Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Insallah canim benim rabbim duysun sesini 28 leri bizde bir gorsek az da olsa rahatlicam.
Canim sanada sabırlar versin Allah rahmet eylesin hayat böyle bişey ne acıları yasamadik ki rabbim gönlüne ferahlık versin inşallah anneciginde emin ol yüreği senle seni düşünerek gitti onu üzme içini ferah tut bebeğini düşün annende böyle olmasını isterdi

Kuzum benim cok kotu oldum duam seninle Rabbim senin icin ne hayrliysa onu gostersin insAllah cok cok uzuldim hep duamdaydin hep duamdasin kuzum
Canim ben dogum yaptim suyum geldi 33.haftada.bebek yogun bakimda iyi degil neyazikki teshis dogru cikti.yasamicak bebegi yasatmaya calisiyoz diyolar.anlicagin fena durumlar

Arkadaşlar merhaba benim 24 haftalık ikiz gebeliğim var 12.haftada Serklaj yapıldı şu an serviks uzunluğum 12 mm endol progestan magnezyum kullanıyorum ve sürekli yatıyorum kasılmam yok ama çok korkuyorum 😕 allah herkesi çocuklarına kavuştursun sağlıkla
Kızlar benim serviks uzunluğum 39 mm ye çıkmış 🥳

Canım ben de sürekli yattım ama endol kullandım ondan oldu herhalde doktor da şaşırdı
Bende hep yatıyorum wc kalkıyorum endol ıkı gunden fazla kullanmadım ben fazlası bebek kalp atısını bozuyo ve suyunu azaltıyor bıkıyon dımı cok kullanılmaması gerek endolu dusuncemı verdı

Bende hep yatıyorum wc kalkıyorum endol ıkı gunden fazla kullanmadım ben fazlası bebek kalp atısını bozuyo ve suyunu azaltıyor bıkıyon dımı cok kullanılmaması gerek endolu dusuncemı verdı
Evet canım iki doktor takip ediyor beni iki farklı şehirde. Her hafta kontroldeyim ben kalp damarlarına kadar bakılıyor sularına da çok şükür bir sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar . Ben de çok tedirgindim endol konusunda Kullanmıcam bile dedim kaç kere ama bazen başka çaren kalmayınca doktorlara güvenmek zorunda kalıyorsun

Kizlar bide ben endolu hep kullandim 30 haftama kadar suda filan azalma yapmadi bende 30 lu haftalardan sonra onerilmiyo cunki o haftalarda kalp kapakcigi kapanirmis endol kapanmasina izin vermiyomus 30 lu haftalarda riskli kizlar

Benimde bugun 26+1 dr gittim bebeis 910 gr olmus ama hunilesme devam bayagi genislemis hatta drum hastane ve neotolog ayarladi 2.5 jafta once ciger gelistirici olmustum bugun tekrar tek doz olmami istemis cok korkuyorum daha cok erken diye bir öncekinde de 27 haftada dogum yapmistim kaybetmistim insallah korktugum basima gelmez.Bize dua edin ne olur.

Benimde bugun 26+1 dr gittim bebeis 910 gr olmus ama hunilesme devam bayagi genislemis hatta drum hastane ve neotolog ayarladi 2.5 jafta once ciger gelistirici olmustum bugun tekrar tek doz olmami istemis cok korkuyorum daha cok erken diye bir öncekinde de 27 haftada dogum yapmistim kaybetmistim insallah korktugum basima gelmez.Bize dua edin ne olur.
Dikiş var dimi cnm
Dikiş tuta ak onu sen merak etme inş

X