Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Suyum geldi birden dikis duruyordu.21.haftada dikis atildi kese disari cikmisti 1cm di rabim agzi simdi ayni olayi 24.haftada yasiyorum.
Bebek 27 haftalık neden yasamadı yanı cnm sebebı varmıuxı basın sagolsn bnde 21 de kaybettm ılkını aynı haftadayım Allah yardımcımız olsun

Bebek 27 haftalık neden yasamadı yanı cnm sebebı varmıuxı basın sagolsn bnde 21 de kaybettm ılkını aynı haftadayım Allah yardımcımız olsun

Jer sey yolunda giderken 3.hün entuneden cikti kendi nefes aliyordu sonra birden kilo kaynetmeye baslafi ve 15.güm beyin kanamasi gecirdi kaybettik.

Jer sey yolunda giderken 3.hün entuneden cikti kendi nefes aliyordu sonra birden kilo kaynetmeye baslafi ve 15.güm beyin kanamasi gecirdi kaybettik.
Basıb sağolsun cnm bızde aynuyız bende ıkız gebeyım 4 aydır yatıyorm wc harıcı kalkmıyorum işte Allah buyuk burda cok serklajla kucagına alanlar oldu cnm ıns bızde oluruz ıns

Basıb sağolsun cnm bızde aynuyız bende ıkız gebeyım 4 aydır yatıyorm wc harıcı kalkmıyorum işte Allah buyuk burda cok serklajla kucagına alanlar oldu cnm ıns bızde oluruz ıns

Insallah bende burda yazilanlari kitap gibi okuyorum o kadar seviniyorum ki bebeklerini kucaklarina alanlara aglayasim geliyor sevincten icime bir umut doluyor.

Günaydin arkadaşlar ben sizden bir rica da bulunacağım kanser hastasi annem icin dua istiyorum cogumuzun karninda rabbimin emanetleri var sıkıntılar cekiyoruz dualarimiz kabul olur insallah ne olur dayanilmaz agrilar icinde ve ben yaninda olamiyorum karnimda tasidigim cocugum icin sadece şifa duasi ıstiyorum annem icin adi zeynep.
Rabbim annene hayırlı acil şifalar nasip etsin, ağrılarını acılarını dindirsin inşaallah.

Herkese merhaba bugun benim icin cok zor bir gün 23+5 2 hafta once 23mm olan rahim agzim 10mm olmus bugün bir de hunilesmis dr sikia tutuyor dedi cok korkuyorum yatiyorum wc bile sürgü ye yapacagim yemek ocin bile kalkmayacagim stres te cok yaptm annem icin onun son gunlerinde yaninda olamiyorum diye kendimi yesim bitirdim.
Bana onereveginiz bir sey var mi? Prohesteron fitil ve pruluton ile magnezyum iciyorum.
Dr bugun 4 gunluk endol verdi bir de antibiyotikle ciger gelistirici yapildi.
İnşaallah zamanla uzar canım. Üzme kendini Allah kerim. İnşaallah her şey yolunda ilerler.

Herkese merhaba bugun benim icin cok zor bir gün 23+5 2 hafta once 23mm olan rahim agzim 10mm olmus bugün bir de hunilesmis dr sikia tutuyor dedi cok korkuyorum yatiyorum wc bile sürgü ye yapacagim yemek ocin bile kalkmayacagim stres te cok yaptm annem icin onun son gunlerinde yaninda olamiyorum diye kendimi yesim bitirdim.
Bana onereveginiz bir sey var mi? Prohesteron fitil ve pruluton ile magnezyum iciyorum.
Dr bugun 4 gunluk endol verdi bir de antibiyotikle ciger gelistirici yapildi.

