Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
BAsin sagolsun canim bu drlar nasil yaticak o mezarlarda bilmiyorum vebalin bedeli nasil odenir bilemiyorum
Adina uzgunum canim korkma canim keske yasamasaydin ama oldu olan cok zor 3 defa yasdim bu durumu ama hayat devam ediyor seni cok iyi anliyorum
Transferini yaptirmadan once pihtilasmana da baktir tahlillerini yaptir
Ayrica rahim agzina operaston gecirmis kesilmis olanlar tac ( trans abdominal)yapiyorlar
Bunu bence kararlastir sonra transferini ol diyorum canim tum ihtimalleri dusun
Tac: kapali ameliyat ile (robotic) rahmin ic taraftan en ust noktadan dikilmesidir.

Pıhtılaşması yok bende tup olmadığın dan gebe kalamadim şuanda rahim ağzı kısa ama çok deyil

Arkadaslar moralim cok bozuk..16. Haftada rahim boyu 2.7 tespit edildi. Bunun da 1.5cmi acilmis. Onum de daha cok yolum var bu yuzden cok korkuyorum, bu kadar erken asamada benzer durumu yasayip muu sona erenler tecrubelerino paylsabilir mi?
Benim 15. haftada 28 mm di canım. Serklajda oldum hemen .şimdi 31. Haftada tuz çok Şükür. Açılmam benim de vardı kaç cmdi bilmiyorum ama

Hepimize ilk olarak sağlıklı doğumlar diliyorum. Benim kaybım 17 haftalık oldu iki hafta önce erken doğumla kaybettim kızımı kafayı yemek üzereyim artık bir haftadır okuyorum. Çoğunuz sağlıkşı bir şekilde doğum yapmışsınız çok şükür. Hala sütüm kesilmedi düşünmediğim bir An bile yok bundan sonra düzelebilirmiyiö bilmiyorımda. Kendimi toplar toplamaz nedenini araştırıcam ama ya ray yada enfeksiyon diue düşünüyorum. Ne gibi testler yaptırdınız bir daha böyle evlat acısı istemiyorum lütfen yardım edin banada

Kıyamam miniyim bende aynı sekil 17 haftada oğlumu kaybettim sütüm geldi o beni daha fazla üzdü yüreğim yanıyor du ve hic kimse anlamıyodu bide tup bebekti ama alışacaksin rahim ağzı kısalığı bence sizinde

Doktor ihmali 17 hafta boyunca ne kan istedi ne idrar en son kendim verdim idrarenfekyon çıktı. Çok kötüyüm gerçekten aklım almıyor her gün hayallerim koklayarak öpme isteğim tükendim. Çoğu iki ve daha fazla kayıp yaşamış çok acı

Canim dostineks diye bir ilaç var kutuda iki tane var sadece onu al hemen sütü kesiyor o.. süt gelmesi de ikinci tranva oluyor bizlere..ben iki kere yaşadım acısını iyi bilirim..

Canim dostineks diye bir ilaç var kutuda iki tane var sadece onu al hemen sütü kesiyor o.. süt gelmesi de ikinci tranva oluyor bizlere..ben iki kere yaşadım acısını iyi bilirim..
Teşekkür ederim canım allah sabır versin başka bişey diyemiyorum gerçekten her geçen gün daha da kötü oluyorum. Bir canı kaybetmek doktorlar için nasıl bu kadar normal oluyor. Hiç birine güvenim kalmadı karnım hep sertti meğer sancıymış kasılmaymış her defaasında söyledim hiç bir ilaç vermedi. Sizlerden okudum kasılma önleyici ilaçları.

Benimde rahim ağzında kanser hücreleri vardı amalyata oldum biraz aldılar o yüzden kısaldı ve ben bunu tup Bebek doktoruma söyledim ama dikiş atmadı yaşın genç ilaç la gider dedi dedi bı gün namaz sonrası hapşırdim bir kerede suyym boşaldı gittim su kalmamış doğum başlamıştı ama sıfır sancı bunun tek bir açıklaması var yarım ağzı kisalikı doktorda salak gibi ne yaptın diyor bana salak sen yapmadın diye böyle tmm iman ettik kısmet değilmiş ama sen ipi sağlam kaziga bagla bı

Y
kesinlikle hepimizin kaybı evlat acısı bu doktorlar yüzünden görülmücek birşey değil beni birkere bile alttan kontrol etmedi rahim ağzımı ölçmedi progestan içiyordm onu 15. Haftada bıraktırdı. Hep iki elim bu dünyadada öbür dünyadada yakasında olucak. Rabbim nasip etmiş sağlıklı evlat doktorların ihmali yüzünden can veriyorlar. Sabır diyorum ama sabır gelmiyor sanki her geçen gün daha kötü oluyorum o elimle karnımk okşamam göbek çizgim göğüslerimde bebeğim için oluşan sütüm hergün kurduğum hayaller onun için seçtiğim giysiler odası ...

Sanada öncelikle geçmiş olsun dilerim. Tekrardan sağlıklı evlatlar nasip etsin rabbim

Yapma böyle canım vallahi çok Zor sinavdayiz dua et rabbim sabredecem ama ver de banada et dardasin

Çok geçmiş olsun arkadaşım, acını tahmin ediyorum. Allah bir daha yaşatmasın inşallah.ben de iki kez kayıp yaşadım. Dua etmekten ve sabretmekten başka çarem yoktu. Şimdi ,31 haftalık olduk çok şükür. Allah yardımcın olsun gönlüne ferahlık versin inşallah. Güzel günlerin yakındır Allah'ın izniyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…