Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sagol canim .. Vala dogduklari zaman gramlari 850 digeri 845 gram di... simdi biri 1.380 gram digeri de 1.250 gram oldu. Eger solunum problemi cikmazsa ve sutumu kendileri emebilseler ve kilolari 2 olursa taburcu olacagiz ... ☺
Oh çok şükür Forumda dolaşırken okuyup çok duygulanmıştım o kadar dua ettim ki size anlatamam yavrularınla en kısa süre içerisinde sağlıkla kavuşmanızı diliyorum Çok şükür çok güzel kg almışlar

Merhaba rahim ağzı yetmezliğinden daha önce 32.haftaya kadar yattım 35+5 de kızım dünyaya geldi.şimdi bi daha çocuk istiyorum ama korkuyorum benim gibi servikal yetmezliği olup iki çocuğu olan yada isteyen var mı ??

Merhaba aynı şekilde serklaj oldum ilk hamileligimde 35+5 günlükken kızım doğdu. Benim 20. Haftada atıldı dikişim ve hep yattım doğuma kadar. Şimdi ikinci bebeğime hamileyim haftaya tekrar serklaj olucam yine aynı süreç devam edecek kızım 2 buçuk yaşında annemle aramızda iki sokak var o yardımcı olacak gelip gidecek bakacak bana ve kızıma sağolsun eşimde yardımci olur her zaman. Yani demem o ki eğer destek olacak birileri varsa size korkmayın tek başına bir çocukla birlikte çok zor çünkü.

merhaba canım merak ettım seni doğum yaptınmı

Merhaba benim de bir kızım var ray yüzünden 13. Haftada serklaj yapıldı 37+6 da kucağıma aldım şimdi tekrar hamileyim gene 13de aynı işlem yapıldı annemin yanında kalıyorum destek şart. Bir de serklajın uzman bir doktor tarafından yapılması çok önemli. Bu sayfada serklaj ile 3. Çocuğuna kavuşan anneler bile vardı. Eğer ray teşhisiniz var ise mutlaka önlem amaçlı erken haftalarda serklaj yapılmalı gerisi artık Allah a kalmış

sizin rahim uzunluğunuz kısalmadan sadece önlem için mi serklaj yapıldı? Bende serklajla ilk çocuğumu kucağıma aldım. Şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama aynı şeyleri yaşamak korkutuyor tabi. Ray olup Serklaj yapılmadan ikinci evladımızı kucağımıza alabilir miyiz acaba?

İlki de önlem amaçlı atıldı doktorunuz daha iyi bilir tabii ama bence dikiş daha garanti. Ray teşhisiniz varsa dikiş atılmaması daha büyük riskli olur

Merhaba benim doktorum ilk bebeğimin 35 haftalık dogdugunu ikinci bebeğimin daha erken doğabileceğini o yüzden ilk çocuğum en az üç yaşına gelene kadar çocuk düşünmemem gerektiğini belirtti.bu gibi durumlarda eşinizin de Psikolojisi tam olması gerekli bence .cesaret edemiyorum

Merhaba bende erken doğum yaptım ilk gebeliğimdi sebep belirtilmedi ben 27. Hafa d yaptım sizin kayıplarınız basıl

Merhaba bende erken doğum yaptım ilk gebeliğimdi sebep belirtilmedi ben 27. Hafa d yaptım sizin kayıplarınız basıl
Benim doktorum çok iyiidi yatarak 33.haftaya kadar ilaç fitil iğne serum destekli bitirdim 35.haftada doğdu çok şükür kuzum .ama o arada hamilelik alerjisi ve zehirlenme yaşadım .şimdş de eşim istemiyor ben korkuyorum ama içimden de istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum ..

Neden öyle dedi ki ilk neden 35 haftada doğdu ? Bende 32.de doğum yaptım diğeri daha erken mi olur yani

Merhaba. Evet 37+4 te yaptim. Su an 8.5 aylik oglum var sukurlar olsun. Rabbim isteyenlere de bekletmeden nasip etsin
çok sevindim senin adına darısı bana inş.geçen yıl bende 16 haftada kesem patlamıştı.sana yazmıştım.yenıden hamileyım inş.transferın oldu tüp bebek.bu sefer bende senin gibi yapacam 12 haftada dikiş ayıracak.zorlu bir süreç Allahım yardim eder ınş

Amin ins sag salim vaktinde gelsin. Rabbim ayni aciyla sinamasin. Merak ettigin bi seyvolursa sor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…