Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
çok sağ ol bu kontaminasyonu bilmiyordum. Ama canım orta idrar verdim de sabah sirkeli suyla mı temizlemiştim hatırlamadım. Oğlun nasıl, emiyor mu, dr ye götürdün mü hiç?

Canım dediğin gibi soygun ve sgk geçiyor burada...

Canım bulantılar çok olunca oluyormuş hormonlardan tsh filan bozuluyormuş bulantı azalınca normale dönermiş. Bir de batikon kullanma tuz ve balık tüketme dedi...

Sen gönderdin mi sonucu Arda Beyr?

Eylülgülü Cemil hocanın muayenesinde kredi kartı geçmiyordu 1 yıl önce. Aklında olsun?

Duyaydın benim vın 2 cigabayttan az kalmış ne kadar dayanır sence?
Biliyorum canım söylediler telde ben ikili testinide orda yaptırmayı düşünüyorum zeynepkamilde yaptiramadim sıra kalmamış ancak detaylı usg ye randevu alabildim 4 Ekim'e insallah o günleri görürüm 2li test icin esim burda bı yer buldu 200tl cuma gunü yaptıracaktım sonra aklıma geldi yaren. Yazmıştı Cemil beyde 2li test yapildigni aradım 150tl ye yapıyorlarmış bana iyi geldi fiyatı

o 2. iletiyi yazmasan ben şimdi gidip icecektim sirkeli suyu inan :) cvp yazıp gideyim dedimdi :)

bu aşamada dedim ya duyduğum 1tek cümle ve bilgi o kadar önemliki, eksik olma... iyi niyet sana hep iyilik ve güzellik olarak döner diye düşünürüm sanada öyle olsun...

içiyorum ya. can havliyle derler ya bi damacana bile icerim gibi hissediyorm şu an ...

FADik doğum yaptımı demek maşallah... ilk topiğimden tanıyorum onu, kaybbettiği bebeğini hatırlıyorm :KK43:( zor elde edilen gebelikleri kaybetmek cook daha zor oluyor :KK43:( cok sevindim maşallahhh oğluşuna :) darısı başımızı... gerci ben çifte dönüyorum ama hiç diyemiyorum ALLAH oğluma ömür versin bunun nasibide bu kadarmış diye.. ikiside can sonucta...

clışıyorum canım gecen yaz geldik tayinle, oğlumu memlekette doğurdum, ama bu sefer gidemiycem... bu bebeğim plansızdı, olmuyo nasılsa diye korunmuyoduk mucize gibi indi hayatımıza kinder sürprizim... bi süre alışamadım oğlumlu ilgilenemezsem, erken sütten kesmek zorundaym... vs diye tam alıytım icerde tepinmeye +anna bende senin yavrunum bak canım ben de+ demeye başladı bu sorun cıktı :KK43:( kendime cok dikkat edemedim, akşam işten gelir gelmez oğlum kucağımda, bu ağırlkta tetiklemiş olabilir, dikkat edersen toparlar dedi dr. bakalım umutla carşambayı bekliyorm... işte böyle canımmm

Aynen öyle yapıyorum canım:)):KK16:

Senin nasıl geçiyor? Kontrol ne zaman?

canım salı günü gidicem inşallah çuf çufları duymaya :) sorularımı hazırladım

kızlar merhaba ben son3 gundur kotu seyler yaşıyorum 5dk arayla kasılmam ve80 lere cıkan sancım var hastanedeyım suan dualarınıza ıhtıyacım var suan nıdılat ve prepar verılıyor ve hıc azalma yok ne olur dua edın

canım moralini bozmamaya çalış,stres yapmamak elde değil ama başaracağına inanmalısın,dualarım seninle şu ramazan vakti inşallah sancıların geçecek,bol sıvı veriyorlardır damardan ama sen de bol su iç,ben bu sitede 27 haftalık doğmuş ve yaşayan bebekler biliyorum ama seninki öyle erken gelmeyecek,biz dua ediyoruz sana

