Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaslar aksamdan beri aklim SINEM le kaldi.
hala haber yok insallah iyidir.
Bu mubarek gunlerin hatirina rabbim yardimcisi olsun.
Aranizda tlf nunu bileniz goruseniniz yikmu.
cekinmesem cikip hastaneye gidivercem.

İyi yapmışsın hem Cemil beyin ultrason ölçümü bence daha doğru olacaktır... Yarın gelince mutlaka yaz....

Canım harikasın bu kadar yakın hamilelik ve bu bebeği de benimsemiş olman. Çok seviniyorum bu haberleri duyunca insanların gereksiz yere aldırıyorlar hazır değilim filan...

Canım bu topikte herkes çok yardım eder birbirine ççok şükür bunca sayfada bir iki ufak durum dışında tartışma da olmadı...:nazar: Onlara tartışma bile denemez...

Hep yaz merakta bırakma bizi...

Ben de anladım içersin diye yazdım hemen. Bir arkadaş da wc temizliğinde deyince geçmişte, tuvaleti temizlerken sanmıştı:)

Kinder süprizin seni üzmeyecek inşallah...:emir_bebek:
inşALLAH arkadaşım inş. süprizim o benim, olmadık anda cee e diyenim, önce kafa karıştırıp sonra güldüren şimdide dualar bekleyenim, annesinin kuzusu, tekmelere geç başlayıp dur durak bilmeden tepinenim benim... oğlum gözümün nuru, can parçam da çok dua istediydi hem tedaviyle oldu hemde 32. haftadan sonra gelişme geriliği cıktıydı... kızım kinder sürprizim kendiliğinden olu da abisin kıskandı heralde dua istiyor, önemsenmek istiyor... içimde bi his o da Deniz im gibi sağlıklı olacak ama cok dua bol bol dr. görmek istiyor diyor.. umarım yanılmam 2-3 ay daha dayanıverse :26:

kalabalığın old. yerde tartışma illaki olur, her fikir her insan farklı farklı... bizdede olurdu bölünme bile oldu ama hala ayakta o topic... burası aktif ama hızlı ilerliyor.. paylaşımlar bilgi verici, hepimizde bebeklerimizi sağlıkla aldık mı kucağımıza ne isteriz daha...

Haber beklediklerimiz:

pazartesi: Eylülgülü
salı:KK70:uyaydın
Çarşamba: Denizanası

2 iyi haber getirene 3. benden inşALLAH :))

şu anda birşey belli değil canım dikişimi kim yapacak onu bile bilmiyorum yatınca yapacak olan doktor gelir herhalde, çapanın riskli gebelik bölümünden uzman bir doktor olacak..

rüyanda beni görmüşsün hayır olsun inşallah, erkek çocuk iyi derler ama, cinsiyeti belli değil canım belki dikişten sonra söylerler, yoksa dikişten sonraki ilk kontrolde cemil hoca söyler, kızında da öyle olmuştu, çin takvimine göre nisanda erkek martta kız görünüyor, benim son adet tarihim eski olduğu için nisan olarak belirlendi şimdi ama kızımınki çin takvimine göre tuuyordu, buda nisan desek erkek görünüyor ama ne çıkacak bakalım kısmet hayırlısı ne ise öyle olsun..

riskli gebelik diye bölüm mü var çapa da... şimdi istanbulda olmak vardı ...
burda bölümü gectim 1 dr. bile bulamıyorm :KK43:(

önce hayırlı- sağlıklı olsunda gönül ister erkek olsun di mi :) ALLAH gönlüne göre versin arkadaşım

canım dualarımız seninle...
rabbim yavrularını sağlıcakla size bağışlasın...

evet canım bende burdayım...çok şüküe rabbime ben güzel sona ulaştım darısı bütün arkadaşlara inş...
canım doğrusu seni pek çıkaramadım demek ben eski ismini biliyorum...
sendede problem var galiba çok geçmiş olsun sağlıcakla kucaklarsın inş.ben önceleri çok sık gelirdim ama şimdi pek gelemiyorum...ne zaman gelmeye kalksam bir aksilik çıkıyor oğluşum pek izin vermiyor...
daha 21 günlüğüz... inş. zamanla birşeyleri oturtursak belki daha sık gelirim...

