Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar ben de sabah endokrine gittim bir doçente... Önce düşük ve erken doğumumu not etti.Kullandığım ilaçları ve nedenlerini... Bulantın oldu mu dedi. Evet çok oldu dedim. Bulantısı olanlarda troidlerde böyle olurmuş ilaç vermedi bir ay sonra gel dedi üsküdar devlet hastanesindeki dr den farklı değildi yani bu açıdan... Bende romatizma olma ihtimali çok yüksekmiş ramotoloğa git dedi. (ANA değerimden dolayı) Medipolde var ama 155 tl yuh dedim içimden alt tarafı bir değeri yorumlayacak. Eşim randevu aldı ama gitmeyeceğim... Endokrin tsh, ts3, 4 vb bir iki test istedi 222 tl tutuyormuş ne bu ya çok sinirlendim onları da devlette yaptıracağım ve daha da endokrine gitmem...

85 tl de endokrine verdik...:KK47::KK47:

Kızlar ben de sabah endokrine gittim bir doçente... Önce düşük ve erken doğumumu not etti.Kullandığım ilaçları ve nedenlerini... Bulantın oldu mu dedi. Evet çok oldu dedim. Bulantısı olanlarda troidlerde böyle olurmuş ilaç vermedi bir ay sonra gel dedi üsküdar devlet hastanesindeki dr den farklı değildi yani bu açıdan... Bende romatizma olma ihtimali çok yüksekmiş ramotoloğa git dedi. (ANA değerimden dolayı) Medipolde var ama 155 tl yuh dedim içimden alt tarafı bir değeri yorumlayacak. Eşim randevu aldı ama gitmeyeceğim... Endokrin tsh, ts3, 4 vb bir iki test istedi 222 tl tutuyormuş ne bu ya çok sinirlendim onları da devlette yaptıracağım ve daha da endokrine gitmem...

sensinirlenme hayatım ben onları döverim :KK1::KK1::KK1::KK1:ne varsa devlet babada vaar degilmi allah için söyle:KK16::KK16:

chnb teşekkür edrm cvpların icin arkadaşım...
öyle önemli ki şu gühlerde sizin yazdıklarınızı okumak, sende cvplıyorsun sorularımı, eksik olma...

var mı ki güneydoğuda olan, diyarbakırda bi dr varmış çok iyi ama her zaman gidemem ki ona 2 saatten fazla buraya, urfadayım canım ben, varmı burda bi dr bildiğiniz...

antibiyotiği ictim az önce bitince yeniden baktırayım idrar tahlililne, crp ye baktır demişsin o ne ki? buscopan yazdılar mı sana, onu icmesem bari enfeksiyon ıcın değilse... bulantı ilacı değil mi buscopan

arkadaşım sen öğretmen değil misin, öyle anladım önceki okuduklarımdan, neden sgk ile anlaşması olan özel hastanelere gitmiyorsun, çook ödemişsin endokrine falan...

BADE

Hamileligimin son bir haftasini u.u de gecirdim
Pembe maviden ambulansla goturuldum osman beyin talimatiyla.ancak rahimimde 4 cm aciklik vardi buna ragmen tam bir hafta ellerinden geleni yaptilar. Tokoliz tedavisi baslandi ve surekli kasilma takibi yapildi ancak bir hafta sonunda sancilarim durmayinca dikislerimi alip dogumu baslttilar. Ozellikle dr Aral vey ve dogumhanede gorev yapan dr Koray beye omrum boyunca minnettarim.cok kibar ve saygiliydilar.

Oda meselesine gelince odalar tek kisilik icerisinde lavabo tv klima dus mevcut.
en son gunlugu 50 tl idi.sadece 10 gun icin aliniyor bu ucret bu surenin uzerinde kalis durumunda baska bir ucret talep edilmiyor.
Ancak bu imkanlardan sorunsuz faydalanabilmek icin ya o hastaneye bagli bir dr u tercih et yada polikinliklerde takibini yaptir.
Temizlik konusuna gelince yataklar ve refakatci koltuklari ozellerdeki kadar konforlu degil tabiki ama evden nevresim yastik goturme sansin var.ben oyle yapmis ve icime sinerek yatmistim.

sensinirlenme hayatım ben onları döverim :KK1::KK1::KK1::KK1:ne varsa devlet babada vaar degilmi allah için söyle:KK16::KK16:

