Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
bana ne dikildiği hafta ne de sonrasında rahim ağzı ölçümü ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi
hatta hiç alttan ölçüm bile yapılmadı :KK14:
sorun olsa aralar diyorsun ama bak senin riskin yüksek çıkmasına rağmen aramamışlar 4 lüde
dur ben bir arayayım gene

gayet olgun ve dolgundurlar cnm :KK9:
ana ozaman iyi kırılmaz o bacakların kanımca:KK9::KK9:hem sen testleer ne bakıyorsun teyzemin kzıının kızı dan sendoromlu çıktı kanda renkli doblöre gitti vs yenden kan alındı norla çıktı canını sıkam :KK50::KK50:inan herşey olucagına varıyor çünkü:KK14::KK14:
Yok canım düşünmüyorum da oğlumun okulu eylülde açılıyor ya zor olur diye aslında gitmek isterim orada da ytarım ama risk varsa zaten gidemem... Eşim de sen istanbulda kal diyor...

Sağ ol canım ben de merak ettim...

Canım para meselesini geçtim ben. Okul açıldığında zaten 2 ay öncesi hakkım çok yaklaşıyor onu kullanacağım doğum sonrası 2 ay sonrası Allah kerim...
dogru diyorsun canım ben düşüncemi söylemek istemiştim:KK59::KK59:
kizlar bu haftada bel agrisi normalmi ayagimin altina yastik koyup yatiyorum bebek asagida bide pzrtsi ayrintiliya girdim kotu bisey olsa soylerdi dr demi kizlar

canım ben o aylara gelemedigim için bilemicem bebem beni aşar sen kızlara sor:KK43::KK43:

chnb evet duydum bende 6 ay ücretli izni
ve verilmesi gerektiğini düşünüyorum, hem 3 tane doğur diyorlar, hem kürtajı yasaklıyorlar hemde izin yok, para yok
bazı şeyleri iyileştirecekler ki insanlar çocuk doğusun doğurduğu çocuklara hakkıyla bakabilsin

ama henüz yasalaşmadı
umarım en kısa zamanda yasalaşır

il içi tayinler de başladı bu arada bilmiyroum isteyecek msiin ama

Eki Görüntüle 469040

kızlar mail attılar
sonuçlara bir bakarmısınız

İnşallah 6 ay olsun ücretli izin..
Ben tayin isticektim ama okulumdaki görev sürem 2 yıl 11 ay 28 gün olunca isteyemiyorum :KK43:(( şaka gibi 2 günle kaçırıyorum oysaki evime yakın okullar vardı listede hayırlısı..
Canım hiç anlamam ben o yolladığın şeyden,bizim doktor 2li ve 4 lü test sonuçlarını bilmem kaça bilmem kaç sorun yok şeklinde arayıp söylüyordu bende böyle çıktısı bilem yok,ilk kez senin yolladığında gördüm sonuçları,ya bi daha yaptır ya da 4 lüyü bekle,bi risk olduğunu sanmıyorum ben yaa Allah'ı izniyle yoktur birşey sıkma canını

Son düzenleme:
Çok mu ağrıyor, akıntın filan ve kasılman yoksa bence hafif ağrı olabilir yatmaktan benim de belim ağrıyor...

baya agriyor kramp seklinde oturunca biraz hafifliyor yatinca agri oluyor akintim hic kesilmiyorki dr dedim kultur yapildimi dedi evet temiz dedim onemsemiyor iltihap dokuyorum cok fazla bugun tiroid idrar tahlili yaptirdim dahiliye gittim bakalim ne olucak

canlar desteğiniz için çok sağolun gerçekten çok zor bir durum rabbim doğru kararı vermeyi nasip etsin...

şimdi bu durum benim ihtisas alanım. bir beşiz vakası geçirmiş bi insan olrak tüm sorularınıza cevap veririm.

