Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Birde arkadaşlar crinone nin ilaç prospektüsünde okudum da..Progesteronun vajinal alımı pıhtılaşmayı artırır yazıyor..Beni bir panik sardı..Benim gibi mthfr c677t si heterezigot olupta kan sulandırıcı kullanmayan ve progestanı vajinal olarak alan arkadaş varmI?

arkadaşlar rüyamı sizinle paylaşmak istedim kötü bi rüyaydı .rüyamda bi bebek ölmüş kefene falan sarılmış tabuta konulmuştu çok korktum çok etkilendim .İnternetten baktım bi anlam veremedim hayır diyelim hayır olsun ama çooooook etkilendim .sizce yorumlayacak olan var mı?bebek konusunda çok stres yapıyoruz ondan heralde diye düşünüyorum ama kafamı rahatlatamıyorum
Hayir olsun canım birinin oldugnu görmek o kisinin ömrü uzarmis,hayra yor bu donemde kabuslar görmen normal bende,valla rüya gircem diye korkardim ben ilk bebeğimi kaybettiğimde k.validem elma gormuş hayra yormustuk o gün kaybettim daha sonra bı arkadasım yengesi rüyasında elma gormuş düşük yapmış valla elma görmeye korkar oldum bilinç altıma girmiş hep elma görür morelim bozulurdu,bir kere gorumcem dogma bı kaç hafta kala bı rüya gormuş bı de bana anlatıyor ne morelim bozulmuştu
Ben dogum yapmiism bebeğim bı kere nefes alıp ölmüş biz hayra yorduk ama doguma kadar aklımdan çıkmamıştı malesef cok etkileniyoruz

Birde arkadaşlar crinone nin ilaç prospektüsünde okudum da..Progesteronun vajinal alımı pıhtılaşmayı artırır yazıyor..Beni bir panik sardı..Benim gibi mthfr c677t si heterezigot olupta kan sulandırıcı kullanmayan ve progestanı vajinal olarak alan arkadaş varmI?

badecim bence bu sorunu birde ayrıntılı olarak kan pıhtılaşması topicine sorsan daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilrsin

Bence doktoruna danışmadan kullanma

Öncelikle hamileliğin için tebrik ederim. İnşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.
Benim mthfr 677 ile 1298 de heterozigot mutasyon var. Ama önemli olmadığını düşünerek söylemedim bile. Ama dr keşke başlarda söyleseydin dedi, artık yapacak birşey olmadığını söyledi. Belki de zaman zaman kanamalarımın olması da o yüzden. Ayrıca ben progynexi vajinal oalrak almıştım. Hem daha etkili hem de mideyi rahatsız etmiyor.

Son düzenleme:
Merracım ben günde 3 defa kullanmaya başladım..100lük..ve 3 kere yapınca sürekli bir akıntı olayı başladı..her saat çamaşırmı değiştircez nasıl olcak?Bilemedim..Havlu kağıt koyayım her wc ye girdiğimde diyorum ama onlardada ağartıcı var sanırım..nasıl yapsam?

ben de akıntıdan çok rahatsız oluyorum ama yapacak bişey yok sürekli çamaşır değiştireceğiz.günde 10 tane bile değitirdiğim oluyor.nem iyi değil kuru kalmalı.
ğeçete koymayı hiç dişünmedim ama bana pek sağlıklı gelmedi cnm.
bir de bazı arkadaşlar sirkeli suyla temizleniyor.benim dr pek önemedi ph dengesi bozuluyormuş.sadece banyo yaptığım zamanlar kullandım

arkadaşlar rüyamı sizinle paylaşmak istedim kötü bi rüyaydı .rüyamda bi bebek ölmüş kefene falan sarılmış tabuta konulmuştu çok korktum çok etkilendim .İnternetten baktım bi anlam veremedim hayır diyelim hayır olsun ama çooooook etkilendim .sizce yorumlayacak olan var mı?bebek konusunda çok stres yapıyoruz ondan heralde diye düşünüyorum ama kafamı rahatlatamıyorum

canım benim hayır olsun...
rüyada ölü görmek o kişinin ömrünün uzadığına işarettir yani o gördüğün bebek seninse allah o bebeğin ömrünü uzattı.
inş. bebeğin sağşıklı huzurlu uzuuuuuun ömürlü olacak:)

canım yanlız degilsin bende ilk oglm öldügünde erkek olsnd edim ama oldu sonra kıza hamile kaldım aklımdan erkek geçti ama kız oldu bu sefer dedimki kızım olucak sevindim ama hevesim kursagımda kaldı kız olsn erke olsn saglıklı saatli olsn yeter yeterki eşimle bnenim parçam olsn ikiz olsn tek olsn oda önemli degil yeterki eşime ben bak başardım bu sefer demeyi o sratında gülücükleri görmeyi çok isterim inan :KK14::KK14:

paşam ne demek bu sefer başardım. Sen iki kez hamile kalmışsın, üstelik biri kız biri erkek. Yaşamamışlar, Rabbim ömür vermemiş, elden ne gelir. Biz bebekleri cennette büyüyen anneleriz, inşallah ahirette sarılacağız onlara. İnşallah kucağına alırsın, büyütürsün bebişini. :KK16:

kızlar heyet raporu özel hastaneden alınır mı.
birde heyet olması için hastanede kaç doktorun imzası atılıyor.

