Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Doktorum bu durumun ya yoğun kanamaya ya da tam tersi plasentada pıhtılaşmaya sebep olabileceğini söylemişti. Tabii bunlar sadece ihtimal. Vajinal olarak kullandım fakat akıntıyı amniyon sıvısı zannettiğim için psikolojim bozuluyordu. O yüzden doktorum bıraktırdı. Şu an haftada 2 proluton yaptırıyorum. Bir de bir arkadaşımın hamileyken kullandığı vajinal bir jel vardı ama adını bilmiyorum içeride taşlaşmıştı, doktoru jeli kazıyarak içeriden çıkarmıştı.

Anladım canım..kanamaya sebep olabileceğini bilmiyordum gerçekten.

Hayir olsun canım birinin oldugnu görmek o kisinin ömrü uzarmis,hayra yor bu donemde kabuslar görmen normal bende,valla rüya gircem diye korkardim ben ilk bebeğimi kaybettiğimde k.validem elma gormuş hayra yormustuk o gün kaybettim daha sonra bı arkadasım yengesi rüyasında elma gormuş düşük yapmış valla elma görmeye korkar oldum bilinç altıma girmiş hep elma görür morelim bozulurdu,bir kere gorumcem dogma bı kaç hafta kala bı rüya gormuş bı de bana anlatıyor ne morelim bozulmuştu
Ben dogum yapmiism bebeğim bı kere nefes alıp ölmüş biz hayra yorduk ama doguma kadar aklımdan çıkmamıştı malesef cok etkileniyoruz

geçen ben rüyamda elma gördüm...
kıpkırmızıydı aldım ısırdım tadını ağzımda hissettim çok lezzetliydi...
baktım kız çocuğu alacağına delalettir diyo..zaten kızım olcak iyi diye sevindim..
şimdi sen yazınca fena oldummm :KK30:..bugünlere kadar geldim.allahım korusun inşallahhh

hamişliği ilerlemiş arkadaşlar bunların ne işe yaradığını ve siz ne zaman kullanmaya başladığınızı yazarmısınız...

Magnezyum: Magnesium gebelikte konvüziyon (havale) tedavisinde kullanılır. Eksikliğinde kanın pıhtılaşmasında artma, gebelik tansiyonu ve erken doğum olasılığında artma olabileceği öne sürülmektedir. Bir çalışmada doğum kilosu ile magnezyum düzeyleri arasında ters bir ilişki olduğu, diğer bir çalışmada ise magnezyum eksikliğinin rahim içi büyüme geriliği riskini artırdığı görülmüştür. Ayrıca bir çalışmada gebeliğin 25. haftasından önce magnezyum alımının erken doğum riskini azalttığı, gebelik döneminde kanama olsalığında bir azalmaya yol açtığı ve düşük doğum ağırlıklı bebek riskini azalttığı görülmüştür.

böyle bir yazı okudum merak ettim...

herkese selam arkadaşlar.yeni gelen arkadaşlar var sanırım hoşgeldiniz.yeni hamişlerimize çok sevindim Allahım tamamına erdirsin inş. niffan arkadaşımızın bebişlerine dualarımı gönderiyorum inş. ogluşum gibi hayata tutunarak topiğimizin güzellikleri olurlar.gurbetci canım başınız sagolsun topragı bol olsun ama şuan biraz bencil olacaksın önce kendini ve bebeğini düşüneceksin.bide ateş basmaları oluyomuş 3. trimestirde normal arkadaşım hamileyken 5. kattan atasım geliyo kendimi derdi harbiden insan sıcaktan daralıyo ne yapacagını şaşırıyo.ama dikkat et üşütme.bi arkadaş magnezyum kalsiyum demir çinkoyu sormuştu.magnezyum ve kalsiyum kasılmaları önlüyor magnezyum ve çinko aynı zamanda erken dogumu önlemek amaçlı kullanılıyor demir annenin demirini bebekte kullandıgı için takviye ediliyor.bende hepsini kullanmıştım. ben 28+5 te dogum yaptım sezeryana alındıgım gün bebegim kalp atımları yavaşlladıgında yaklaşık 2 saat dopler ultrasonda kaldım kalbinde bi sıkıntımı var diye bakıldı bişey çıkmadı ama hoca serklajımı görünce hoca asistanlarıyla serklajmı progestanmı derseniz kesinlikle progestan bakın serklaj bide bu şekilde sorunlar çıkarıyor dedi.yani hiç bişey bulamayınca serklaj nedeniyle bebeğin sıkıntıya girdiğini söyledi.bende progestanda kullandım dedim ama o an zaten stres ve sıkıntıyla serklajın neden suçlu oldugunu sormadım.tabi bunlar biraz nasip meselesi 1. hamileliğimde servikal yetmezlikti suçlu olan 2. de serklaj.yani kısmet demekki benim çocuklarım biraz aceleci bunu kabullenmek lazım sanırım.Allahım isteyen herkese nasip etsin hamişlerimizde zamanında kucaklasın bebişlerinii inşallah