öncelikle şişme durumuna ohss deniyor. o karnının sismesi hayati tehlikelilik bi durum ama kontrol altına alınmıştır. en zoru karnından su alınmıştır. bol bol insan üstü su içmesi lazım. bu durumun tek dezavantajı ohss rahmi bebkler için daha da iyi bir ortam yapıyor. bebeklerin beşininde kalp atışı saptanmışmı? eger öyleyse işi çok daha zor olacak. reduksiyon yasak . tıp fakultesi hastanesinde doktor kuruluna girerek onların kararını bekliyecek. bu arada bunu yapan katil doktoruna da yasal işlem başlatılacak. muanesi falan varsa geçici süreliğine bile kapatabiliyor yeni yasayla.
eğer 5 ninde kalbi attıysa ve reduksiyon kararı çıkarsa 5 ten 2 ye indirgeme yapıyorlar. anne karnından incecek iğnelerle bebeklerin kabine ilaç enjekte edilerek durduruluyor. bu işlem 3 ten -2 indirgemekten falan daha riskli. ben bu durmları yaşarken okuduğum makalerden başarı oranı %5-10 aralığında diye görmüştüm. içerdeki ölü bebekler ya ciddi kanamalarla düşüyor. yada taşlaşıp kalıyor. burda ciddi enfeksiyon riski oluşuyor. anne sağlığı ciddi tehlikede. çok ama çok sağlam doktorlar lazım. butun bu işlemlere dayanabilen bebekler de erken doğumla doğuyor.%90 larda oran yanbi. benim bebeklerim reduksiyon sonrası 2 ay dayandı. önce biri emr , sonra diğerinde oligohidroksiamnios tehlikesiyle gebeliğim sonlandırıldı.

allah yengenin yardımcısı olsun. hala 10 hafta doldurmadıysa kurtaj olsun bence. yaşayacakları daha çok acıtacak canını.
canım açıklamalrın için çok sağol...beşininde kalp atışı var:KK43:( ve 12 haftanın içindeler...
özel dr unu bıraktı zeynep kamile gidiyor orda belki hepsinin gelişimi devam etmez durabilir diye bu haftayı beklediler ama olmadı...
işlemin yasaklığından bahsetmiyorlar hatta karar çıkmış pazartesi yatış yapılcak...
canım işlemlerin zorluğunu risklerini bende biraz biliyordum sağolasın sende açok yazmışsın daha iyi anladım ama ben bunları ona nasıl anlatayım:KK43:((
allahım sen yardım et sen bir yol göster bu zor durumdaki kuluna...

Son düzenleme:
Elza arkadaşım sende bursalıymışsın.Bursadaki doktor ve hastaneler konusunda tavsiyede bulunursan,deneyimlerini paylaşırsan çok sevinirim.

canım biz infertil bi çiftiz o nedenle doktor defterim kabarık biraz.
1: bursada yeni doğan yoğun bakım ekibi ve çocuk doktorları en iyi hastane doruk çekirge-yıldırım. bu nedenle hangi doktora gidersen git birde bu hastaneden takip yaptır.
2:zübeyde hanım doğum hastanesi cehennemine asla ama asla gitme.
3:sigorta mı sgk lı mısın
4:ben doruktan evrim hanım(rutin gebelik takibi yapan doktor); pembe maviden ismail bey(bu hastanenin yenidoğan yoğun bakımı yok. acil bir durumda ambulansla uygun bi hastaneye sevk ediliyorsunuz.)))birde yalçın kimyayla kontrollerimi sürdürdüm.
5:asla tavsiye etmeyeceğim isimler de var. sen kime gittin.

canım biz infertil bi çiftiz o nedenle doktor defterim kabarık biraz.
1: bursada yeni doğan yoğun bakım ekibi ve çocuk doktorları en iyi hastane doruk çekirge-yıldırım. bu nedenle hangi doktora gidersen git birde bu hastaneden takip yaptır.
2:zübeyde hanım doğum hastanesi cehennemine asla ama asla gitme.
3:sigorta mı sgk lı mısın
4:ben doruktan evrim hanım(rutin gebelik takibi yapan doktor); pembe maviden ismail bey(bu hastanenin yenidoğan yoğun bakımı yok. acil bir durumda ambulansla uygun bi hastaneye sevk ediliyorsunuz.)))birde yalçın kimyayla kontrollerimi sürdürdüm.
5:asla tavsiye etmeyeceğim isimler de var. sen kime gittin.