psikyatri nasıl heyet raporu verecek ondan alınan normal rapormu sayılıyor?

Bu psikiyatri konusunu ben açtım. Açıklayayım bari. Bana bir arkadaşım eğer psikiyatri doktoru heyet raporu vermek isterse diğer imzalaması gereken doktorların sorun çıkarmadığını söyledi. Çünkü kendileri heyet vermek istediğinde heyette mutlaka psikiyatr olması gerekiyormuş. Danışıklı dövüş durumları yani. Ben rapordan çok çektim; o yüzden uzman oldum artık. ahdım var, hamile kalınca hemen ücretsiz izine ayrılacağım. Suratsız doktorlarla uğraşmak istemiyorum. Kalkmadan ders anlat diyorlardı; merdivenleri kim çıkacaktı acaba? neyse...akıllandım artık. Size de aman diyim hamişler,doktorlara güvenmeyin. YATIN DİNLENİN. biz derse girmedik diye okul batmıyor.

canım yanlız degilsin bende ilk oglm öldügünde erkek olsnd edim ama oldu sonra kıza hamile kaldım aklımdan erkek geçti ama kız oldu bu sefer dedimki kızım olucak sevindim ama hevesim kursagımda kaldı kız olsn erke olsn saglıklı saatli olsn yeter yeterki eşimle bnenim parçam olsn ikiz olsn tek olsn oda önemli degil yeterki eşime ben bak başardım bu sefer demeyi o sratında gülücükleri görmeyi çok isterim inan :KK14::KK14:

canım 2 oglumu dogrdm doktor bana 40 çıktıktan sobnra korunmayı bırak dedi beni kürtaj edende ocakta bırak dedi oglanı 22 eylülde dogurdum hesabını sen yap artık ocakta 1 kere evcilik oynadık kızıma hamile akldım doktor erken kalmışsın dedi bende hocam siz ocak dediniz dedim ben dedimde bu kadar erken beklemiyordum dedi hoş oda cennete gitti:KK14:sen doktorun dedigine bakma kalbin yürgin ne istyerse onu yap:KK19::KK19:

:KK53::KK53::KK53:hehe ankarayada amasayadan 3 saatmiş gidemedim malum sebeplerden dolayı bir bakmışsın gelmişim :KK16::KK16:

:KK14::KK14::KK14:işşallah kardeşim işşallah umud allahtan vesvese şeytandandır bunuda ben ekliyim :KK16::KK16:

:KK25::KK25::KK25:canım çok zordur inan ama evladın için dayan ablam babam öldügünde 4 aylıktı inan stresten kanaması old zor attık hasytaneye aglayamadı bile ogluna birşey olur diye allah sabır versin :KK14::KK14:

:KK53::KK53:geçmiş olsn kzm sıpama allah şifa versin işşalah :KK5::KK5:

canım günde 1 tane içiyorsn arda bey bana dogum edene kadar kllanıcan dedi apikopal coraspirin diyaformin ve folbiol kullanıyorm şuan :KK16::KK16:gelsin bebeler nisanda:KK9::KK9:

Eee ozaman benimde bu ay tutsa erken olur sadece bir kere evcilik oynadik ama tutcagi tutarmi onunda bak doktor erken olmus demis sana benimdemi erken insallah bu ay tutmaz birdahaki ay tam 5 ay gecmis olcak bebegi kaybedeli bu ay keske hic evcilik oynamasaydik ya simdi canim sikildi bak banada erken gibi geliyordu ama iste doktor deyince biraktik bakalim artik hayirlisi olsun

Öncelikle hamileliğin için tebrik ederim. İnşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.
Benim mthfr 677 ile 1298 de heterozigot mutasyon var. Ama önemli olmadığını düşünerek söylemedim bile. Ama dr keşke başlarda söyleseydin dedi, artık yapacak birşey olmadığını söyledi. Belki de zaman zaman kanamalarımın olması da o yüzden. Ayrıca ben progynexi vajinal oalrak almıştım. Hem daha etkili hem de mideyi rahatsız etmiyor.