sağol canım...maşallah oğlum iyi gözüküyor ufak tefek sorunlarımız oluyor ama o kadarda olur elbet...
canım dr a aile hekimine gittik sadece...orda takibi mecburi yapıyorlar 10 günlüktük kaydımızı yaptırdık yanlış bilmiyorsam her ayda muayene oluyor...
emiyor canım hatta sanki hayatta tek bildiği şey emmek ne zaman canı sıkılsa emmek istiyor...gaz sancısı tutsa onda bile emmek istiyor memeyi ağzına aldığında sancıdan ememiyor ama çektiğimde yine istiyor:)
uykusu gelse yine meme istiyor yani biraz ağız tiryakisi oldu...
yalancı emzik aldım onu kabul etmiyor midesi kabarıyor ööğğ diye çıkarıp atıyo:))
sütümde şimdilik idare ediyor gibi ama bakalım zamnla ne olacak...
tabi birde her bebek gibi gaz sorunlarımız var maşallah başlarda daha iyiydi sanki ama 4-5 gündür biraz sancılarımız arttı...
birde teyzesi saçları dökülmeye başlladı.. her çocuğun arkadan yastığa sürten yerler önce dökülür biizmkinin tam alnından başladı şuan nerdeyse alnı yarıda kelli felli bir bebek oldu:))döküldükçe çok tuaf bir görüntü oluyor...büyük alnı açık adamlara benziyor:))

ona her baktığımda geçmişte yaşadıklarım aklıma geliyor ve rabbime bana bu mutluluğu tattırdığı için çok çok şükrediyorum...
onu karşımda görmesem sanki herşey rüya gibi onun varlığını sanki kabul edmiyorum...yaşadıklarım hayel sanıyorum....
ama maşlalh karşımda duruyor ve hem duyorum hemde görüyorum...çok şükür rabbime...
sizde sakın umutsuzluğa kapılmayın arkadaşlar...
rabbim bu yolda uğraş veren bütün kardeşlerime bu mutluluğu tattırsın inş...
evlatlarını sağlıcakla onlara bağışlasın...
hamile kalmak isteyen arkadaşlarada kısa zamnda sağlıcakla nasip etsin inş...

oyy oyyy Fadiğim maşALLAH.. 3 ahftayı bitirmişiniz... gaz problemi de maks. 4 ay sürere, ondan sonra öpmelere sevmelere doyamazsın paşanı inş.

o hayaldeymiş hissi bende hala oluyor.. ne cok gece ağlayarak uyuduğumu ben bilirim anne olmak yok benim kaderimde diye.. bak şimdi 2. icin tasalanıp dua ediyorum.. yüce MEVLAM nelere kadir. "OL" desin yetiyor.. innfertilite falan hikaya ve sabır sınavıymış... çok şükür.. olmayanlarda hep aklımda dualarımda.. bide karnımdaki bebeğim, sende dua et Fadiğim,,,

Paşam ben idrarı veriyorum ağzını kapatıyorum gerisini bilmiyorum nasıl bakıyorlar...

Denizanası canım ne güzel anlatmışsın... Allah hepimize nasip eder inşallah. Bu forum gerçekten çok bilgi dolu. Ben çok şey öğrendim. Sofika bana yabancı sitelerden laparoskopik serklaj videosu gönderdi bir gece önce. Seyrettim başıma ne geleceğini bile bile gittim dr m bile şaşırdı ve videoyu mailine atmamı istedi.

Ben de sinemi merak ettim kimsede yok sanırım telefonu...

Paşam ben idrarı veriyorum ağzını kapatıyorum gerisini bilmiyorum nasıl bakıyorlar...

Denizanası canım ne güzel anlatmışsın... Allah hepimize nasip eder inşallah. Bu forum gerçekten çok bilgi dolu. Ben çok şey öğrendim. Sofika bana yabancı sitelerden laparoskopik serklaj videosu gönderdi bir gece önce. Seyrettim başıma ne geleceğini bile bile gittim dr m bile şaşırdı ve videoyu mailine atmamı istedi.

