Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Evet canım inşallah görüşürüz kısmet buguneymis olsun bir yıl bize çok şey katar anılarımız olur en azından

Canim kaç günde bir banyo yapıyorsun başka kızlarda cevaplayabilir hep yatiyormusun lavabo harici yatarken yada uzanirken hangi pozisyonda oluyorsun
Ben 2 bucuk aya yakin hic yikanmadim. Yattigim yerden bi kac kez sacim yikandi, vucudum silindi sampuanli suyla. Yikandigimda da sandalyede oturdum annem yardim etti. Seyyar wc kullandim lavoboya da hic gitmedim 22 den 33 e kadar. Ayaklarimin altinda 4 5 yastikla tam kalkik sekilde hareketsiz yattim sirt ustu. Son haftalar nefes darligi oldugu icin sola meyilli yattim sadece tam donemedim bile. Gece gunduz ayaklarim hic inmedi. Çilem çoktu ama simdi iki aylik dunya tatlisi bi kizim var. Sabredin sonu cook guzel

Senle konuşmuştuk canım maşallah zaman nasıl geçmiş ya iki ay bitmiş bile

Sende açıklık vsrmiydi canim sanki ben öyle hatırlıyorum

Maşallah canım geçti gitti sağlıkla kucağına aldın ya önemli olan o
Cok sukur kuzum o zamanlar gunler gecmiyo gibi gelirdi nasilda hizli gecmis aslinda dile kolay 9 ay.. darisi cabalayip ugrasan tum kardeslerimin basina insallah Allah hepinizi sevindirsin yavrunuzla

Merhaba kizlar nasilsiniz mesajlarinjzi okudum hepsini sakin negativ dusuncelere kapilmayin size bende hikayemi yazmak istiyorum 3 bebegimi kaybettim 24 haftalim 18 haftalik ve 14 haftalik bebeklerimi kaybettim bebegimi kaybettimten 5 ay sonra Yusufuma hamile kaldim bu kez gittigim doktor mutlaka sana dikis atilmali dedi 12 haftamda dikisim atildi ve 10 gun hastanede yattim ve sonra evde annem bakti dogurana kadar ayaklarimin altinda yastiklarla ayaklar havada yattim agrim olmado desem yalan olur 16 haftamda o kadar siddetli agrim olduki doktora gittim kasilmaymis agri kesiciler filan yapildi gecti agri ve 20 haftamda bel agrisi kasik agrisi siddetlendi doktoru aradim agri olursa dikisin acilir dedi ve endol verdi onu kullandim ve serklaj olunan gunden damar yoluna haftada 2 kere serum vuruldu hemsire eve gelip evde damar yolu acip serum gidiyodu 23 haftamda agrilarim siddetlrndi ne endol ne nidilat ne agri kesici hic bisey fayda etmedi esimi kucaklayip hungur hungur agladim evladima biseh olursa bende olurum filan dedim neyse yine domtoru aradim ve farkli ilaclar olan 8 saatlik bir serum yazdi haftada 2 magneziyum sulfat haftada 3 kerede ginipral denen serum gidiyodu damarlarim artik morluktan gozukmuyodu ama bana o kadar tatli geliyoki evladim benimle olsin ben katlanrim dedim 24 haftamda rahim 23mm ee inmis hunilesme baslamisti 28 haftamda rahmim tamamen acilmis bebek dikisin uzerinde duruyodu ve 2 hafta hastanede yattim ve sicak ve havasizliktan oksijen verildi hastanede ve ben dayanayip kendi istegimle hastaneden ciktim eve geldim doktor israr etti bu bebek dayanamaz eve gidersen dogrursum dogaraa yasamaz falan filan hic bi doktor umut vermiyodu ve ben o aciklikla 34 hafta 6 gunlukken dogum yaptim doktorum sasrdi beklemiyordum dedi bu haftalari belkide oglum dahada dayanrdi kendimi.o gun cok yormustum dogumj tetikledi ve oglim 34 hafta 6 gunluk dogdu 3 kilo 50 sm dogdu ve hic kuveze girmedi MasAllah umut edin kizlar hic bi doktorun umutsuz sozlerine kanmayin doktorun bir diyosa siz iki yapin bol bol dinlenin ben yattim banyomu annem yaptriyodu benim ozur dilerim uzun oldi ama insAllah umut olur sizlere

Ay canım ya o günleri nasılda hatırlıyorum ne çabuk zman geçmiş demi ama cektiklerimizin karşılığını rabbim nasip ediyor herşey dualar üzerine

Aynen kuzum hatta hastanede yatyigimda buraya yazmistim doktorlar dogarsa yasamaz dediler dogurursun dediler oglusim 34 hafta 6 gunluk dogdu cok sukur Rabbime kuveze bile ihtiyac duymadi iste kuzum Yer gok dua uzerine doktor yer yuzunde sadece bir seylere vesile olur Rabbim ol der ve olur canim ben inaniyirumki yusuf dualarla yasadi Rabbim hepinizede saglicakla zamaninda dogumlar nasip etsin artik yusuf bi kac gune 2 aylik olucak insAllah
Ay canım ya o günleri nasılda hatırlıyorum ne çabuk zman geçmiş demi ama cektiklerimizin karşılığını rabbim nasip ediyor herşey dualar üzerine

Maşallah sübhanallah rabbim evlatlarımıza uzun ömürler versin yusufada uzun ömürler nasip etsin inşallah canım

Çok geçmiş olsun... Çok dikkatli olmak lazım işe devam edebildin mi çünkü hareket etmeyi çok önermiyolar bu durumda diye biliyorum

Ne tatlısınız hala bize destek olmaya çalışıyorsunuz çok teşekkür ederiz . Annelik kolay değil dayanıyoruz darısı hepimizin başına senin de yavruna allah sağlıkla uzun bir ömür versin

Kızlar ben 28 e girdim Bugün itibariyle darısı ikinize de olsun inşallah bundan sonra hedef 2 hafta daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…