Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Rahim ağzı kısa veya genişliği, hamilelik öncesinde fiziksel olarak görünmüyorsa da 14-15. Haftalardan sonra hamilelikte rahmin yumuşaması ile birlikte görülebiliyor. Özellikle abdominal yani karından ultrason yetersiz, Vajenden yapılaN ultrasonda net çıkıyor. Eğer riskli gebelik doktoruna gitmiyorsanız detaylı ultrasonu yapan doktor da ölçülmesi için yönlendiriyor

Veya erken doğum öykün varsa, enfeksiyon gibi herhangi bir bulgun yoksa tedbir amaçlı doktorlar önerebiliyor.

Doktorlar 2ye ayriliyor endol konusunda uzun sureli kullanilmasi suyun azalmasina neden oldugu icin fazla kullandirmiyorlar benim riskli gebelik doktorum 3 gunden fazla kullandirmamisti
Evet farklı görüşler var endol ile ilgili ben bir aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım henüz suları da hep normal ama insan yine de tedirgin oluyor

Kızlar bende doğum yaptım darısı burda bebeklerinin yolunu gözleyen tüm kadınlara
hayırlı uğurlu olsun sağlıkla büyütün inşallah

Canım ben sırt üstü yattığımda nefes darlığı yaşıyorum ikiz gebeliğim var benim de . Sıcaklar falan etkilidir tabi

Canım ben sırt üstü yattığımda nefes darlığı yaşıyorum ikiz gebeliğim var benim de . Sıcaklar falan etkilidir tabi
Evet canım sırt üstü yatmak imkansız hale geldi sanki üzerimde biri var gibi oluyor nefes almak imkansız WC ye gidip gelirken bile nefes nefesteyim sen kaç haftalıksın canım

Korkma. Doktorumun bu şekilde takip ettiği hastaları var doğum yapanlar da var bir sıkıntı yaşamamışlar hepsini sordum. Sanırım 30 lu haftalara kadar kullanmamı istiyor
Tehlikeli bi hap. Surekli kullaniminda kesinlikle suyunu azaltip gelisimini etkiliyor. Maviruyayada demistim ayni sorunu yasadi cok gecmeden. Kasilma icin adalat nidilatta var tansiyon ilaci en azindan ondan daha masum.

Evet canım sırt üstü yatmak imkansız hale geldi sanki üzerimde biri var gibi oluyor nefes almak imkansız WC ye gidip gelirken bile nefes nefesteyim sen kaç haftalıksın canım
Ben 24 haftalığım canım
Tehlikeli bi hap. Surekli kullaniminda kesinlikle suyunu azaltip gelisimini etkiliyor. Maviruyayada demistim ayni sorunu yasadi cok gecmeden. Kasilma icin adalat nidilatta var tansiyon ilaci en azindan ondan daha masum.
cok okudum çok duydum tehlikelerini de biliyorum doktorumla da baya konuştum ama kullanmamı istiyor ısrarla

Merhabalar ne zamandr ugramiyorum nasilsiniz kizlar bebisler ne durumda

Biz 25
Merhabalar ne zamandr ugramiyorum nasilsiniz kizlar bebisler ne durumda
Biz 25+5 olduk en son 2 hafta once hunilesme rahimde çökme ve rahim agzi dikisim 1cm di bayram sonrasi kontrolum.var nasil bilmiyorum rabbim yardimcimiz olsun ne diyeyim bu arada annemin kaybedeli 9 gün oldu amamben onu evinde beni bebegimle bekliyormus gibi hayal ediyorum.

Sen nasilsin bebek nasil bizlere dua edin ne olur

Kuzum bitanem benim o Rabbimin cennetinde seni izliyo duamdasin benim hep bebegim cok sukir iyi onunla ugrasyorum hep kuzum benim masAllah haftanda ilerliyo yatmana dikkat et kuzu hunilesme 24 haftada bendede oldu 28de acilma olmystu bebek dikisteydi her sey iyi olucak biliyorum

Insallah canim benim rabbim duysun sesini 28 leri bizde bir gorsek az da olsa rahatlicam.

InsAllah 28 girsek 30 u gorsek 35 gorsem diye diye 40 laro gorucen insAllah hepimiz oyleydik cunki korkular fazlaydi bide ben balkes, icecream,ezgiosman, arkadasimiz aciklikla geldik bu zamanlara cok sukur sizde geliceksiniz
Insallah canim benim rabbim duysun sesini 28 leri bizde bir gorsek az da olsa rahatlicam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…