chnb ablacım geçmiş olsun ardamıza inşallah cabucak atlatır sende işe başladın koşturmaca vardır evde artık Allah yardımcın olsun.muhammet eminim için bi rapor çıkacak şimdi ekim şubat ayları arasında 5 doz aylık aşı yapılacak synagis diye bi ilaç bebeği hastalıklara karşı koruması için.ya bu arada benim bebeğimi kucagıma almama 37 gun varmışşş oysaki 42 gun oldu ogluşuma kavuşalı nasıl değiştircem onu yaa.

geçen ben rüyamda elma gördüm...
kıpkırmızıydı aldım ısırdım tadını ağzımda hissettim çok lezzetliydi...
baktım kız çocuğu alacağına delalettir diyo..zaten kızım olcak iyi diye sevindim..
şimdi sen yazınca fena oldummm :KK30:..bugünlere kadar geldim.allahım korusun inşallahhh
Bende sık sık görürurdum bak bisey olmadı üstelik benim gördüklerim genelde çürük olurdu,elmanın tabiride evlat demek zaten birde ne sekilde gördugme bagli benim k.validem ağaçtan kopartmis o gün anlattı aksama kaybettim yani benimki tamamen psikolojik,
Bir ruyamda da ölüler görüyorum ama korkmuyorum zararsizlar bana biri falına bakayım diyor bende içimden bebeğimiz ilgili kotu bişeyler söyleyecekler yine diyorum,sonra bana diyorki sen niye korkuyorsun senin bebegine hiç bisey olmayacak demişti icime su serpmişti valla

Burcim yazarim cnm ne demek.:)
Hamilelikten once bemiksc folbiol coraspin..
Hamile oldugumu ogrendim devam ettim
4,5 haftalikken kese gorundu dr coraspini kesti clexan 0.4 basladim
Sonra 7. Haftada magnezyum aldim
9. Haftada kahverengi lekem gelince proluton 500 luk haftalik kullandim
14+3 te serklaj oldum 17 de vajinal progestan aldim 200*3
Suan progestan 200*3
Haftalik 500 mg proluton
Magnezyum gunde 3 kez
Her gun clexsan
Ferrum ford
Folbiol
Bemiks c
Balik hapi gun asiri aliyorum
Elevit
Insallah yardimci olumusumdur cnm:)
Merrry cnm badeye gun asiri yapin dedim oda yapmis sanirim sende dene cnm:KK66:

paşam ne demek bu sefer başardım. Sen iki kez hamile kalmışsın, üstelik biri kız biri erkek. Yaşamamışlar, Rabbim ömür vermemiş, elden ne gelir. Biz bebekleri cennette büyüyen anneleriz, inşallah ahirette sarılacağız onlara. İnşallah kucağına alırsın, büyütürsün bebişini. :KK16:

Bu psikiyatri konusunu ben açtım. Açıklayayım bari. Bana bir arkadaşım eğer psikiyatri doktoru heyet raporu vermek isterse diğer imzalaması gereken doktorların sorun çıkarmadığını söyledi. Çünkü kendileri heyet vermek istediğinde heyette mutlaka psikiyatr olması gerekiyormuş. Danışıklı dövüş durumları yani. Ben rapordan çok çektim; o yüzden uzman oldum artık. ahdım var, hamile kalınca hemen ücretsiz izine ayrılacağım. Suratsız doktorlarla uğraşmak istemiyorum. Kalkmadan ders anlat diyorlardı; merdivenleri kim çıkacaktı acaba? neyse...akıllandım artık. Size de aman diyim hamişler,doktorlara güvenmeyin. YATIN DİNLENİN. biz derse girmedik diye okul batmıyor.

