Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kizlar ben bu ay korunmayi biraktim biliyorsunuz ama sadece bir kere evcilik oynayabildik:)cunku benim kasigimin sol tarafinda bir agri var sanki yumurtaligimin orasi gibi bugun dahada artti sanki agri sizce doktora gitsemmi en son 2 ay oldu gideli bir sikinti yoktu ama sizdede boyle agri oldumu acaba diyorum rahim toparlayamadimi daha kendini cunku gecen goguslerimde agriyordu doktora gittim doktor daha goguslerin toparlanmamis sut kanallarin acik dedi acaba ben hatami yaptim diyorum korunmayida biraktim ama namik bey bana nisanda birak demisti kafam yine cok karisik :KK43:(
Ben hiç hatırlamıyorum ama korunduğum halde psikolojik gebelik belirtileri yasıyorum kasığım felan ağrıyordu istersen doktorunu ara sor ama doktorun korunmayı bırak dediyse yanlış bisey yaptigni sanmıyorum eskiler lohusaliyeken bile hamile kalırmış misal annemle dayım arasında 10-11 ay var

çok sağ ol canım...

gerçekten bu dr ni beğendim inşallah hep böyle gider. hem forumdan giden de var.
dişçi yaklaşımı da süper olmuş...

Estağfirullah son dönem paylaşımların dikkatimi çekiyor çok şey öğreneceğiz senden. inşallah güzel olacak. şimdi kime gideceksin nasıl bir planın var? iğne başlayacak mısın?

canım 12 ler 3 sınıf 9 saat oturuyorum fen sınıfları. tane 9 bir de 11 var. çok sıkışık değil...

bana yetişmedi size yetişsin inşallah...

canım bende de şu oldu. benim haftamda doğan kızlar genelde yaşıyormuş. o yüzden kaybım erkek olmasına rağmen kız olsun istedim...

canım dr ye sor istersen umarım sorun yoktur...

Valla canim neyin nesi anlamadim korunmayi birakmadan oncede sormustum size hatirliyorsan kac hafta oldu agri oluyor

Ben hiç hatırlamıyorum ama korunduğum halde psikolojik gebelik belirtileri yasıyorum kasığım felan ağrıyordu istersen doktorunu ara sor ama doktorun korunmayı bırak dediyse yanlış bisey yaptigni sanmıyorum eskiler lohusaliyeken bile hamile kalırmış misal annemle dayım arasında 10-11 ay var

Yok canim benim korunurken bu agri basladi hala devam ediyor zaten hamilelikte benim kasiklarim agrimaz iki kere yAsadim oyle birsey olmadi zaten bu ay biraktik korunmayi oda birkere oldu sadece hamile olabilcegimi dusunmuyorum bu ay dedigin dogru biraz icime su serpildi eskiler arka arkaya yapiyorlarmis benim korkum tam toparlamaz rahimde ustune hamile kalip ayni seyleri yasamaktan korkuyorum

Bade cnm inan cok mutlu oldum dun dogum gunu esim supriz bi sekilde kutladi ama sabah 5:30 da aci bi telefon caldi esim kalkip acti sonrada bi bagris uyandim esim bagirarak agliyo kayinvalidem vefat etmis hic iyi degilim kizim cok etkilendi devamli kasilmam var esim apar topar yozgata gitti benim yanimada arkadas geldi sagolsun sonra yine yazarim
canım başınız saolsun Allah ım bundan büyük acı göstermesin ama hayat böyle işte..
bir taraf dogum bir taraf ölüm...

sen kendine dikkat et.bebegin için moralini yüksek tutmaya calıs canım.
arkadasında yanındaymıs yalnız kalmadıgına sevindim.
canım benimde 22mm ve 18mm ydi iğne vurulduğumda hamile kalabilirsin bence... tsh ilaçlarını kullansan gebelikte düzenlenir bence hormonun, teyzemin kızındada var tsh hormonu ile ilgili sorun hatta sinirli oluyormuş. ilaçla düzenliyorlar 41. haftada doğurdu ikincisi 34.haftada...
canım benm tsh 4lerde.yani çok yüksek degil 50lik levotron kullanıyorum her sabah.
ama Arda bey 2.5 altına insin demişti.bakalım..

