Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Allah sabır versin arkadasım daha once kalbi duran bı bebegin var sende pihtilasmada olabilir,iki kaybın var genetik testlerini yaptır bence,doktorun rahim agzi yetmezli var dıyorsa bir dahaki gebeliğinde tedbir amaçlı dikiş attirabilirsin teşhisi koymak ici. Genelde hikaye dinleniyor,muayeneylede anlaşılabiliyor her doktorun teShis koyma metotu farklı benim kürtajdan 1 ay sonra muayenede doktor az bisey yetersizlik var demişti dikiş atılmalı daha sonra hamile kalınca 12. Haftada gittiğim doktor hikayene göre yetersizlik var dikiş dedi ama hamile kalmadan once muayene olman gerekirdi demişti bu ara ilk haftalar devlete gittim 3 doktora göründüm 3 de 2-3 kayıp olmadan gu teShis konulup dikiş atılamaz demistiler ben onları dinlemedim tabi niye 2-3 kere daha canım yansın cok saçma sende iyi bir riskli gebelik doktiru bul her doktor bizim halimizden anlamaz

aynı haftalarda aynı sorunu bende yaşadım..hatta burayada yazmıştım..
o haftalarda bebeğim ters dönmüştü ve ayaklarıyla sürekli dikişe vuruyodu..iğne batması gibi sancılarım oluyodu ayakta bile duramıyodum bi kaçgün yatmıştım yatıncada geçmiyodu..nezamn bebeğin hareketi kesilirse ozamn duruyodu sancım.
sanırım sonra baş aşağı döndü benimde sıkıntım bitti..doktorum bebek ağırlaştıkça böyle şeyler olalur baskı artıyor demişti...
1 hafta sonra tekrar aynı şeyleri yaşadım....sonra geçti şükürler olsun...bebeğin duruş şekliyle alakalı bu durum..

inşallah seninde öyledir çok kafana takma...ben bebeğimi hep çok aşağıda hissettim zaten..başı aşağıda doğum pozisyonunda şu an ama ellerini hareket ettirince çook aşağıda hissediyorum..doğdu doğacak gibi
diyorum ya Allahın izniyle 34 bitti bende sıkıntı bitti..belkide kendimi dinlemiyorum belkide doğsa allahın izniyle yaşama ihtimali yüksek diye takmıyorum..ne ağrım kaldı ne sızım doktorum gülüyor bana böyle diyince...

inşallah seninde geçer...

muhasebeci Allahım tekrar yaşatmasın inşallahhh...

tekrar hamile kalmadan geren bütün testleri araştır yaptır...
benimde 22+3 te kaybım var doktor enfeksiyon kaynaklı demişti teste falan gerek yok denildi.
3 ay sonra hamile kaldım 19 haftada rahim ağzı yetmezliği denildi..serklaj yapıldı...
serklajı yapan prof bile 2-3 kayıptan sonra rahim ağzı yetmezliği tanısı koyuluyor aslında senin takip edilip erken farkedilmesi iyi olmuş demişti...
Allaha şükür bu günlere geldim.
herşey nasip kısmet ama ya farkedilmeseydi..Allah korusun aynı şeyleri tekrar yaşayacaktım..

muhasebeci hoşgeldin arkadaşım..Allah sabır versin..İnşallah bundan sonrası güzel olur..pıhtılaşma testlerinide yaptır..Labaratuvarların (abortus paneli diye yazar) sitelerine gir..Güven tıp,genetiks falan aklıma gelenler..Oradaki testlere bir göz gezdir..Buradada paylaşılmıştı çok..

Melek 81,Hidenisko

kızlar sizin rahim ağzınız ilk kaçıncı haftada ölçüldü ve kaç cm di?Daha sonraki haftalarda çok değiştimi?

Melekçim doğum yaklaştı..Nasılsın?

Cnm benim hep alttan ölçtü Arda bey
3.5 civarı falan oluyordu , sadece sanırım 20 li haftalarda 2.6 ya düşmüştü , ama tekrar söyleyeyim Arda bey doğuma yakın bende rahim ağzı yetmezliği olduğunu düşünmediğini dolaylı yoldan ifade etti :)) hatta baya gülmüştük diğer Dr boşuna mı dikti beni diye :) yani benim ölçümlerim yanıltmasın sizi

Merhaba hoşgeldin aramıza
Bence en önemlisi riskli gebelik doktoruna gitmen ve güvenenileceğin biri olması
Hangi şehirdesin? Özel sigortan var mı?
Yaptırman gereken testleri arkadaşlar söylemiş, hamilelikte rahimağzının ölçülmesi gerekir( mümkünse 2 haftada bir)
Çnşallah sağlıkla kavuşursun bebişe

kızlar bhcg yaptırdım <2 çıktı

Çok üzüldüm (((
Rabbim hayırlısını versin
Kimyasal gebelik ise tehlikeli olabilir biran önce de git cnm

Sağlıklı olsun gerisi önemli değil cnm fark etmez bana kız erkek hidennisko da öyle düşünüyor bakalım tutacak mı :)))