Biliyorum canım söylediler telde ben ikili testinide orda yaptırmayı düşünüyorum zeynepkamilde yaptiramadim sıra kalmamış ancak detaylı usg ye randevu alabildim 4 Ekim'e insallah o günleri görürüm 2li test icin esim burda bı yer buldu 200tl cuma gunü yaptıracaktım sonra aklıma geldi yaren. Yazmıştı Cemil beyde 2li test yapildigni aradım 150tl ye yapıyorlarmış bana iyi geldi fiyatı

İyi yapmışsın hem Cemil beyin ultrason ölçümü bence daha doğru olacaktır... Yarın gelince mutlaka yaz....

o 2. iletiyi yazmasan ben şimdi gidip icecektim sirkeli suyu inan :) cvp yazıp gideyim dedimdi :)

bu aşamada dedim ya duyduğum 1tek cümle ve bilgi o kadar önemliki, eksik olma... iyi niyet sana hep iyilik ve güzellik olarak döner diye düşünürüm sanada öyle olsun...

içiyorum ya. can havliyle derler ya bi damacana bile icerim gibi hissediyorm şu an ...

FADik doğum yaptımı demek maşallah... ilk topiğimden tanıyorum onu, kaybbettiği bebeğini hatırlıyorm :KK43:( zor elde edilen gebelikleri kaybetmek cook daha zor oluyor :KK43:( cok sevindim maşallahhh oğluşuna :) darısı başımızı... gerci ben çifte dönüyorum ama hiç diyemiyorum ALLAH oğluma ömür versin bunun nasibide bu kadarmış diye.. ikiside can sonucta...

clışıyorum canım gecen yaz geldik tayinle, oğlumu memlekette doğurdum, ama bu sefer gidemiycem... bu bebeğim plansızdı, olmuyo nasılsa diye korunmuyoduk mucize gibi indi hayatımıza kinder sürprizim... bi süre alışamadım oğlumlu ilgilenemezsem, erken sütten kesmek zorundaym... vs diye tam alıytım icerde tepinmeye +anna bende senin yavrunum bak canım ben de+ demeye başladı bu sorun cıktı :KK43:( kendime cok dikkat edemedim, akşam işten gelir gelmez oğlum kucağımda, bu ağırlkta tetiklemiş olabilir, dikkat edersen toparlar dedi dr. bakalım umutla carşambayı bekliyorm... işte böyle canımmm

Canım harikasın bu kadar yakın hamilelik ve bu bebeği de benimsemiş olman. Çok seviniyorum bu haberleri duyunca insanların gereksiz yere aldırıyorlar hazır değilim filan...

Canım bu topikte herkes çok yardım eder birbirine ççok şükür bunca sayfada bir iki ufak durum dışında tartışma da olmadı...:nazar: Onlara tartışma bile denemez...

Hep yaz merakta bırakma bizi...

Ben de anladım içersin diye yazdım hemen. Bir arkadaş da wc temizliğinde deyince geçmişte, tuvaleti temizlerken sanmıştı:)

Kinder süprizin seni üzmeyecek inşallah...:emir_bebek:

canım salı günü gidicem inşallah çuf çufları duymaya :) sorularımı hazırladım

canım moralini bozmamaya çalış,stres yapmamak elde değil ama başaracağına inanmalısın,dualarım seninle şu ramazan vakti inşallah sancıların geçecek,bol sıvı veriyorlardır damardan ama sen de bol su iç,ben bu sitede 27 haftalık doğmuş ve yaşayan bebekler biliyorum ama seninki öyle erken gelmeyecek,biz dua ediyoruz sana

Çuf çufları heyecanla bekliyoruz... :nazar: Çok güzel bir an... Ben 2 gebeliğimde hiç duyamamıştım bu yüzden bayılacak gibiydim... Yolk sacı vardıysa büyük ihtimal duyuluyor zaten... Benim yolk sacı yoktu 2 sinde de...

