Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

haklısın, bu acının tek ilacı yeniden evlat sahibi olmak. Allah yüzünü oğlundan yana güldürsün. Bebeklerimizin yüzlerini ahirette göreceğiz inşallah.

evet canım 17 mart ta kaybettim oğullarımı. sizleri okudukça umutlanıyorum. bazen hiç çocuğum olmayacakmış gibi geliyor; özellikle de insanlar takılmış plak gibi gene olur, gençsiniz dedikçe...

mmery 6 ay oldukça uzun bir süre. Doktorun niçin böyle istemişti. Sakıncası yoksa söyler misin? Doktorum rahmime bakıp 2 ay sonra korunmayı bırakabilirsin demişti bana. Gerçi ne olacağını Allah bilir de 6 ay çok uzun geldi bana. umarım yakında senin güzel haberini de alırız.

saftunc maşallah, iyi olmana çok sevindim. inşallah hamilelik haberini de alırız.

benim bebeklerinde birisi pek göstermemişti, doğuma kadar acaba birisi kız diğeri oğlan olabilir mi diye düşünüyorduk. Ama doğumda ikisininde erkek olduğunu gördüm. tek, ikiz, kız, erkek kucağına alınca pek önemi kalmıyor sanırım. hayırlısıyla sağlıklı doğsunlar, yaşasınlar da...

Osman Hocadan randevu aldım canım..Cmt gözükür dedi..Progestan başla dedi..Hayırlısı..

çok sevindim canım heyecan start verdi:)

canım çok mutlu oldum hep güzel haberler ver...Amin...

canım karart gözünü dene bence....

Gunaydin canlar ..
Benim bu zor gunde yanimda olan olmayan herkese cok tesekkur ediyorum gercekten en buyuk sanslarimdan birisi burasi cok guzel insanlarla tanistim tekrar tesekkur ediyorum:))
Esimle yatmadan konustum sesi daha iyiydi onun yaninda olamadigim icin cok uzgunum ama bebegim herseyin onunde ..
Esim duvar kenarinda aglarken kalkip yanina gitim hic duramadim yaninda bebegime bisey olacak diye yatakta uzandim o da tek agliyordu
Ben bu hamileligimde ne dogru duzgun agladim nede guldum bebegim e bisey olucak diye herseyi erteledim..
Ranbim evlatlarimizi bize bagislasin ..
Mera cnm dun hadtaneye gitmisin iyimisin seni merak ettim cnm:)

kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...

Enny canım tsh ın kaç?Kaç mg ilaç içiyorsun?

Badecim tsh değerlerim değişiyor . Ornegin gebe kaldıktan sonra bebeğin ihtiyacı arttığı icin yükseliyor normalde 2 nin altında olması laZim cnm . Gebe kaldıktan sonra 5 di ki ilac kullanıyordum . İlac dozun yaralandı 1.44 indi . Hafta ici 125 hft sonu 100 daha articaktir . Devam etsin de gebeliğim .ilk gebeligimde hemşire benim 50 lerdeydi ilacı bile duzenli almiyordum demişti .. Sapasaglamda oğlu vardı . Cok problem edicek birsey degil söylenene göre ama ihmal etmekte olmaz tabii

Canım Rabbim sağlıkla istediğin zaman bi gebelik nasip eylesin
Ağrına gelince yumurtlama zamanın mı canım. Bazen yumurtlama ağrılı olabiliyormuş. Benim her ay sağ veya sol kasığıma öyle ağrılar girerdi. Üç dört gün sonra geçerdi. Ben gebelik olmadığı için ağrı kesici alırdım.
Geçmezse bi Dr la görüşürsün canım.

Kendini suçlu hissetme esine destek olamadın diye sonradan cok pişman olabileceğin bir donem su aşamada sadece karnındaki önemli evet cok zor bir acı Allah sabır versin ama ertelemek düşünmemek zorundasınız bizim böyle bir hakkımız yok . Alay bundan sonra gösteremesin hep mutluluk yaşatsın . Allah edinmede yardım etsin .

kızlar Ahmet Arda gece çok kötüydü hapşırık öksürük ağlama huzursuzluk. sabah dr ye götürdük. Grip oldu. grip aşısı 6 ay korur demişti Arda bey. 6 aya yaklaştı grip oldu çocuk...

