Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
çok sağ ol bu kontaminasyonu bilmiyordum. Ama canım orta idrar verdim de sabah sirkeli suyla mı temizlemiştim hatırlamadım. Oğlun nasıl, emiyor mu, dr ye götürdün mü hiç?

Canım dediğin gibi soygun ve sgk geçiyor burada...

Canım bulantılar çok olunca oluyormuş hormonlardan tsh filan bozuluyormuş bulantı azalınca normale dönermiş. Bir de batikon kullanma tuz ve balık tüketme dedi...

Sen gönderdin mi sonucu Arda Beyr?

Eylülgülü Cemil hocanın muayenesinde kredi kartı geçmiyordu 1 yıl önce. Aklında olsun?

Duyaydın benim vın 2 cigabayttan az kalmış ne kadar dayanır sence?

canım internetten birşeyler download yapmıyorsan ya da net üzerinden birşeyler izlemiyorsan sadece böyle forumda yazıp nette öylesine bişeyler okuyup maillerine bakıyorsan baya bi dayanır,arada kontrol edersin

canım internetten birşeyler download yapmıyorsan ya da net üzerinden birşeyler izlemiyorsan sadece böyle forumda yazıp nette öylesine bişeyler okuyup maillerine bakıyorsan baya bi dayanır,arada kontrol edersin

Aynen öyle yapıyorum canım:)):KK16:

Senin nasıl geçiyor? Kontrol ne zaman?

chnbcim maşallah 20. haftaya gelmişsin, yolu yarıladın sayılır, inşallah bundan sonrası daha kolay geçer..

ben serklajdan sonra gerekmedikçe yatmıycam canım, ama yorucu ev işleri yapmak, dışarlarda gezmek yasak, sürekli ev içinde olurum birde kendimi iyi hissettikçe yemeğimi yaparım, kızımla ilgilenirim diye düşnüyorum, riskli bir durum olmazsa tabi..

chnbcim maşallah 20. haftaya gelmişsin, yolu yarıladın sayılır, inşallah bundan sonrası daha kolay geçer..

ben serklajdan sonra gerekmedikçe yatmıycam canım, ama yorucu ev işleri yapmak, dışarlarda gezmek yasak, sürekli ev içinde olurum birde kendimi iyi hissettikçe yemeğimi yaparım, kızımla ilgilenirim diye düşnüyorum, riskli bir durum olmazsa tabi..

Çok sağ ol canım çok şükür 20 haftalık oldum Allah hepimizin tamamına erdirsin. Amin...

İnşallah canım sorun olmaz da her şeyini yaparsın. Yine shodkar (yazılışı hatalı olabilir) yöntemiyle mi olacak?

kızlar merhaba ben son3 gundur kotu seyler yaşıyorum 5dk arayla kasılmam ve80 lere cıkan sancım var hastanedeyım suan dualarınıza ıhtıyacım var suan nıdılat ve prepar verılıyor ve hıc azalma yok ne olur dua edın

SINEM

Birkac gundur yazmiyorsun. Kasulmakarin nasil iyisindir insallah.
Dr un erken dogum riskinden bahsetmis ciger gelistirici hakkinda konustunuzmu bu tipukte 24 haftadan itibaren yaptiran arkadaslar vardi. Bilgun olsun erken dogum durumunda faydasi cok buyuk.
En buyuk temennim en azindan 30 ve ustu haftalari gormen rabbim iki bebeginide saglikla kucagina akmayi nasip etsin

kızlar merhaba ben son3 gundur kotu seyler yaşıyorum 5dk arayla kasılmam ve80 lere cıkan sancım var hastanedeyım suan dualarınıza ıhtıyacım var suan nıdılat ve prepar verılıyor ve hıc azalma yok ne olur dua edın

allah yardımcın olsun senn için dua edicem inşallah herşey yolunA GİRER.

Mesajini yeni farkettim.
Dr umuz ayni saat kac olursa iksun kendisini ara irtibat halinde ol.rahim de acilma varmi bilgi verdilermi agrilari durdurmak icin 48 saat arayla endol kullanabilirsin.su an orda takibini yapan dr aral beyse cekinmeden herseyi sor.
Ciger gelistirici igne yaptilarmi 26 haftalikti bebeklerin
Son ana kadar dikislerinin alinmasina izin verme ve sakin kimildamadan yat tuvalet dahil kalkma eger dogumhanede yatiyorsan hastabakicilardan yardim iste ve icebildigin kadar su ic.
Su an aklima gelen bunlar eminim daha fazlasinida yapmislardir ama
Rabbim yardimcin olsun.