Canım niye ücretsiz alacaksın ki kaybın var artık daha kolay verir dr ler. Benim dr mden Allah razı olsun ben istanbuldaydım o Hataydan rapor veriyordu eşim alıyordu. Sürekli Arda beyle görüşüyorlardı. Ki ben de keyfi almıyordum ya. Keşke iyi olaydık da 37 ye dek çalışaydık...
ben doğum sonrası 9 yıl kadar önce almıştım psikiyatriden. Devletten aldım beni bir odaya çağırdılar bir sürü dr vardı sorular sordular. Hatta gıcık bir iki dr imza atmamış ama çoğunluk attı almıştım...

canım bilmiyorum bana

geçmiş olsun Ardulimize..
ah nasılda ptır pıtır hapşuruyordur şimdi..

arkadasım bence bilinç altının ettiği oyunlar bunlar.sen sakın strese girme..dualarını eksik etme.
kafanı rahatlat canım senin bebeğin seninlee:KK16:

Sağ ol canısı...

mthfr677 heterezigot olunca doktorlar iğne kullanımında karışık cvblar veriyor.
proten s tekrarladım normal çıktı benim...
ama bu değer çok değişiyormuş gebelikte düşebilir bide benim ANA sınırda pozitif çıktı bunu cerrahpaşa hariç kimse önemsemedi.
ama yapılan onca testlerin hangisinde sorun olursa olsun tedavi tek clexan iğne...
bende o yüzden bu iğneyi kullanmaya karar verdim. belki belirlenmeyen başka sıkıntım var.
ama tabi bade ye yada diğer arkadaşlara doktor vermeyince endişe ediyorsun ne kadar da olsa... onların doktorlarıda çok iyi doktorlar...

bENCE DE KULLAN ARKADAŞIM BİR YERLERDE SORUN VAR BELKİ BİLİNMEYEN AMA SONRADAN çıkacak testler olacak. Kullan bence de...

kızlar heyet raporu özel hastaneden alınır mı.
birde heyet olması için hastanede kaç doktorun imzası atılıyor.

psikyatri nasıl heyet raporu verecek ondan alınan normal rapormu sayılıyor?

Canım alınıyor sgk geçen özelden ben 3 kere aldım 45 hepsi. 200 tl ve resim istediler...
canım normal heyet sayılır. seval hanımın tanıdığı vardır elbet...

arkadaşlar bişey sorcam sizlere haftaya kontrolüm var( bu arada doktor kesinlikle sezeryan dedi bu 3.değişiklik epidural olayım bari diye düşünüyorum ) şimdi bizde dikiş olduğu için bide sezeryan olacağı için çatı muayenesi yinede yapılırmı yaklaştıkça iyice korku sardı herkes başka şeyler söylüyo çatı, sonda,lavman :18:

Canım kan sulandırıcı kullanıyorsan en az 24 saat öncesi kes. yoksa genel yapıyorlar:KK43:( çatı bana bakmadı gerçi çok acıttı çatı muayenesi mi dedim yok dedi Arda bey. herhalde açıklığa baktı. 3 cm açılma var demişti acil apar topar sezaryene almıştı...

Arkadaşlar aranızda vajinal progestan kullanan varmı?Doktorum vajinal kullan dedi..Bende daha iyi olur mantığıyla ve sofikanın tavsiyesiyle crinone jel aldım..Ucunda aplikatörü var içeri sokmak daha kolay oluyor..Kulanmaya başladım.Ama progestan hap olanı ileri itemem sanırım.Sİzler nasıl kullanıyorsunuz kullanıyorsunuz?

Chnb cim sen ne kullandın?Birde apikopali süreklimi kullanmıştın hamileliğinde?Gün aşırımı?

canım ben erken doğan bebeğimde crinone jel kullandım.sonraki düşüğümde ve Ardamda kullanmadım. yuvarlak progestanları da parmağımla itiyordum yatarak...
apicopali hamileyken kestim folbiole geçtim...

