Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Gelirsin gelirsin hiiç merak etme benim 18 mm’di serklaj öncesi, en son 31 ölçüldü. Önemli olan dikişin tutması, azıcık rahatla kuzum
Dıkısrwn sonra hıc kısaldımı cnm 24 tu benım dıkısle 40 oldu ıkı gun once 33 ölctu kısalmayamı basladı artık bebekler ağarmasınca ıns sancımı baska kotu bıseyımız olmasında

Inan kuzum 32 de bile olsak stres icimizden eksik olmuyi ben doguma giderken bile binbir korkuyla gidiyodum hemsirelere doktorlara soruyodum bebegim yasayacakmi diye
Haklsn cnm ama en azından yasama haftasına gwlsınler tabıkı hepımız 37 38 gormeyı ıstıyoruz ons oldugunca gıderım senın gıbı bende

InsAllah her sey guzel olucak canim benim insAllah bendende buyuk haftalari goruceksin benim melegim gibi seninde meleklerin yaninda uyuyacak
Haklsn cnm ama en azından yasama haftasına gwlsınler tabıkı hepımız 37 38 gormeyı ıstıyoruz ons oldugunca gıderım senın gıbı bende

Herkese merhabalar. Bugün kontrolüm vardı ve doktor çok güzel şeyler söyledi. Artık evde sürekli yatmana gerek yok Hatta dışarıya 15dkyi geçmeyecek sekilde çıkabilirsin dedi. Bayramda ayvaliga anneannemlere gidip gidemeyecegimi sordum. 1.5 saat sürdüğü için gidebilirsin dedi. Ama tabi bayramdan önce bı kontrol daha yapalım ona göre kesin bişey söyleyeyim dedi. Biraz suyum azalmış bol bol havuç yiyip havuç suyu icecekmisim. Ayrıca 30+0 olduk. 40cm boyumuz ve 1500 kilomuz

MasAllah canim haftanda guzel cok sukir armut suyuda bebegin suyunu artriyomus canim aklinda bulunmus olsun

Çok az coktı cnm 20 40 arası bıkactane ama dr bakıyo rahımmagzı 33mm kapalı yanı ıll gebelıkten kalma gaz stres olabılır bunun sebebo yok dedı yatmaya devam
Canim senin ikizmiydi Rabbim yardimcın olsun gaz sancın olmasi normal canım bebekler artık bağirsaklara baskı yapmaya başladılar, ben hamileyken yavrum bağırsağima dayandığinı hissediyordum hatta ayıptır söylemesi makatıma bile basıyordu sende iki katı olunca sorunlarda iki katı oluyor tabi ictigin vitamin ilaclarida gaz ve kabizlık yapar canım bol su ic insallah birsey olmayacak Allahın izniyle

Günaydin arkadaşlar ben sizden bir rica da bulunacağım kanser hastasi annem icin dua istiyorum cogumuzun karninda rabbimin emanetleri var sıkıntılar cekiyoruz dualarimiz kabul olur insallah ne olur dayanilmaz agrilar icinde ve ben yaninda olamiyorum karnimda tasidigim cocugum icin sadece şifa duasi ıstiyorum annem icin adi zeynep.

Allah şifa versin canım. Sizede sabır versin. Allahın izini ile atlatacaksınız inşallah Dualarımız annenle bugun okurken ona da özellikle dua edeceğim. Sende moralini yüksek tut bu süreçte size en gerekli olan inanç olacak Allahın izini ile inşallah bu süreci sağlıkla atlatırsınız

Herkese merhaba bugun benim icin cok zor bir gün 23+5 2 hafta once 23mm olan rahim agzim 10mm olmus bugün bir de hunilesmis dr sikia tutuyor dedi cok korkuyorum yatiyorum wc bile sürgü ye yapacagim yemek ocin bile kalkmayacagim stres te cok yaptm annem icin onun son gunlerinde yaninda olamiyorum diye kendimi yesim bitirdim.
Bana onereveginiz bir sey var mi? Prohesteron fitil ve pruluton ile magnezyum iciyorum.
Dr bugun 4 gunluk endol verdi bir de antibiyotikle ciger gelistirici yapildi.

Ah canımm inşallah sağlıkla geçsin, bazıları sıfır açıklıkla son güne kadar dayandılar, sen de inan ve öyle olacağını düşün. Sende dikiş var mıydı canım

Ah canımm inşallah sağlıkla geçsin, bazıları sıfır açıklıkla son güne kadar dayandılar, sen de inan ve öyle olacağını düşün. Sende dikiş var mıydı canım

Var evet 14.hafta 31mm atildi birden 24.haftaya girdik 10mm olmus birde rahim asagi çökmüş dedi dr bur onceki hamileligimde 21.haftada yasamistim 6 hafta dayandı 27 haftada dogum yaptim bebegimi kaybettim.sumdi yine 6 hafta dayabsa diye dua ediyorum.

Hay allah ya hep de yatmaya rağmen neden böyle olur anlamam, dayanırsın canım dayanırsın güç kuvvet versin allah. Geçicek inşallahh

27 haftalık neden kaybettını bebegınızı acaba hepımız aynıyı allah Yardımcımız olsun stres yapmamaya calıs cnm oldugunca

Suyum geldi birden dikis duruyordu.21.haftada dikis atildi kese disari cikmisti 1cm di rabim agzi simdi ayni olayi 24.haftada yasiyorum.
Cnm çok üzülüpde kendini yıpratma moral çok önemli bizim gibilerde
Balkes arkadaş 22. Haftadan buyana sıfır uzulukla 36+da doğum yaptı haftan ilerledikçe daha iyi hissedeceksin inş. Rabbim Annemede şifa versin cnm benim benimde şuanda dikiş tutuyo Dr söylemesem uzunluğa bile bakmıyo açıklık yoksa önemsemiyor uzunluğu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…