Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Enny canm 27+5 haftalik oldm chnb sagol hemen cvp atarsn sorularima insaaallah benm bebegmde sacli olr

Ohhh maasallah darısı basıma insallah cogu gitmiş azı kalmış !benim de oluyordu adet sancısı gibi bana Dr advil vermişti ama senin hft içilmiyor mus

Burcim canm bende gobektn vuruldm haftalrca son bi kac gundr kanaynca koluma gectm
enny canm sagol insaallag sende gorursn bugunleri

Ohhh maasallah darısı basıma insallah cogu gitmiş azı kalmış !benim de oluyordu adet sancısı gibi bana Dr advil vermişti ama senin hft içilmiyor mus

enny canım senin 20 haftalık mı oldu şimdi?dikişin kaçıncı haftada atılmıştı?

sanırım rahim ağzı yarası vardı sende de dimi?umarım karıştırmıyorumdur.yarayla mı hamile kalmıştın,yaktırmadın mı?dr.lar ne demişti çok mrk ediyorum.ben de bu yarayla hamile kalsam bişi olmaz mı şimdi?

canım enfeksiyon yoktur inşallah tahlillerini dr demese de yaptır Allahın izniyle iyi olacak...
ne güzel dua ediyorsun Allahım emanetin sana emanet diye. Allahım çevirmez inşallah böyle içten bir duayı:))
canım benim bir ayağım istanbulda...bu arada facemde ekli misin?

valla canım bu araştırmalar bizim gibi hastalarda yapılıyor herkes bir birey. o yüzden ben yine iyi bir dr ile bireysel tedavi diyorum...
ikize gelince almina ve nursin ikizdi serklajlıydı başardı ama yakın zamanda biriyle tanıştım serklajlı ikiz 21 de kaybetmiş. minitonun serklajı vardı 16 da suyu gelmişti...

Ayy kızlar çok heyecanlıyım.Yarın kontrolümüz var.Detaylı ultrasonumuz var.1 aydır yarını bekliyorum.Allahım inşallah her şey yolundadır.:))sevgiler,öpüyorum sizleri.

Benim 25. Haftadan sonra hep azdı cok sukur 38 e kadar geldik benim,bizde yüzünü goremezdik çünkü yüzü rahim duvarına yapışmış arada su olmadıgı icin goremeiyorduk,benim doktirum kan sulandirici hapa başla demişti,sen surekli hareketlerini takip et azalma olmadig sürece sorun yok bol bol su iç ve istirahat et

aryamia canım yazdım sanırım. benim ilk düşükten sonra yaram oldu yaktırdım 3 ay sonra hamile kaldım.
29 artı 4 te açılmam oldu 4 cm. yatarak 38 de doğdu. sonra 25 haftalık erken doğum olunca yaktırdım dedim dr ye biz doğum yapmamışlara önermiyoruz yakma dedi. Arda bey notları arasına yazdı yakmayı. bir daha yara olmadı...

kızlar,ben 12.haftamda kanama geçirmiştim,20.haftada düzelmişti,kanama alanı yokolmuştu.ama herşey yolunda giderken 25 haftalık doğum yaptım.acaba rahim ağzı yetmezliği olanlar da böyle kanamalar yaşadı mı ilk haftalarda?yetmezlik ilk 3 ay içindeki kanamadan sorumlu mudur yoksa ikisi alakasız şeyler mi?

evet canım sen yazmıştın,çok sağol.ben pasam3405e sordum,o da yaktırıp sonra arda beye gitmiş.bana sen soruları tek tek sor ben cvplayayım demişti,annesi varken uzun uzun yazamamıştı vs.o yüzden ona sordum.
bu arada 4 cm olduğunu bilmiyordum,sen ve bebeğin gerçekten mucizesiniz.ben de 4cm açılmayla gitmiştim ama benimki 25 haftalık olduğu için o gece doğdu.
demek sana da doğum yapmamışlara önermiyoruz dedi,yani yaktırmasaydın keşke gibi bişi mi demek istedi?arda bey niye yaktırdın filan demedi mi?
sen sonuçta yaktırıp hamile kalmışsın hem de kaç kez.o zaman niye doğum yapmamışlara önermiyorlar ya ne saçma bişi,doğru dürüst neden açıklayamıyor dr.lar anlamıyorum ben.

Serklajı olanlar.. dikişiniz ne zaman alındı tam olarak?
Dikişiniz alındıktan ne kadar süre sonra doğum yaptınız?

Ben kaybettigim bebeğimde yasadım 7-8 haftalarda kanamalı bölge vardi sonra geçmişti ama16. Haftada kaybettim

arkadaslar 3 gündür hastanedeyim kanamam oldu bugun kahverengi akıntı baslayınca taburcu ettiler. rahimde kanama bölgesi yok dediler. peki neresi kanadı 3 gundur .bir fikri olan varsa bana yardimcı olsun lutfen

Serklajı olanlar.. dikişiniz ne zaman alındı tam olarak?
Dikişiniz alındıktan ne kadar süre sonra doğum yaptınız?

benim serklajım var..henüz alınmadın 10 günde bir nst ye giriyorum sancı yok,şikayetimde yok..
doktor böyle giderse 38 geçince alırım dikişi doğumu bekleriz dedi....
yarın kontrolüm var tam 37+0 oluyorum..bakalım ne dicek??

serklajı olan bi arkadaşıma doktoru dikişi alsakta almasakta doğum için bişeyi değiştirmez demiş..
aldırmadı ve 39+5 te suyu gelip hastaneye gidince alındı dikişi.

kişiye göre değişiyor zamn sanırım:26:

Benim doktorum 36. haftada alırız dedi... Ben 37 ı beklesek olmaz mı dedim bebek iyice gelişsin büyüsün.. Bizim de amacımız o fakat bebeğin başı dikişlerine çok baskı yapıyor... Bu da rahim ağzına zarar verir gibi birşey dedi.