Haber beklediklerimiz:

pazartesi: Eylülgülü
salı:KK70:uyaydın
Çarşamba: Denizanası

kızlar cenk bey geldı muayne ettı dıkıslerde acılma varmıs heran dogum olabılırmıs cok uzgunum aglıyorum sabah berı cok kucukler daha ya yasamazlarsa neolur dua edın
rabbim yardımcın olsun canım işşallah durduurlar bebegim dogumunu benimde durduramadılar dikişe ragmen gene gitti rabbim bir mucize verisinde işşallah bebekelrinis ag saglim al kucagına rabbim acılarını göstermesin işşallah san açok zor ben yasadıgım için biliyorum dualarım seninle gelişmelerden haberdar et olurmu:KK48::KK48:
allah yardımcın olsun senn için dua edicem inşallah herşey yoluna girer.

sen ne yaptın akıntıların sürtüyormu gittinmi doktora:44::44:

Günaydın yavrularımın anneleri neler yapıyorsunuz sıpalarım ne alemde bakalım tekmeleyen kendini hissettiren varmı bakıyım :KK9::KK9::KK9:

canım sağ ol sen nasılsın? Biz iyiyiz yarın belki idrar tahlilini tekrarlayabilirim...

eşim işe gitti ben açım canım tatlı çekiyor:KK14::KK14:nefsin benle oyun oynuyor ben ne alemdeyim bilemiyorum aman şu kilolardan bir kurtulsaydım :KK14::KK14:evde tekim canım sıkılıyoru bir yerim yokki kimsem yokki konuşuyum tekkaldım anlıcagın ev işi yokki ev işi yapıyım hayat genede devam ediyor işte :KK14::KK14:yarınmı herzaman vermenmi lazım bebem :26::26:

kızlar merhaba ben son3 gundur kotu seyler yaşıyorum 5dk arayla kasılmam ve80 lere cıkan sancım var hastanedeyım suan dualarınıza ıhtıyacım var suan nıdılat ve prepar verılıyor ve hıc azalma yok ne olur dua edın

Arkadaşım Allahım yardımcın olsun.Bizde dua ediyoruz.İçini ferah tutmaya çalış.allahın izniyle dayanacaksın.

Çok sağ ol canım çok şükür 20 haftalık oldum Allah hepimizin tamamına erdirsin. Amin...

İnşallah canım sorun olmaz da her şeyini yaparsın. Yine shodkar (yazılışı hatalı olabilir) yöntemiyle mi olacak?

şu anda birşey belli değil canım dikişimi kim yapacak onu bile bilmiyorum yatınca yapacak olan doktor gelir herhalde, çapanın riskli gebelik bölümünden uzman bir doktor olacak..

rüyanda beni görmüşsün hayır olsun inşallah, erkek çocuk iyi derler ama, cinsiyeti belli değil canım belki dikişten sonra söylerler, yoksa dikişten sonraki ilk kontrolde cemil hoca söyler, kızında da öyle olmuştu, çin takvimine göre nisanda erkek martta kız görünüyor, benim son adet tarihim eski olduğu için nisan olarak belirlendi şimdi ama kızımınki çin takvimine göre tuuyordu, buda nisan desek erkek görünüyor ama ne çıkacak bakalım kısmet hayırlısı ne ise öyle olsun..

sinemcim Allah yardımcın olsun canım, çok zor bir durum ama güçlü olmaya çalış bebeklerin için, belki kasılmaların yavaşlayabilir stres yapıp iyice tetikletmemeye çalış, ciğer geliştirici iğne yaptılarmı bebeklerine canım, haklısın çok küçükler ama bu haftalarda doğup küvezde yaşayan çok bebek var, metin olmaya çalış canım, Rabbim seni ve bebeklerini korusun..

kızlar cenk bey geldı muayne ettı dıkıslerde acılma varmıs heran dogum olabılırmıs cok uzgunum aglıyorum sabah berı cok kucukler daha ya yasamazlarsa neolur dua edın
canım dualarımız seninle...
rabbim yavrularını sağlıcakla size bağışlasın...