Sgk lıyım arkadaşım ama özel sigorta yaptırmayı düşünüyorum.Araştırma aşamasındayım şuan.Ben jimer cenk beye gittim.çokta memnundum aslında..ama hastane çok pahalı.18.haftada acil serklaj uygulandı ama 5 hafta dayanabildik.Rahim ağzı yetmezliği dedi cenk bey.Ben hiç rahim ameliyatı falanda geçirmedim.Demekki doğuştan..23.haftada doğum oldu.Doğumuda medikabilde nihat gök yaptırdı.(zübeyde hastanesine gitmek hatasını bir kere yaptım ve bin pişmanım.Allah kimseyi düşürmesin oraya..)
İsmail beyin adını çok duydum ancak yenidoğan ünitesi olmaması benim kafamı kurcalıyor.Nihayetinde erken doğum riskim var.Jale gürlüleri duydum ama riskli gebelikte nasıldır o konuda bilgim yok.Yani doktor tavsiyeleri alıyorum ama bu kişilerin hamilelikleri zaten sorunsuzmuş.Senin asla tavsiye etmeyeceğin isimler kimler,birde tavsiye ettiklerin?
Şevket yılmaz hastanesinide çok övüyorlar ama ne kadar iyi olur bilemiyorum.

Elza arkadaşım geçmişi okumaya çalıştım ama bir oğlun olmuş sanırım.Allah bağışlasın.Hikayeni biraz anlatırsan sevinirim.Serklajını,doğumunu nerelerde yaptın?Doktorların kimlerdi?Bende şöyle bahsedeyim kısaca;18.haftada küçük bir lekelenme ile gittim doktoruma.Ve apar topar ameliyata alındım.Rahim tamamen açılmış ve kese dışarı çıkmış.Kesem içeriitilip serkalj yapıldı.3-4 hafta sonra sızıntı şeklinde suyum gelmeye başladı ama belli belirsiz.Doktorum bile anlayamadı suyummu geliyor.Normaldi çünkü ölçümler.Kanda ve idararda enfeksiyona bakıldı temizdi.Sonra suyun gelmesi fazlalaştı.Ama birden gelmiyordu ara ara.Sonrada doğum sancım başladı.Dikişlerimi almak zorunda kaldılar ki zaten dikişleri almadan 1-2 dakika öncede kanamam başladı.İşte böyle şimdi diyorum enfeksiyon yoktuda neden suyum sızdı anlayamıyorum.Yoksa başka bir hastalığımmı var diye düşünmeye başladım.Bebeğim doğum anına kadar yaşıyordu..İşte böyle arkadaşım.Şimdi araştırma yaptırmam gerek?Tahliller,testler..

kızlar merhaba ben bugün çapada işlerimi hallettim, tahlillerimi yaptırdım, anestezi doktoruylada görüştüm okey aldım salı günü gel yatışını yapalım dediler şükür hiçbir zorluk çıkmadı, çarşambayada Allah izin ederse serklajım olur herhalde..

hidenisko benim 2li tarama testini çapada yaptılar oranın sonuçları inglizce yazıyor pen pek anlamadım seninkiyle karşılaştırmaya çalıştım ama, sanki bazı değerler yakın gibi...çapadaki doktorda, kendi doktorumda sonucumda sorun görmediler, zaten benim doktorumda dün sonucu götürünce ultrason değerlerini inceledi...riskli bir durum olsaydı zaten serklajada okey alamazdım çapada..birde niye halıları kaldırıp kendini yoruyorsun canım, kendine dikkat et bırak pis kalsın ya pis desinler senin ve bebeğinin sağlığından dahamı kıymetli..bende hala elimi bir işe sürmedim sürmeyide düşünmüyorum zaten, kışa doğru yıkamaya vericem, bir tanede kadın tutup temizlik yaptırıcam dip köşe, gerekirse birde doğuma yakın çağırırım ne yapayım, her zaman olmuyorya, her zamanda çocuk doğurmuycaz, kendimizin değilsede bebişlerin sağlığı için..

