Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canim kac kere qaz sancisini dogum sancisi zan edip kendimi hastanede buldum bide bol bol su ic soda ic canim
Sendedemı oldu cnm ılerleyen haftalarda daha cok olur dıyolar mıdeye baskı basladı bebeklerde yemeklerden sonra 2 saat karnımın sıslıgı ınmıyo valla cnm 33mm rahom agzı nasıl sence bu hafyada hafıf sıkısmıstm ölcerken dr ama

Canim 33 mm e kotu bir rakam degil en onemlisi kisalmamis olmasi arkadasim 31mm le 37lere geldi ikiz hamilelikto canim benim qaz sancimda agrilarimda cok fazlaydi col sukur bu gunlere geldik aldik kucagimiza

Canim 33 mm e kotu bir rakam degil en onemlisi kisalmamis olmasi arkadasim 31mm le 37lere geldi ikiz hamilelikto canim benim qaz sancimda agrilarimda cok fazlaydi col sukur bu gunlere geldik aldik kucagimiza
Bnm serklajdan once 24 mmdı dıkısle 39mm oldu 33mm olctu dun cnm dr hep 39 ıle devam ettık aımdı 21 haftaya girdik ıns kısalmz daha ya yatıyorum hep zaten bebekler kılo alıyo sanırım ondan 8 hafta daha dayanırız ıns en az bnmde sabah aksam sureklı var gaz

InsAllah 37leri goreceksin canim strese sakin sokma kendini

Ben hamileliğimde gaz sancısından doğuruyorum diye sanırım 23. Haftada acile gitmiştim . Benim drum her muayeneye sıkışık gitmemi istiyordu. Böyle daha sağlıklı ölçüm olur derdi

Ben hamileliğimde gaz sancısından doğuruyorum diye sanırım 23. Haftada acile gitmiştim . Benim drum her muayeneye sıkışık gitmemi istiyordu. Böyle daha sağlıklı ölçüm olur derdi
Sıkısık gıdınce alttanmı bakıyodu pekı banada wc cıktnmı dıye soruyolar yarın detaylı ultrasona gırıcem korkuyorum artık kotu bısey cıkar dıue cnm suan bıle afedersın popomda bıle gaz hıssedıyorum cıkmıyo dolasıyo batıyo

Karından bakıyordu. Alttan muayenede wcye gönderip öyle bakıyodu . sadece 1 kere alttan oldu o da rahim ağzına halka takarken.

Karından bakıyordu. Alttan muayenede wcye gönderip öyle bakıyodu . sadece 1 kere alttan oldu o da rahim ağzına halka takarken.
Benım alttan bakıyo rahım agzına cnm muaynede oyuzden ec gıdıyorum heryerimde agrıyor gaz soskınlık ölduruyo benı ılaca rahmen ve karnımı sertlestırıyo ne yersemde cnm ıns rahım agzım dayanır uzun sure

Stres yapmamaya çalış İnan stres yaptıkça vücut tepki veriyor. Herşey güzel olucak inşallah. Yarın minnoşlarının herşeyinin sağlıklı olduğunu öğrenip biraz daha rahatlarsın. Gaz için ilaç verdi mi? benim çok gaz problemim olmadı.

O da ayrı sıkıntıymış hep alttan bakmak kötü. İlaca rağmen gazın geçmemesi de yorar insanı. En azından karnının sertliğinin gazdan olduğu belli. Bu rahim ağzını etkileyen bir durum mu ki? Benim dr karnıma bastırıp bakardı açılma oluyor mu diye öyle baktı mı sana ?

Ebet bakıyo cnm bastırıp alttan ıkı dk bıle bakmıyo gaz ılacı ıcıyorım ıcmeme ragmen sıskınlık gaz var cnm enfeksiyon var bıde onın ıcınde ugrasıyorım alttan bakmak tehlıkelı olsa bakmaz prof perınatolojı bnm drum cnm

Yok canım tehlikeli olduğundan değil tehlikeli olsa yapar mı hiç doktorlar. Sadece sevimsiz, ben rahat hissetmiyordum o muayenede o yüzden sıkıntı dedim. Geçer hepsi canım sıkma canını tedavi oluyorsun, sorun belli. Ne kadar korktuğunu da çok iyi biliyorum. Her sıkıntım olduğunda eski sayfaları okuyup benimle aynı şeyleri yaşayan var mı diye bir umut okuduğum günler çok oldu. Sağlıklı sıhhatli vakitlice kavuşun inşallah minnoşlarına

Canim kayip verdigimiz haftalara riskli haftamiza geldigimizde hepimizde stresten agrilar oldu biliyorum zor ama o haftalari stres yapmamaya calis her sey iyi olucak
Kayıp haftama geldım cok korkuyorum cnm yatıyoruz ıste elımızden ne gelır ısımız allaha kaldı 24 lerı gecsek allahın ıznıyle

Evet cnm rahatsız oluyosujnama mecbur ıste ben rahatsız olmaya rahzıyım yeterkı uzun sure dpgmasınlar ve buyusunler ıns yarında detaylım ıyı gecer bebekler ıyıdır

Canim kayip verdigimiz haftalara riskli haftamiza geldigimizde hepimizde stresten agrilar oldu biliyorum zor ama o haftalari stres yapmamaya calis her sey iyi olucak
Kesınlıkle o gunlerdeyım cnm umarım su 20 lı hagtalar hızlı gecer cok korkuyor ınsan

Kesınlıkle o gunlerdeyım cnm umarım su 20 lı hagtalar hızlı gecer cok korkuyor ınsan

Ben de 20+3’te serklaj oldum, o kadaaaar hızlı geçti ki bana.. burda hep sıkıntıları sorunları konuşuyoruz tabiki. Hep yatıyoruz, sürekli kendimizi dinliyoruz, bi sorun olunca hemen buraya yazıp soruyoruz, o yüzden hep olumsuz gidiyomuş gibi geliyo okuyanlara. Halbuki hayatımızda bi daha bu kadar yatmıycaz arkadaşlar, yatın keyfinize bakın. Sürekli dizi, film, kitap, uzun süredir konuşmadığım insanları arıyorum fln. Boşverin yaa, sürekli yatınca öyle çabuk çıkmıyo bebekler, bir sürü insan tecrübe etti burda. Geçiyo bi şekilde geçiyo zaman..

Masallah cnm 6 hafta oldu benımde serklakdan yaymaktan heryerım aglıyor bugunumuze sukur ama zor gecıyor korkuyla bısy olcak dıye kotu tecrubelerden kayıplardan dolayı bnm ılk kayıp hafttam bı haft cok korkunc 33mm rahımmagzm ıkız gebeyim ons 28 lerı senın haftaları en az gorurum cnm sen gelmıssn masallah

Gelirsin gelirsin hiiç merak etme benim 18 mm’di serklaj öncesi, en son 31 ölçüldü. Önemli olan dikişin tutması, azıcık rahatla kuzum

Inan kuzum 32 de bile olsak stres icimizden eksik olmuyi ben doguma giderken bile binbir korkuyla gidiyodum hemsirelere doktorlara soruyodum bebegim yasayacakmi diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…