cnm suan ben jımerdeyhm osman hocayla cenk bey bakıyor fakulte benı bu sancıyla eve gonderdı rahımde acılma yokmus cıger gelıstırıcı ıgne 2defa yapıldı suan nst cekılıyor sancılarım 40 50 arası cok sukur bıraz dustu morelım cok bozuk ne olucak böyle bılmıyorum

sinem Allah yardımcın olsun,dualarım seninle
sakin olmaya calıs canım lutfen su anda eminim gerekli tokoliz tedavisi yapılıyordur ama erken dogumu engellemek icin senin de yapabilecegin seyler var,bunların en basında biraz sakinlesip daha olumlu dusunmen geliyor
cok korktugunu biliyrum ama bunu da atlatacaksın Allah ın izniyle
Osman hocaya da kızıyorum,seni hep kotuye en kotuye hazırladı ve senin bu bebekleri zamanında doguracagına nerdeyse inancın hic kalmadı,arkadasım lutfen bebeklerin icin guclu ol ve basaracagına inan
sancılarının bir nebze de olsa azalmasına cok sevindim insallah tamamen de kesilecek
lutfen guclu ol ve inan

kızlar ben bugun butun gun ablamdaydım ve dogru duzgun yazdıklarınızı da okuyamadım ama soyle bir goz gezdirdim,sinem disinda acil bir durum yok cok sukur,yarın da evde olmayacagım sanırım,gelince rahat rahat okuyup yazmak istiyorum,ben sizleri ozluyorum yahu:)
ayrıca cok yakın zamanda bir bursa bulusması planlasak hic fena olmaz,gorusmek tanısmak hepimize iyi gelir diye dusunuyorum.
ben ataevlerde oturuyorum niluferde bir yere yada trenle ulasabilecegim herhangi bir yere gelebilirim eger bir bulusma ayarlanırsa

kızlar cenk bey geldı muayne ettı dıkıslerde acılma varmıs heran dogum olabılırmıs cok uzgunum aglıyorum sabah berı cok kucukler daha ya yasamazlarsa neolur dua edın

kızlar cenk bey geldı muayne ettı dıkıslerde acılma varmıs heran dogum olabılırmıs cok uzgunum aglıyorum sabah berı cok kucukler daha ya yasamazlarsa neolur dua edın

allahım yardımcın olsun canım cok üzüldm lütfen üzülme rabbim herseyin hayırlısını versin insaallah düşündügün gibi olmaz dua edecem sana korkularını anlıyorm su mübarek günde rabbime sıgınalım neylerse güzel eyler

Sinemmmmmmmm,

Canım sancıların durursa açılmadan o kadar korkmaaaa...

Burada 6 cm açılmayla senin haftandan daha küçük haftalarda olan bir arkadaş zamanında doğum yaptı....

Dualarım seninle...

Canım daha önce de yazmışımdır niyet et bu duayı oku ben öyle yapmıştım suyum giderken...

7 fatiha,
101 defa (allahumme salliala seyyidina muhammedin ve ala alihi seyyidina muhammedin, tıbbin kulubi ve devaina ve afiyetin, edgani ve şifaiha ve nuri etsari ve diyaiha ve alaalihi ve sahbihi vesellim.)

crp de kanda enfeksiyon var olup olmadığını ortaya koyan bir kan testi...

Canım devlet babada da çok bekliyorsun... Tahliller için iyi aslında da bizim durumumuzdaki hastaları gebelik için dr bulmak zor...

Rica ederim. Şanlıurfa büyük bir şehir bence iyi dr ler vardır ama burada Urfadan yazan arkadaş hatırlamıyorum uçakla gitme imkanın varsa büyük şehrlere gidebilirsin ama bence şu an enfeksiyon için ilaçlarını kullan bitince tekrarlat, bol su iç, hiç kalkma. 28 i atlat bir... Benim 2 sene önce 25 haftalık kaybım var çok ağır oluyor sonuçları... Buskopanı bilmiyorum ama verdiyse iç canım burada ne kadar çok ilaç kullana var ihmal etme.

Kasılmalarını takip et. Emziriyorsan bebeğini emzirme sakın göğüslerini uyarma sofika da yazmış zaten... Eşinle ilşki yok biliyorsundur zaten. Risk devam ederse de erken doğuma karşı bebeğin ciğeri gelişsin diye vurulan iğneyi yaptır.
Çok duş alma..Alırsan ayakta duş şeklinde olsun kabız olma ishal de olma bol su iç... Aklıma gelenler bunlar şimdi...

Evet öğretmenim caım aslında hatayda yaşıyorum iş nedeniyle ailem istanbulda. Canım buggün gittiğim hastane sgk geçen bir hastane ama bu fiyatlarda... Hataydaki de sgk ile anlaşmalıydı ama bu kadar hiç ücret ödemedik...

canım hepsini anlamadım ama kontaminasyon demek yani idrara dışardan bakteri karışmış demek...
bu yüzden tekrar öneriliyor...
benimde ilk yaptığım kültür boşa gitmişti bu kültürü verirken baya dikket gerekiyor normal idrra testi gibi veremiyorsun...
öncelikle temizlik güzel olacak o zaman sirkede kullanma temizlendikten sonra elini bile değdirmiyecekmişsin...
sonrada ilk ve son idrra değil orta idrar alınacakmış...
ama diğer yazanlar ne onları çözemedim...