az önce nil hanım aradı moralim cok bozuldu 517/1 çıkmış risk
düşük bir risk değildir dedi
2000/1 üstü az risklidir dedi
4lü test yapılacakmış arda bey gelince karar verir dedi
ne demek şimdi bu ya????

canım sıkma canını diycem ama sıkılır elbette,benim de ilk gebeligimde 2-3 gunluk bir ultrason sapması sonucu risk yuksek cıkmıstı ve o olcum duzeltilince hersey normal dendi,istatistiki veriler bunlar ama oyle oldugunu bilsek de riskli denince canımız sıkılıyor normal olarak soz konusu olan yavrularımız cunku.biliyorsun chnb nin de riski yuksek cıktı,eminim onun da hala canını sıkıyordur bu durum,insallah sorunsuz ve saglıklı bir sekilde hepimiz de alacagız yavrulaırmızı kucagımıza,guzel dusunun guzel olsun insallah.

kizlar bu haftada bel agrisi normalmi ayagimin altina yastik koyup yatiyorum bebek asagida bide pzrtsi ayrintiliya girdim kotu bisey olsa soylerdi dr demi kizlar

ben daha ilerleyen haftalarda cok siddetli bel agrıları cekmistim ilk gebeligimde ve doktor hic bir sey yapamayız cekeceksin demisti ama benim o agrılar yuzunden nişanım geldi ve cok sıkıntı yasadım,eger agrıların artarsa yada gecmezse lutfen doktora git ve casresine baktır,siddetli agrılar erken dogumu tetikleyebiliyor Allah korusun,gecmis olsun canım

QUOTE=bade81;25602934]Sgk lıyım arkadaşım ama özel sigorta yaptırmayı düşünüyorum.Araştırma aşamasındayım şuan.Ben jimer cenk beye gittim.çokta memnundum aslında..ama hastane çok pahalı.18.haftada acil serklaj uygulandı ama 5 hafta dayanabildik.Rahim ağzı yetmezliği dedi cenk bey.Ben hiç rahim ameliyatı falanda geçirmedim.Demekki doğuştan..23.haftada doğum oldu.Doğumuda medikabilde nihat gök yaptırdı.(zübeyde hastanesine gitmek hatasını bir kere yaptım ve bin pişmanım.Allah kimseyi düşürmesin oraya..)
İsmail beyin adını çok duydum ancak yenidoğan ünitesi olmaması benim kafamı kurcalıyor.Nihayetinde erken doğum riskim var.Jale gürlüleri duydum ama riskli gebelikte nasıldır o konuda bilgim yok.Yani doktor tavsiyeleri alıyorum ama bu kişilerin hamilelikleri zaten sorunsuzmuş.Senin asla tavsiye etmeyeceğin isimler kimler,birde tavsiye ettiklerin?
Şevket yılmaz hastanesinide çok övüyorlar ama ne kadar iyi olur bilemiyorum.[/QUOTE]

