Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Paşam üzülmedim ben zaten sadece heycanlanıyorum istiyorum artık bebiş :)) kız erkek ikiz fark etmez :))sağlıklı olsun zamanında doğsun Allah isteyen herkese tez vakitte versin inşallah ...

Paşam sende yakında başlıyorsun dönem arkadaşı olacağız sanırım :))

Merra cnm kasilmam siklasirsa kullaniyorum bu gun hic kullanmadim mesela samada gecmis olsun cnm rahim agzi uzunlugun kac cikti ve sende de dikislerde batma hissi varmi

yaa bana progestanı bıraktırdı artık işe yaramıyor dedi ve nidilatı 6 saatte bir iç dedi napcam bilmiyorum.
sürekli nidilat kullanan var mııııııı

kalsiyum ve magnezyum dengesizliği kramplara yol açıyor.ben 16.haftadan beri osteocare diye bir hap kullanıyorum içerisinde kalsiyum magnezyum çinko ve d vitamini var.
multivitamin vermedi benim dr onun yerin bu hapı ve demir hapını verdi

happy kelebek
canım senin oğlan aceleci çıktı ama aynı zamanda o bizim minik savaşçimız oldu.hastanede neler çektiğini bir sen bilirsin eminim çok zorlu bir süreçtir o bizi umudumuz oldu,inş kalan sıkıntılarını da en kısa zamanda atlatacak ve akranlarına yetişecek.seninde maşallahın var ağzından hiç umutsuz birşey duymadım sen de çok güçlüsün.
allah size eşin ve çocuklaınla mutlu,sağlıklı,güzel ve uzun bir ömür nasip etsin

bade
crinono jeli güneş göreyen bir yerde oda sıcaklığında sakladım,iğneleri de

Anladım canım..Çok teşekkür ederim..Not ettim yazdıklarını..Canım benim sigortam istanbulu içermiyor..İçerseydi eğer epey bir fark alacaklardı..İlk görüşmemi yapmadım daha osman hocayla..Bir görüşelim şüphe kalırsa içimde danışırım arda beyede..Serklajıma kesin demişti teşhis aşamasında..

Bu arada osman hoca bana progestan 100mg 3 tane başla demişti..Bende crinone jelin kullanımı daha kolay,progestanı ittiremem içeri diye jel aldım..Dün aradım dedimki siz bana vajinal progestan kullan dediniz ,eczaneye gittim crinone jel verdiler..(Böyle söylemesem öldürür beni:) Ben sana git jelmi al dedim dedi..Progestanı alıp kullanacaksın dedi..Bildiğimiz hap olan progestanımı dedim..Evet dedi.Bunları bırakayımmı ozaman dedim..Yok onları kullan madem bitinceye kadar dedi..Sonra mthfr c677t heterezigotum var size söylemeyi unuttum ek bi ilaç kullanmam gerekiyormu dedim..onun ilacı folik asit başka bişeye gerek yok dedi..İşte böyle arkadaşlar..Şimdi en çok merak ettiğim şey doktorlar sitesindede baktım crinone jel progestana göre daha iyi denmiş..Mumudihabanın doktoruda öyle demiş..Bu adam niye bana ısrarla progestanı kullan diyor..Sorucam bakalım..

çok saol canım.evet sezeryana alıyoruz dedikleri andan beri hiç kötü bişey düşünmedim ve çok şkür sağ salim getirdik evimize inşallah Allahım hiç birinize böyle günler göstermez göstersede güçlü olun lütfen bebklerimiz bizden güç alıyor herşeyden haberdar oluyolar.Amin güzel dileklerin için saol sizlerin dualarıyla bu güne geldik saolun.

yaa bana progestanı bıraktırdı artık işe yaramıyor dedi ve nidilatı 6 saatte bir iç dedi napcam bilmiyorum.