Canım devlet babada da çok bekliyorsun... Tahliller için iyi aslında da bizim durumumuzdaki hastaları gebelik için dr bulmak zor...

chnb teşekkür edrm cvpların icin arkadaşım...
öyle önemli ki şu gühlerde sizin yazdıklarınızı okumak, sende cvplıyorsun sorularımı, eksik olma...

var mı ki güneydoğuda olan, diyarbakırda bi dr varmış çok iyi ama her zaman gidemem ki ona 2 saatten fazla buraya, urfadayım canım ben, varmı burda bi dr bildiğiniz...

antibiyotiği ictim az önce bitince yeniden baktırayım idrar tahlililne, crp ye baktır demişsin o ne ki? buscopan yazdılar mı sana, onu icmesem bari enfeksiyon ıcın değilse... bulantı ilacı değil mi buscopan

Rica ederim. Şanlıurfa büyük bir şehir bence iyi dr ler vardır ama burada Urfadan yazan arkadaş hatırlamıyorum uçakla gitme imkanın varsa büyük şehrlere gidebilirsin ama bence şu an enfeksiyon için ilaçlarını kullan bitince tekrarlat, bol su iç, hiç kalkma. 28 i atlat bir... Benim 2 sene önce 25 haftalık kaybım var çok ağır oluyor sonuçları... Buskopanı bilmiyorum ama verdiyse iç canım burada ne kadar çok ilaç kullana var ihmal etme.

Kasılmalarını takip et. Emziriyorsan bebeğini emzirme sakın göğüslerini uyarma sofika da yazmış zaten... Eşinle ilşki yok biliyorsundur zaten. Risk devam ederse de erken doğuma karşı bebeğin ciğeri gelişsin diye vurulan iğneyi yaptır.
Çok duş alma..Alırsan ayakta duş şeklinde olsun kabız olma ishal de olma bol su iç... Aklıma gelenler bunlar şimdi...

arkadaşım sen öğretmen değil misin, öyle anladım önceki okuduklarımdan, neden sgk ile anlaşması olan özel hastanelere gitmiyorsun, çook ödemişsin endokrine falan...

Evet öğretmenim caım aslında hatayda yaşıyorum iş nedeniyle ailem istanbulda. Canım buggün gittiğim hastane sgk geçen bir hastane ama bu fiyatlarda... Hataydaki de sgk ile anlaşmalıydı ama bu kadar hiç ücret ödemedik...

Sgk lıyım arkadaşım ama özel sigorta yaptırmayı düşünüyorum.Araştırma aşamasındayım şuan.Ben jimer cenk beye gittim.çokta memnundum aslında..ama hastane çok pahalı.18.haftada acil serklaj uygulandı ama 5 hafta dayanabildik.Rahim ağzı yetmezliği dedi cenk bey.Ben hiç rahim ameliyatı falanda geçirmedim.Demekki doğuştan..23.haftada doğum oldu.Doğumuda medikabilde nihat gök yaptırdı.(zübeyde hastanesine gitmek hatasını bir kere yaptım ve bin pişmanım.Allah kimseyi düşürmesin oraya..)
İsmail beyin adını çok duydum ancak yenidoğan ünitesi olmaması benim kafamı kurcalıyor.Nihayetinde erken doğum riskim var.Jale gürlüleri duydum ama riskli gebelikte nasıldır o konuda bilgim yok.Yani doktor tavsiyeleri alıyorum ama bu kişilerin hamilelikleri zaten sorunsuzmuş.Senin asla tavsiye etmeyeceğin isimler kimler,birde tavsiye ettiklerin?
Şevket yılmaz hastanesinide çok övüyorlar ama ne kadar iyi olur bilemiyorum.

jale de nihat da cenk bey de riskli gebelik takibinde seni memnun edemez bence. özel sigrtanı hemen yaptır. bir bebek daha planlarsanız faydası olur. jimer hastanesi gerçekten anormal pahalı ve değmez bir ekibi var. doktor tavsiyesi o kadar zor bişi ki anlatamam. bak sana yazıyım bikaçını