canım yenidogan unitesi olması elbette onemli ama asıl onemli olan gebeiliginin duzgun bir sekilde takip edilip erken dogumun onlenmesi yani kuvoze gerek bırakılmaması.Sen serklajın ve gebelik takibin icin doktor sececeksin,Allah´ın izniyle o doktor seni 30 lu haftalara getirirse ve acil bir durum olursa da o zaman istersen yenidogan unitesi olan bir hastanede dogum yaparsın,ne ozelde ne de devlette niye geldin de burda dogruryorsun demezler sonucta.Ozelde yenidogan olsa bile Allah muhafaza erken dogsa maddi olarak altından kalkılmaz ve yine bir devler hastanesine sevk gerekebilir,o yuzden dogrudan dogumu devlette dusunmekte fayda var.
Sevket Yılmazda ablam 8 yıl once dogum yaptı memnundu,herhangi bir sıkıntı olmadı o zaman Cenk bey orda calısıyordu ve ablamın sezeryanını o yapmıstı.Yalnız hala ablamıngereksiz sezeryan oldugu kanısındayız,Cenk bey bu bebek ters dedi ve sezeryan gunu verdi daha 8.ayında ve ablam normal dogumu cok istedigi halde kabullendi.Oysa ki son ayda da bebek donebilr ve belki de donmustu de,ablama hc bir acıklama yapmadı yada ultrasonda bakmadı sezeryan oncesi,o zaman hatırlıyorum 20 tane sezeryanım var bugun demis enisteme,sıraya dizip kesiyorlar anlayacagın gerekli gereksiz.Bu da Cenk beyi benim gozumde dusurdu acıkcası ama o zaman daha cok genc ve tecrubesizdi simdi belki yaklaısmı farklıdır.ustelik bir de ablam hic sebep yokken sırf doktorun nobeti o zaman diye 3 hafta erken dogum yaptırıldı.
jale gurluler hakkında iyi de duydum kotu de,ama bana o kadın hic pozitif gelmiyor,sahsen de tanımıyorum gerci bilemem nasıl bir doktordur.

kızlar merhaba ben bugün çapada işlerimi hallettim, tahlillerimi yaptırdım, anestezi doktoruylada görüştüm okey aldım salı günü gel yatışını yapalım dediler şükür hiçbir zorluk çıkmadı, çarşambayada Allah izin ederse serklajım olur herhalde..

hidenisko benim 2li tarama testini çapada yaptılar oranın sonuçları inglizce yazıyor pen pek anlamadım seninkiyle karşılaştırmaya çalıştım ama, sanki bazı değerler yakın gibi...çapadaki doktorda, kendi doktorumda sonucumda sorun görmediler, zaten benim doktorumda dün sonucu götürünce ultrason değerlerini inceledi...riskli bir durum olsaydı zaten serklajada okey alamazdım çapada..birde niye halıları kaldırıp kendini yoruyorsun canım, kendine dikkat et bırak pis kalsın ya pis desinler senin ve bebeğinin sağlığından dahamı kıymetli..bende hala elimi bir işe sürmedim sürmeyide düşünmüyorum zaten, kışa doğru yıkamaya vericem, bir tanede kadın tutup temizlik yaptırıcam dip köşe, gerekirse birde doğuma yakın çağırırım ne yapayım, her zaman olmuyorya, her zamanda çocuk doğurmuycaz, kendimizin değilsede bebişlerin sağlığı için..

yaren :nazar: masallah ufak ufak ama kararlı bir sekilde ilerliyorsun sende,insallah serklajın da basarıyla yapılır ve gun saymaya baslarsın,sonunda da saglıcakla vakitlice dogum yapariz hepimiz de insallah

cANIM ÖNCELİKLE SAKİN OL KASILMAN olmasın diye su iç. Bol dua et. Canım 25. haftada da 29. haftada bu topikte dikiş atılan oldu. Ama bence şu an itibarıyle hiç kalkma yalnız büyük wc ye kalk. Yardımcı biri varsa sürgü tutsun yoksa ben 4 numara çocuk bezine yaptım bazen küçük tuvaletimi. Burada 6 cm açıkla bile zamanında doğuran var hem de dikişsiz hastanede yatma imkanın varsa yat...

