Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canom dua et Rabbimden baska hic kimse hic bisey bilrmez Rabbim 99 adinin hurmetine ezanlar ve peygamberlerimizin yuzu suyu hurmetine anneni sag salim kaldrsin ayaga

Canim rabbim şafi ismiyle şifa versin Peygamberimizi düşün içini ferahlat biliyorum çok zor rabbim inşallah sağlığını anneciginize geri versin dualarım hep sizinle kaç gündür aklimdasiniz rabbim yar ve yardımcınız olsun

Slm Kızlar nasılsınız ben dikişlerimi bu pazartesi aldırdım doğumu bekliyorum özelden baZı arkadaşlarımız bılıyor ama ben bu sayfaya girmeyeli baya yeni hamiş arkadaş aramıza katılmış çok sevindim Allah sayınızı artırsın bütün acı yaşamış anne adaylarımız burada birbirimize destek vererek Hamileliğimizi tamamlayın inş bizim gibi

Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah bende 36+1 de doğum yaptım siz nasıl geldiniz 38 haftaya sizinki nasıl geçti sürecinizi anlatır mısınız rica etsem

Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah bende 36+1 de doğum yaptım siz nasıl geldiniz 38 haftaya sizinki nasıl geçti sürecinizi anlatır mısınız rica etsem
12 haftada dikişim atıldı
Rahim boyu hep 25 ve altıydı
Dikişim atıldıktan sonra 15 gün kalkmadım dinlendim
Ondan sonra benım doktorum normal hamileler nasıl devam ediyorsa sende öyle devam et Dedi cinsellikte dahil hiç birşeyi yasaklamadı
Benım doktorum çok mu umursamazdı yada çok mu iyimserdi bilmiyorum kasılma önleyici hiç bir iğne ilaç vermedi Sadece günde birtane vajinal progestan onuda ben hatırlatırsam öyle yazıyordu
25 haftaya kadar normal devam ettim ondan sonra25 haftadan 29 haftaya kadar çok dikkat ettim kalmadım
29 haftadan bu haftama kadarda günüm oldukça kalktım işimi yaptım yemek yaptım çok yatmadım ama benım dikişten kaynaklı hiç bir sıkıntım olmasa bile bağıraak ve böbrek rahatsızlığı cektim
Haftalardır geçmeyen ishal ve böbrektede kum sorunu çıktı
Hastanede antibiyotık aldım 3 adet ilaç verdiler
Endolude ilk ozaman kullandırdılar 34 haftalıktım doktor o haftada çiğer geliştirici iğne vurma gereği bile duymadı
Benım doktorum çok iyi bir doktor mu bilmiyorum ondan daha iyileride vardır ama insanlık olarak çok iyidi En ümitsiz zamanımda bile beni yatıştırmayı hayır sen zamanında doğum yapacaksın demeyi bildi belki benım doktorum her sorunda ümitsiz konuşsaydı ben bu haftaları göremeye bilirdim

Çok sağol canım geçti gitti cok şükür darısı başımıza bende 24 un içindeyim rahim boyunu olcermiydi doktorun yoksa rahim boyunu bilmeden bu haftalarami geldiniz benimki hep ölçüyor ayrıca kaç haftada bir doktora gittiniz ben buna çok önem veriyorum nedense

Süperr canım, sağlıkla al bebişini kucağına ne güzel başarıyoruz yavaş yavaş sayımız artıyo, oley be

Canım ben de cevaplıyım bu sorunu, ben 20. Haftada acil serklaj oldum 18mm’di rahim boyum. Dikişten sonra 31mm oldu ve hala da aynı şükür. Ben sabah 10dk akşam 10dk evde yürüyorum, onun dışında yatıyorum hep, doktor o disiplinle devam dedi. Benim doktor 3 haftada 1 çağırıyodu. Artık bu haftamdan sonra 2 haftada 1 çağırdı.

Çok sağol canım cevaplsdigi için o süreler hsricinde sürekli yatar vaziyettemisin yani

Doktor ölçüyordu ama bana söylemesini istemiyordum bağırsak be böbrek sorunlarım için hariç bu Pandemi den dolayı sık sık gidemiyorduk belli bır düzenim yoktu bi ara 70 gün kontrole gidemedim doktorlar büyük sorun olmadıkça sık sık kontrole çağırmıyor burda

Canim cok sukur her sey yolunda emiyor cok sukur biraz zayif oldugu icin emmesi cok kuvvetli degil cabuk yoruluyo darisi sizlere olsun insAllsh sizinde dogum haberlerini bekliyorum insAllah
Samara96 özledik seni, nasıl gidiyo alıştınız mı birbirinize, emiyo mu

Güzel bayanlar Merhabalar. 18+3 haftalık hamileyim kızlar. Bugün kontrolum vardı doktor bebeğin içinde bulunduğu sıvı biraz fazla şekere baktıralım dedi. Çok fazla değil ama yine de önlemimizi alalım dedi. Başına böyle bir şey gelen var mı? Sıvı fazla olup da saģlıklı zamanında doğum yapan tanıdıklarınız var mı? Rahim ağzı kısalığım var takipteyiz şimdi de böyle bir şey çıktı

Benimde fazlaydı tatlıyı kes dedi drum cnm ama şekerde çıkmadı ilerleyen haftalarda suyum normale döndü inş seninde öyle olur

Benimde fazlaydı tatlıyı kes dedi drum cnm ama şekerde çıkmadı ilerleyen haftalarda suyum normale döndü inş seninde öyle olur
Ah inşallah canım ya cok bi fazlalık yok ama yine de tatlı yeme dedi doktor. Umarım normale döner başka bi sıkıntı yaratmasın da bi fazlalık şekeri kontrol altına alırım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…