FADİİİİİİİİİİKKKKKKKK....

sende mi burdasın canım..senin önceki düşüklerinin nedeni rahim ağzımıymış..
enson hamile olduğunu okuyup cok mutlu olmuştum diğer topikte, ama kırıldım biraz uğramıyom oraya :KK43:

nasıl gidiyo hamilelek diycem yatıyorsun sende heralde.. bu nickimi biliyonmu bilmem diğerine uyarı geldi 2 nick kulluanıyom diye değiştirdim bende işyerinden meraklının birirnden şüphelenip...
evet canım bende burdayım...çok şüküe rabbime ben güzel sona ulaştım darısı bütün arkadaşlara inş...
canım doğrusu seni pek çıkaramadım demek ben eski ismini biliyorum...
sendede problem var galiba çok geçmiş olsun sağlıcakla kucaklarsın inş.ben önceleri çok sık gelirdim ama şimdi pek gelemiyorum...ne zaman gelmeye kalksam bir aksilik çıkıyor oğluşum pek izin vermiyor...
daha 21 günlüğüz... inş. zamanla birşeyleri oturtursak belki daha sık gelirim...

çok sağ ol bu kontaminasyonu bilmiyordum. Ama canım orta idrar verdim de sabah sirkeli suyla mı temizlemiştim hatırlamadım. Oğlun nasıl, emiyor mu, dr ye götürdün mü hiç?
sağol canım...maşallah oğlum iyi gözüküyor ufak tefek sorunlarımız oluyor ama o kadarda olur elbet...
canım dr a aile hekimine gittik sadece...orda takibi mecburi yapıyorlar 10 günlüktük kaydımızı yaptırdık yanlış bilmiyorsam her ayda muayene oluyor...
emiyor canım hatta sanki hayatta tek bildiği şey emmek ne zaman canı sıkılsa emmek istiyor...gaz sancısı tutsa onda bile emmek istiyor memeyi ağzına aldığında sancıdan ememiyor ama çektiğimde yine istiyor:)
uykusu gelse yine meme istiyor yani biraz ağız tiryakisi oldu...
yalancı emzik aldım onu kabul etmiyor midesi kabarıyor ööğğ diye çıkarıp atıyo:))
sütümde şimdilik idare ediyor gibi ama bakalım zamnla ne olacak...
tabi birde her bebek gibi gaz sorunlarımız var maşallah başlarda daha iyiydi sanki ama 4-5 gündür biraz sancılarımız arttı...
birde teyzesi saçları dökülmeye başlladı.. her çocuğun arkadan yastığa sürten yerler önce dökülür biizmkinin tam alnından başladı şuan nerdeyse alnı yarıda kelli felli bir bebek oldu:))döküldükçe çok tuaf bir görüntü oluyor...büyük alnı açık adamlara benziyor:))

ona her baktığımda geçmişte yaşadıklarım aklıma geliyor ve rabbime bana bu mutluluğu tattırdığı için çok çok şükrediyorum...
onu karşımda görmesem sanki herşey rüya gibi onun varlığını sanki kabul edmiyorum...yaşadıklarım hayel sanıyorum....
ama maşlalh karşımda duruyor ve hem duyorum hemde görüyorum...çok şükür rabbime...
sizde sakın umutsuzluğa kapılmayın arkadaşlar...
rabbim bu yolda uğraş veren bütün kardeşlerime bu mutluluğu tattırsın inş...
evlatlarını sağlıcakla onlara bağışlasın...
hamile kalmak isteyen arkadaşlarada kısa zamnda sağlıcakla nasip etsin inş...

Son düzenleme:
Yarenciğim hayırlısı olsun ama erkek olsun sana da değişiklik olur kız olursa da kızın için iyi olur...
Gelişmeleri de yazarsın...Operasyonla ilgili...

Fadik emmeyi sevmesi güzel... İnşallah gazı da dozajında olur...

Rüya gibi gerçekten bunca uğraştan sonra... Doğduktan sonra en büyük sıkıntı gaz ve süt bunlarda da çok sıkıntın yok anladığım kadarıyla... Maşallah. Gerisinden korkma. Sağlık ocağında kilo boy aşı takipleri yapılıyor iyi de oluyor gerek yoksa pek de dr lerde uğraşmaya gerek yok...

benim de kasılmam pek olmuyor şükür enfeksiyondan korkum var işte... Yarın yine yaptırayım kültürü bakayım...