bana doktorum 25. haftada progestanı bıraktırdı nidilat başladı.günde 3 kez alıyodum.kızımdada kullanmıştım 22. haftamda dogum başlamıştı kızımda o zaman 8 kez 2 şer tane daha sonra 6 kez 4 kez diye düşürülerek devam etti 34. haftaya kadar ve dogum.bundada ilerleseydi 34. haftaya kadar kullancaktım sonra kullanılmıyomuş nidilat

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle allah çabalarımızı boşa çıkartmasın ve hepimizi tez zamanda sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin inşallah...
Fırsat buldukça sayfanızı ve aynı sıkıntıları yaşamış arkadaşların hikayelerini takip etmeye ve daha sonraki hamileliklerinin nasıl sonuçlandığını, ne tür tedaviler yapıldığını öğrenmeye çalışıyorum.
Benim hikayem de baya uzun aslında ama kısaca özetlersem; 3 kaybım var. 1. si 15 haftalık su gelmesi sonucu oldu ve suni sancı ile düşük yaptım. Diğer 2 si kalp atışları durduğu için spontan düşük yaptım. İlk hamileliğimde su gelmesine rağmen gittiğim doktorlar benim durumumun (hemen düşük yapmadığım ve rahimde açılma olmadığı için) rahim ağzı yetmezliği olmadığını söylediler. Aranızda benim gibi yaşamış fakat sonraki gebeliğinde teşhis konulmuş arkadaşlar var mı acaba?
"ENNY" isimli arkadaş galiba ilk kaybın senin de bu şekilde olmuştu değil mi? Biraz bahsedersen sevinirim...
Bir de "MUMUDİHABA" isimli arkadaşıma sormak istiyorum. Benim de su gelen hamileliğimde rahim duvarım çok sertti hatta kesenin delinmesini bununla alakası olabileceğini düşünüyorum. Sendeki sertlik nasıl anlaşıldı? sana tedavi olarak ne yapıyorlar bunun için?

arkadaşlar emzirme döneminde lazer yapılmasının sakıncası varmı?biraz araştırdım yok diyolar ama siz ne düşünüyosunuz fikirlerinizi almak istedim ben hamilelik öncesi başlamıştım şimdi tekrar başlasammı ne derseniz bebeğim küçük oldugu için biraz ertelesemmi fikirlerinizi bekliyorum

Cok gecmis olsun suyun gelme nedeni enfeksiyon yada başka bişeyde olabilir,bence başka riskli gebelik doktkrlarinada görün,gerekirse gebelikte takip yaparlar, benim sancı-kanama-suyun gelmesi hemen pesinede bebegin gelmesiyle oldu

Bende sakıncalı oldugnu sanmıyorum bebegin kucuk ama sonuçta 1.5 ayda bir gidiyorsun yani ben öyle gidiyordum

Kizlr nasilsinz gurbetci basin sagolsn mekani cennet olsn
happkelebek canm rabbimdn sonra sen bana umit oluyosn iki gun sonra bende 28e girecm rabbm izin verirse bundn sonra bebegm yasayabilir insaallah senin bebegn yasiyo ya insaallah bizlrde ogunleri gorurz canm sende dikis varmiydi dogum neden basladi bide en onemlisi sen ciger gelistirici igne olmusmuydn ben daha olmadm ani dogm olsa igne vursalr faydasi olurmu acaba

hep Alminanın dr lerinin sözü gelir aklıma normal gebelik dr leri ileri haftalarda kullandırmaz riskli gebelik dr leri 34 e dek kullandırır diye. burada 2 ekol var biri cemil hoca o sonuna dek haftada 1, Arda bey 34 e dek yarım proluton depot kullandırır. riskli gebelik dr si değilse bence 34 e dek kullan canım kanıtlanmış erken doğumu ertelediği... hem senin de sıkıntıların var kullan bence...

geçmiş olsun öncelikle bence de riskli gebelik dr sine git. kalp durması demişsin pıhtılaşma ve eşin ile sana preferik kanda kromozom analizi yapıldı mı?

canım hiç bilgim yok ama süt sağıp bırakman gerekebilir çok uzun sürmüyorsa olabilir...