Bak benim durumum daha vahimdi benim de 8 yaşında oğlum var onda 29. haftada 4 cm açıkla 35 e dek yattım hep 38 de doğurdum ama hep yat yerçekimine maruz kalma. hangi ildesin ki? fakülte yok mu?

gittim bugun fakulteye ,gecede fakültenin acilindeydm yer olmadığı için yatıramamıştı...

neyse sabah fakültenin polikliniğine gittik, hocalarla görusmek istediğimi söyledm hiç birine ulasamazsınız, onlar sadece ameliyata giriyor dedi sekreter kız, mümkünmü böyle bişey ya... yeniden muayene oldum 3 kusur cıktı rahim ağzı, cokta korkulucak bişey yok ama istirahat etmen şart, bol su ic dedi...5 gün rapor, idrarda enfeksiyon icinde şase monural yazdı, bide buscopan ve cefaks isimli bi antibiyotik..şaseyi ictimde antibiyotiğin prospektüsünde hamileler zorunlu olmadıkça kullanmamalı yazıyor, oda enfeksiyon ıcındır ama bebeğime zararı olursa? naapsam ki?

denizanası yarın idrar tahlili, idrar kültürü, vajinal kültür ve kanda crp değerine de baktır...

sorun varsa antibiyotik verilir...
evet verdi ama yukarda yazdğm gibi, iceyim mi yine de?

kızlar benim dun muayenemde sadece nst ve tansiyon olcumu yapıldı,kasılman varsa rahim agzı olcumu de yapıcam dedi yok dedim kurcalamayalım o zaman dedi.Ultrasona gerek gormedi,ben de nasılsa 3 gun sonra İsmail beyin yanında yaptıracam diye ısrar etmedim.Baskı olmaya basladı dedim,normaldir ama yine de artarsa bu his gel dedi,rahim agzında dikisin var yırtılma riski oluyor dedi.Kasılmalarını takip et duzenli olursa yine gel dedi(bunlar hep bildklerimiz gerci).Hepi topu 3 dk lık sohbet ve 10 dk lık nst butun muayene buydu,ama cok sukur daha fazlasını gerektirecek bir durum da yok zaten,iyi hissediyorum kendimi,yarın da annem geliyor cok mutluyum :)
chnb nst cekilirken hemsire geldi karnıma yakından bakıyo,ne guzel gobeginiz var :nazar: hic catlamamıs 2 gebelikte de ne suruyorsunuz dedi :KK9: bizim karsımı soyledim,faydası var demek ki dedi.Eh dedim gunde onlarca hamile gobegi goren birinden bu iltifatı duymak guzel :))
kızlar benim laptopumun klavyesi bozuk en az 10 tane harfi hic basmıyor haliyle yazamıyorum,bu kullandıgım esimin laptopundan-gunduzleri bundan yazabiliriyorum-esim isten gelince de baska is yapıyor laptopundan haliyle bana pek kalmıyor,kendiminkinden de sadece okuyyorum yazamıyorum.
aksam da eşimin dogum gununu arkadaslarıyla dısarda kutladık cok gec geldim eve soyle bir goz gezdirdim ama ayrıntılı bir okuyayım gecmişi,merak etmssin hepiniz de sagolun öpuyorum

geçmiş olsun muayen güzel geçmiş, karnınıza sürdüğünüz karışım ne ki? sır değilse:)

chnbcim müraaacathaneye gel yazılı yoklama yapıcam:KK24::KK24::KK24:ses verde iyi oldugunu biliyim bebem bu arada 20 haftan hayırlı olsun nice 40 haftalara işşallah :KK16::KK16:

canım yenidogan unitesi olması elbette onemli ama asıl onemli olan gebeiliginin duzgun bir sekilde takip edilip erken dogumun onlenmesi yani kuvoze gerek bırakılmaması.Sen serklajın ve gebelik takibin icin doktor sececeksin,Allah´ın izniyle o doktor seni 30 lu haftalara getirirse ve acil bir durum olursa da o zaman istersen yenidogan unitesi olan bir hastanede dogum yaparsın,ne ozelde ne de devlette niye geldin de burda dogruryorsun demezler sonucta.Ozelde yenidogan olsa bile Allah muhafaza erken dogsa maddi olarak altından kalkılmaz ve yine bir devler hastanesine sevk gerekebilir,o yuzden dogrudan dogumu devlette dusunmekte fayda var.
Sevket Yılmazda ablam 8 yıl once dogum yaptı memnundu,herhangi bir sıkıntı olmadı o zaman Cenk bey orda calısıyordu ve ablamın sezeryanını o yapmıstı.Yalnız hala ablamıngereksiz sezeryan oldugu kanısındayız,Cenk bey bu bebek ters dedi ve sezeryan gunu verdi daha 8.ayında ve ablam normal dogumu cok istedigi halde kabullendi.Oysa ki son ayda da bebek donebilr ve belki de donmustu de,ablama hc bir acıklama yapmadı yada ultrasonda bakmadı sezeryan oncesi,o zaman hatırlıyorum 20 tane sezeryanım var bugun demis enisteme,sıraya dizip kesiyorlar anlayacagın gerekli gereksiz.Bu da Cenk beyi benim gozumde dusurdu acıkcası ama o zaman daha cok genc ve tecrubesizdi simdi belki yaklaısmı farklıdır.ustelik bir de ablam hic sebep yokken sırf doktorun nobeti o zaman diye 3 hafta erken dogum yaptırıldı.
jale gurluler hakkında iyi de duydum kotu de,ama bana o kadın hic pozitif gelmiyor,sahsen de tanımıyorum gerci bilemem nasıl bir doktordur.

Haklısın canım küveze gerek bırakılmaması lazım ama biliyorsun işte ne olacağımız belli değilki hep bir erken doğum riski var..ama bir sorun olursa dediğin gibi hastane değiştirmek lazım. o saatten sonra ne kadar ilgilenir başka bir doktor..neler duydum burda. Okadar çok şeyi düşünüyorumki nasıl olacak diye işte bu yüzdende panik halindeyim.Açıkçası yeni kanunda ,erken doğum yaptıysan ve küveze ihtiyaç varsa özel hastanedede olsan ve bu hastanenin hiç bir şekilde sgk ile anlaşması olmasada ücretsiz küveze koymak zorundaymışş..ama hangi özel hastane yapar bunu..Hiç inanamıyorum kanunun işleyeceğini..

valla sofikacım kime güveneceğiz bende şaşırdım.Koyun gibi insanı kesiyorlar..Tecrübesizliktenmi işlerinemi öyle geliyor bilemiyorum.İnsan hayatıyla oynuyorlar.Allahtan kanunlar biraz kısıtlama getiriyor artık.Bu arada tam gün yasası da kalkmış.yani yine büyün doktorlar özel muayene açabilecek..

dogum kontrol hapını asla soylenenin aksi sekilde alamazsın,tum homron dengeni bozacagin icin adetin de gelmesi gereken gunde gelmez.Sen hem hapı bırakmıssın(hapı bırakınca adet olursun)hem de tam adet olmak uzereyken yeniden hap almıssın,bir daha yapma oyle canım,zarar verirsin kendine,gecmis olsun.

sagol canım cvp verdigin içinde internetten arsatırdm birden cok unutulursa unutulan alınıp digerleri atılır kullanılmaya devam edilir yazıyo bende 2tane yutmadm pisman oldm tekrar yutum ama kk.nın baska bir topiginde benimle aynı dogum kontrol hapını kullanan iki bayanda aynı seyi yasamıs hapın bitmesine 7gün kala adet olmus sizde oldumu diye yazıyordu biraz içim rahatladı ama hadi olmaya oldu bari tam olsa olamıyormda ona canım sıkıldı ramazan olmasa yine pek umursamıcamda sadece leke geliyo oruc tutamıyorm sonra ne oalcagıda belli degil hayırlısı pazartesi gidecem doktora bakalım ne dicek

hidenisko dün 2li testimin sonucunu yapmadan göndermişim şimdi yazıyorum kızlar sizde bir bakın..
birde kağıdımda pozitif negatif diye birşey yazmıyor..
trisomy 21 trisomy 13/18
background risk: 1: 599 1: 1078
ultrasond risk: 1: 11973 1: 7238
biochemistry risk: 1: 4267 1: 7682
adjusted risk : 1: 11973 1: 21558

Son düzenleme:
BADE

18. Haftada rahimde acilma fark edildi diyorsun bu haftaya kadar hic olcum yapilmadiki.normalde 12. Hafta itibariyle olcum yapilmaliydi en azindan rahim fazla acilmadan onlem alinmis olurdu.bence bu dr un buyuk eksigi
DR tavsiyeleri konusu karisik.sorunlu gebelik yasayan insanlarin fikrini al sadece.rutin bir hamilelik kontrolunu her dr yapiyor.