1:ziya (hayatımda gittiğim yüzüme bakıp bana pko un var senin diyen ve buna göre bana ilaç kullandıran doktor.tek tahlil yaptırmayan. asla tavsiye etmem.
2:meral hanım. rutin gebelik
3:recep bey:rutin gebelik
4:armagan bey:tüp bebek ama gitme sakın
5:ahmet bey:rutin gebelik soyguncu
6:özer bey:rutin gebelik
7:nilgün hanım:rutin gebelik
8:nedret hanım:rutin gebelik-ilgi beklersen sakın gitme gülümsemiyor bile.
9:gürkan uncu: aminosentez için teyzemin rahmini tam 5 kez deldi.başaramadı diğer haftaya çağırdı
10:yalçın kmya:riskli gebelik ve perinatolog.muane ve işlemler için ciddi para gerekiyor.
11:volkan bey:rutin gebelik
12:murat erdemir:riskli gebelik&tüp bebek fakat ilglenecek çok vakti olmyor.
13:evrim hanım:rutin gebelik
14:ismail bey:riskli gebelik
15:bülent kayhan :riskli gebelik

bu listeden başka bi iki tane daha 1 seferliğine gittiğim doktorlar var ama bunlara en az 3-4 kez gitmişimdir.

BADE

Hamileligimin son bir haftasini u.u de gecirdim
Pembe maviden ambulansla goturuldum osman beyin talimatiyla.ancak rahimimde 4 cm aciklik vardi buna ragmen tam bir hafta ellerinden geleni yaptilar. Tokoliz tedavisi baslandi ve surekli kasilma takibi yapildi ancak bir hafta sonunda sancilarim durmayinca dikislerimi alip dogumu baslttilar. Ozellikle dr Aral vey ve dogumhanede gorev yapan dr Koray beye omrum boyunca minnettarim.cok kibar ve saygiliydilar.

Oda meselesine gelince odalar tek kisilik icerisinde lavabo tv klima dus mevcut.
en son gunlugu 50 tl idi.sadece 10 gun icin aliniyor bu ucret bu surenin uzerinde kalis durumunda baska bir ucret talep edilmiyor.
Ancak bu imkanlardan sorunsuz faydalanabilmek icin ya o hastaneye bagli bir dr u tercih et yada polikinliklerde takibini yaptir.
Temizlik konusuna gelince yataklar ve refakatci koltuklari ozellerdeki kadar konforlu degil tabiki ama evden nevresim yastik goturme sansin var.ben oyle yapmis ve icime sinerek yatmistim.

sanırım hastaneye bağlı muayenehanesi olan sadece osman beyle,gürkan bey var.Muayeneleri 300 lira diye yazmısın.gebelik takibimi bunlardan birirne yaptırsam her ay en az 300lira vermem gerekir.bide bunlar prof bildiğim kadarıyala..ne kadar ilgilenirler.her aradığımda bulabilirmiyim şüpheliyim.Polikliniklere gitsem sabit bir doktorum olmayacak anladığım kadarıyla.kim denk gelirse o muayene edecek.Anlattığına göre oda imkanları iyi.Sağol arkadaşım bilgilendirdiğin için..

jale de nihat da cenk bey de riskli gebelik takibinde seni memnun edemez bence. özel sigrtanı hemen yaptır. bir bebek daha planlarsanız faydası olur. jimer hastanesi gerçekten anormal pahalı ve değmez bir ekibi var. doktor tavsiyesi o kadar zor bişi ki anlatamam. bak sana yazıyım bikaçını

1:ziya (hayatımda gittiğim yüzüme bakıp bana pko un var senin diyen ve buna göre bana ilaç kullandıran doktor.tek tahlil yaptırmayan. asla tavsiye etmem.
2:meral hanım. rutin gebelik
3:recep bey:rutin gebelik
4:armagan bey:tüp bebek ama gitme sakın
5:ahmet bey:rutin gebelik soyguncu
6:özer bey:rutin gebelik
7:nilgün hanım:rutin gebelik
8:nedret hanım:rutin gebelik-ilgi beklersen sakın gitme gülümsemiyor bile.
9:gürkan uncu: aminosentez için teyzemin rahmini tam 5 kez deldi.başaramadı diğer haftaya çağırdı
10:yalçın kmya:riskli gebelik ve perinatolog.muane ve işlemler için ciddi para gerekiyor.
11:volkan bey:rutin gebelik
12:murat erdemir:riskli gebelik&tüp bebek fakat ilglenecek çok vakti olmyor.
13:evrim hanım:rutin gebelik
14:ismail bey:riskli gebelik
15:bülent kayhan :riskli gebelik

bu listeden başka bi iki tane daha 1 seferliğine gittiğim doktorlar var ama bunlara en az 3-4 kez gitmişimdir.