Happkelebek sorularmla bogmk istemem ama bebegn dogdugnda kac kiloydu bide saclari varmiydi:)ben saci olan bebegi cok seviyormda kacinci haftada saclari cikiyo bilmiyorm ondn sordm

çok sağol canım.bunu öğrendiğim iyi oldu benim ki doğuma kadar dedi...

canım bebeğin daha çok küçük bence sütten kesilmeden yaptırma ertele biraz

Karnimin ust tarafi sertlesiyo yanlari ve alti yumusk sadece ustunun sertlesmeside kasilmami oluyo tek bir yerin kasilmasida kotumu nidilt aldm pek faydasi olmadi

Merhaba cnm. Ben 2008 de kimyasal dusuk .
Sonra ivf deneme 1 ; 7 haftadan itibaren yogun kanama bir gun var bir gun yok kanama nerdeyse ( benden hep uyarı şmese kultur alınmadı )
16. Aksamı karinda kasilma huzursuzluk , su gelmesi .
18. Hft kasilma olmadan su gelmesi tabi hep hastanede yattım . Buralara 16 hft kadar . Sonra açılma yok dendi ikinci suyumum gelmesinde 1 cm o anları omuayeneleri elle unutmam birde özelde yattım ama . Sonuc aman bilere oldu diye birdaha olmazki ( tarlada. Meyve topluyorum ya ) ama bu arada hastaneye yüklü test ücretleri iğneden ipliğe. Bakıldı aklına gelen hersey !
Sonra ikinci ivf denemesi banko binde bir tek transfer iki bebek extra risk ! Kanamali gebelik . İvf. Dr bile bıraktı beni perinetologla yola devam ! 14 hft 2,5 mm uzunluk takip 16. Hft fiskirircca
Sina kanama ambulans 3,5 cm açılma ( monomono nun cogu böyle olurmuş)

Üçüncü deneme Hast değişti Dr değişti ist iyi perinotologlarin fikri alındı tekrar ivf . Yine kanamalar hafif bu sefer , düşünce su rahim agzi açılıyor kese çıkıyor Microbu alıyor patlıyor ! Bu ilk gebelik ama ikincisinde su patlamadı rahim agzi açıktır su doğumda patlatildi . Simdi care serklaj denicez ! Simdi serklajliyim rahim ağzım kısa hani ölümü bekleyenler varya bende her anımı dua ile bekliyorum . Bilmiyorum bu 3 bilinmeyenli denklemi anladinmi ? Bu arada Dr lara olan butun inancımı kaybettim bana düşerse düşer yapanecek bisey yok demelerinden bıktım .
Care Allah'ta Allah dedim yola çıktım . Ne ilaca nede serklaja güveniyorum Allah'a güveniyorum . Bu bizim son bebek şansımız insallah 36. Hft sonra gelir saglikli gelir ve ben bu sayfayı sonsuza kadar kapatılan cok istememe ragmen çünku sanki 10 yıldır hamileyim

Happkelebek sorularmla bogmk istemem ama bebegn dogdugnda kac kiloydu bide saclari varmiydi:)ben saci olan bebegi cok seviyormda kacinci haftada saclari cikiyo bilmiyorm ondn sordm

25 haftalık bebeğim de çok saçlıydı. büyük oğlum ve Arda da. saçlı doğacaksa çıkmıştır...

çok sağol canım...
progesteronu ben hap olarak günde 1 tane alıyorum az mı acaba sen günde üç kere yazmışsın bide vajinalmi kullanıyorsun.
haftaya doktora magnezyumu sorayım bende...
bemiks c b vitaminlerimi oluyor
ferrum fordda kan hapı heralde 3.aydan sonra başlanıyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…