Arda oğluma geçmiş olsun canım. İnşallah çabuk iyleşir.

Saftuç

Canım Dr kont. Güzel geçmiş. Kaygı ve korkularına cevapta bulmuş. Rabbim tez zamanda sağlıklı bi gebelik nasip eylesin.

Gurbetçi
Canım daha iyi olmana çok sevindim. Rabbim sabırlar versin.

Chnbcim gecmis olsun kiyamam ben rabbim sifa versin tamda mevsim gecisi Allahim korusun..
Tesekkurler metalcim bugun hic nidilat yutmadim kizlar renginde yerine gelmis diyorlar iyiyim kizim da iyi

Canım görmemmi mesajını. bende şu cevabı yazmıştım:)sen görmedin galiba:)

Regrete canım benim çok sağol..Evet hep konuştuk..Aynı döneme denk geliriz inşallah diye..Ben açılışı yaptım..gerisi sana kalmış:)Çalışmaları sıklaştırın canım..İnşallah hayırlı haberlerini bekliyorum.

canım benim ikiz olsun,tek olsun,kız olsun,erkek olsun hiiiiç farketmez inan bana sen onun müjdesini aldığın anda çok mutlu olacaksın.
ben oğlumu çok sevmiştim çok alışmıştım ama rabbim nasip etmedi.şimdi kızım benimle onu çok seviyorum hep hayaller kuruyorum.öncesinde ana-oğul hayallerim vardı şimdi ise ana-kız hayallerim var.rabbim hayırlısıyla sağlıkla kızımı kucaklamayı nasip etsin
sen de hamile kaldığın an hiç cinsiyetine kaç tane oluşuna takılmadan çok sevecek ve mutlu olacaksın.
allah sana ve isteyen tüm arkadaşlara istedikleri zamanda anne olmayı nasip etsin inş.

Chnb canım benim geçmiş olsun.Allah oğluna şifaversin.İnşallah en kısa zamanda atlatır.Saftunç senin adına çok sevindim.İçin rahatlamış.Artık gönül rahatlığı ile bebek çalışmalarına devam edersin.Hayırlı haberlerini en kısa zamanda almak dileğimiz.Gurbetçi iyi olmana çok sevindim.Allah sabırlar versin.

Canım çok geçmiş olsun..İnşallah en kısa zamanda iyileşir..

Gurbetçi canım güzel günler gelecek..Az kaldı..Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin..Sende destek olmak istersin eşine mutlaka..Ama içinde can var..Suçlama kendini arkadaşım..
Yanında kim kalıyor..Nasıl hallediyorsun yemek işini?

canım benim yazdıklarından çok güzel bir enerji aldım.Allah sana korktuğunu yaşatmasın sağlıklı uzun ömrün olsun inş.
ve en kısa zamanda evlat sahibi olursun herşey gönlünce olsun

doktor çatlatma iğnesinden 36 saat sonra ilişki sonra günaşırı dedi.
ben 34 ve 46. saatlerde oldu dahada olmadı eşim eve geç geldi.
inşallah bu ay sende hamile olursun canım yumoşlara göre şansın var...

Kıyamam ya, dün demiştin huzursuz diye
diş çıkarma döneminde bebişler gribal enfeksiyon gibi olurlarmış
İlaç verdimi?

Saftunc sevindşm haberlerine
İyi moral olmuş sana, bebiş çalışmalarına devam son hız :)))

canım bu kadar olur kız aynı şeyleri yaşıyruz bende rüyamda gördüm doğum yaptım kucağıma verdiler öyle tatlıydı ki, ama ben birlikte olduğumuz günlerde gördüm... sonra heralde bilinçaltı dedim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…