Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Geçmiş olsun canım önerim bol su iç yat dinlen ayaklarının altına yastık koy kendini yorma ilaçlarını ihmal etme özellikle magnezyumu yavaş uavas açıklık kapanır inşallah canım enfeksiyonadikkat et baş dönmen geçer fazla tuzlu yeme tatlı çok tüketme pıhtılaşma sorunun olursa coraspirin veya iğne kullanır sin doktor önerisiyle tabi ayrıca haftalık pruloton iğne var onu herkes kullanıyor hemen hemen onu dojtoeunay danış ve kesinlikle ihmal etme
Canım şu an kullandığım ilaçlar pruloton depot haftada 1 progesteron 2 ağızdan 1 vajinal 1 adet endol makattan 1 adet oksapar 4000 lik ve coraspirin ve sürekli yatıyorum sadece wc için bide arada hareket olsun diye evde 1 tur atıyorum magnezyum vermedi

Evet canım inşallah ♥
Slm canım bende 33. Haftaya girdim cok sukur uykusuz her gece 😌😌😌😂seninki normal doğum mu olacak canım hakkında hayırlısı olsun napiyosun artık rahatlama varmı yürüyüş yapıyor musun👏😍🌟
Ben doğum yaptım kızlar bebekler küvözde 1500 ve 1680 gr doğdular

Canım şu an kullandığım ilaçlar pruloton depot haftada 1 progesteron 2 ağızdan 1 vajinal 1 adet endol makattan 1 adet oksapar 4000 lik ve coraspirin ve sürekli yatıyorum sadece wc için bide arada hareket olsun diye evde 1 tur atıyorum magnezyum vermedi
Magnezyumu konuş canım rahim.kasilmalarini engelleyen ilaç versin sana endolu makattan almak ssninishal etmiyormu ben ağızdan 25 mg kulkaniyordum ama ağrım sancım olursa 32 de bıraktım sende bu arada kan uyuşmazlığı fazla var sanırım hem coraspirin hem oksapar kullaniyorsun ben 32 bitene kadar coraspirine geçtim dün itibari ile coraspirin bırakıp oksapar a geçtim istediğin herşeyi sorabilirsin canım yaedimci olduğum kadarıyla sana Allah'a emanet olun

ben iyi oldum. ama meleklerim kuvesteler . bazen iyi oluyorlar . bazen kotu oluyorlar . solunum destegi veriyolar . bazen besinlerini kesiyolar bazen veriyolar . 😢 sutumde azaldi. moral 0. Allahim sifa versin tum hasta bekleyenlere. Bize evlat acisi gostermesin insalah. Lutfen dualarinizda bizede yer verin 🌹😥
Canım şuan nasıl bebeklerin

Magnezyumu konuş canım rahim.kasilmalarini engelleyen ilaç versin sana endolu makattan almak ssninishal etmiyormu ben ağızdan 25 mg kulkaniyordum ama ağrım sancım olursa 32 de bıraktım sende bu arada kan uyuşmazlığı fazla var sanırım hem coraspirin hem oksapar kullaniyorsun ben 32 bitene kadar coraspirine geçtim dün itibari ile coraspirin bırakıp oksapar a geçtim istediğin herşeyi sorabilirsin canım yaedimci olduğum kadarıyla sana Allah'a emanet olun
Canım konuşucam magnezyumu şu an 24+4 günlük olduk 23+3 te oldum serklaj tamamı kapanmadı görmüşsündür ultrason kağıdında bende kan pıhtılaşması var ondan kullanıyorum endol bir hafta kullanılıp bırakılıcak dedi ama sancım allaha şükür yok zaten sancısız normal detaylı ultrason muayenesinde gördü perinatalog sonra kendi doktoruma yönlendirdi ne kadar süre ile serklaj dayanır bilmiyoruz

İkizlerimi 28+3 te doğurdum 12 gün oldu çoğunuz bikiyosunuz kızlar kızım anne sütünü tölere edememeye başladı süt geri kirli olarak geliyormuş beslenmeyi kestiler dün kakasında kan pıhtısı varmıs solunumu dun cok sık durmus belırtıletı tasıyomus bağırsak iltihabı olmasından şüpheleniyorlar şuan yakipte tam var diyemeyiz dediler bikaç gün daha bakıcaz dediler başına gelen var mı bu konuda bilgisi olan lütfen yazar mı?

İkizlerimi 28+3 te doğurdum 12 gün oldu çoğunuz bikiyosunuz kızlar kızım anne sütünü tölere edememeye başladı süt geri kirli olarak geliyormuş beslenmeyi kestiler dün kakasında kan pıhtısı varmıs solunumu dun cok sık durmus belırtıletı tasıyomus bağırsak iltihabı olmasından şüpheleniyorlar şuan yakipte tam var diyemeyiz dediler bikaç gün daha bakıcaz dediler başına gelen var mı bu konuda bilgisi olan lütfen yazar mı?
canım yakinım aylı günlü dogurmuştu kızını cocuk dogdugunda fark etmiş doktor bağirsak dugumlenmesi geciriyormiş bebek anne karninda ameliyat etmislerdi ağzından kakası geliyor demislerdi simdi 5-6 yasında iyi şükür ancak yrmek yedikten sonra hemen kakası geliyor, Rabbim sifa nasip etsin bebisine insallah

canım yakinım aylı günlü dogurmuştu kızını cocuk dogdugunda fark etmiş doktor bağirsak dugumlenmesi geciriyormiş bebek anne karninda ameliyat etmislerdi ağzından kakası geliyor demislerdi simdi 5-6 yasında iyi şükür ancak yrmek yedikten sonra hemen kakası geliyor, Rabbim sifa nasip etsin bebisine insallah
Bu ıltıhap cnm bagırsakta erken dogan bebekkerde oluyomus cıddı de olabılıyormus

Ya bugün temizlikçi vardı görümcemgil gelecek ama şuan sağ kasiğimin tarafı çok ağrıyor sağ salim su 2 ay geceydi ve aralık atina ulaşsaydım hayırlısı ile kucağıma alsaydım

Ya bugün temizlikçi vardı görümcemgil gelecek ama şuan sağ kasiğimin tarafı çok ağrıyor sağ salim su 2 ay geceydi ve aralık atina ulaşsaydım hayırlısı ile kucağıma alsaydım
En büyük duam bir uyuyup uyansak şöyle birden haftalar bitmiş olsa. Artık zaman geçmiyor. Çatı kemiği de çok Ağrı vsr benimde birde bacaklarım uyuşuyor artık.

X