Çok teşekkür ederim arkadaşım..Şimdi bunlar pıhtılaşma faktörleri..Bunlara bağlı kanama olacağını zannetmiyorum..Tam tersi pıhtılaşma fazla demek..Kan sulandırıcı kullanmadın sanırım..Şuanda içiyormusun progestan yada hala vajinalmi kullanıyorsun?

Bu arada crinone jel kullanan arkadaşlar..Nerede saklıyorsunuz?Buz dolabında mı?Yoksa oda sıcaklığındamı?

Kizlar aramizda cok terleyen varmi ben catliyacam artik kisakollu giyordum simdi artik askili giyecem usutmeyeyim sonra gecede hic ustumu ortmuyorum yanlismi yapiyorum acaba

Kizlar aramizda cok terleyen varmi ben catliyacam artik kisakollu giyordum simdi artik askili giyecem usutmeyeyim sonra gecede hic ustumu ortmuyorum yanlismi yapiyorum acaba

Aman canım dikkat et üşütürsün gaz yapar oda kasılmayı tetikliyor.
Bende çok terliyordun. Her Wc kalktığında iç çamaşırın dahil hepsini değiştiriyordum. Hatta kurutup tekrar giydiğim bile oluyordu. Çünkü çamaşırları eşim yıkadığından ona zahmet olmadın diye. İnce giyinsende üstüne bi çarşafda olsa birşey örtün canım en azından karın ve bacaklarını ört.

Aman canım dikkat et üşütürsün gaz yapar oda kasılmayı tetikliyor.
Bende çok terliyordun. Her Wc kalktığında iç çamaşırın dahil hepsini değiştiriyordum. Hatta kurutup tekrar giydiğim bile oluyordu. Çünkü çamaşırları eşim yıkadığından ona zahmet olmadın diye. İnce giyinsende üstüne bi çarşafda olsa birşey örtün canım en azından karın ve bacaklarını ört.

Valla ben yatarken karnimi ve.kalcami.ortuyorum ama istemeden aciyorum esim ortuyordu ah ah eslerinizin kiymetini bilin:)

Canım görmemmi mesajını. bende şu cevabı yazmıştım:)sen görmedin galiba:)

Regrete canım benim çok sağol..Evet hep konuştuk..Aynı döneme denk geliriz inşallah diye..Ben açılışı yaptım..gerisi sana kalmış:)Çalışmaları sıklaştırın canım..İnşallah hayırlı haberlerini bekliyorum.

Yok canım görmedim onun içinde tebrik etmediğimi düşünürsün diye strese girdim :)))) evet cnm açılış senden oldu arayı çok açmadan yetişirim inşallah :)Bu ayda çok sayıda evcilik oynamamız biraz zor ama Mayıs ayında işi gücü bırakıp evcilik oynamayı düşünüyorum :)))))) Hayırlısı olsun

kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...

Canım benim çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşsin inşallah Ahmet Ardamız ...

Bu arada benim ufak ufak başladı lekelenmelerim Bu ay kısmet olmadı hamilelik bende pek umutlu değildim onun içinde üzülmedim Hayırlısı ne zamansa o zaman olsun

Çok teşekkür ederim arkadaşım..Şimdi bunlar pıhtılaşma faktörleri..Bunlara bağlı kanama olacağını zannetmiyorum..Tam tersi pıhtılaşma fazla demek..Kan sulandırıcı kullanmadın sanırım..Şuanda içiyormusun progestan yada hala vajinalmi kullanıyorsun?

canım benim 9.haftadan 15.haftaya kadar kanama olmuştu arda bey başta boş keseden demişti ama düşükten sonra kanama boş keseyi geçti pıhtılaşma testlerini yaptır dedi. zaten kanamasırasında pıhtılar geliyordu ciğer gibi...
ay o hamilelik beni çok perişan etmişti.

Doktorum bu durumun ya yoğun kanamaya ya da tam tersi plasentada pıhtılaşmaya sebep olabileceğini söylemişti. Tabii bunlar sadece ihtimal. Vajinal olarak kullandım fakat akıntıyı amniyon sıvısı zannettiğim için psikolojim bozuluyordu. O yüzden doktorum bıraktırdı. Şu an haftada 2 proluton yaptırıyorum. Bir de bir arkadaşımın hamileyken kullandığı vajinal bir jel vardı ama adını bilmiyorum içeride taşlaşmıştı, doktoru jeli kazıyarak içeriden çıkarmıştı.

kızlar sanki ben adet olcamış gibi hissediyorum. belim ağrıyor ayrıca... çarşambayada 7 gün var keseyi görsemde rahatlasam.

X