benim de yumişlerim hemen hemen seninkiyle aynı boyuttadır.
peki ilişki günlerini nasıl söyledi doktorun?senden kopya cekeyim:KK1:
senin yorumlarına çok değer veriyorum tecrübelisin. ne yazacaksın diye bekledim cnm...

bugün seval hanıma gittim haftada bir purlaton iğne ve kan sulandırıcı iğnelere başladık..
ikinciye gittim anlattı. iğneleri orda vurdular ve hiç para almadı muayene etmedi diye iğnelerin bile...
2 kere görüştüm. 3 kere telefon açtım para almadılar..
sonra ben rapor istedim protokol num. için fatura kesilmesi gerekiyormuş haftaya vereceğim muayene parasnı şimdi verelim diye ben teklif ettim...
ayrıca dişim ağrıyo doktor hamileyim diye bişey yapmıyor dedim. tel aç ben doktorla neler yapabileceğini konuşurum dedi.
:) iyki gitmişim seval hanıma... he bu arada raporu ayarlarız burdan yazarız onaylatırsın yada özel hastaneden alırsın olmadı devletten almaya çalışırız dedi... :)
ohhh gönlüne göre doktor buldun sen ne güzel...
istanbulda olsam bende takılırdım peşine:)
Mmery sihirli küreme bakıyoruuuuummm veeeee erkek diyorum :))))) saka bir yana sağlıklı olsunlar da :)))
:KK1: dogru söylüyorsun canım sabırsız bebekler olmasın saglıkla gelsinler..
ben önceki gebeligimde kızım olsun cok istemiştim olmustu ama sevincim yarım kaldı:KK43:(
artık cinsiyet dilemek bile lux benim için..sadece hayırlısı diyorum.

kızlar bade nin son yazdıkları üzerine düşünüyordum da size de sormak istedim. Ben hep ikizim olsun istedim ve normal yolla Rabbim nasip etmişti. Biliyorsunuz kaybettim ama o günden beri hep tekrar ikizlerim olması için dua ediyorum. Televizyonda veya dışarda gördüğüm her ikiz bebek de aklım kalıyor. Sizde benim gibi kaybedilen çocukların cinsiyetine veya tek-ikiz olmasına takılıp kaldığınız oldu mu? biliyorum Rabbim neyi nasip ederse o, sadece sağlıklı olmasını istiyoruz ama ikizlerimi taşırken öyle mutluydum ki sanki tekrar ikizlerim olsa o günlerim geri gelecek. Saçmaladığımın farkındayım ama elimde değil.

Canım tamamen yaşadıklarınla bağdaştırıyorsun çünkü..Değişik bir duygu ben ilk hamileliğimde inanki içimden ne kız geçti ne erkek..Hiç ayırım yapmadım..Şimdide yapmıyorum ama sanki içimden kızım olsa dediğimi yakalıyorum..Rüyamda gördüm mesela kız bebek oda çok etkiledi beni..Yerleri dolmaz elbet..Mümkün değil..Hakkımızda hayırlısı..Sağlıklı sıhhatli olsunlarda gerisi boş..Senin kayıbın daha yeni hatırladığım kadarıyla..İyi olacaksın arkadaşım.Zaman herşeyi küllendiriyor..Ama unutulmuyor..Mümkün değil.

kızlar bade nin son yazdıkları üzerine düşünüyordum da size de sormak istedim. Ben hep ikizim olsun istedim ve normal yolla Rabbim nasip etmişti. Biliyorsunuz kaybettim ama o günden beri hep tekrar ikizlerim olması için dua ediyorum. Televizyonda veya dışarda gördüğüm her ikiz bebek de aklım kalıyor. Sizde benim gibi kaybedilen çocukların cinsiyetine veya tek-ikiz olmasına takılıp kaldığınız oldu mu? biliyorum Rabbim neyi nasip ederse o, sadece sağlıklı olmasını istiyoruz ama ikizlerimi taşırken öyle mutluydum ki sanki tekrar ikizlerim olsa o günlerim geri gelecek. Saçmaladığımın farkındayım ama elimde değil.
canım seni cok iyi anlıyorum...
benimde ikiz hayalimdi gençligimde ama sonra baktım tekini bulamıyorum ikiz neyime dedim..
2yıldan sonra hamile kalabilmiştim..

