Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
kızlar bade nin son yazdıkları üzerine düşünüyordum da size de sormak istedim. Ben hep ikizim olsun istedim ve normal yolla Rabbim nasip etmişti. Biliyorsunuz kaybettim ama o günden beri hep tekrar ikizlerim olması için dua ediyorum. Televizyonda veya dışarda gördüğüm her ikiz bebek de aklım kalıyor. Sizde benim gibi kaybedilen çocukların cinsiyetine veya tek-ikiz olmasına takılıp kaldığınız oldu mu? biliyorum Rabbim neyi nasip ederse o, sadece sağlıklı olmasını istiyoruz ama ikizlerimi taşırken öyle mutluydum ki sanki tekrar ikizlerim olsa o günlerim geri gelecek. Saçmaladığımın farkındayım ama elimde değil.
canım yanlız degilsin bende ilk oglm öldügünde erkek olsnd edim ama oldu sonra kıza hamile kaldım aklımdan erkek geçti ama kız oldu bu sefer dedimki kızım olucak sevindim ama hevesim kursagımda kaldı kız olsn erke olsn saglıklı saatli olsn yeter yeterki eşimle bnenim parçam olsn ikiz olsn tek olsn oda önemli degil yeterki eşime ben bak başardım bu sefer demeyi o sratında gülücükleri görmeyi çok isterim inan :KK14::KK14:
Kizlar ben bu ay korunmayi biraktim biliyorsunuz ama sadece bir kere evcilik oynayabildik:)cunku benim kasigimin sol tarafinda bir agri var sanki yumurtaligimin orasi gibi bugun dahada artti sanki agri sizce doktora gitsemmi en son 2 ay oldu gideli bir sikinti yoktu ama sizdede boyle agri oldumu acaba diyorum rahim toparlayamadimi daha kendini cunku gecen goguslerimde agriyordu doktora gittim doktor daha goguslerin toparlanmamis sut kanallarin acik dedi acaba ben hatami yaptim diyorum korunmayida biraktim ama namik bey bana nisanda birak demisti kafam yine cok karisik :KK43:(
canım 2 oglumu dogrdm doktor bana 40 çıktıktan sobnra korunmayı bırak dedi beni kürtaj edende ocakta bırak dedi oglanı 22 eylülde dogurdum hesabını sen yap artık ocakta 1 kere evcilik oynadık kızıma hamile akldım doktor erken kalmışsın dedi bende hocam siz ocak dediniz dedim ben dedimde bu kadar erken beklemiyordum dedi hoş oda cennete gitti:KK14:sen doktorun dedigine bakma kalbin yürgin ne istyerse onu yap:KK19::KK19:
paşam çık gel bana 8 saatmiş arası:))
:KK53::KK53::KK53:hehe ankarayada amasayadan 3 saatmiş gidemedim malum sebeplerden dolayı bir bakmışsın gelmişim :KK16::KK16:
Doktor amcaya gittim sağolsun regretenin sayesinde. prof dr kılıç aydınlı acaip içimi rahatlattı sen her şeyi yapmışsın dedi artık yok öyle birşey dedi 35 yıllık doktorum ben bu durumda tedavi olupta sonra kanser olanı görmedim dedi korkuların yersiz dedi.Kolposkopiyle baktı gayet temiz sağlıklı her şey normal dedi.oooooh be dedim valla eşimde rahatladı benim pimpirikliğimden kurtuldu.Kızlar ne zaman ölecez Allah bilir ama inanın kanser korkusu o kadar ağırmışki Allah kimseye yaşatmasın.Sonra dediki bebek için durmak yok yola devam mümkün olduğunca çok aşılama ve tüp bebek deneyin dedi..Umudunuzu kaybetmeyin ama bebek konusunuda çok oluruna bırakmayın dedi...Ben den bukadar.Sağlıklıyım çok şükür Allahım beni birdaha sağlık sorunlarıyla sınamasın inşallah .Tabiki kimseyide...

Gurbetcim başın sağolsun kusura bakma kaçırıyorum gözden bazen bazı şeyleriii...