umarım iyi haberler yazarsın birazdan buraya... evet acılmayla zamanında doğum yapanlar varmış.. öyle olur umarım seninde...
ALLAH yardımcın olsun, şafi sıfatıyla korusun bebeiğni inş.. :KK43:((

kızlar ben bugun butun gun ablamdaydım ve dogru duzgun yazdıklarınızı da okuyamadım ama soyle bir goz gezdirdim,sinem disinda acil bir durum yok cok sukur,yarın da evde olmayacagım sanırım,gelince rahat rahat okuyup yazmak istiyorum,ben sizleri ozluyorum yahu:)
ayrıca cok yakın zamanda bir bursa bulusması planlasak hic fena olmaz,gorusmek tanısmak hepimize iyi gelir diye dusunuyorum.
ben ataevlerde oturuyorum niluferde bir yere yada trenle ulasabilecegim herhangi bir yere gelebilirim eger bir bulusma ayarlanırsa

Canım yokluğun hissediliyor. Ben de özledim seni...

bEN DE DÜN GECE RÜYAMDA yARENİ gördüm. İkiz oğulları olacakmış:)) Yaren cinsiyet belli mi?

chnb prof.um oldun benim sağol..

1- 3-4 litre arası su yeter mi...
2- yemeğe ve tuvalete kalkıyorum bide iftar vakti sofra hazırlığına yardım icin 10-15 dk ayakta duruyorum,,bazende oğlumu kucağıma veriyolar dizime oturtup seviyorum ama pat diye elini karnıma koyabiliyor..bebek o da sonucta :KK43: ..yeterince dikkat ediyorum di mi...
3- bu rahim ağzı uzunluğu 2,5- 3 cm civarı ya şimdi cccoookk su icip istirahat edersem 4-5 cm ulaşabilir mi? var mı böyle örnek arkadaşlar forumda
4- enfeksiyon için yiyip icmemiz gereken meyve-sebze var mı? yada bu servikal yetmezlik icin?

sende yatıyor musun sürekli? dikiş var sende galiba??
sinemin tel. var mı, cok mrk ettim noldu? umarım doğumu durduşmulardır :26::26:

FADİİİİİİİİİİKKKKKKKK....

sende mi burdasın canım..senin önceki düşüklerinin nedeni rahim ağzımıymış..
enson hamile olduğunu okuyup cok mutlu olmuştum diğer topikte, ama kırıldım biraz uğramıyom oraya :KK43:

nasıl gidiyo hamilelek diycem yatıyorsun sende heralde.. bu nickimi biliyonmu bilmem diğerine uyarı geldi 2 nick kulluanıyom diye değiştirdim bende işyerinden meraklının birirnden şüphelenip...

chnb prof.um oldun benim sağol..

1- 3-4 litre arası su yeter mi...
2- yemeğe ve tuvalete kalkıyorum bide iftar vakti sofra hazırlığına yardım icin 10-15 dk ayakta duruyorum,,bazende oğlumu kucağıma veriyolar dizime oturtup seviyorum ama pat diye elini karnıma koyabiliyor..bebek o da sonucta :KK43: ..yeterince dikkat ediyorum di mi...
3- bu rahim ağzı uzunluğu 2,5- 3 cm civarı ya şimdi cccoookk su icip istirahat edersem 4-5 cm ulaşabilir mi? var mı böyle örnek arkadaşlar forumda
4- enfeksiyon için yiyip icmemiz gereken meyve-sebze var mı? yada bu servikal yetmezlik icin?

sende yatıyor musun sürekli? dikiş var sende galiba??
sinemin tel. var mı, cok mrk ettim noldu? umarım doğumu durduşmulardır :26::26:

Canım genelde dr ler 3 litre diyorlar ben 2-2.5 zor içiyorum. İçiyorsan süper...

tEDBİRLER iyi ama iftar için başlarının çaresine baksınlar...
rak
Canım benim 13. haftada 1.8 di. Fena değil ama risksiz de değil. Uzama olabiliyormuş dr m dedi ama 5 olacağını sanmam tedbire devam:))

Canım ben yarım litre pet şişeye 5-6 damla kadar elma sirkesi koyuyorum enfeksiyon olmasın diye... Kanda olmasın diye yarım greyfurt deniyor ama şimdi yok. bol sıvı... Asitli içecekler yok...

Evet canım 13 artı 4 te serklaj atıldı bana hem de kısalmam çok diye karından 4 yerden kesi atılarak laporoskopik yapıldı. 3 saat sürdü ...
Hep yatıyorum yemeği de yatakta yan dönerek yiyorum hiç oturmadan wc ye ve 2 kere haftada banyoya kalkıyorum...

Fadikin oğlu oldu temmuz başı... Serklajı vardı yattı hep... Serklajımızı ve takibini yapan dr benim de dr m:))

Estağfirullah canım tecrübelerimi paylaştım. Sen çalışıyor musun?

X