Cnm kız da olsa erkek de olsa sen çok iyi bir anne olacaksın :)))

Kızlar bir konuda yorumlarınıza ihtiyacım var
Kuzenimizin eşimin yumurtalarında çatlama sorunu varmış
Ben bu işleri pek bilmem
2 sene önce hamile kalmıştı ve 8 haftalık bebeğinin kalp atışları durdu
Şimdi Dr ona hamile kalamaZsın demiş
Aşılama ile şansın %20 tüp bebek ile %40 demiş çok üzgünler
Benim kafama takılan sonuçta bir kez bebişleri oldu, neden olmaz demiş
Rahim filmi falan çektirdi, testlerini yaptırdı bir başka Dr yakında hamile kalırsın demişti
Ama 2 senedir olmuyor ((

Kizlar sizlerde mide agrisi cekiyormusunuz benim midemin oldugu yer kizarmis korktum bu gunde agrisi coj fazla uyusuk gibi acile gitsemmi

muhasebeci başın sağolsun,allah bundan sonraki gebeliklerinde yüzünü hep güldürsün.
ben de çok istiyorum yeni bebiş.ama bir o kadar da korkuyorum fakat her türlü önlemi alıp denemekten başka çaremiz yok.
çok iyi bi dr.a gitmek gerek.özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum.

Tup bebek yontemini hastalara tavsiye etmek icin tuplerde agir defarmasyon veya cikartilmasi,es icin azospermi(sperm sayisinda problem veya hareket sorunu) bayanin ciddi pko sorunu olmasi yada genetik bir problem sebebiyle ptg yonteminin sart olmasi gerekiyor.

Eger bunlarla ilgili ciddi bir problem yoksa direk tup bebege gecmek bana gore gereksiz.

Cogu klomenle takip yaptiran arkadaslarimiza belirli gunlerde catlatma ignesi yapilip devaminda iliski oneriliyor.
Gittikleri dr u tekrar degerlendirsinler ve gerekirse bu konu ile ilgili farkli dr larin fikirlerini alsinlar.

Bence tup bebek son tercih olmali cunku hem maddi hemde manevi acidan cok zor bir surec.

merracım okudum ben tefriciyeyide dün yazamadım çok ağrım vardı akşam üstü acile gittik nst de çok sancı çıkmadı dr doğum sancısı değil dedi bebek büyüdüğü için dikişleri çok zorluyomuş birazda yordum kendimi iş yapıcam diye kendi doktorum olmadığı için alttan muayene etmediler büyük bi ihtimalle başını doğum kanalına yerleştiriyo onun baskısıyla rahimde açılma oluyomuş ben dikiş verken açılma olmaz sanıyodum ama oluyomuş bu çarşamba dikişleri alacaklar bakalım sonra ne olucak

Öncelikle çok teşekkür ederim. Rabbim bebeğini kaybeden herkese sabır versin. Doktorum iki bebeğimin kaybının birbiryle alakası yok dedi. Çünkü ilk bebeğim çok küçüktü gelişmeyecekti ve bu vücudun otomatik olarak sağlıksız bebeği kabul etmeyişinden kaynaklanıyor. İkinci bebeğim çok sağlıklıydı hiçbir sıkıntımız yoktu. Malesef bir anda aniden ne olduğunu anlayamadan kaybettim bebeğimi. Doktorum zaten o zaman demişti 12-13 hafta dikiş atılacak ve o süreyi yatarak geçireceksin diye. Kendi doktoruma devam etmeyi düşünüyorum çünkü gerçekten ilgili ve vicdanı olan bir doktor. Benimle devam etmek istersen sonuna kadar seninle varım herşeyinle ilgileneceğim demişti bana. Zaten yaşadığım şehirde riskli gebelik uzmanı da yok hemen hemen bütün doktorlar aynı ayarda o yüzden doktorumu değiştirmeyi düşünmüyorum. Bakalım yakında gideceğim doktora neler diyecek neler yapacak !

Yarım saat rötarlada olsa dr aşılamamı yaptı.2 gün yat dinlen dedi progeston verdi yalnız çarşamba başla progestona dedi neden acaba biraz stres yaptım ama geçti bitti dualarınızla güzel dileklerinizle yanımda olduğunuz için çk teşekkür ederim biraz karın ağrım var dinleniyrum kaynanam geldi sağolsun mutfakta şimdi çok sevindi yazık ya işte istiyolar garibim..

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
Geçen haftalarda umudum1981 demişti kasıklarımda ağrı var diye sonra yumurtlamadandır demiştiniz. Ben de şimdi 3 gün kadar ağrı oldu ve geçti peki bebek için ilişki nezaman olsa bebek ihtimali daha yüksek olur acaba; ağrı sırasında mı yoksa ağrıdan hemen sonra mı ki? Ağrı sırasında acaba yumurta mı çatlıyor ki?

birkaç gündür yazmayınca merak ettim canım seni
dikiş alındıktan sonra bebiş fazla beklemeyecek sanırım.olsun zamanı çok güzel inş. sağlıkla kucaklarsınız kuzucuğu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…