerek. Serklaj olduğu için korktum fazla itmedim sabah beyazlıklar vardı.
Fazla içeri itmene gerek yok canım, kaybolsun görünmesin yeter, zaten oradan çok çabuk kana karışıyo. Ben senin haftalarında çok kullandım bende de dikiş var. Kolaylıklar.💐

Ay kuzucum ya benim oglanda yarin insAllah 3 aylik olucak kendime oz guvenim bittiya catlaklar bir yandan gobekde cabasi yani😂 kendime aynada bakasim yok senin kizce kac aylik oldu ay yoruyodur simdi kuzum yalnis bilmiyosam seninde kuzu erken dogdu basimi ne zaman tutmaya basladi benim oglan tutamiyo hala
canım 9 aylık oldu kızim basinı 4-5 aylikken tutuyordu yanlıs hatirlamiyorsam

Çıktık canım çok şükür 🙈❤ Sorma canım ya hemde nasılım panik atak hastası olcam diye korkuyorum 😭 biberonla beslerken mi kaçardı canım aklım gidiyor benim öyle olunca ya 🥺
canım her iki beslenme seklinde oluyordu geciyor ama ek gidaya gecince o kadar cok kalmadı kacması yutmayi ögreniyor cunku mumkun oldugunca ek gidalarda pütürlü gidalar verdim agzinda da dondurerek yemesi icin simdi sukur kolay yemek yiyor her yemekten veriyorum. balık,et,tavuk kofte hepsini yiyor şukur kücuk parcalar halinde

Canım sen de baya çekmişsin Allah şifa versin inşallah kızın seninledir inşallah bana sanırım idrar temiz çıkınca birşey demedi ben de ölçmeye devam edeceğim bakalım ne olacak
benimle şükür, sürekli idrar takibi yaptir canin bazen normal idrarda belli olmuyor benimkisi öyle olmustu 24 saatluk idrarda belli olmuştu, sıki takip ettir doktoruna

Progestanı vajinal kullanan oldu mu dün ilk kez kullandım parmağımızla iyice içeri yerleştirmek mi gerek. Serklaj olduğu için korktum fazla itmedim sabah beyazlıklar vardı.
canim ben doguma kadar kullandim, beyazlik ilacin icerde erimesinden kaynakli o yüzden disarı cikiyor korkma

Fazla içeri itmene gerek yok canım, kaybolsun görünmesin yeter, zaten oradan çok çabuk kana karışıyo. Ben senin haftalarında çok kullandım bende de dikiş var. Kolaylıklar.💐
canim ben doguma kadar kullandim, beyazlik ilacin icerde erimesinden kaynakli o yüzden disarı cikiyor korkma
Çok teşekkürler bu şekilde ilk defa kullandım dikişe birşey olursa diye çok korktum

benimle şükür, sürekli idrar takibi yaptir canin bazen normal idrarda belli olmuyor benimkisi öyle olmustu 24 saatluk idrarda belli olmuştu, sıki takip ettir doktoruna
Canım bugün tansiyonum 18 e çıktı dr um hastaneye yatırdı tansiyon takibi yapacak bu gece hastanedeyim kan verdim o da yarın 12 gibi çıkarmış onun sonucuna göre de tekrar kalıp kalmayacağım belli olacak

canım her iki beslenme seklinde oluyordu geciyor ama ek gidaya gecince o kadar cok kalmadı kacması yutmayi ögreniyor cunku mumkun oldugunca ek gidalarda pütürlü gidalar verdim agzinda da dondurerek yemesi icin simdi sukur kolay yemek yiyor her yemekten veriyorum. balık,et,tavuk kofte hepsini yiyor şukur kücuk parcalar halinde
Çok şükür geçmiş canım ya bizimkide geçer inşAllah ek gıdaya kaçıncı ayda başladınız düzeltilmiş aydan mı hesaplanıyor kronolojik mi canım

Çok şükür geçmiş canım ya bizimkide geçer inşAllah ek gıdaya kaçıncı ayda başladınız düzeltilmiş aydan mı hesaplanıyor kronolojik mi canım
5 aylıkken vermeye az az baslamıştım gıda olarak yogurt ve muz veriyordum, 6.aydan sonra basladım yeni gidalarvermeye doğduğu aydan itibaren

Cnm senın bebege eko kac gunde bır cektıker bılgın varmı ekodan bızden on gunde bır oara ıstıyolar
Kalp ile alakalı sadece bir kere kalp doktoru gelip bakmıştı herhangi bir ücret istenmemişti canım. neden ücret istiyorlar anlamıyorum devlet karşılıyor. Sadece göz dr dışardan geliyordu rop muayane yapıyordu ona veriyorduk canım. Bu konuyu gerekirse sağlık bakanlığı ile de görüş

X