hamilelikte kızım olsun cok istedim annemden bacımdan ayrıyım bana bir yoldas olur kızım dedim.
olmustu..kızdı..ama kaybettim işte.
şimdi tüm kız bebeklerde içim acıyor.erkek bebek görünce pek öle olmuyor.
ama artık ne kız diyorum ne erkek..saglıklı olsun beni kimselerin çocuguna imrendirmesin de:KK5::KK5::KK5:
Yok canim benim korunurken bu agri basladi hala devam ediyor zaten hamilelikte benim kasiklarim agrimaz iki kere yAsadim oyle birsey olmadi zaten bu ay biraktik korunmayi oda birkere oldu sadece hamile olabilcegimi dusunmuyorum bu ay dedigin dogru biraz icime su serpildi eskiler arka arkaya yapiyorlarmis benim korkum tam toparlamaz rahimde ustune hamile kalip ayni seyleri yasamaktan korkuyorum

canımmm benmde 6aylık korunmam nisanda bitiyordu.gecen gün Arda beyin muayenesinde rahim toplamıs dedi.
hiçbir sey yok olması gerektigi gibi dedi.seninde toparlamıstır sanırım.
o kasık agrıları dogumdan sonra cok vardı bende.bu ay da yumurtalarım büyüdükçe oldu.

çok sağ ol canım...

Estağfirullah son dönem paylaşımların dikkatimi çekiyor çok şey öğreneceğiz senden. inşallah güzel olacak. şimdi kime gideceksin nasıl bir planın var? iğne başlayacak mısın?

Osman Hocadan randevu aldım canım..Cmt gözükür dedi..Progestan başla dedi..Hayırlısı..

Doktor amcaya gittim sağolsun regretenin sayesinde. prof dr kılıç aydınlı acaip içimi rahatlattı sen her şeyi yapmışsın dedi artık yok öyle birşey dedi 35 yıllık doktorum ben bu durumda tedavi olupta sonra kanser olanı görmedim dedi korkuların yersiz dedi.Kolposkopiyle baktı gayet temiz sağlıklı her şey normal dedi.oooooh be dedim valla eşimde rahatladı benim pimpirikliğimden kurtuldu.Kızlar ne zaman ölecez Allah bilir ama inanın kanser korkusu o kadar ağırmışki Allah kimseye yaşatmasın.Sonra dediki bebek için durmak yok yola devam mümkün olduğunca çok aşılama ve tüp bebek deneyin dedi..Umudunuzu kaybetmeyin ama bebek konusunuda çok oluruna bırakmayın dedi...Ben den bukadar.Sağlıklıyım çok şükür Allahım beni birdaha sağlık sorunlarıyla sınamasın inşallah .Tabiki kimseyide...

Gurbetcim başın sağolsun kusura bakma kaçırıyorum gözden bazen bazı şeyleriii...

Bu arada YILMAZ GÜNEYİN bir sözünü söylemek istiyorum..HER ŞEYE RAĞMEN HER ŞEY GÜZEL OLACAK!!!

HER SEYE RAĞMEN HERŞEY GÜZEL OLACAK SEVGİLİ TOPİK ARKADAŞLARIM UMUT SAĞLIK BİZİMLE OLSUN...iyi geceler hadi bakıyım herkes girsin kocasının koynuna:)

Cnm tsh dusuge neden olurda cok yuksek duzeydekiler benimde troidim var hap kullanıyorum ayda 1 kan testi . Düzene sokuluyor . Yaklaşık uc senedir Acibadem de Neslihan Hnm var Endkronoloji uzmanı ona gidiyorum cok başarılı ve cok cok ilgili Dr dur . Simdi kendi Dr ayarlıyor gerçi ama . Bende de pco var Ve kiloluyum 87 kg glukofen adlı bir ilac kullanıyorum hamile kalmadan danışma pco ulların kullanmasını tavsiye ediyorlar pco lu olmakta erken dogum ve dusuge neden olabilirmiş . Hamilelik boyunca kullanıcam .
Üstelik ben duzenli adet olan pcoda ait herhangi bir sorun yaşamamıştım ama bu Dr sana bakınca pco oldugunu anladım dedi .:/ /

Enny canım tsh ın kaç?Kaç mg ilaç içiyorsun?

