Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Evet bıde yatıyoruz ıyıce sıkısmaya basladık ben l alırım sanırım dogumdan sonra l ye gırerız gıbı gelıyo suvende bıtane takım 70 kusure dusmus alt ust onu alsam rahatsız edermı elbıse tarzı var bende cunku onu düşünüyorum

Sirt ustu yatma bebege giden damarlar bebegi beslemez sola yat gelisimi iyi olur senin nefes alıp vermenede sorun cıkarir sirt ustu yatmak

Allah yardımcımız olsun canım sabrın sonu selamet çocuklar dayansında inşallah. Artık ses arıyorum fenalıklar basıyor ilk zMan kadar kolay olmuyor. Şu an kaç beden giyiyorsun canım. Ben bol aldığımdan xxl alıyorum ama doğumdan sonra xl mı gene bol mu alacam bilemedim

Valla cnm l xl de gıyıyorum kendı seylerımde evde oluyor karnım buyudu tek 5 6 kılo aldım ıkızlerde bende ıste daha ne alırım ne olur bılemıyorım 36 da falan alınır benımkıler en gec sanırım daha gobek ne olur bılemıuorum kı l kucukmu kalır lx buyuk kalırmı

Kizlar ben l ve xl almıştım kizimda tekrar almayacagim ama ikiside olur yani doğum yapmış kadına rahat olması önemli bende üç pijama takımı iki elbise var doğum yaptığım gün ve sonrası iki gün elbise giyerim sonra yine pijamaya geçerim inşallah

Sanki o zöaan bende xl alsam olur gibi biraz daha geçsin gidişata göre karar veririz artık

Hamileyken de xl mı giyiyordun peki canım. Bende öyle planlıyorum ilk bir kaç gün elbise sonra pijamaya dönerim

Hayırli olsun canım şükür bitti zor günler

Bende sizin gibi o haftada serklaj oldum ve serklaj rağmen 1 ay sonra 1 cm açıldı sonra 2 oldu ve bebeğin kesesi oradan sarktı acil hastaneye yapisim yapıldı dikişlerin alınması gerektiğini patlarsa rahimimin parcalanicagini söylediler ve muane sırasında bebeğin kesesini deldiler az az 1 ay boyunca hep suyum geldi ve bebeğim o sürede enfeksiyon kaptı ve benim kanıma karıştı 42 derce atesle aniden doğuma alındım ve sonuc bebeğim 1 saat yaşadı enfeksiyondan öldü 9 ay oldu kaybedeli 2 Ci kaybim ve şuan hamile kalmadan bir dikiş buldum laparoskopik abdominal serklaj bu dikisi yaptiricam en kısa zamanda inşallah sizin serklajiniz tutar ve son haftalara kadar gidersiniz sağ salim bebeğinizi kucağınıza alın inşallah biraz uzun oldu kusura bakmayın

Valla o kadar iyi anlıyorum ki seni canım, ben de 26. Haftalarda senin gibi düşünüyodum, saat sayıyo insan resmen, erken uyuyup bi kısmıda uykuda geçer diye hesaplıyodum. Alışveriş işini hiç düşünme kafanda büyütme. Ben geçen hafta başladım 1 haftada herşeyi bitti. Aman eksik olsa nolucaktı zaten ilk doğduğunda 2 zıbın 2 tulum..

Canım inşallah tez zamanda sen de kucağına al bebeğini bir daha yaşatmasın allahım. Abdominal serklajı ve başarısını çok duydum çok iyi edersin sen kaçıncı hafta doğuma alınmıştın?

Yok cnm bebek kuyafetşerı dgl kendım ıcın pıjama falan alcam alısverısı ınternetten de yaparım cok basıt ıs yeterkı zamanında gelsınler ıkız olınca tabı cok daha korkuyorum yarın kontrolmvar ne dıcekler bellı dgl

Canim ben 16 yada 18 haftada tam hatırlamıyorum ama bu haftalarda kullanmaya başladım doguma kadar devam edecek rahim kasılmalarını engellemek için adı magnezyum diasporal şase kullaniyorum
Bende 15 haftadaydım canım başladım 10 hafta oldu toz verdi bitmedi hala devam ediyorum da belli bir süre demedi bugunde bir arkadaşla konuşuyorduk magnezyumla ilgilide aklıma takıldı şu zamana kadar kullanacaz demedi acaba kasılma oldukça mı içmeliydim diye o zaman doğru gidiyormuşum. Ama evde yattıkça her şeye pimpirikli oldum.

Gözün Aydın hayırlı olsun serklaj vardı sanırım değil mi

Kızlardr dan geldım bebek tekmelerıyle dıkısım esnıyor sonra kapanıyor gene rahım agzımda az doku var hanı bebekler tam dıkışe dayanmıs degıl ama dr yat dedı on gun daha en az atlatmamız lazım 28 ıcın endol ıkı gun ve bıkac enfeksiyon gene olmasın dıye ılac verdı ınsallah dayanırız

Kaç olmuş canım uzunluğu. Açıklık yok esneme var orası da tekme atmadokça kapanıyormu. Antibiyotik ne verdi. Sıkma hiç canını bugünlerde geçecek 28de daha fazlasında atlatacağız Allahın izini ile. Bende merak ediyorum perinatologum izindeydi 1 aydır gitmedim. Buradaki kadın doğımcu da pek anlamadığı için merakla salı gününü bekliyorum

Aman aksatma sende gıt cnm evet aynen rahımnahzında az doku var dedı 10 mm covarı sanırım tekmeleyınce acıyo sonra tamamen kapanıyo bebek daha dıkıste dgl az doku var dedı ıns aşlahın ıznıyle gıdıcez cnm ya daha bnmkıler cok fenalar tam orayı tekmelıyolar 816 890 ge olmuslar allahtan buyuyolar cok sukur on gun daha en az atlatalım sonrakı hedefımız 30 lar olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…