Bu arada YILMAZ GÜNEYİN bir sözünü söylemek istiyorum..HER ŞEYE RAĞMEN HER ŞEY GÜZEL OLACAK!!!

HER SEYE RAĞMEN HERŞEY GÜZEL OLACAK SEVGİLİ TOPİK ARKADAŞLARIM UMUT SAĞLIK BİZİMLE OLSUN...iyi geceler hadi bakıyım herkes girsin kocasının koynuna:)
:KK14::KK14::KK14:işşallah kardeşim işşallah umud allahtan vesvese şeytandandır bunuda ben ekliyim :KK16::KK16:
Gunaydin canlar ..
Benim bu zor gunde yanimda olan olmayan herkese cok tesekkur ediyorum gercekten en buyuk sanslarimdan birisi burasi cok guzel insanlarla tanistim tekrar tesekkur ediyorum:))
Esimle yatmadan konustum sesi daha iyiydi onun yaninda olamadigim icin cok uzgunum ama bebegim herseyin onunde ..
Esim duvar kenarinda aglarken kalkip yanina gitim hic duramadim yaninda bebegime bisey olacak diye yatakta uzandim o da tek agliyordu :KK43:
Ben bu hamileligimde ne dogru duzgun agladim nede guldum bebegim e bisey olucak diye herseyi erteledim..
Ranbim evlatlarimizi bize bagislasin ..
Mera cnm dun hadtaneye gitmisin iyimisin seni merak ettim cnm:)
:KK25::KK25::KK25:canım çok zordur inan ama evladın için dayan ablam babam öldügünde 4 aylıktı inan stresten kanaması old zor attık hasytaneye aglayamadı bile ogluna birşey olur diye allah sabır versin :KK14::KK14:
kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...
:KK53::KK53:geçmiş olsn kzm sıpama allah şifa versin işşalah :KK5::KK5:
Arkadaşlar aranızda vajinal progestan kullanan varmı?Doktorum vajinal kullan dedi..Bende daha iyi olur mantığıyla ve sofikanın tavsiyesiyle crinone jel aldım..Ucunda aplikatörü var içeri sokmak daha kolay oluyor..Kulanmaya başladım.Ama progestan hap olanı ileri itemem sanırım.Sİzler nasıl kullanıyorsunuz kullanıyorsunuz?

Chnb cim sen ne kullandın?Birde apikopali süreklimi kullanmıştın hamileliğinde?Gün aşırımı?
canım günde 1 tane içiyorsn arda bey bana dogum edene kadar kllanıcan dedi apikopal coraspirin diyaformin ve folbiol kullanıyorm şuan :KK16::KK16:gelsin bebeler nisanda:KK9::KK9:

kızlar dün yengemin gelini geldi yengemle annem varya bende neyse üst kata bir gelin taşındı il k geceden kalmış hamile:KK17::KK17:neyse böbreklerinde sorn çıkmış yatıcakmış devamlı vs dedim kız yemek yapıp götürelim dedim abla iyi fikir dedi ben yaptım hepsini sabah erken kalktım yaptım 4 çeşit şimdi saysam canınız çeker :KK17::KK17:benim komşya gittim dedim tanımıyorum sana zahmet dedim kapıyı çalıver benide görünce abla ne zahmet ettin dedi dedim canım ne demek ben halden anlarım senin canım birşey isterse söyle yaparım dvara vrman yeterli dedim allah razı olsun dedi ben çok çektim dedim hamile kaldım kimse bakmadı dedim ay ne sevindi :KK16::KK16::KK16:allahım hayrımı kabul etsin işşallah kızlar ne yazık demind edi içim acıdı ban burda kimse bakmadı kapımı açan olmadı çorba getirenim bile olmadı dedi dedim bilirm helal olsun dedim indim aşagıya artık elimi çekmem ben hamile kalana kadar ben çok keçtim çünkü neyse işlerim var ben kaçtım :KK5::KK5::KK5:keşke sizlerde olsaydınzı sizlerede çeşit çeşit yapardım ama nasip:KK43::KK43:

canım bu kadar olur kız aynı şeyleri yaşıyruz bende rüyamda gördüm doğum yaptım kucağıma verdiler öyle tatlıydı ki, ama ben birlikte olduğumuz günlerde gördüm... sonra heralde bilinçaltı dedim...
Kızlar bende anlatmadan geçemeyeceğim benimde ilk hamile kaldığım ay birlikte olduğuma günlerden birinde tam uyumamıştım dalmızın bir kız cocug gördüm uyandım esime bizim kızmış olacak demistim ve kızdı bebeğim

