Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Geçmiş olsun öyle çabuk büyüyorlarki anlatamam ben burda eskilerdenim 9 temmuz 2019 da doğum yaptım 25+6 810 Gr doğdu şuan okadar yaramazki anlatamam
Oh masallah cnm sıze nekadat kuvezde kaldı.bnm oglan sımdıden nefes borusunu cekıp cokarıyo ahlıyo bide kız uslu uyuyor 5 10 gr almıslar o bıle mutlu edıyor sukur

Canım sen nasıl oldun uyuyabiliyormusun geceleri bende uyku falan kalmadı belin agriyormu kontrolün ne zaman
Ay yok canım ya hiç iyi değilim 5-6 gündür ağrılarım var belim sırtım kasıklarım ağrıyor yalancı kasılmalarım da var perşembe kontrol var sen ne durumdasın ? Senin de ağrıların var gibi

Var canim ya oldum gece bel ağrısından senaryo kurdum kafamda bu sefer hı uyuyamadım ama yatmaktan ağrımis parol içtim endol içme dedi çünkü doktor 32 bitti dedi neyseki geçti çok şükür benimde doktorum yarın akşam üzeri 5 te bakalım ne diycek bir ara kasik ağrısı çektim bir ara bacak ağrısı şimdi bel hayırlısıyla su 4 hafta bitseydi 33 oldum şimdi

Evet ya bacak aralarım ağrıyor benim de ağırlıktan galiba bir de vajinanın üst tarafı hamlamış gibi ağrıyor .Endolü ben de bıraktım zaten parol da içmiyorum. Sağdan sola dönerken bile ağrıyor her tarafım çok şükür 33 ü gördün sen 37 ye kadar gidersin inşallah benim iki tane olduğu için daha çok ağırlık var en geç 2 haftaya doğururum gibi geliyor bana da

En azından seninde 34 un biter canım bence 35 i bitirisin sen hadi bakalım

Nasılsınız kızlar, valla söylene söylene 30’ları devirdik Çook şükür.. Artık 34-35 sayıyoruz bakıyorum da, maşallah bize. Benim 5 ekim son tarih. 38+3 oluyorum. Doktor pek erkenci gibi gözükmüyo, o tarihten önce gelmez dedi hadi bakalımm

Hadi inşallah canım sağlıkla doğuralım bitsin bu çile
Evet canım inşallah Slm canım bende 33. Haftaya girdim cok sukur uykusuz her gece seninki normal doğum mu olacak canım hakkında hayırlısı olsun napiyosun artık rahatlama varmı yürüyüş yapıyor musun

Evet canım inşallah
Slm canım bende 33. Haftaya girdim cok sukur uykusuz her gece seninki normal doğum mu olacak canım hakkında hayırlısı olsun napiyosun artık rahatlama varmı yürüyüş yapıyor musun
Valla canım artık sürekli hareket halindeyim, çok rahatlama oluyomuş sonlara doğru şükür ki. Her hafta kontrole gidiyorum zaten. Mecbur sezeryan benim. Ohh senin de süper haftan artık geçiyo bitiyo inşallah. Rahatlama olunca sonlara doğru çabuk geçiyomuş.

Evet çok şükür canim öyle oluyor bende artık her hafta giderim sanırım doktora benimde sezeryan olacağı için tarih 37+0 28 Ekim dedi ama Allah bilir belki bı kaç gün daha bekler hayırlısı artık sanada az kaldı masallah hadi güzel haberlerini bekliyoruz canim

İnşallah canımm kalpler pıt pıt bekliyoruz, mutlaka haber vericem

Oh maşallah ne güzel darısı ben gibi bekleyenlere
Kalk gez yürü dese kalkıp halay çekicem:)
Sağlıcakla kucaklayın inşallah ❣

Oh maşallah ne güzel darısı ben gibi bekleyenlere
Kalk gez yürü dese kalkıp halay çekicem:)
Sağlıcakla kucaklayın inşallah ❣

Ooh ne güzel 29. haftadasın sanırım, bundan sonrası daha kolay geçicek, 30’lardan sonra bi rahatlama geliyo insana, günler daha az stresli olduğu için daha çabuk geçiyo, inşallah doğuma halay çeke çeke mutlulukla sağlıkla girersin

Selam kızlar benimde detaylıda açılmam görüldü 1,2 cm açıklık görüldü dikiş atıldı ama tamamı kapanmadı 23+3 te atıldı bugün 24+3 üm hafif kasık ağrım var baş dönmesi var bide önerileriniz var mı ? Bide doktorum daha ileriye atabiliriz ama bebeğin suyuna gelirse doğum başlar risk var dedi ilk hali tekli resim ikinci hali dikişli resim 3 lü olan

Eklentiler

• F387CFDF-4277-4B57-B15E-C85E5418A276.jpeg
    137 KB · Görüntüleme: 43
  • EA8BA589-8B99-4340-9543-349957B3049B.jpeg
    53,5 KB · Görüntüleme: 38
Geçmiş olsun canım önerim bol su iç yat dinlen ayaklarının altına yastık koy kendini yorma ilaçlarını ihmal etme özellikle magnezyumu yavaş uavas açıklık kapanır inşallah canım enfeksiyonadikkat et baş dönmen geçer fazla tuzlu yeme tatlı çok tüketme pıhtılaşma sorunun olursa coraspirin veya iğne kullanır sin doktor önerisiyle tabi ayrıca haftalık pruloton iğne var onu herkes kullanıyor hemen hemen onu dojtoeunay danış ve kesinlikle ihmal etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…