Teşekkür ederim arkadaşım.Üşenmeden yazmışsın.allah razı olsun.Evrim Aydını tavsiye edermisin? 3 doktorla yürttüm hamileliğimi demişsin aklın karışmadımı arkadaşım.Her biri farklı bir ilaç,tedavi uyguladıysa nasıl baş ettin.İsmail beyi düşünüyorum bende ama pembe mavinin yeni doğan bakım ünitesi yokmuş o konuda biraz tedirginim..Bülent Kayhanında adını çok duymaya başladım.Ama hangi hastaneye bağlı onu bulamadım.Sen hangi hastanede yaptın doğumunu ve hangi doktorla?

KÜLTÜR VE ANTİBİYOGRAM RAPORU

Gram boyama: Çok seyrek epitel, lökosit, gram(artı) kok görüldü
.Aerop kültür: 1,000 CFU/ml karışık( en az 3 değişik tip) bakteri üremesi oldu. Kontaminasyon?Tekrarı önerilir.

Kızlar dünkü kadın doğumcu ilaç vermemiş. Ama korktum...

ELZA

Nerdeyse bursada taninan tum dr lari yazmissin benimde gecmis tam 10 yil olunca hemen hepsini biliyorum
ilave edebilecegim birkac dr var.

NEJDET KIRKER pembe mavide (rutin gebelik)
PROF.DR GURKAN UNCU( RISKLI GEBELIK )
TUGRUL ERDENER( bursa tup bebek)
AHMET YILMAZ(MEDICALPARK)

BULENT KAYHAN ismini son zamanlarda bende duydum.kardesimin okul arkadasi 3 hamileligini hepsini serklajla kendisinde 38. Haftalarda planli dogum yapmi.kendisiyle bizzat gorustum.

En son bir tanidigimizin dogumunu MEDICABIL de yaptirmis.muayenesi var ve islemleri bu merkezde yapiyor ve fiyatlari makul.

CHNB

Endokrine niye gittinki

Adetle birlikte birkac dr un fikrini alip kismetse 2 aya dusunuyoruz.cunku tup bebek ikici bir nakil serkkaj tahliller embriyo dondurma muayene ucretleriilaclar ozel hs yatis derken baya zorlandik.

ELZA

CHNB

Endokrine niye gittinki

Adetle birlikte birkac dr un fikrini alip kismetse 2 aya dusunuyoruz.cunku tup bebek ikici bir nakil serkkaj tahliller embriyo dondurma muayene ucretleriilaclar ozel hs yatis derken baya zorlandik.

Canım troidlerim için. İnşallah her şey gönlüne göre olsun.

Bir de tavsiyem ben topikten Regrete(en çok), Jorjet, Paşam, Fadik, Nursin, Hidennisko ile yüz yüze görüştüm insana çok moral oluyor Bursa grubu da kalabalık epey. Tavsiye ederim. Sanki yıllardır tanıyormuş gibi oluyor insan...

CHNB

Ozel sigorta durumu surekli gundemde.ama ben bugune kadar hic arastirmadim.
Hangi sigorta daha iyi hemen faydalanabiliyormuyum.bu konularda musait olunca bilgi verirmisin.
Mesela bir sigorta sirketini aradigimda neler sormam lazim ve fiyatlari hk ve ne kadar surelik yaptirmam gerekiyor.

Onerin cok guzel bende arkadaslarla tanismak isterim.

Canım Regretenin işi sigortacılık ama o bireysel emeklilik sigortası alanında çalışıyor ama bu alanı biliyor o çok araştırdı. Şöyle diyeyim çoğu sigorta 1 yıl hamile kalmama şartı getiriyor Allianz da bu süre 5 aydı ben yaptırdığımda gerçi ben beklememiş oldum 5 ayı bu yüzden yatarak kalma ücretsizliğinden yararlanamadım. Düşünürsen ve 5 ayı bekleyemem dersen indirim için yapılan paketler var. Bana Regrete yardımcı oldu onun da Allianz ben de onunkinden yaptırdım...
Görüşün görüşün:)):KK16:

CHNB

Bilgi icin sagol.internete girip bursa bolge mudurlugu ile bilgi almaya calistim tek bir numara cikti.ya saat gec diye bilmam surekli mesgul veriyor.
Bes ay siniri beni kurtarir.zaten iki ay sonra dusunuyorum nakil olucagi icin zaten dr un merkezi tamamen ozel.ve saglik sigortalarida gecerli degil.
Zaten kismetse ilk 3 ayi sorunsuz atlatiyorum.sonrasinda serklaj ve yatis gundeme geliyor.