Serklaj dikişi ne zaman alınır?
Eğer normal doğum olacaksa dikiş genellikle 37. haftada alınır veya sancılar ve su gelmesi başladıktan hemen sonra da dikiş alınabilir.
Sezaryen ile doğum planlanmışsa dikişler ameliyatttan hemen önce veya ameliyattan sonra alınabilir..

ben sana derimki 1 doktorla kalma başka doktorada git fikrini al sebebi malum doktor doktor tutmaz
kimisi donduruyor canım kimisi yaktırıyor fikir senin

anneme gelince arkamda eşimle çene çalıyor eşime deidmki annemi oyalabende şnları cevaplıyım

ilk oglmu 17 ay sonra hamile kaldım 15 ay düşünmedim 2 ayda hamile kaldım kornmayı bırakınca

2 oglmada 4 sene biz düşünmedik 3 sene tedavi gördüm 2 kere çatlatma ignesi vurundum ama nafile hamile kalamadım sonra nisanda bıraktım doktor seneye mayısta allah tarafından kendiliginden kaldım ama oda cennete gitti rahime dikiş atılıcak dendi ama dinlemedi doktor beni oda 18 hafta 6 günlüktü öldü ilk oglm tam 20 haftalıktı

eylülülün 22 oglumu kaybettim ocakta korunmayı bıraktım kızıma hamile kaldım bir seferden ondada rahime dikiş atıldı dikişe ragmen durmadı oda ögretmiş gibi 17 hafta 6 günlükken dogdu anlıcagın dikişe ragmen fayda etmedi oda cennete gitti abilerinin yanına babası ve benim boynmu bükük bıraktıaraştırlırdı çapada cerrahpaşada hiç birşey bulunmadı allahıma binlerce şükür arda bey bldu nedenini işşallah eşim 20 günlügüne antalyaya gidicek iş için gelsin rabbimin izniyle 3 gün orucumu tutucam işşallah kurbanımı kesicem sonra bebegime vesile oloucam işşallah yardım etmişimdir gene sorn olursa cevaplarım cmartesi annem gidicek evine istersen özelime facen varsa yaz seni bulym bol bol konuşuruzistersen tabi

kızlar inanın daha laf ederdimde annem kızıyor ben kaçtım

Kızlar bugün bir arkadaşımız yazmıştı Serklaj bebeğin kalp atışını etkiledi gibi bişey sonradan aklıma geldi ben bir kadın doğumcuya gitmiştim yaşını almış bir Hanımdı oda bana öyle bişeyler söyledi çok gerekliyse yapılmalı ama bebeği strese sokuyor dedi ben çok ciddiye almamıştım ama görüş işte ...

Bu gidişle öyle olacak gibi :)) Hayırlısı ne zamansa ozaman olsun cnm :))

bakıcez canım

ARYAMİYAALINTI GÜZEL ÇIKMAMIŞ TEKRARLIYIM DİDİM
sorlarına teker teker cevap vericem şimdi annem gitmedi bu arada arkamda diyor ne yazıyorsn gene beni ihmal ediyorsun
1-ilk sorum rahim ağzı yarasını yaktırmışsın,dr.nasıl karar verdi buna?

canım rahim agzındaki yarayı yaktırdım evet ama seneler önce 2 ogluma hamile kalmadan önce doktor rahim filmimi çekmedi yara var diye smir aldı sonra rahimimi yaktı

2-çok mu büyüktü yara?ilaçla geçirmeyi denemediler mi?

canım yara büyük degildi ama yakmamız lazım dedi nedenine gelince hamile kalamazsın rahimde yara oldgncan smermler rahimi geçemez dedi malesef hamile kalman zaten kolay degil dedi gebelik olmaz dedi yaktı

3-benim dr yakmayı önermiyorum diyor,bu açıklama beni tatmin etmiyor

ablamın doktorda dondrmş bebem yakma taraftarıydı doktor 40 gün evcilik oynamadık eşimle 20 gün arayla muayeneye gittim hoş 1.5 ay üstüme işedim zannettim okadar akıntım olmuştuolurda yaktırısan korkma yani rahim kendini yeniledigi için akıntı normalmiş

4-yaktırdıktan sonra arda beye gitmişsin,o ne dedi

7 sene var arasında dahada olabilir bebem arda beyle arası

5-benim dr bu şekilde bile hamile kalınabileceğini söylüyor ama ben korkuyorum.annen gitti mi bilmiyorum ama çok soru sordum biliyORUM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…