Senle ayni durumdayiz csnim ama ben mayista basliycam calismalara,igne kullancam,serklaj olcam ve calisiyorum ozel sektorde

mthfr677 heterezigot olunca doktorlar iğne kullanımında karışık cvblar veriyor.
proten s tekrarladım normal çıktı benim...
ama bu değer çok değişiyormuş gebelikte düşebilir bide benim ANA sınırda pozitif çıktı bunu cerrahpaşa hariç kimse önemsemedi.
ama yapılan onca testlerin hangisinde sorun olursa olsun tedavi tek clexan iğne...
bende o yüzden bu iğneyi kullanmaya karar verdim. belki belirlenmeyen başka sıkıntım var.
ama tabi bade ye yada diğer arkadaşlara doktor vermeyince endişe ediyorsun ne kadar da olsa... onların doktorlarıda çok iyi doktorlar...

kızlar heyet raporu özel hastaneden alınır mı.
birde heyet olması için hastanede kaç doktorun imzası atılıyor.

psikyatri nasıl heyet raporu verecek ondan alınan normal rapormu sayılıyor?

Merra cnm kasilmam siklasirsa kullaniyorum bu gun hic kullanmadim mesela samada gecmis olsun cnm rahim agzi uzunlugun kac cikti ve sende de dikislerde batma hissi varmi

Arkadaşlar aranızda vajinal progestan kullanan varmı?Doktorum vajinal kullan dedi..Bende daha iyi olur mantığıyla ve sofikanın tavsiyesiyle crinone jel aldım..Ucunda aplikatörü var içeri sokmak daha kolay oluyor..Kulanmaya başladım.Ama progestan hap olanı ileri itemem sanırım.Sİzler nasıl kullanıyorsunuz kullanıyorsunuz?

Chnb cim sen ne kullandın?Birde apikopali süreklimi kullanmıştın hamileliğinde?Gün aşırımı?
Canım ben ilk haftalarda crinone jel kullandım akinti cok yapıyor kahverengi seklinde o zamanlar burda sormuştum normalmiş,vajinal progestan kullanmadım ama serklajdan sonra vajinal fitil kullanmıştım hap seklindeydi ilk basta korkmuştum dikişe gerise diyevama alışmıştım yavaş yavaş itiyorsunuz o da su gibi akinti yapıyor valla bol bol çamaşır değiştirdim

Canım SSK anlaşmalı ozel hastaneler den alabiliyorsun diye biliyorum chnb öyle alıyordu ama paraliymis her seferinde 200tl felan veriyormuş ben devletten aldım para vermedim Cemil hoca çapaya göndermiştik gittiğim doktor yönlendirmişti fotograf istemislerdi bazı evrak isler ilk annmele gitmiştim o kosturmustu ben oturmuştum bahçesinde 2 kere çapadan aldım daha sonra esım çalıştığı hastaneden aldım daha kolaymış ordan almak foto felan istemediler her hastanenin prosuduru farklı galiba

arkadaşlar bişey sorcam sizlere haftaya kontrolüm var( bu arada doktor kesinlikle sezeryan dedi bu 3.değişiklik epidural olayım bari diye düşünüyorum ) şimdi bizde dikiş olduğu için bide sezeryan olacağı için çatı muayenesi yinede yapılırmı yaklaştıkça iyice korku sardı herkes başka şeyler söylüyo çatı, sonda,lavman :18:

Merracım ben günde 3 defa kullanmaya başladım..100lük..ve 3 kere yapınca sürekli bir akıntı olayı başladı..her saat çamaşırmı değiştircez nasıl olcak?Bilemedim..Havlu kağıt koyayım her wc ye girdiğimde diyorum ama onlardada ağartıcı var sanırım..nasıl yapsam?