Ben de sinemi merak ettim kimsede yok sanırım telefonu...

benoe ara ara bakıyorm sinem için... tanımasamda cok uzuldüm.. bide bugun ona yarın bizim başımıza gelebilecek bi ourum ya ALLAH korusun, insan acısını telaşını taa icinde hissediyor okurken.. gec gelsin ama doğumu durdurdular yatıyorum diye gelsin haber :26::26:

evet okuyorm sofikanın yazılarını... tam donanımlı ve cümleleri sevgi ve umut dolu, her eve lazım olan arkadaşlardan sanırım...

inşALLAH arkadaşım inş. süprizim o benim, olmadık anda cee e diyenim, önce kafa karıştırıp sonra güldüren şimdide dualar bekleyenim, annesinin kuzusu, tekmelere geç başlayıp dur durak bilmeden tepinenim benim... oğlum gözümün nuru, can parçam da çok dua istediydi hem tedaviyle oldu hemde 32. haftadan sonra gelişme geriliği cıktıydı... kızım kinder sürprizim kendiliğinden olu da abisin kıskandı heralde dua istiyor, önemsenmek istiyor... içimde bi his o da Deniz im gibi sağlıklı olacak ama cok dua bol bol dr. görmek istiyor diyor.. umarım yanılmam 2-3 ay daha dayanıverse :26:

oyy oyyy Fadiğim maşALLAH.. 3 ahftayı bitirmişiniz... gaz problemi de maks. 4 ay sürere, ondan sonra öpmelere sevmelere doyamazsın paşanı inş.

o hayaldeymiş hissi bende hala oluyor.. ne cok gece ağlayarak uyuduğumu ben bilirim anne olmak yok benim kaderimde diye.. bak şimdi 2. icin tasalanıp dua ediyorum.. yüce MEVLAM nelere kadir. "OL" desin yetiyor.. innfertilite falan hikaya ve sabır sınavıymış... çok şükür.. olmayanlarda hep aklımda dualarımda.. bide karnımdaki bebeğim, sende dua et Fadiğim,,,
canım ne güzel anlatmışsın ...oğluşun annesini üzmeyecek inş. zamnında doğacak...

canım ne günler hatta ne yıllar geçirmiştik orda...ben ordaki dosluğu hala unutamıyorum ama bazı sıkıntılardan sonra oraya sık giremez oldum...
zaten pekte kimse uğramıyor..
oğluşun ne güzel süpriz yapmış sağlıcakla doğsunda kardeşiyle beraberce büyürler inş....
bizimde tam aşılama kararı çıkmıştı oğluşuma hamile kalmışım yani rabbim nasip ettimi hertürlü oluyor demek....
rabbim o topikteki bütün arkadaşlara kısa zamnda nasip eder inş...inna bunu canı gönülden isityorum...

dualarımdasın canım...

Fadik emmeyi sevmesi güzel... İnşallah gazı da dozajında olur...

Rüya gibi gerçekten bunca uğraştan sonra... Doğduktan sonra en büyük sıkıntı gaz ve süt bunlarda da çok sıkıntın yok anladığım kadarıyla... Maşallah. Gerisinden korkma. Sağlık ocağında kilo boy aşı takipleri yapılıyor iyi de oluyor gerek yoksa pek de dr lerde uğraşmaya gerek yok...

benim de kasılmam pek olmuyor şükür enfeksiyondan korkum var işte... Yarın yine yaptırayım kültürü bakayım...