Benin regete ye ulasma sansim yok.sen sik gorusuyormussun bilgi konusunda bana yardimci ilmasini rica edermisin.

CHNB

Bilgi icin sagol.internete girip bursa bolge mudurlugu ile bilgi almaya calistim tek bir numara cikti.ya saat gec diye bilmam surekli mesgul veriyor.
Bes ay siniri beni kurtarir.zaten iki ay sonra dusunuyorum nakil olucagi icin zaten dr un merkezi tamamen ozel.ve saglik sigortalarida gecerli degil.
Zaten kismetse ilk 3 ayi sorunsuz atlatiyorum.sonrasinda serklaj ve yatis gundeme geliyor.

Benin regete ye ulasma sansim yok.sen sik gorusuyormussun bilgi konusunda bana yardimci ilmasini rica edermisin.

Canım 5 ay hamile kalmama şartı vardı yani sigorta yaptırınca 5 ay sonra hamile kalman gerekiyor. Telefonda söylerim canım Regreteye...

KÜLTÜR VE ANTİBİYOGRAM RAPORU

Gram boyama: Çok seyrek epitel, lökosit, gram(artı) kok görüldü
.Aerop kültür: 1,000 CFU/ml karışık( en az 3 değişik tip) bakteri üremesi oldu. Kontaminasyon?Tekrarı önerilir.

Kızlar dünkü kadın doğumcu ilaç vermemiş. Ama korktum...
canım hepsini anlamadım ama kontaminasyon demek yani idrara dışardan bakteri karışmış demek...
bu yüzden tekrar öneriliyor...
benimde ilk yaptığım kültür boşa gitmişti bu kültürü verirken baya dikket gerekiyor normal idrra testi gibi veremiyorsun...
öncelikle temizlik güzel olacak o zaman sirkede kullanma temizlendikten sonra elini bile değdirmiyecekmişsin...
sonrada ilk ve son idrra değil orta idrar alınacakmış...
ama diğer yazanlar ne onları çözemedim...

hidenisko dün 2li testimin sonucunu yapmadan göndermişim şimdi yazıyorum kızlar sizde bir bakın..
birde kağıdımda pozitif negatif diye birşey yazmıyor..
trisomy 21 trisomy 13/18
background risk: 1: 599 1: 1078
ultrasond risk: 1: 11973 1: 7238
biochemistry risk: 1: 4267 1: 7682
adjusted risk : 1: 11973 1: 21558

CNm sonucların oldukça güzel bence
:nazar: :nazar:

soygun resmen soygun

Doktor ne dedi, bu ölçümleri verip yorumsuz mü gönderdi seni

canım hepsini anlamadım ama kontaminasyon demek yani idrara dışardan bakteri karışmış demek...
bu yüzden tekrar öneriliyor...
benimde ilk yaptığım kültür boşa gitmişti bu kültürü verirken baya dikket gerekiyor normal idrra testi gibi veremiyorsun...
öncelikle temizlik güzel olacak o zaman sirkede kullanma temizlendikten sonra elini bile değdirmiyecekmişsin...
sonrada ilk ve son idrra değil orta idrar alınacakmış...
ama diğer yazanlar ne onları çözemedim...

çok sağ ol bu kontaminasyonu bilmiyordum. Ama canım orta idrar verdim de sabah sirkeli suyla mı temizlemiştim hatırlamadım. Oğlun nasıl, emiyor mu, dr ye götürdün mü hiç?

CNm sonucların oldukça güzel bence
:nazar: :nazar:

soygun resmen soygun

Doktor ne dedi, bu ölçümleri verip yorumsuz mü gönderdi seni

Canım dediğin gibi soygun ve sgk geçiyor burada...

Canım bulantılar çok olunca oluyormuş hormonlardan tsh filan bozuluyormuş bulantı azalınca normale dönermiş. Bir de batikon kullanma tuz ve balık tüketme dedi...

Sen gönderdin mi sonucu Arda Beyr?

Eylülgülü Cemil hocanın muayenesinde kredi kartı geçmiyordu 1 yıl önce. Aklında olsun?

Duyaydın benim vın 2 cigabayttan az kalmış ne kadar dayanır sence?

X