Bade canım evet sürekli çamaşır değişmek zor oluyor. Bir ara bende vajinal ilaç kullandığunda eski atletlerden günlük ped gibi iki üç katlı kestim öyle kullandım. İç çamaşırlarıyla yıkanıp ütülüyordum mikrop kırılsın diye. Onu değiştirmek daha kolay olmuştu.

SGK anlaşmalı özel hastaneden aldım.Kontrollerimin yapıldığı hastane sanırım o nedenle para istemediler.Üç hekimin,bir de başhekimin imzası vardı raporda.Okula verirken ameliyat raporlarını da ekleyip vermişti eşim.

mmery 6 ay oldukça uzun bir süre. Doktorun niçin böyle istemişti. Sakıncası yoksa söyler misin? Doktorum rahmime bakıp 2 ay sonra korunmayı bırakabilirsin demişti bana. Gerçi ne olacağını Allah bilir de 6 ay çok uzun geldi bana. umarım yakında senin güzel haberini de alırız. ...
canım bilmiyorum bana dogumda ilk gören doktorda kendi doktorumda 6ay demişti.
sonra burda arkadaşlarım sayesinde özel sigortadan haberdar oldum.
ssk gecmeyen hastane ve doktorlarda bana faydası olucak diye yaptırdım hemen sigortada 6ay gebelik yasakladı sözleşmede.
bende bekledim neyapayım..
Gunaydin canlar ..
Benim bu zor gunde yanimda olan olmayan herkese cok tesekkur ediyorum gercekten en buyuk sanslarimdan birisi burasi cok guzel insanlarla tanistim tekrar tesekkur ediyorum:))
Esimle yatmadan konustum sesi daha iyiydi onun yaninda olamadigim icin cok uzgunum ama bebegim herseyin onunde ..
Esim duvar kenarinda aglarken kalkip yanina gitim hic duramadim yaninda bebegime bisey olacak diye yatakta uzandim o da tek agliyordu :KK43:
Ben bu hamileligimde ne dogru duzgun agladim nede guldum bebegim e bisey olucak diye herseyi erteledim..
Ranbim evlatlarimizi bize bagislasin ..
Mera cnm dun hadtaneye gitmisin iyimisin seni merak ettim cnm:)
canm arkadasım yasadıkların ne zor ne agır seyler ama doğru düüşünüyosun bebeğin çok önemli
inşallah bu günler hemn gececek evinize nese dolucak.
kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...
geçmiş olsun Ardulimize..
ah nasılda ptır pıtır hapşuruyordur şimdi..

arkadaşlar rüyamı sizinle paylaşmak istedim kötü bi rüyaydı .rüyamda bi bebek ölmüş kefene falan sarılmış tabuta konulmuştu çok korktum çok etkilendim .İnternetten baktım bi anlam veremedim hayır diyelim hayır olsun ama çooooook etkilendim .sizce yorumlayacak olan var mı?bebek konusunda çok stres yapıyoruz ondan heralde diye düşünüyorum ama kafamı rahatlatamıyorum

arkadasım bence bilinç altının ettiği oyunlar bunlar.sen sakın strese girme..dualarını eksik etme.
kafanı rahatlat canım senin bebeğin seninlee:KK16:

Bade cnm benim sana verdigim taktikleri kullandinmi ??
neee taktik miiii:KK53:

bendeee isteremmm:KK1:
Valla gidince söyliycem canım heterezigotum var diye..Kan sulandırıcı kullanmam gerekirmi diye?gerekmez derse düşünmüyorum..Mmerye de Arda bey gerek yok demiş..Onunda heterezigotu var..hayırlısı artık.
Son adet tarihim 27 şubat ama benimkide geç döllenmedir..Çünkü son zamanlarda 35 te bir adet oluyordum..Ama kan değerim 295 çıktı..Pzt günü.