Paşam canım kültür tekrarlansın yazılmış ondan yarın yaptırayım diyorum...
canım işte yeni yeni gaz problemiimz başladı ama çok olmaz inş...
dün gün boyu huzursuzdu baya ağladı çok az uyudu...
bugün yine ağrıları var ama maşallah dünden iyi en azından uykusunu uyuyabildi...

canım maşallah 20 haftaya geldin...bu haftaya kadar çokta şey atlattın ama inş. bundan sonra hep güzel olcak...
benimde 24 haftadan sonra kasılmalarım yok dencek kadar azalmıştı...son haftalar zaten kasılma olması normal onlar bendede oldu...

idrar kültürünü tekrarlarsan için rahat eder canım...inş. birşeycik yokdurdur...
ben sedece 2 kere yaptırmıştım maşlalah birşey çıkmamıştı bence sirkenin birde su içmenin çok faydası var...ben birde ılık suyla taharetleniyordum....buda enfeksiyona iyi geliyor illada kış günlerinde çok iyi...
çünkü soğukta enfeksiyon riskini artırıyor...
ben hamile olmasamda yaklaşık 4-5 senedir devamlı lavaboda sıcak su kullanıyorum yoksa idrar yolları enfeksiyonu peşimi bırakmıyor...
ilk evlendiğim yıllar bunu bilmniyordum nerdeyse 2-3 ayda bir tekrarlardı...
şimdi bu yöntemle maşallah rahat ettim...

:KK43::KK43:inan senin adına ne kadar seviniyorum acaba bende görürmüyüm oo günleri diyorum içim içimi yiyor herşey çok güzel olucek diyorum içimdeki ses sevinme gen olmucek diyor:KK14::KK14:

ANLADIM CANIM ASIL ALINIYOR O İSRARLAMI RAHİMDENMİ:26::26:
canım aynı şeyleri bende düşünmüştüm ama olabiliyormuş demekki...
sadece herşeyin bir zamnı var...
inş. bundan sonrad asenin yüzün gülecek...
hep dualarımdasın:KK16:

sinemi bende merak ettim...merak edilmez mi...bizde aynı şeyleri yaşadık...
ama haftası çok küçük değil inş. doğarlarsada sağlıcakla hayata tutunurlar...
rabbim yar ve yardımcıları olsun...
bizim topiğin en zor anları bunlar bazen böyle haberlerle meraklanıyoruz hatta bazen üzülüyoruz...rabbim üzdürmez inş...

zeynep kamilde doğum ettim arkadaşlar...doğuma çıktığım ilk saatler hemen yatağa yatmamıştım sancılarım artsın diye ortakılta baya dolaştım...tahmin edersinizki kalbalık bir hastane doğumu bekleyen onlarca kişi var ama ben taa köşede bir yatağa yatmış sesi soluğu çıkmayan birini farkettim baktım karmı yoktu...içimden bunuki doğum değil düşük dedim...
kendimi toparlayarak yanına yaklaştım...
canım düşükmü yaptın dedim daha düşmedi düşecek dedi...18 haftalık ...içim gitti rahim tam açıkmış kanaması çoktu...biraz konuşup rahatlatmak istedim ama nereye kadar...daha 6 aylık evlilermiş pek doktor tecrübeside yok evladını kaybetmenin yanı sıra birde alttan muayene fobisi var....
ben alttan baktıramıyorum dedi...böyle düşecekmi düşmesse ne olacak diye birde kara kara bunu düşünüyordu...ona bizlerden topikten bahsedecektim ama o zamana kadar beni çağırdılar nst ye bağlayınca dahada kalkamadım...arada gezinirken gördüm ama ne yaptı ne oldu bilemiyorum...
orda nsteye bağlı kaldığım sürece çokta erken doğum tehdidi gelen hasta oldu ilgimi doğum yapanlardan çok bunlar çekiyordu hep onların yanına gitmek istedim ama nst bırakmadıki...
insan bazı şeyleri yaşayınca onları çok iyi anlıyor rabbim hepsinin yar ve yardımcısı olsun...

kalabalığın old. yerde tartışma illaki olur, her fikir her insan farklı farklı... bizdede olurdu bölünme bile oldu ama hala ayakta o topic... burası aktif ama hızlı ilerliyor.. paylaşımlar bilgi verici, hepimizde bebeklerimizi sağlıkla aldık mı kucağımıza ne isteriz daha...