Paşam canım kültür tekrarlansın yazılmış ondan yarın yaptırayım diyorum...

canım dualarımız seninle...
rabbim yavrularını sağlıcakla size bağışlasın...

evet canım bende burdayım...çok şüküe rabbime ben güzel sona ulaştım darısı bütün arkadaşlara inş...
canım doğrusu seni pek çıkaramadım demek ben eski ismini biliyorum...
sendede problem var galiba çok geçmiş olsun sağlıcakla kucaklarsın inş.ben önceleri çok sık gelirdim ama şimdi pek gelemiyorum...ne zaman gelmeye kalksam bir aksilik çıkıyor oğluşum pek izin vermiyor...
daha 21 günlüğüz... inş. zamanla birşeyleri oturtursak belki daha sık gelirim...

sağol canım...maşallah oğlum iyi gözüküyor ufak tefek sorunlarımız oluyor ama o kadarda olur elbet...
canım dr a aile hekimine gittik sadece...orda takibi mecburi yapıyorlar 10 günlüktük kaydımızı yaptırdık yanlış bilmiyorsam her ayda muayene oluyor...
emiyor canım hatta sanki hayatta tek bildiği şey emmek ne zaman canı sıkılsa emmek istiyor...gaz sancısı tutsa onda bile emmek istiyor memeyi ağzına aldığında sancıdan ememiyor ama çektiğimde yine istiyor:)
uykusu gelse yine meme istiyor yani biraz ağız tiryakisi oldu...
yalancı emzik aldım onu kabul etmiyor midesi kabarıyor ööğğ diye çıkarıp atıyo:))
sütümde şimdilik idare ediyor gibi ama bakalım zamnla ne olacak...
tabi birde her bebek gibi gaz sorunlarımız var maşallah başlarda daha iyiydi sanki ama 4-5 gündür biraz sancılarımız arttı...
birde teyzesi saçları dökülmeye başlladı.. her çocuğun arkadan yastığa sürten yerler önce dökülür biizmkinin tam alnından başladı şuan nerdeyse alnı yarıda kelli felli bir bebek oldu:))döküldükçe çok tuaf bir görüntü oluyor...büyük alnı açık adamlara benziyor:))

ona her baktığımda geçmişte yaşadıklarım aklıma geliyor ve rabbime bana bu mutluluğu tattırdığı için çok çok şükrediyorum...
onu karşımda görmesem sanki herşey rüya gibi onun varlığını sanki kabul edmiyorum...yaşadıklarım hayel sanıyorum....
ama maşlalh karşımda duruyor ve hem duyorum hemde görüyorum...çok şükür rabbime...
sizde sakın umutsuzluğa kapılmayın arkadaşlar...
rabbim bu yolda uğraş veren bütün kardeşlerime bu mutluluğu tattırsın inş...
evlatlarını sağlıcakla onlara bağışlasın...
hamile kalmak isteyen arkadaşlarada kısa zamnda sağlıcakla nasip etsin inş...

:KK43::KK43:inan senin adına ne kadar seviniyorum acaba bende görürmüyüm oo günleri diyorum içim içimi yiyor herşey çok güzel olucek diyorum içimdeki ses sevinme gen olmucek diyor:KK14::KK14:
Yarenciğim hayırlısı olsun ama erkek olsun sana da değişiklik olur kız olursa da kızın için iyi olur...
Gelişmeleri de yazarsın...Operasyonla ilgili...

Fadik emmeyi sevmesi güzel... İnşallah gazı da dozajında olur...

Rüya gibi gerçekten bunca uğraştan sonra... Doğduktan sonra en büyük sıkıntı gaz ve süt bunlarda da çok sıkıntın yok anladığım kadarıyla... Maşallah. Gerisinden korkma. Sağlık ocağında kilo boy aşı takipleri yapılıyor iyi de oluyor gerek yoksa pek de dr lerde uğraşmaya gerek yok...

benim de kasılmam pek olmuyor şükür enfeksiyondan korkum var işte... Yarın yine yaptırayım kültürü bakayım...

Paşam canım kültür tekrarlansın yazılmış ondan yarın yaptırayım diyorum...

ANLADIM CANIM ASIL ALINIYOR O İSRARLAMI RAHİMDENMİ:26::26:

Paşam idrar kültürü canım bu idrardan alınıyor orta idrardan yani başta biraz idrarı yapıyorsun ortada kaba, sonunu dışarı...

X