Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Valla gelsin diye gn sayıyorum işte tam 1 ay çıktı izine. Buradaki üstten bakıyor o sadece açıklık yok dedi ama Rahim yapısı ile ilgili perinatoog kadar bilgi vermiyor korkuyorum bir salı olsada gitsem hoş git gel de bitiriypr beni. İyi kiloları güzel benimdegçeen hafta 700 lerde isi bakalım şimdi kaç çıkacak. Yatmak o kadar zor o kadar zor yalnızlıktan kafayı yicem artık güneşe hasret kaldım Rabbim şu dayanmalarımızı görüyor inşallah atlatacağız 28leri de 32 görğrsek sonrası çok rahat olacak. Dua ile sabır ile bekleyeceğiz.

Bende enfeksiyon da geçmiyor bir türlü gnee akıntı sarı. Gene antibiyotik içtik gene fitil kullandım banamısın demedi

Sen hiç canını sıkma düzelecek daha fazlalarını da göreceksin en azından dikişin var doğum kasılmaları çok erken başlasa bile durdurabiliyorlar bir kaç hafta daha

Bende enfeksiyon da geçmiyor bir türlü gnee akıntı sarı. Gene antibiyotik içtik gene fitil kullandım banamısın demedi
Enfeksıyona neler kullanmadım en son keselere kdr gectı hastanede 30 serumla duzeldm ama dr gene onlem amaclı verdı nolur nolmaz dıye ne sacma drmus o alttan ölcemezmı bır dr rahım agzını senın dr da 1 ay ıznemı cıkılır ya ne bıcım ıs valla bebekler ıns buyurler hepımızın Allah yardımcımız olsn dıkıs öecbur enfeksiyon yapıyo sanırım

Sen hiç canını sıkma düzelecek daha fazlalarını da göreceksin en azından dikişin var doğum kasılmaları çok erken başlasa bile durdurabiliyorlar bir kaç hafta daha
Bnm kasılma 20 den berı var cnm duzensız ama dogum kasılması gıbı degıl ıns hepımız goruruz 30 karı da gecerız allahın ıznıylr bebekler bıraz asada baskı yapıyo ıdrar varmıs gıbı oluyorm tekmeleynce senınde oyle oluyomu

Valla ne iyi dedin canım biri alttan ölçmez biride 1 ay izinemi çıkılır diye bende aynı şeyi söyledim valla antibiyotik içmeye korkuyoruz ama başka türlü de geçmiyor onla bile geçmiyor. Bu sefer tahlili üniversite hastanesinde verecem kullandıklaromoda derim belki başka bir yöntem uygular. Bencede sanırım dikişten. O koku gitti ama gene sarı sarı çok afedersin geliyor artık rahatsızlık derecesini geçti. Allah yardımcımız olsun kuzum. Rabbim acısın halimize sağlık versin çocuklarımıza sağlıkla alalım inşallah

Olmaz mı sanki bacağı çıkacakmış gibi hissediyorum vurduğunda tuvalete gitmek istiyorum hemen

Cnm enfeksiyon cok kotu kaybetme sebebı allah korusun bebege zararı olan bısey bermıyo drlar korkma ben 30 serum yedım zararı olsa vermezdı cok sukur gectı ama bak gene antıbıyotık verdıler az akıntım var ıpler bızı enfeksiyon a acık hale getırıyor

Arkadasimmm Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin. Gule gule buyut bal oglusunu.
Haftan cok guzel oldu. Ikinizin de iyi olmasina cok sevindim. Bi 15 20 gune hicbirseycigin kalmaz is.
Bunca uzun ve endiseli yoldan sonra beklemene degdi cok sukur. Rabbim bi aciyla sinamadi. Guzel bi lohusalik gecir , anneligin tadini cikar gonlunce. Optum ikinizi de ❤❤❤
Darisi burdaki arkadaslarimiza da nasip olsun ins. Allah korktugumuzdan emin, umdugumuza nail eylesin

Haklısın canım çok haklısın. Kullanıyorum ihmal etmiyorum da bir tarafta telaş ediyorum geçmedi ya çok fenalık geldi bir geçseydi birde Ağrı yapıyor yoğun olunca.

Haklısın canım çok haklısın. Kullanıyorum ihmal etmiyorum da bir tarafta telaş ediyorum geçmedi ya çok fenalık geldi bir geçseydi birde Ağrı yapıyor yoğun olunca.
Okadar serum yedım dr gene onlem amaclı verdı cunku dıkıs var sanırım ben baya enfeksiyon a acıgım nabalım dayanalım cogu gıttı azı kaldı ıns daha guzel gunler görelim

Canim seni merak ettim nasıl oldun iyimisin doktorun ne dedi bebisler nasıl

Okadar serum yedım dr gene onlem amaclı verdı cunku dıkıs var sanırım ben baya enfeksiyon a acıgım nabalım dayanalım cogu gıttı azı kaldı ıns daha guzel gunler görelim
İnşallah kuzum şurda 28 e kaldı 2 hafta 3 gün onu da atlatalım biraz dhaa rahat olcsz. Sonra 32 sonra 37 ye kadar inşallahv Rabbim yardımcımız olsun

Canim seni merak ettim nasıl oldun iyimisin doktorun ne dedi bebisler nasıl
Iyıyım cnm bebekker tekme atınca dıkıs esnıyo kapanıyo gene yatıyorım antıbıyotık endol verdı onlrm amaclı tekrarlayan enfeksiyon oluyo bebeklere kadar gıdıyor bebısler 816 890 gr olms buyuyolar cnm cok sukur yaramazlık yapıp dıkısı tekmelemeseler daha ıyı olcak bakalm gun sayıyorım 28 olsak rn azından

İnşallah kuzum şurda 28 e kaldı 2 hafta 3 gün onu da atlatalım biraz dhaa rahat olcsz. Sonra 32 sonra 37 ye kadar inşallahv Rabbim yardımcımız olsun
Ben 28 e 9 sayıyom haftaya gırınce de ıcınden saycam artık cnm oyle daha kolay geldı valla bebısler yaramazlık yapmazsa ıns gorcez o haftalarıda ben gorurmuyum 28 den sonra bılmem ıkı bebekle ıns sızler görürsünüz ıns hepımız goruruz

Senin hesapla banada 10 kalıyor daha iyi inşallah inşallah göreceksin kuzum görecez inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…