2 iyi haber getirene 3. benden inşALLAH :))

riskli gebelik diye bölüm mü var çapa da... şimdi istanbulda olmak vardı ...
burda bölümü gectim 1 dr. bile bulamıyorm :KK43:(

önce hayırlı- sağlıklı olsunda gönül ister erkek olsun di mi :) ALLAH gönlüne göre versin arkadaşım

senin kinder süprizini yiyim ben hemi:KK9::KK9::KK9:ay çok hosuma gitti yeminle rabbim emanetini işşallah zamanında dogurmanı nasip eder canım 5 ayına kadar emziriyor diye biliyorum ben rabbim evlatlarını sana bagışlasın işşallah darısı bizlere işallah bizmde olsunbir kinder süprizimiz:KK9::KK9:

canım ne güzel anlatmışsın ...oğluşun annesini üzmeyecek inş. zamnında doğacak...

canım ne günler hatta ne yıllar geçirmiştik orda...ben ordaki dosluğu hala unutamıyorum ama bazı sıkıntılardan sonra oraya sık giremez oldum...
zaten pekte kimse uğramıyor..
oğluşun ne güzel süpriz yapmış sağlıcakla doğsunda kardeşiyle beraberce büyürler inş....
bizimde tam aşılama kararı çıkmıştı oğluşuma hamile kalmışım yani rabbim nasip ettimi hertürlü oluyor demek....
rabbim o topikteki bütün arkadaşlara kısa zamnda nasip eder inş...inna bunu canı gönülden isityorum...

dualarımdasın canım...

canım işte yeni yeni gaz problemiimz başladı ama çok olmaz inş...
dün gün boyu huzursuzdu baya ağladı çok az uyudu...
bugün yine ağrıları var ama maşallah dünden iyi en azından uykusunu uyuyabildi...

canım maşallah 20 haftaya geldin...bu haftaya kadar çokta şey atlattın ama inş. bundan sonra hep güzel olcak...
benimde 24 haftadan sonra kasılmalarım yok dencek kadar azalmıştı...son haftalar zaten kasılma olması normal onlar bendede oldu...

idrar kültürünü tekrarlarsan için rahat eder canım...inş. birşeycik yokdurdur...
ben sedece 2 kere yaptırmıştım maşlalah birşey çıkmamıştı bence sirkenin birde su içmenin çok faydası var...ben birde ılık suyla taharetleniyordum....buda enfeksiyona iyi geliyor illada kış günlerinde çok iyi...
çünkü soğukta enfeksiyon riskini artırıyor...
ben hamile olmasamda yaklaşık 4-5 senedir devamlı lavaboda sıcak su kullanıyorum yoksa idrar yolları enfeksiyonu peşimi bırakmıyor...
ilk evlendiğim yıllar bunu bilmniyordum nerdeyse 2-3 ayda bir tekrarlardı...
şimdi bu yöntemle maşallah rahat ettim...

canım aynı şeyleri bende düşünmüştüm ama olabiliyormuş demekki...
sadece herşeyin bir zamnı var...
inş. bundan sonrad asenin yüzün gülecek...
hep dualarımdasın:KK16:

ban bugün arkadaş birşey dedi umud allahtan vesvese şeytandır diye çok hoşuma gitti bundan sonra bende diyecegimki umud rabbim senden diyecegim vesvese gelincede gene umud allahtan diyecegim umudlu düşünelimde umudum dünyay gelsin bir bakmışsın ömürümde dünyaya gelebilir inan ikisini yaradan verse ne mutlu olurum derim rabbim umudumu hiç kaybetmedim ömürümde hergün 2 rekat şükür namazı kılıyorudum her gün rabime dua ediyorudum ömürüm benle diye ama namazımı bıraktım olurda bir daha hamile kalırsam bırakmıcam secdemi hergün dua edicem rabbime yavrm benle diye bazen düşünüyorum bebelerim dursaydı nasıl olurdu hayatım :KK16::KK16::KK16:arkadaşımın biride dediki paşa zamanı gelmedi belkim sen dua ediyorsunya yalvarıyorsunya dedi rabbimin hoşuna gidiyor ondan gelene boynum kıldan ince am sana söz şu bayram geçsin işşallah memlekete gitmezsem sana gelicem hediyemle mucizeni inan çok istiyorum görmek yavrumu bagrıma basıcam işşallah iznin vardır chnbeyede eşimle gidicez az bekle dedi bekliyos bakalım nereye kadar bekliceksek:KK31::KK31::KK31:

sinemi bende merak ettim...merak edilmez mi...bizde aynı şeyleri yaşadık...
ama haftası çok küçük değil inş. doğarlarsada sağlıcakla hayata tutunurlar...
rabbim yar ve yardımcıları olsun...
bizim topiğin en zor anları bunlar bazen böyle haberlerle meraklanıyoruz hatta bazen üzülüyoruz...rabbim üzdürmez inş...

zeynep kamilde doğum ettim arkadaşlar...doğuma çıktığım ilk saatler hemen yatağa yatmamıştım sancılarım artsın diye ortakılta baya dolaştım...tahmin edersinizki kalbalık bir hastane doğumu bekleyen onlarca kişi var ama ben taa köşede bir yatağa yatmış sesi soluğu çıkmayan birini farkettim baktım karmı yoktu...içimden bunuki doğum değil düşük dedim...
kendimi toparlayarak yanına yaklaştım...
canım düşükmü yaptın dedim daha düşmedi düşecek dedi...18 haftalık ...içim gitti rahim tam açıkmış kanaması çoktu...biraz konuşup rahatlatmak istedim ama nereye kadar...daha 6 aylık evlilermiş pek doktor tecrübeside yok evladını kaybetmenin yanı sıra birde alttan muayene fobisi var....
ben alttan baktıramıyorum dedi...böyle düşecekmi düşmesse ne olacak diye birde kara kara bunu düşünüyordu...ona bizlerden topikten bahsedecektim ama o zamana kadar beni çağırdılar nst ye bağlayınca dahada kalkamadım...arada gezinirken gördüm ama ne yaptı ne oldu bilemiyorum...
orda nsteye bağlı kaldığım sürece çokta erken doğum tehdidi gelen hasta oldu ilgimi doğum yapanlardan çok bunlar çekiyordu hep onların yanına gitmek istedim ama nst bırakmadıki...
insan bazı şeyleri yaşayınca onları çok iyi anlıyor rabbim hepsinin yar ve yardımcısı olsun

bende sinemi merak ettim ya ne yaptı bir ses verse:KK14::KK14:
fadikim inan şuan gözlerimdeki yaşı görsen çok kötü oldum yazdıklarına kendim gözümün önüne geldim :KK14::KK14::KK14::KK14:inan insanın elinden birşey gelmiyor işte o koyuyor insana kıyamam ben ona şimdi ne canı acışıştır benim halimi görmeni dahi istemezdim ölrüdün kahrolurdun şimdi aklım ageldi yaşadıklarım bir bir:KK14::KK14::KK14::KK14:rabbim sabır versin işşalalah ben bile yavruma kavuşmak için 20 yakın kilo verdim az kaldı kilom am bende az kaldım nede zormuş kardeşim kilo vermek :KK14::KK14:evladım için deger ilaçlatrda cabası bugün eşim beni tekrardan takdir etti helal paş inaan istediketen sonra oluyormuş degilmi dedi sarıldı bana dediki kız kollarımda kayboluyorsun dedi:KK17::KK17::KK17:daha dur daha var evladıma az kaldı 10 kilo dedim ama 70 düşmem lazım oda azminmi tebrik etti ban stem etti bak istenince veriliyormuş dedi bende dedim tabi ne güzel söylüyorsun dedim :KK9::KK9:işşallah dedi rabbim emeklerinin karşılıgını veirir dedi bzimde bir bebegimi zolur dedi işşallah ta olur :KK16::KK16:geçen diyet yapıyorum diye eltim suratıma dediki eeee sen mecbursun kilo vermeye benim öle bir sorunum yok dedi ay ne canım acıdı:KK14::KK14::KK14:

bende sinemi merak ettim ya ne yaptı bir ses verse:KK14::KK14:
fadikim inan şuan gözlerimdeki yaşı görsen çok kötü oldum yazdıklarına kendim gözümün önüne geldim :KK14::KK14::KK14::KK14:inan insanın elinden birşey gelmiyor işte o koyuyor insana kıyamam ben ona şimdi ne canı acışıştır benim halimi görmeni dahi istemezdim ölrüdün kahrolurdun şimdi aklım ageldi yaşadıklarım bir bir:KK14::KK14::KK14::KK14:rabbim sabır versin işşalalah ben bile yavruma kavuşmak için 20 yakın kilo verdim az kaldı kilom am bende az kaldım nede zormuş kardeşim kilo vermek :KK14::KK14:evladım için deger ilaçlatrda cabası bugün eşim beni tekrardan takdir etti helal paş inaan istediketen sonra oluyormuş degilmi dedi sarıldı bana dediki kız kollarımda kayboluyorsun dedi:KK17::KK17::KK17:daha dur daha var evladıma az kaldı 10 kilo dedim ama 70 düşmem lazım oda azminmi tebrik etti ban stem etti bak istenince veriliyormuş dedi bende dedim tabi ne güzel söylüyorsun dedim :KK9::KK9:işşallah dedi rabbim emeklerinin karşılıgını veirir dedi bzimde bir bebegimi zolur dedi işşallah ta olur :KK16::KK16:geçen diyet yapıyorum diye eltim suratıma dediki eeee sen mecbursun kilo vermeye benim öle bir sorunum yok dedi ay ne canım acıdı:KK14::KK14::KK14:
canım anlamam mı seni bend eaynı durumda tam 18 haftalık öyle bir hastanede birgün yattım...nasıl acıdır çok iyi bilirim...ben birde bu arkadaşın hiçbirşey bilmemesine dr lardan bile korkmasına üüzldüm...mesala düşük sonrası kürtajda olmuştur büyük bir ihtimal zeynep kamildede kürtajda anezdezi yokturdur...ne bileyim herşeyi düşünüyorum işte...

rabbim bütün zordakiilerin yardımcısı olsun...

canım her zamn beklerim istedin zaman bana gelebilirsin ama hediyeye gerek yok sakın zahmet etme sen gelirsen bizim için en büyük hediye olur zaten...

bu arada oruç tutmadığımız belli oldu:)herkes iftarda biz burda...
yusuf eymenede eltimin kızı var o bakıyor şimdi...
baya gazı var kıvranıyor canımıniçi:KK43:
sağolsun ablası gezdiriyor kucakta gezince biraz rahatlıyor....

biizm gibi oruç olmayanlar varmış altta
eee tabi bu sıcalarda hamile hanmile oruç tutulmaz...
nasılsınız canlarım herşey yolundamı:KK16:

biizm gibi oruç olmayanlar varmış altta
eee tabi bu sıcalarda hamile hanmile oruç tutulmaz...
nasılsınız canlarım herşey yolundamı:KK16:

Ben yemek kokusundan salondan kaçtım başka odaya:)) Beni en çok yoran şeylerden biri bulantı ve koku hassasiyetinden tam kurtulamam...
Çok seviniyorum seni görünce. Doğumun kolay oldu mu peki? Dikiş filan çok mu? Ben inşallah görürüm o günleri ama normale izin vermezler galiba bana yoksa ben de kafaya koymuştum normal yapacağım diye...

merhaba arkadaslar birazdan neler yazmıssınız bakıcam ama soyle bir goz gezdirdim de sinemden hala haber yok,insallah iyidir,cok merak ettim onu.Yarın annem gelirse ben jimere gidip onu bulmaya calısıcam,tabii elbette gercek adı sinemse,kendisiyle ilgili baska bilgisi olan var mı aranızda?

