Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
A Arvenbebegim @Merveyakup çok geçmiş olsun. Allah sabırlar versin inşallah. En güzel hayırlı zamanda burdan iyi haberlerinizi duyarız inşallah.
İnşallah daha bi 5 ay izin vermiyor doktorlar içim sızım sızım midem bulanıyor. Rabbim seni yavruna yavrunada sana kavuştursun vaktinde sağlıkla allahım kimseye yaşatmasın evlat acısıda bunun haftası ayı yaşı yok.

Amin Allah razı olsun. Benim ilk kaybım da 18 haftalıktı doktor hiç beklemene gerek yok demişti. Ama tabi düzenin şaşıyor biraz altı ay sonra gebe kalmıştım.

Yok allah korusun çok istiyorum yaşayamadım anneliğimi. Bir daha riske girmemek için hamile kalmadan önce gerekli testler yani sizler neler yaptınız çevremde kimsenin bilgisi yok ilk bende yaşandı böylesine üzücü bir olay

Benim çevremde de hiç yoktu bu şekilde kayıp yaşayan. Yalnız benim başıma geldi samniştim ben yaptırdım ama hiçbirinden olumsuz bir sonuç çıkmadı canım. Gebelikte 15. Haftada kısalık farkedildi dikiş atıldı. Sıkıntı rahim ağzında imiş. Umarım senin de farkedilir problemin.

Umarım canım benim çok fazla hep karnım sertti meğer kasılıyormuş doktora söylüyordum normal diyordu ne ilaç verdi ne bişey hakkım verdiğim paralar haram zıkkım olsun yavrumu onun yüzünden kaybettim. Sana kasılma için ne ilaçlar verildi. Olsun sen hiç stres yapma bu arafa streste çok büyük bir etken.

Kasılma için magnorm vermişti magnezyum içeren. Haftalık proluton iğne günlük progesteron bir de.
Kasılma sonrası suyun mu geldi nasıl oldu?

Kasılma için magnorm vermişti magnezyum içeren. Haftalık proluton iğne günlük progesteron bir de.
Kasılma sonrası suyun mu geldi nasıl oldu?
BEnim 12. Haftaya kadar üç kere kanamam oldu 12. Haftaya kadar proluton depot üç günde bir hergünde sabaah akşam ağızdan progestan içiyordum. Kaanama alanı geçince hepsini bir anda kesti. En azından hapa devam edeyim dedim içimden bir ses öyle diyordu ama bilgimde olmadığı için hepsini kescen dedi kestim. Sonrasında hep karnım sertti söylüyordum ama normal diyordu bebek büyüyor diyordu bende psikolojik kafamda kurduğumu düşündüm o yüzden. 17 haftaya kadar ne kan ne idrar istedi hee gittiğimde söyledim daha var tahlillere dedi içim rahat etmedi kadın doğum hastanesine gittim orada idrar verdim enfeksiyon cıktı munorol verdiler tek içimlik bir hafta sonra gittim enfeksiyon yok olmuştu. Ama meğer hem kasılmalar hem enfeksyion sanırm rahim ağzını açttı pembe kanama oldu acile gittik 5 cm açıklık var dedi oradaki doktor ve bebek kesesi sarkmış dedi. Bir gün sancı verdiler doğum oldu. Ama burdanda okudum açılması olanlarada keseyi itip acil serklaj yapılmış. Benim yüzüm gülmedi doktorlar yüzünden artık kime güvenceğimide bilemiyorum....

Canım ben bişeyi çok merak ettim. Açılman ağrısız oldu demi? Yani pembe kan gelene kadar kasılmalar haricinde ağrın oldumu?

Canım ben bişeyi çok merak ettim. Açılman ağrısız oldu demi? Yani pembe kan gelene kadar kasılmalar haricinde ağrın oldumu?
Bel ağrım ve karnımda ağrı vardı. Ama kasılmalardan dolayı sanıyorum. İşte bunları nasıl öğrenebilirim tam olarak neyin neden olduğuna ona göre önlem almam laxım doktorlara güvenmiyorum çünkü herşeyi kendim tek tek not alıyorum şuan

Canım şimdi ben sana anlatıcam neler yapman gerektiğini. Hangi şehirdesin bu arada?

Bende Ankara'da tedavi görüyorum onkoloji de
Gecmis olsun canim neden tedavi goruyorsun acaba
Canim basin sag olsun uzuntunu cok iyi anliyoruz ne yazikki hep dr ihmali bizim durumumuzda cok az var sayili hamileyken onceden fark edilio dikis atilanlar
Senden sadece su anda sabir ve zaman gecince biraz tum testlerini yaptirmani ve bulundugin ilde iyi bir perinatolog bulmani tavsiye edebilirim canim simdi hala hamilelik hormonlarin vucudunda salgilanmasi tamamen bitsin adet gor ve genetik bolumune ugra fe bence bir tanede dusuk yaptigini soyle ki senden gerekli teatleri istesinler bir tane kayipta istemiyorlar cunku artik beyaz yalan soyliyeceksin uzgunum canim sayfayida mumkun oldugunca bastan oku faydasini cok gorursun arada notlar al tabi unutmamak icin

Geç kalınmış olabilir serklaj için. Doktorlara güvenmek ten başka çaremiz yok malesef benim de sancım olmuştu ardından suyum gelmişti.

Çok zor gerçekten allah bir daha yaşatmasın hiç kimseye sizlerinde herşey yolunda gitsn sağlıkların tümü sizlerin olsun. Zaten şuan her gebeliğimi kaybetcekmişim gibi hissediyprım ilk önce güçlenmem lazım daha sonrasında sizlerinde yarımlarıyla hepbirlikte atlatırız inşallah. Çünkü gerçekten beni anca benim gibi yaşayanlar anlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…