Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım 3.5 ay hiç kalkmadan yattım ayağa bile kalkmadim lavaboya bile kalkmadim altımdan aldılar doktora giderken bile evden tekerlekli sandalye ile çıktım asansöre bindim doktora giderken arabada yattım ve tekrar tekerlekli sandalye ile doktorun yanına gittim bus ekilde son ayların gcti ayaklarım yeni doğmuş bebekler gibi hiç basmiyordu 40 im çıkana kadar kendi cabamla yürüme ye cakissamda hiçbir fayda vermedi 5 adım daha bastonla atamadım sonra iki ay fizik tedaviye yazıldım anlayacağın 9 ay sürdü benimki çok zor günlerdi rabbim kimseye yasatmasin

Ay cnm senın baya kotuymus bende sezeryan yaram bıtınce duzelmezsen gıdeyım kalca popo kemıgı kalca ustu yürüme ve oturmada öldürüyo benı ıkı gındur basımdancatlıyo yatmanın sanırım ızlerı kaldı kalacak allah yardımcımı olsn

Tabiki etkisi kalıyor canım ama uzun vadede geçer inşallah bence fizik tedaviye git belime sıcak uygulama yaptılar bacaklarıma bişeyler yaptılar elktrik verdiler onun üzerine iyileştim elhamdülillah evde yapılacak hareketler verdiler belki bilirsin kalyon kavşağında Alleben tıp merkezi diye özel fiziktedavi yeri Çetinkayayi geçer geçmez

Canım sezaryen çok mu ağrı yapıyor kaç gün sürüyor ve hastaneden ne zaman çıkıyorsun ?

Cnm ben ıstdayım uzun sure burda kalcam mecbureb bebeklerden dolayı ozelemı gıttın fızık tedavı bolumune mı

Canım sezaryen çok mu ağrı yapıyor kaç gün sürüyor ve hastaneden ne zaman çıkıyorsun ?
Evet yapıyo cnm kısıden kısıye degısır yan donemıyırum daha oyuzden de kalcalarm agrıyo bıde ben 7 ay wc harıcı kalkmadm kaslarm kemıklerm mafoldu

Cnm ben ıstdayım uzun sure burda kalcam mecbureb bebeklerden dolayı ozelemı gıttın fızık tedavı bolumune mı
Evet canım ben özele gittim fizik tedaviye devleti hiç dusunmedi eşim çünkü bir an önce ayağa kalk dedi çok üzülüyordu halime ama devlette sıra ne zman gelirdi bilmiyorum zaten benim için zaman çok önemliydi çok cüzi bir fiyata gittim zaten aylığı 240 TL ydi canım ama mükemmel ilgilendi fizik tedavi doktorum

Cok ıyımıs cnm bnde duzelmezse bıkac haftaya sezeryan yatası gecsın bırazda gıdeym agrısı kotu

canim o bende de oldu 1-2 ay sürdü gecti sonra otururken kalcamdaki kemikler batiyordu sanki artı bel bacak agrılarimda olmustu annem demisti gebelik sonrasi olurmuş hele birde biz yatarak gecirdigimiz icin daha fazla olurmuş sürekli yürü evin icinde

Yurumek ve ayakta durmakta 10 dkdan cok cok agrıtıyo cnm otursamda yurusem de aynı yanı bebeklerın yanında ayakta kuvezde duruyorum da cok agrım oluyor sezeryan yarası az daha ıyılessınde ev ıcınde yurumeye calısıyorum zorluyor

canım senin iki kati ağrin olur iki bebiş vardı haliyle vücudunun her yeri kırilacakmıs gibi ağrı olur

canım senin iki kati ağrin olur iki bebiş vardı haliyle vücudunun her yeri kırilacakmıs gibi ağrı olur
Evet cnm sorma iyi tasımısım dıyorum gene oturmak yurumek sıkıntı bıde yan donemıyorum suan yatarken bıraz sezeryan yaram duzelse

Be
Bende öyleydim bigun yere eğildim dizlerimin üstünden kalkamamistim hatta. Sonra oturduğum yerden bacaklarimi açma kapama yaptım 3 aylık oldu bebek daha ancak kendime geliyorum spinalinde etkisi büyük o bel agrisinda. Benim yatmaya bağlı omurilikte kayma olmuş ona rağmen gayet iyi idare ediyorum bol hareket et.

Bel kalca agrısı oturucnca ve de ayakta kalınca cnm bısey yapamıyorum vala bıde adet agrısı gıbı agrı oluyo arada oda kasık kalca bıraz bacaklara vuruyo oda oldumu sende

Bel kalca agrısı oturucnca ve de ayakta kalınca cnm bısey yapamıyorum vala bıde adet agrısı gıbı agrı oluyo arada oda kasık kalca bıraz bacaklara vuruyo oda oldumu sende
Oldu canım bacaklarim sızlar gibi ağrı ta oraya vurrudu neskafe rahatlatiyordu ben çok parol minoset içtim o yüzden. Sanki terlersinde kulunç olur kirlenir ya belim azıcık yuruyum öyle kitleniyor eğilip dogrulamiyorum ama sonra açılıyor. Kaslar eridi canım çok normal bebislerin gelince hareketlenirsin yavaş yavaş duzelicez

Evet aynen suan öyleyım cnm umarım hızla duzelırız bende bakıyorum kalca bacak kaslarım sarkıyor sankı egzersız e ne zaman basla der dr acaba yarın kontrol var dıkısker ıyıdır ıns

Evet aynen suan öyleyım cnm umarım hızla duzelırız bende bakıyorum kalca bacak kaslarım sarkıyor sankı egzersız e ne zaman basla der dr acaba yarın kontrol var dıkısker ıyıdır ıns
Canım nasıl oldun ? Kasların çok zayıfladı biraz hareket ettirmeye çalış zorla kendini zamanla düzelir

Kızlar bebekler 1150 1170 doğdular burında solunum destegı bar sadece okdr mınıklerkı esımle sasırdık kaldık okdr guzeller nasıl buyıcekler bılmıuorum allahım bagıslasın bızlere ıns
Geçmiş olsun öyle çabuk büyüyorlarki anlatamam ben burda eskilerdenim 9 temmuz 2019 da doğum yaptım 25+6 810 Gr doğdu şuan okadar yaramazki anlatamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…