canım anlamam mı seni bend eaynı durumda tam 18 haftalık öyle bir hastanede birgün yattım...nasıl acıdır çok iyi bilirim...ben birde bu arkadaşın hiçbirşey bilmemesine dr lardan bile korkmasına üüzldüm...mesala düşük sonrası kürtajda olmuştur büyük bir ihtimal zeynep kamildede kürtajda anezdezi yokturdur...ne bileyim herşeyi düşünüyorum işte...

rabbim bütün zordakiilerin yardımcısı olsun...

canım her zamn beklerim istedin zaman bana gelebilirsin ama hediyeye gerek yok sakın zahmet etme sen gelirsen bizim için en büyük hediye olur zaten...

bu arada oruç tutmadığımız belli oldu:)herkes iftarda biz burda...
yusuf eymenede eltimin kızı var o bakıyor şimdi...
baya gazı var kıvranıyor canımıniçi:KK43:
sağolsun ablası gezdiriyor kucakta gezince biraz rahatlıyor....

benden çok yaşıcaksın vallahi bende öle yazıcaktım he:KK1::KK1:bennasip olursa çarşamba başlıcam orucuma bilgisizlik çok zor bende 2 oglumu dogum etmiştim canlı kürtaj etmişlerdi bagırtıra bagırtıra aklıma geldikçe:KK30::KK30:inan bir hafta üstüne oturamadım agrımda vardı korkumdan gidemedim gen kürtaj ederler diye 3 parça düştü öle agrım gitti :KK14::KK14:canım evladım gitti diye yandı üstrte dogum ettim kordonu bana baglı hasta bezine koydular umuudmu kürtaj masasına yatarkende dedim ne olur canını acıtmayın diye:KK14::KK14::KK14:çok agladım onlar altımı kazırken yavrumu bir kiloluk şişenin içine koymuşlar cam istemişler patajoliye gideken eşimle kaynım tuvalette degiştirmişler eşim çok aglamış duvarlara vurmuş umudum başkaydı fadıgim ya 3 evaldımada yandım ama umudum başkaydı hissettim oynadıgını dogum edince yavrum um raporunda bogularak öldügü yazıyordu elime aldım patoloji kagıdını ay ne aglamıştım:KK14::KK14:eşim zor ssuusturdu paş yapma ne olur allahtan dedi allahım acımı dindir dedim sabrını ver beni isyana sevketme dedim umudumda çok anladım anne oldugumu çok tekmeliyordu sıpam helede doguma 2 saat kala ne tekmelemişti doktorun elini tuttum ne olur kurtar diye malşesef paşa hanım yaşamaz dedi:KK50::KK50:rabbim deseydiki kulun ver canınının yarısını inan hepsini veiridin okadar agırıma gittiki sorma o bebegim çok koydu neyse ben çıkıyım yzümü yıkıyım eşim geliyormuş agladıgımı görmesin ne yapayımm üzülüyorm iste rabbim sisiznkilere ömür versin :KK14::KK14::KK14:nefesi zor olıyorum çıkıyorum ben :KK5::KK5:

Paşam yine eltinin lafını takmışsın kafaya.:KK19: O şunu dedi bu bunu dediyi unut hatırla son gebeliğinde son zamanlar kayınvalidene takmış çok strese girmiştin stres de çok önemli... Tamamen umursamayacaksın hiçbir şeyi... Kafanda evirip çevirmek yok...ÇOK şükür dünya iyisi eşin var ya tersi olsaydı eşin kötü onlar iyi olsaydı... Dört dörtlük olmuyor çevremiz takmak yok...

Denizanası kasılman filan yok di mi senin? yoksa korkma...

merhaba arkadaslar birazdan neler yazmıssınız bakıcam ama soyle bir goz gezdirdim de sinemden hala haber yok,insallah iyidir,cok merak ettim onu.Yarın annem gelirse ben jimere gidip onu bulmaya calısıcam,tabii elbette gercek adı sinemse,kendisiyle ilgili baska bilgisi olan var mı aranızda?

Canım inşallah iyidir git canım ya ama gerçek ismini bilmiyorum bilgileri verirsen bilirler ama tuhaf da karşılayabilirler tabi adını bilmeyince...

Feryal da düşünüyordu galiba....

X