Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

canım dün sabahtan akşama kadar çok ağrım oldu kasılma da vardı.dr u aradım akşama doğru hemen gel dedi.nst ye bağladı ordada kasılma olmadı sen biraz abartıyorsun galiba dedi ama nst de çıkasa da anlattıkların daha önemli dedi.progestanı kesti,nidilatı da 6 saatte bir iç dedi
nidilattan da korkuyorum aslında ama el mahkum
sen nasılsın bir de kasılma,sertlik yoksa adet ağrısı gibi ağrılardan korkma dedi,karnıma bıçak batıyo gibi oluyor dedim o da kramp olabilir dedi içtiğim hapın kullanım şeklini değiştirdi
sen nidilat sürekli mi kullanıyordun yoksa kasılman olunca mı,kaç tane içiyorsun :)

kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...

oy minik kuzu hasta mı oldu geçmiş olsun canım inş. çabucak iyileşir

kızlar bugün clexan iğneyi aldım 10 günlük verdi bir tanede purlaton
eeeeeeeee ben bunları her hafta sağlık ocağına yazdırmaklamı uğraşçam toplu alınmıyormu
bide buzdolabındamı saklıycaz, seval hanımın orda buzdolabındaydı ama soğuk değildi derecesi çok düşük tü sanırım evdeki buzdolapları soğuk nasıl saklasam?????????????

bade doktor sana clexan başlamayacak heralde, benzer sorunları farklı tedavilerle gidicez gibi geliyor. cumartesi doktorun ne diyecek bakalım....
bide benimki çarşamba gözükürmüş demekki senin bıdık benimkinden büyükmüş :) benim satım 4 mart seninki ney?

Evet canim yumurtlama zamanimdi bugun artik bitti ama agrida gecti bugun gayet iyiyim dediginiz gibi yumurtlamadan agri olmus olabilir valla iyiki varsiniz hic aklima gelmezdi yumurtlamadan agri olabilcegi

Evet canim olabilir bu ay pek hamile kalmak istemedigim icin ovulasyon testi almadim cunku bu ay kalirsam serklaj zamani kardesimin dugunune dek geliyor ama birdahaki ay alcam test bugun agrim gecti dediginiz gibi yumurtlamadan oluyor olabilir

Canim simdi bu rahim agzi yetmezliginde ikiz tasimak dahada riskli olmuyormu merak ettim

Benim durumumda daha riskli
Cunku ben serklaja ragmen erken dogum yaptim.

Birde ikizlerde durum biraz karisik
Henuz kanitlanan bir tedavisi yok.hatta bir ara

Serklaj ikz gebeliklerde erken dogumu tetikler
Surekli yatak istirahati ikizlerde erken dogumu tetikler
Progestan kullaniminin erken dogumu engellemede bir etkisi kanitlanmmistir
gibi aciklamalar yapild

Oysa bahsettigim durumlar tek gebelikte gecerli ve faydasini hemen hemen tum arkadaslarimiz gordu.

Valla gidince söyliycem canım heterezigotum var diye..Kan sulandırıcı kullanmam gerekirmi diye?gerekmez derse düşünmüyorum..Mmerye de Arda bey gerek yok demiş..Onunda heterezigotu var..hayırlısı artık.
Son adet tarihim 27 şubat ama benimkide geç döllenmedir..Çünkü son zamanlarda 35 te bir adet oluyordum..Ama kan değerim 295 çıktı..Pzt günü.

chnb

çok geçmiş olsun..inşallah çabuk atlatır..

benim kızda 2-3 gündür bahçedeydi hava güzel..bugün biraz huysyz burnu akıyo hasta oluyo sankiiiii

Arkadaşım çok güzel haberlerle gelmişsin..Çok haklısın en önemlisi sağlık..ve kanser korkusu gerçekten çok ağır..Rabbim kimseye yaşatmasın.Allahın izniyle inşallah bundan sonra herşey yolunda gidecek.

Merracım canım çok geçmiş olsun..