Slm kızlar :) maşallah topik hamilelik haberleriyle hareketlenmiş :)

Burçim,canım hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :)

Badeeee canımmmmmm çok sevindim :)) Allah tamamına erdirsin inşallah :)) başından beri beraber hamiş oluruz dedik senin haberi aldık sıra bende olsun inşallah :)))) ..Bu ay bir kere evcilik oynadım düşük ihtimal ama reglime 2 gün var yazarım :)))))..Bundan sonra da hep güzel haberler ver inşallah cnmm :))

Gurbetcii,nice mutlu senelere canım iyiki doğmuşsun :))

Hidennisko,sende hasta olmuşsun çok geçmiş olsun canım ...Kızlara cinsiyet tahminleri yapmışsın hamiş olursam bende tahmin isterim :)))

Bade81, canım benim mesajı görmedin sanırım :KK43: tebrik etmedim sanma diye kendi mesajımdan alıntı yapayım :))))) Burçim ve sen topiğe hareket getirdiğiniz :) maşallah 41 kere canım darısı tüm bekleyen arkadaşlarıma olsun inşallah :))

Sofiikam canım benim,Feryalcim...canım arkadaşlarım..Allah razı olsun sizlerden..
sofikacım canım bende çok mutluyum..Seninle ve Feryalle paylaştım hemen..Elim ayağım birbirine dolandı sevinçten..Rabbim isteyen herkese versin inşallah..O kadar güzel belli ediyorsunki arkamızda olduğunu..Desteğini..Allah razı olsun arkadaşım.

feryalcim Allahın izniyle inanıyorum sende güzel haberler vereceksin..duacınım..Allahın izniyle tertip olacağız..

iyiki varsınız kızlar..Can dostum oldunuz..Sizleri tanıdığım için çoooookkk mutluyum.

Sagol canim benim:KK16:
Mesajini hem gozyasi hem gulumseme ile okudum.
Iyiki sende varsin

Sofika bilgisi ile bende manevi olarak hep yaninda olucaz insallah.:KK48:

Doktor amcaya gittim sağolsun regretenin sayesinde. prof dr kılıç aydınlı acaip içimi rahatlattı sen her şeyi yapmışsın dedi artık yok öyle birşey dedi 35 yıllık doktorum ben bu durumda tedavi olupta sonra kanser olanı görmedim dedi korkuların yersiz dedi.Kolposkopiyle baktı gayet temiz sağlıklı her şey normal dedi.oooooh be dedim valla eşimde rahatladı benim pimpirikliğimden kurtuldu.Kızlar ne zaman ölecez Allah bilir ama inanın kanser korkusu o kadar ağırmışki Allah kimseye yaşatmasın.Sonra dediki bebek için durmak yok yola devam mümkün olduğunca çok aşılama ve tüp bebek deneyin dedi..Umudunuzu kaybetmeyin ama bebek konusunuda çok oluruna bırakmayın dedi...Ben den bukadar.Sağlıklıyım çok şükür Allahım beni birdaha sağlık sorunlarıyla sınamasın inşallah .Tabiki kimseyide...

Gurbetcim başın sağolsun kusura bakma kaçırıyorum gözden bazen bazı şeyleriii...

Bu arada YILMAZ GÜNEYİN bir sözünü söylemek istiyorum..HER ŞEYE RAĞMEN HER ŞEY GÜZEL OLACAK!!!

