Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

bende çok severim bende limon yada sirkeyle kestiriyorum arada..
hatta çarşamba yaptım 5litre sütten hepsini ben yedim 1 günlük kaldı yarın biter...
gerçekten çok lezzetli oluyor

bu dikiş olayında benim 24 mm de dikiş atıldı..sonraki ölçümlerde hep uzun çıktı..
ama 45mm ölçerken göstermişti ipi Petek hanım tam ortada gibiydi..sanırım oda 24mm den dikiş attı..
ölçüm yapınca ultrason görüntüsünü çıktı veriyodu..şiimdide baktım dikiş hep ortada...
dikilen ölçüden aşağı düşmüyor sanırım ben öyle anladım...

benim normal doğum bekleniyor şimdilik..
gerçi ben sürekli yatanlardan değilim ama yazayım yinede

23 ten sonra yemeğimi falan yaptım,az az ev işlerinden de..
28 den sonra biraz daha,32 den sonra biraz daha derken 34 ten sonra hiç yatmadım desem yeri var...

36 dan sonra gayet rahatım.. evden çıkıp çok yürümedim gerçi ama evde aktifim bahçeye falan iniyorum,komşuya kahve içmeye gidiyorum...

37 hafta kontrolümde doktor dikişi 38 de alacağını söyledi..
yürüyüş yapsam az az dedim..tabi iyi olur dikişe bi zararı yok doğuma yardımcı olur dedi...
şimdi az yürüyüşte yapıyorum..2 gündür evde temizlik var elimden geldiğince temizliğede yardım ediyorum...
maşallahhhh diyim iyiyim hamdolsun...ayaklandıkça dahada iyi hissettim kendimi...

Mulberry canm bende pek yatmiyorm yatamiyorm ama 3gundr cocuk cok asagida sanki karnimn en altindan vuruyo oda sanki dikise denk geliyo canm yaniyo boyle seylr olmasa daha cok harekt edecm eger dikise zarari yoksa bende 35ten sonra yuruyuse baslarm insaallah sendedr bu rahtszliklr oldunu alttn sanki igne batiriyolr rahme dogru ve ayaga kalkinca sanki asagi duseckk gibi hissediyorm raht harekt edemiyorm bebek buyudukce bu rahtszlik artarmmi acaba dikide baski falan

Canım aynı gün doğan oğullarımızın beşikleri de aynıymış.
Gurbetçi
Bende memnunun canım. Benim anneler almış. Ana eylülgülü nün fiyatı çok uygun.

çok üzüldüm canım kimyasal gebelik mi deniyor buna?

Burcim bende cok uzuldum canim herseyin hayirlisi daha once yaptirdiginda kac cikmisti CHNB canim benim bildigim hamile kabul edilebilmesi icin 5 olmasi gerekiyor enaz daha sonra hergun 2 ye katlamasi lazim eger ikiye katlamayip cok dusuk seviyelerde seyrederse betahcg kimyasal gebelik oluyormus yani normal bir gebelikte doktorum demisti hergun ikiye katlamasi lazim

burçin hakkında hayırlısı olsun canım.bakalım dr ne diyecek

sibel duru ve eny sizi merak ediyorum inş. ikinizde iyisinizdir tabi bebeişlerinde keyfi yerindedir inş.
eny en son kanamam var demiştin dualarım sizinle cnm
kargunesi sen nasılsın canım sen de kasılmalarım var demiştin sanki nasıl oldun

Canım çok üzüldüm..Allah hayırlısını versin inşallah.Kendini yıpratma sakın..Allah sabır versin.

Eylülgülü,Metal kızlar beşiklerinize bayıldım..Allah sağlıklı günlerde kullandırmayı nasip etsin.

Melek 81,Hidenisko

kızlar sizin rahim ağzınız ilk kaçıncı haftada ölçüldü ve kaç cm di?Daha sonraki haftalarda çok değiştimi?

Melekçim doğum yaklaştı..Nasılsın?

Cnm,çok üzüldüm (( böyle durumlarda ne söylesek boş biliyorum hayırlısı olsun lütfen kendini fazla yıpratma

Demek besikleride aynı evet piyasad 350-450 tl arası burda uygun kampanyada olunca baya uyguna geldi şans

Hastaneye yaymasaydım bende int. Araştırıyordum oradan alacaktım. Öyle olunca annemlet gidip buradaki bi mağazadan almış. Fiyatını söylemediler fakat eminim 350 üstü sür. Burada ki şahıs Mağ. Çok kar payı koyarlar. Nasip böyleymiş.

Eylülgülü,Metal kızlar beşiklerinize bayıldım..Allah sağlıklı günlerde kullandırmayı nasip etsin.

Âmin canım.
Allah sana daha güzellerini nasip etsin.
Herşeyin başı sağlık iki doğumumdada hiç kendim birşey almadım ilk doğumda çok üzülmüştüm bunda hiç sorun etmedim. Hatta şimdi git al dediler doğum sonrası ne gerek var siz alın gelin dedim. Canlar evet insan ilk gebeliğinde hareketini kendi seçmek istiyor ana inanın kullanılan şeyler ilk zamanlar hep aynı. Bi beşik bir iki zıbın takım bir iki badi patikli alt battaniye mendil bez. O yüzden hiç kendinizi yatarken üzmeyin. Gerisini doğum sonrası gidip kendiniz zevk le alırsınız.

Olsun canım saglik olsun bende arkadaşımın sepetini alcaktim 6 ay yatacak gerek yok diyordum ama annemleri ikna edemedim biz alalım yeni olsun dediler arada dered kaldım sonra bunu ucuza görünce eşimde biz alalım dedi,annemlere bıraksaydım ordaki magzadan 360tl üstelik tül cibinligde yoktu o yuzden o zaman aldirmamistim iyi yapmisin

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Forumu nasıl kullanacağımı da çok iyi bilmiyorum ama inşallah doğru yerdeyimdir. Ben de 3 ay önce bugün bebeğimi kaybettim 21 haftanın içindeydim. Çok zor geçirdim o günleri. Şimdi daha iyiyim bir an evvel tekrar hamile olup bu günleri unutmak istesem de yaşayacağım o günler için çok korkuyorum. Doktorum büyük ihtimal rahim ağzı yetmezliği demişti. bu hafta gideceğim tekrar. 3 ay sonra gel demişti. Neler olacak neler yapılacak çok meraktayım. Aynı şeyleri yaşamak zor. Ben ilk bebeğimi de 8. hafta da kalp atışları durduğu için kaybetmiştim. İki tane meleğim var yani benim.Kafamı karıştıran şeyler var. Hangi tahliller yapılmalı? Rahim ağzı yetmezliği teşhisi doğru mu ? Başka bir şey den mi acaba diye kendimi yiyorum. Sizler hangi tahlilleri ve testleri yaptırdınız arkadaşlar? Cevap verebilen olursa çok sevinirim. Eksik bir şey kalmasın istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…