Merracım ben günde 3 defa kullanmaya başladım..100lük..ve 3 kere yapınca sürekli bir akıntı olayı başladı..her saat çamaşırmı değiştircez nasıl olcak?Bilemedim..Havlu kağıt koyayım her wc ye girdiğimde diyorum ama onlardada ağartıcı var sanırım..nasıl yapsam?

canım peçete kullanılmamalıymış geçmişte konuştuk. Hatta çok geçmişte sanırım Elzanın dr siydi iç çamaşırı giyme demişti ben yazın hiç giymedim gecelik giydim uzun ama hava soğuyunca giymiştim sık değişmiştim. Ama ütülemedim çamaşırı. Hep sirkeli su yaptım. Nil hanıma ve hülya hanıma sormuştum sirkeli suyu onlar da önerdi...Arda beye sormadım...

arkadaşlar rüyamı sizinle paylaşmak istedim kötü bi rüyaydı .rüyamda bi bebek ölmüş kefene falan sarılmış tabuta konulmuştu çok korktum çok etkilendim .İnternetten baktım bi anlam veremedim hayır diyelim hayır olsun ama çooooook etkilendim .sizce yorumlayacak olan var mı?bebek konusunda çok stres yapıyoruz ondan heralde diye düşünüyorum ama kafamı rahatlatamıyorum

oy minik kuzu hasta mı oldu geçmiş olsun canım inş. çabucak iyileşir

hayır olsun canım oluyor son dönemde böyle takılma. Ben beşiz doğurmuştum rüyamda. Oluyor böyle...

chnb cim geçmiş olsun..

kızlar bugün clexan iğneyi aldım 10 günlük verdi bir tanede purlaton
eeeeeeeee ben bunları her hafta sağlık ocağına yazdırmaklamı uğraşçam toplu alınmıyormu
bide buzdolabındamı saklıycaz, seval hanımın orda buzdolabındaydı ama soğuk değildi derecesi çok düşük tü sanırım evdeki buzdolapları soğuk nasıl saklasam?????????????

bade doktor sana clexan başlamayacak heralde, benzer sorunları farklı tedavilerle gidicez gibi geliyor. cumartesi doktorun ne diyecek bakalım....
bide benimki çarşamba gözükürmüş demekki senin bıdık benimkinden büyükmüş :) benim satım 4 mart seninki ney?

sağ ol canım.
canım ben sgk geçen özelde rapora bağlattım para ödemedim. gerçi son dönemde muadili çıkmış cleksan dışında muadil veriyorlardı ben almadım 80 tl mi ne vermiş eşim 3 aylık cleksana. sonra dr m muadil aynı dedi...paşama muadil almıştım gönderdim aynıymış...

Benim durumumda daha riskli
Cunku ben serklaja ragmen erken dogum yaptim.

Birde ikizlerde durum biraz karisik
Henuz kanitlanan bir tedavisi yok.hatta bir ara

Serklaj ikz gebeliklerde erken dogumu tetikler
Surekli yatak istirahati ikizlerde erken dogumu tetikler
Progestan kullaniminin erken dogumu engellemede bir etkisi kanitlanmmistir
gibi aciklamalar yapild

Oysa bahsettigim durumlar tek gebelikte gecerli ve faydasini hemen hemen tum arkadaslarimiz gordu.

evet canım niffan arkadaşımız da Arda beye gitmiş serklaj ikizlerde riskli demiş. gerçi suyu geldi ama serklaj olsaydı nasıl olurdu. İnşallah bebişler iyidir. keşke amniyon sıvısında enfeksiyon var mı baksalardı...

chnb

çok geçmiş olsun..inşallah çabuk atlatır..

benim kızda 2-3 gündür bahçedeydi hava güzel..bugün biraz huysyz burnu akıyo hasta oluyo sankiiiii

sana da geçmiş olsun canım. sağ ol... kaloriferler yanmıyor artık ondan mı oldu komşudan mı geçti bilmem...

Chnb canım benim geçmiş olsun.Allah oğluna şifaversin.İnşallah en kısa zamanda atlatır.Saftunç senin adına çok sevindim.İçin rahatlamış.Artık gönül rahatlığı ile bebek çalışmalarına devam edersin.Hayırlı haberlerini en kısa zamanda almak dileğimiz.Gurbetçi iyi olmana çok sevindim.Allah sabırlar versin.
sağ ol canım.

Canım çok geçmiş olsun..İnşallah en kısa zamanda iyileşir..

Gurbetçi canım güzel günler gelecek..Az kaldı..Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin..Sende destek olmak istersin eşine mutlaka..Ama içinde can var..Suçlama kendini arkadaşım..
Yanında kim kalıyor..Nasıl hallediyorsun yemek işini?

sağ ol canım...