HER SEYE RAĞMEN HERŞEY GÜZEL OLACAK SEVGİLİ TOPİK ARKADAŞLARIM UMUT SAĞLIK BİZİMLE OLSUN...iyi geceler hadi bakıyım herkes girsin kocasının koynuna:)

Canım,maşallah sana ben sen gitmeden bile anladım sağlıklı olduğunu da :))gidip rahatlaman ve böyle güzel haberlerle dönmen şahane oldu :)) darısı buraya büyük haflerle yazdığın HAMİLEYİM haberine olsun inşallah :))))))

Merhaba canim
Bende tup benekle hamile kaldigim bebeklerimi kaybettim 1.5 yil once.
oglumu ve kizimi
Hic gormedigim birkez dokunamadigim canlarimi

Bazen keske bir mucize olsa diyorum sonra dr larin dedigi aklima geliyor.
rabbim hayirlisini nasip etsin insallah hepimize
Tek veya ikiz hangisini saglikla kucagimiza alabileceksek.

canım seni cok iyi anlıyorum...
benimde ikiz hayalimdi gençligimde ama sonra baktım tekini bulamıyorum ikiz neyime dedim..
2yıldan sonra hamile kalabilmiştim..

hamilelikte kızım olsun cok istedim annemden bacımdan ayrıyım bana bir yoldas olur kızım dedim.
olmustu..kızdı..ama kaybettim işte.
şimdi tüm kız bebeklerde içim acıyor.erkek bebek görünce pek öle olmuyor.
ama artık ne kız diyorum ne erkek..saglıklı olsun beni kimselerin çocuguna imrendirmesin de:KK5::KK5::KK5:

canımmm benmde 6aylık korunmam nisanda bitiyordu.gecen gün Arda beyin muayenesinde rahim toplamıs dedi.
hiçbir sey yok olması gerektigi gibi dedi.seninde toparlamıstır sanırım.
o kasık agrıları dogumdan sonra cok vardı bende.bu ay da yumurtalarım büyüdükçe oldu.

Benimde 4 ay oldu canim iste biliyorsun toparlamistir insallah belkide dedigin gibi yumurtlama donemindeyim ben gerci bugun artik adet baslangicindan 16 gun gecti bitmistir herhalde diyordum ama belkide gec yumurtlama oluyordur en iyisini sen yapiyorsun aslinda beklemek en iyisi kendini hem bedenen hem ruhen iyi hissetmek lazim ama benim yas iste 31 oldu canim ondan ben cok beklemek istemiyorum doktorda beklemene gerek yok dedi bakalim artik hepimizin hakkkinda hayirlisi nezaman bebegimiz bize gelecekse ozaman hamile kalalim allah ayni seyleri yasatmasin

Merhaba canim
oglumu ve kizimi

Canim simdi bu rahim agzi yetmezliginde ikiz tasimak dahada riskli olmuyormu merak ettim

Merhaba canim
oglumu ve kizimi

Canım,Allah tez vakitte sağlıkla kucağına alacağın bebiş yada bebişlerini kucağına almayı nasip etsin inşallah burda yetersizlikten tek kaybedip dikişle ikiz doğum yapanda oldu ikiz kaybedip dikişle ikiz doğum yapanda senin de hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah canım...

Benimde 4 ay oldu canim iste biliyorsun toparlamistir insallah belkide dedigin gibi yumurtlama donemindeyim ben gerci bugun artik adet baslangicindan 16 gun gecti bitmistir herhalde diyordum ama belkide gec yumurtlama oluyordur en iyisini sen yapiyorsun aslinda beklemek en iyisi kendini hem bedenen hem ruhen iyi hissetmek lazim ama benim yas iste 31 oldu canim ondan ben cok beklemek istemiyorum doktorda beklemene gerek yok dedi bakalim artik hepimizin hakkkinda hayirlisi nezaman bebegimiz bize gelecekse ozaman hamile kalalim allah ayni seyleri yasatmasin

Canım ,benim kaybımdan sonra belli zamandalarda sürekli kasığım ağrıyor Dr gidiyorum bişey yok diyorlar ben yumurtamın çatlamasına bağlıyorum
artık belki seninde öyledir ovulasyon testin varsa kontrol et istersen ...

X