Sagol canim ya
Insallah hepimiz icin hayirlisi olur artik en kisa zamanda

Bahsettiginiz o agrilardan bendede var.
Ama gittigim hicbir dr sebep bulamadi bende en son senin gibi yumurtlama donemlerine bagladim.

Arkadaşlar aranızda vajinal progestan kullanan varmı?Doktorum vajinal kullan dedi..Bende daha iyi olur mantığıyla ve sofikanın tavsiyesiyle crinone jel aldım..Ucunda aplikatörü var içeri sokmak daha kolay oluyor..Kulanmaya başladım.Ama progestan hap olanı ileri itemem sanırım.Sİzler nasıl kullanıyorsunuz kullanıyorsunuz?

Chnb cim sen ne kullandın?Birde apikopali süreklimi kullanmıştın hamileliğinde?Gün aşırımı?

sağol canım
serklaja kadar bende crinone jel kullandım çok rahat kullanımı
ama serklajdan sonra kullanamadım sanırım korktum o şeyi içeri sokarken ve kokulu akıntım olunca da doktor bıraktırdı ağızdan progestan almaya başladım
bildiğim kadarıyla vajinal almak daha etkiliymiş,serklaja kadar çok rahat kullandım crinone jeli tavsiye edrim

benim pazar günü 26 çıktı...

ben bide bebek asprini kullanıyorum... başka sayfalarda pıhtılaşma hiç çıkmasa bile sebep bulunmadığından bu iğnenin verildiğini okudum... acaba zararı var mı?
bende doktorun dediğinden çıkmak istemiyorum... bende protein s gebelikten hemen sonra düşük çıkmıştı ve cerrahpaşa tıp fak. de iğne kullanacaksın hamile olur olmaz gel demişti...

cemil bey gebelikte bakıcaz dedi...
bende aslında acaba gereklimi düşüğe sebep olurmu diye düşünüyordum. ama vermezsede kayıp olursa iğneyi vermediği içinmi oldu diye kafama takılırdı...

Allahım bebeklerimizi korusun.
sen çalışmıyorsun sanırım bide benim rapor derdim var...

Çalışıyorum canım..Ama eşimle birlikte..O yüzden çok şükür o konuda problem yok..Hayırlısı arkadaşım..Doktoruna güveniyorsan ne diyorsa onu yapıcaz.Sen bir daha kan tahlili yaptırmadınmı?

Merracım ben günde 3 defa kullanmaya başladım..100lük..ve 3 kere yapınca sürekli bir akıntı olayı başladı..her saat çamaşırmı değiştircez nasıl olcak?Bilemedim..Havlu kağıt koyayım her wc ye girdiğimde diyorum ama onlardada ağartıcı var sanırım..nasıl yapsam?

Çalışıyorum canım..Ama eşimle birlikte..O yüzden çok şükür o konuda problem yok..Hayırlısı arkadaşım..Doktoruna güveniyorsan ne diyorsa onu yapıcaz.Sen bir daha kan tahlili yaptırmadınmı?

gebelik testini diyorsan önce 6.7 çıktı. 48 saat sonra 26.25 çıkınca doktor hamilesin dedi. ikiz deği dedi birde nasıl anladı bilmiyorum...
zaten ben bebeğin pıt pıtlarını duyana kadar kimseye demiycem...

bu arada eşinle ne çalışıyorsun merak ettim.... :)

Senle ayni durumdayiz csnim ama ben mayista basliycam calismalara,igne kullancam,serklaj olcam ve calisiyorum ozel sektorde

arkadaşlar rüyamı sizinle paylaşmak istedim kötü bi rüyaydı .rüyamda bi bebek ölmüş kefene falan sarılmış tabuta konulmuştu çok korktum çok etkilendim .İnternetten baktım bi anlam veremedim hayır diyelim hayır olsun ama çooooook etkilendim .sizce yorumlayacak olan var mı?bebek konusunda çok stres yapıyoruz ondan heralde diye düşünüyorum ama kafamı rahatlatamıyorum

bana doktorum hamileliğimin en başında başlattı crinone jeli halende devam ediyorum hatta 32.haftaya kadar devam diyor.Akıntı çok yapıyo ama yapcak bişi yok doktorum devam diyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…