Kıyamam ya, dün demiştin huzursuz diye
diş çıkarma döneminde bebişler gribal enfeksiyon gibi olurlarmış
İlaç verdimi?

Saftunc sevindşm haberlerine
İyi moral olmuş sana, bebiş çalışmalarına devam son hız :)))

canım elini ağzından çıkarmıyor dişi kaşınıyor belli.
ilaç bricaly verdi 3 kez bir çay kaşığı ateş olursa dolven. bir de burnuna sprey...
Ayrıca motor gelişimi beğendi bu sefer.
ölçtü biçti dedi ki kafa yapısı büyük ama sırf kafası değil boyu ve kilosu da 8 aylık bebek gibi dedi ondan endişeye gerek yok dedi rahatladık...:nazar:

Gunaydin canlar ..
Benim bu zor gunde yanimda olan olmayan herkese cok tesekkur ediyorum gercekten en buyuk sanslarimdan birisi burasi cok guzel insanlarla tanistim tekrar tesekkur ediyorum:))
Esimle yatmadan konustum sesi daha iyiydi onun yaninda olamadigim icin cok uzgunum ama bebegim herseyin onunde ..
Esim duvar kenarinda aglarken kalkip yanina gitim hic duramadim yaninda bebegime bisey olacak diye yatakta uzandim o da tek agliyordu :KK43:
Ben bu hamileligimde ne dogru duzgun agladim nede guldum bebegim e bisey olucak diye herseyi erteledim..
Ranbim evlatlarimizi bize bagislasin ..
Mera cnm dun hadtaneye gitmisin iyimisin seni merak ettim cnm:)

Canım inşallah olacak bu kez. Eşin için en zor anlardan biri...

Canım Rabbim sağlıkla istediğin zaman bi gebelik nasip eylesin
Ağrına gelince yumurtlama zamanın mı canım. Bazen yumurtlama ağrılı olabiliyormuş. Benim her ay sağ veya sol kasığıma öyle ağrılar girerdi. Üç dört gün sonra geçerdi. Ben gebelik olmadığı için ağrı kesici alırdım.
Geçmezse bi Dr la görüşürsün canım.

evet benim de yumurtlama zamanımda ağrı olurdu ve lekelenme...

Arda oğluma geçmiş olsun canım. İnşallah çabuk iyleşir.

Saftuç

Canım Dr kont. Güzel geçmiş. Kaygı ve korkularına cevapta bulmuş. Rabbim tez zamanda sağlıklı bi gebelik nasip eylesin.

Gurbetçi
Canım daha iyi olmana çok sevindim. Rabbim sabırlar versin.

sağ ol canım aman dikkat griplilerle görüşme ben de şifayı kaptım dün öğrencimizin kardeşine taziyeye gitik öğlen. duş almıştım gittiğimiz yer de açık alandı köydü. Üşüdüm hasta oluyorum ben de:KK43:(

Chnbcim gecmis olsun kiyamam ben rabbim sifa versin tamda mevsim gecisi Allahim korusun..
Tesekkurler metalcim bugun hic nidilat yutmadim kizlar renginde yerine gelmis diyorlar iyiyim kizim da iyi

sağ ol canım maşallah size de...:nazar:

herkese selam arkadaşlar.yeni gelen arkadaşlar var sanırım hoşgeldiniz.yeni hamişlerimize çok sevindim Allahım tamamına erdirsin inş. niffan arkadaşımızın bebişlerine dualarımı gönderiyorum inş. ogluşum gibi hayata tutunarak topiğimizin güzellikleri olurlar.gurbetci canım başınız sagolsun topragı bol olsun ama şuan biraz bencil olacaksın önce kendini ve bebeğini düşüneceksin.bide ateş basmaları oluyomuş 3. trimestirde normal arkadaşım hamileyken 5. kattan atasım geliyo kendimi derdi harbiden insan sıcaktan daralıyo ne yapacagını şaşırıyo.ama dikkat et üşütme.bi arkadaş magnezyum kalsiyum demir çinkoyu sormuştu.magnezyum ve kalsiyum kasılmaları önlüyor magnezyum ve çinko aynı zamanda erken dogumu önlemek amaçlı kullanılıyor demir annenin demirini bebekte kullandıgı için takviye ediliyor.bende hepsini kullanmıştım. ben 28+5 te dogum yaptım sezeryana alındıgım gün bebegim kalp atımları yavaşlladıgında yaklaşık 2 saat dopler ultrasonda kaldım kalbinde bi sıkıntımı var diye bakıldı bişey çıkmadı ama hoca serklajımı görünce hoca asistanlarıyla serklajmı progestanmı derseniz kesinlikle progestan bakın serklaj bide bu şekilde sorunlar çıkarıyor dedi.yani hiç bişey bulamayınca serklaj nedeniyle bebeğin sıkıntıya girdiğini söyledi.bende progestanda kullandım dedim ama o an zaten stres ve sıkıntıyla serklajın neden suçlu oldugunu sormadım.tabi bunlar biraz nasip meselesi 1. hamileliğimde servikal yetmezlikti suçlu olan 2. de serklaj.yani kısmet demekki benim çocuklarım biraz aceleci bunu kabullenmek lazım sanırım.Allahım isteyen herkese nasip etsin hamişlerimizde zamanında kucaklasın bebişlerinii inşallah

Canım serklajın suların gelmesine enfeksiyona yol açabileceğini biliyorduk da öyle bebekte sıkıntı yapacağını duymamıştık. belki serklaj nedeniyle kullanılan ilaçların etkisini kastetmiştir...

chnb ablacım geçmiş olsun ardamıza inşallah cabucak atlatır sende işe başladın koşturmaca vardır evde artık Allah yardımcın olsun.muhammet eminim için bi rapor çıkacak şimdi ekim şubat ayları arasında 5 doz aylık aşı yapılacak synagis diye bi ilaç bebeği hastalıklara karşı koruması için.ya bu arada benim bebeğimi kucagıma almama 37 gun varmışşş oysaki 42 gun oldu ogluşuma kavuşalı nasıl değiştircem onu yaa.

sağ ol canım. profil ayarlarından olabilir...

regret ve paşam teşekkür ederim. iyileşiriz inşallah...

canım ben erken doğan bebeğimde crinone jel kullandım.sonraki düşüğümde ve Ardamda kullanmadım. yuvarlak progestanları da parmağımla itiyordum yatarak...
apicopali hamileyken kestim folbiole geçtim...

canım peçete kullanılmamalıymış geçmişte konuştuk. Hatta çok geçmişte sanırım Elzanın dr siydi iç çamaşırı giyme demişti ben yazın hiç giymedim gecelik giydim uzun ama hava soğuyunca giymiştim sık değişmiştim. Ama ütülemedim çamaşırı. Hep sirkeli su yaptım. Nil hanıma ve hülya hanıma sormuştum sirkeli suyu onlar da önerdi...Arda beye sormadım...

Ardaya hamileliğini öğrenir öğrenmez ne kullandırdı Arda bey?Chnb cim canım sen ardada vajinal progestanmı kullandın?Ne kadar süre?Birde folbiolü hamileliğinin sonuna kadarmı kulandın?Canım günde 3 kere vajinal crinone kullanınca akıntı oluyor fazlaca.Sofika dedi pamuklu mendil al dedi..

.

canım benim hayır olsun...
rüyada ölü görmek o kişinin ömrünün uzadığına işarettir yani o gördüğün bebek seninse allah o bebeğin ömrünü uzattı.
inş. bebeğin sağşıklı huzurlu uzuuuuuun ömürlü olacak:)

inşallah arkadaşım yaa çok korktum çok etkilendim aynı rüyayı eşimde görmüş işten gelince söyledi söylemiycekmiş aslında ben etkilenmeyim diye ben anlatınca oda bende gördüm dedi hayır diyelim hayır olsun hayırla sonuçlan inş

Canım sana mesaj atmıştım özelden..Birde crinone jeli buz dolabındamı saklıyorsun?
Akıntı yüzünden mantar falan yaşadınmı..İnsan korkuyor..Sürekli ıslaklık.

Ardaya hamileliğini öğrenir öğrenmez ne kullandırdı Arda bey?Chnb cim canım sen ardada vajinal progestanmı kullandın?Ne kadar süre?Birde folbiolü hamileliğinin sonuna kadarmı kulandın?Canım günde 3 kere vajinal crinone kullanınca akıntı oluyor fazlaca.Sofika dedi pamuklu mendil al dedi..