badecim ben dün arkadasımla konustum onda kan pıhtılaşması oldgunu ögrenmiştik 3 düşükten sonra ama aynı oldgumuzu bilmiyordum.onunda heterezigot mthr a1298miş.
bunda iğne yapılmış hamileliği öğrenir ögrenmez ve 7.aya girdi sorunsuz maaşallah

bana dedim Arda bey gerek yk dedi kendi doktorum ve ünv var dedi ama arkadasıma doktoru bu bazı drlarda sorun sayılmaz ama kimi kişiyi etkiler kimisini etkilemez.bir zararı yok vurulmasının demiş.

seni etkilemeyeyim ama sanırım bende vurulcam düşük dozda.

badecim akıntı oluyor ne yazık ki
ben surekli temiz tek kullanımlık poşetlerde 2-3 kulot taşırdım gebelik boyunca dışatrda da olsam degiştirirdim kulotumu onun dışında bebekler icin kullanılan kucuk mendillerden almıştım bol bol kendime kullanmak icin,metalin dedigi gibi onları degiştirmek daha kolay oluyordu
gunde 10 kulot 10 mendil degiştirdihgim de oldu ama ben aşırı terlerim o yuzden de sık degiştirirdim hic nemli tutmadım

badecim ben dün arkadasımla konustum onda kan pıhtılaşması oldgunu ögrenmiştik 3 düşükten sonra ama aynı oldgumuzu bilmiyordum.onunda heterezigot mthr a1298miş.
bunda iğne yapılmış hamileliği öğrenir ögrenmez ve 7.aya girdi sorunsuz maaşallah

bana dedim Arda bey gerek yk dedi kendi doktorum ve ünv var dedi ama arkadasıma doktoru bu bazı drlarda sorun sayılmaz ama kimi kişiyi etkiler kimisini etkilemez.bir zararı yok vurulmasının demiş.

seni etkilemeyeyim ama sanırım bende vurulcam düşük dozda.

Mmery seninki mthfr c677t değilmi?benimki öyle..1298 den az daha masum bilidğim kadarıyla..Ve ben doktorumla bu konuyu konuşmadım daha..Çünkü o istemedi benden bu tahlilleri..Ben kendim yaptırdım..cmt söyliycem..

badecim akıntı oluyor ne yazık ki
ben surekli temiz tek kullanımlık poşetlerde 2-3 kulot taşırdım gebelik boyunca dışatrda da olsam degiştirirdim kulotumu onun dışında bebekler icin kullanılan kucuk mendillerden almıştım bol bol kendime kullanmak icin,metalin dedigi gibi onları degiştirmek daha kolay oluyordu
gunde 10 kulot 10 mendil degiştirdihgim de oldu ama ben aşırı terlerim o yuzden de sık degiştirirdim hic nemli tutmadım

Hafizecim havlu kağıtlardan kullansam olurmu acaba..Her wc ye gidişimde değiştirsem.

Mmery seninki mthfr c677t değilmi?benimki öyle..1298 den az daha masum bilidğim kadarıyla..Ve ben doktorumla bu konuyu konuşmadım daha..Çünkü o istemedi benden bu tahlilleri..Ben kendim yaptırdım..cmt söyliycem..

hayır canım aaa ben bizi aynı sanıyordum. senin genin daha mı masummuş:44:
benimki mthr a1298... konus bakalım sende doktorunla neler olacak:)

arkadaşlar bişey sorcam sizlere haftaya kontrolüm var( bu arada doktor kesinlikle sezeryan dedi bu 3.değişiklik epidural olayım bari diye düşünüyorum ) şimdi bizde dikiş olduğu için bide sezeryan olacağı için çatı muayenesi yinede yapılırmı yaklaştıkça iyice korku sardı herkes başka şeyler söylüyo çatı, sonda,lavman :18:
Yok canım planlı sezaryansa niye yapsınlar dikiside sezaryanda alıyorlar,benim öyle oldu

X