Kuzum peki sen hiç kalkıyo muydun dolaşmaya falan, hunileşmw neden oluyor birley söyle dimi doktorun. Bak burda önemli olan diğer şey dikişin tutması 👍 şükür

Kuzum peki sen hiç kalkıyo muydun dolaşmaya falan, hunileşmw neden oluyor birley söyle dimi doktorun. Bak burda önemli olan diğer şey dikişin tutması 👍 şükür

Genelde yattim evin icinde yemek ve wc bir kac kezde annemi hastaneye gormeye gittim o kadar aranalarfa hep yattim dr bir sey demiyor beklemiyordu sok.oldu 1cm.dikise dayanmis suyum hakkimizda hayirlisi insallah annem de uyutuluyor dr bekleyin demis annemi bile yolcu edemeyecgim bu nasil bir sinav bilemiyorum dr stress yok dedi ama nasil tutuvam kendimi bilmiyorum.

Genelde yattim evin icinde yemek ve wc bir kac kezde annemi hastaneye gormeye gittim o kadar aranalarfa hep yattim dr bir sey demiyor beklemiyordu sok.oldu 1cm.dikise dayanmis suyum hakkimizda hayirlisi insallah annem de uyutuluyor dr bekleyin demis annemi bile yolcu edemeyecgim bu nasil bir sinav bilemiyorum dr stress yok dedi ama nasil tutuvam kendimi bilmiyorum.
Allah şafi ismi ile şifa versin canım annene evladınıda sana bağışlasın

Güzel arkadaşım, sana sabırlar diliyorum, bak anneni yolcu edemeyeceğini fln öyle şeyler düşünme, ruhlar birleşir kalpler bir olur. Annen kendinde olsa o da kalkmamı istemezdi inan 💛 Güzel annene de sana da dayanma gücü diliyorum. 🙏

Dualarım sizinle,bebişinizle ve annenizle🙏🏼

U Umudumtv canim benim hunilesme 24 haftamda basladi doktor her an her sey olabilecegjni soyledi 28 haftamda bebek dikisin uzerindeydi acilmam vardi 32 ye kadar anca dayanrsin dediler ben 36 ya kadar dayandim Annenede hep dua edicem canim hic kotu dusunup kendini uzme annen iyi olucak insAllah

Var evet 14.hafta 31mm atildi birden 24.haftaya girdik 10mm olmus birde rahim asagi çökmüş dedi dr bur onceki hamileligimde 21.haftada yasamistim 6 hafta dayandı 27 haftada dogum yaptim bebegimi kaybettim.sumdi yine 6 hafta dayabsa diye dua ediyorum.
Çok geçmiş olsun dikiş var değil mi ben de 27. Hafta da yapmıştım

U Umudumtv canim benim hunilesme 24 haftamda basladi doktor her an her sey olabilecegjni soyledi 28 haftamda bebek dikisin uzerindeydi acilmam vardi 32 ye kadar anca dayanrsin dediler ben 36 ya kadar dayandim Annenede hep dua edicem canim hic kotu dusunup kendini uzme annen iyi olucak insAllah

Insallah canim benim rabbim duysun sesini anneme bile son gorevimi yapamiyorum yogun bakimda su anda dr son saatler demis ve ben bebegim için yataktayim insallah bebegimle teselli olurum ne olur dua edin Allah razi olsun cvp vermen bile beni cok mutlu etti.

benim kuzenimin eşi de kadın doğum uzmanı. serklajın başarılı bir uygulama olduğunu, bu sayede bir çok anne adayının böyle anne olduğunu söyledi.. ben de anlattığım gibi erken doğum yapmıştım iki kez.
sadece serklajın erkenden yapılması önemli olan galiba. seninki erkenden yapılmış. artık kafana takma bence, bebeğini büyütmeye bak.. İnşallah sağlıklıca alırsın bebeğinizi kucağınıza..
Merhaba ben 2 ay önce bişeyler yaşadım sadece sürtünme yolu ile 1 Hazirandı ve 16 haziranda regl oldum ve de 14 temmuzda 2.reglim oldu. 4 adet test yaptım negatif çıktı hamile olma ihtimalim var mı sizce?

X