.

canım ben Arda beye 12 artı 4 te gittim. Ama 3 artı 5 te öğrenir öğrenmez aradım. Bana 12. haftada ona gelmemi söyledi. Folbiol, coraspin, cleksan 0.6 verdi. Ama benim çok çabuk lekem başladı 5 haftadan itibaren. Leke kesilene dek 3 gün arka arkaya proluton depot oldum ama bunu buradaki dr m Hülya Hanım kullandırdı ve günde 200 x3 vajinal olarak progestan. Ben 2x kullandım okuldayım diye. Hafta da bir prolutona geçtik. Sonra benim 9 artı 3 te foş diye kanamam oldu pıhtılı. O zaman Arda bey Amerikadaydı o mail yoluyla ve Tolga Ergin telefonla Hülya Hanımı yönlendirdi. Hülya Hanım cleksanı kesmişti o gün. tolga bey ya da arda bey kesmesin demiş ama coraspin kesildi bir daha da coraspin hiç kullanmadım. Sonra serklaja dek kullandım vajinal serklaj sonrası kesti yalnızca yarım haftada proluton depot. Ve ben ısrarla hem Arda beye hem nil hanıma sordum az değil mi progestan hayır dediler. 20 lerden 17 lere kadar belki daha geç Arda beye demeden tam proluton vuruldum korkumdan. Ama hülya hanıma dedim huzursuzum tam olsam olur mu tamam demişti. burada çoğunluk tam oluyordu.
ne zamandı bilmiyorum belki serklaj sonrası elevite geçtik. 20 lerde mağnezyum pozitive ne zamandı unuttum osteocare 2 kez kullandım. serklaj sonrası da 2 farklı antibiyotik zimaks ve azitro galiba.

senin kesin di mi serklaj?

canım sanırım sen istanbula gelsen de sanırım dr ücreti vermezsin di mi sigorta dolayısıyla. Bence gel ilaç dozunu serklajı filan konuş.fikir olur bence...

Bugün okulda arkadaşlardan Ahmet Ardamı görmeyenler resmi var mı dediler. faceden gösterdim eşine mi benziyor dediler benzeten oluyor dedim. Sonra Arda beyle resimlerimizi gördüler aaa bu aynı senin dr ne benziyor dediler çok şaşırdılar...:KK9:

Bugün okulda arkadaşlardan Ahmet Ardamı görmeyenler resmi var mı dediler. faceden gösterdim eşine mi benziyor dediler benzeten oluyor dedim. Sonra Arda beyle resimlerimizi gördüler aaa bu aynı senin dr ne benziyor dediler çok şaşırdılar...:KK9:

ay hiç fena olmaz hani:KK9:

Arda bey den cıktıkya eşim diyor ki adam da bir yakısıklı yani farklı bir avrası var hhahha alısmıs benim burdaki doktoruma tabi:KK1:

paşam ne demek bu sefer başardım. Sen iki kez hamile kalmışsın, üstelik biri kız biri erkek. Yaşamamışlar, Rabbim ömür vermemiş, elden ne gelir. Biz bebekleri cennette büyüyen anneleriz, inşallah ahirette sarılacağız onlara. İnşallah kucağına alırsın, büyütürsün bebişini. :KK16:

Bu psikiyatri konusunu ben açtım. Açıklayayım bari. Bana bir arkadaşım eğer psikiyatri doktoru heyet raporu vermek isterse diğer imzalaması gereken doktorların sorun çıkarmadığını söyledi. Çünkü kendileri heyet vermek istediğinde heyette mutlaka psikiyatr olması gerekiyormuş. Danışıklı dövüş durumları yani. Ben rapordan çok çektim; o yüzden uzman oldum artık. ahdım var, hamile kalınca hemen ücretsiz izine ayrılacağım. Suratsız doktorlarla uğraşmak istemiyorum. Kalkmadan ders anlat diyorlardı; merdivenleri kim çıkacaktı acaba? neyse...akıllandım artık. Size de aman diyim hamişler,doktorlara güvenmeyin. YATIN DİNLENİN. biz derse girmedik diye okul batmıyor.
canım benim benim 3 bebegim öldü malesef:KK43::KK43:2 degil rabbime şükürler olsun en azından anneligi tattım :KK59::KK59:işşallah emri vaki olnca işşallah yavrlarımla cennette buluşucam ozaman kokularını içime çekicem ozaman bayramım olcak:KK14::KK14:yoklukları okadar zorki
:KK5::KK5:
gördüm ama izah edememm....yaşadım inkar edemmmmm...ben görünmezi göremem....geçici şeylere heves edip üzülememmm.....ben gözü görmeyene resim gösteremem....eden kendine ahhh etsinnnn.....ZAMAN ÖYLEDE GEÇECEK HAYAT BÖLEDE BİTECEKKK UMUDUM CENNETTENNNNN:KK43::KK43:
Eee ozaman benimde bu ay tutsa erken olur sadece bir kere evcilik oynadik ama tutcagi tutarmi onunda bak doktor erken olmus demis sana benimdemi erken insallah bu ay tutmaz birdahaki ay tam 5 ay gecmis olcak bebegi kaybedeli bu ay keske hic evcilik oynamasaydik ya simdi canim sikildi bak banada erken gibi geliyordu ama iste doktor deyince biraktik bakalim artik hayirlisi olsun
canım inan ban orcm olmasa kurbanım olmasa ben çoktan bırakırdım korunmayı inan maddi durumum zorlamasa bırakırdım korunmayı sende salla gitsin :KK9::KK9::KK9:ver elini sabahlar olmasın:KK17::KK17: kız şurda kız kıza konuşuyoruz:KK9::KK9:bende eşimi bekliyorm antalyaya gitsin işşallah sonra ver elini sabahlar olmasına:KK17::KK17:
Bu arada crinone jel kullanan arkadaşlar..Nerede saklıyorsunuz?Buz dolabında mı?Yoksa oda sıcaklığındamı?
canım ben ondan çok kllandım evde sakladım dolapta degil :KK24::KK24:
Kizlar aramizda cok terleyen varmi ben catliyacam artik kisakollu giyordum simdi artik askili giyecem usutmeyeyim sonra gecede hic ustumu ortmuyorum yanlismi yapiyorum acaba
kız kendini açta göbüşü kapa sıpam içerde üşümesin :KK9::KK9:isim düşündünmü:KK53::KK53:
Bu arada benim ufak ufak başladı lekelenmelerim Bu ay kısmet olmadı hamilelik bende pek umutlu değildim onun içinde üzülmedim Hayırlısı ne zamansa o zaman olsun
:KK48::KK48:boşver üzülme sen eşini bl önce bebem gelme eve orda kal:KK53::KK53:
Canım serklajın suların gelmesine enfeksiyona yol açabileceğini biliyorduk da öyle bebekte sıkıntı yapacağını duymamıştık. belki serklaj nedeniyle kullanılan ilaçların etkisini kastetmiştir...

sağ ol canım. profil ayarlarından olabilir...

regret ve paşam teşekkür ederim. iyileşiriz inşallah...
:KK48::KK48:ne demek canım ya rabbim şifa versin mavişime:KK55::KK55:

kızlar bgün yemek yaptım götürdüydümya bayan kapıyı çaldı allah razı olsund edi çorba çok güzeldi dedi ne çorbasıydı dedi eşi çok da etmiş bana allah razı olsnd emiş işşallah elimi çekmem ondan hamile kalana kadar inanın sizler aklımdasınız sizlere yapamadım ona yapayım bari:KK5::KK5:
canım ya oyalı tülbent getirmiş bu ney dedim içimden geldi dedi dedim ben karşılık beklemden yaptım dediysemde olsun dedi okadar sevindimki hediyey verdiysemde almadı:KK43::KK43::KK43:allahım duasını kabul etsin işşallah 6 aylık erkek bebek bekliyor:KK34:dedim ben anlarım bu hallerden dediydim oda abla ban kimse bakmadı diye bende memlekete gittim dedi ben oldgum sürece dedim ben sana bakarım üzülme:KK19::KK19:

ay hiç fena olmaz hani:KK9:

Arda bey den cıktıkya eşim diyor ki adam da bir yakısıklı yani farklı bir avrası var hhahha alısmıs benim burdaki doktoruma tabi:KK1:

Benim eşimde Arda Bey'den çıkınca bu Amerikan dizilerindeki doktorlara benziyor dedi :)) sonra çok aradın mı bu artisti demişti :))) gülmüştük çok :))

X