SOFIKA arkadasin dediklerine katiliyorum.bir ayagin devlete bagli olmali aylarca hastanede kalan arkadaslar var.ve maliyet cok yuksek.
gecen yil bir aksam pembe mavide yattim odedigim miktar 24 saat bile degulken 330 tl di
Ordan cikip u.u gittigimde uygulanan tedavide hicbir fark olmadigini anladim.

Her seferinde diyorum hersey daha cok yeni.bende ayni seyleri yadadim inanki oyleki 2 bebegin agarliklarini toplayip tek bebekte kacinci haftaya denk gelir yasama sansi ne olur gibi hesaplar yaptim aylarca.hamileligime 67 ile baslamistim. Su an 60-62 kg arasindayim ve sadece kendimi yiprattim gereksiz.
Tekrar hamile kalirmiyim tekmi olur ikizmi ben bunlarin planini yapamamki tek dilegim bana ve dileyen herkese rabbim sorunsuz hamilelikler nasip etsin.

BADE

18. Haftada rahimde acilma fark edildi diyorsun bu haftaya kadar hic olcum yapilmadiki.normalde 12. Hafta itibariyle olcum yapilmaliydi en azindan rahim fazla acilmadan onlem alinmis olurdu.bence bu dr un buyuk eksigi
DR tavsiyeleri konusu karisik.sorunlu gebelik yasayan insanlarin fikrini al sadece.rutin bir hamilelik kontrolunu her dr yapiyor.

SOFIKA arkadasin dediklerine katiliyorum.bir ayagin devlete bagli olmali aylarca hastanede kalan arkadaslar var.ve maliyet cok yuksek.
gecen yil bir aksam pembe mavide yattim odedigim miktar 24 saat bile degulken 330 tl di

Her seferinde diyorum hersey daha cok yeni.bende ayni seyleri yadadim inanki oyleki 2 bebegin agarliklarini toplayip tek bebekte kacinci haftaya denk gelir yasama sansi ne olur gibi hesaplar yaptim aylarca.hamileligime 67 ile baslamistim. Su an 60-62 kg arasindayim ve sadece kendimi yiprattim gereksiz.
Tekrar hamile kalirmiyim tekmi olur ikizmi ben bunlarin planini yapamamki tek dilegim bana ve dileyen herkese rabbim sorunsuz hamilelikler nasip etsin.

Haklısın arkadaşım ama insanın elinde değil düşünmemek.Neye uğradığımızı şaşırdık..Gayet güzel bir hamilelik geçirirken birden bunlar geldi başımıza.Ölçüm yapmalıydı doktorum haklsın bende çok kızıyorum ama buradanda okuduğum kadarıyla rutin hamileliklerde ölçüm yapılmıyormuş.Bilmiyorum inanki artık ne doğru ne yanlış..bende dediğin gibi şuan kendimi yıpratmaktan başka bişey yapmıyorum ama elde değil..Allahım heğpimize hayırlısını nasip etsin.

Feryal arkadaşım bende jimerde yaptım ve bir geceliği 450 lira idi..şoka girdim tabi duyunca.Tamam ortam çok güzel,her yer pırıl pırıl,muamele süper ama rakam uçuk..bir kere zübeydeye gitme gafletinde bulundum..bir odada 10 kişi kalıyor resmen..Ve insana afedersiniz ama hayvan gibi davranıyorlar.resmen itlip kakılıyorsun..Bu sebepten de artık devlet hastanelerinden korkar oldum.uludağ üniversitesini tam olarak bilmiyorum.sadece poliklinik kısımlarını biliyorum.sen kalmışsın fakültede,doğumunuda orda yaptın sanırım.ortam nasıl arkadaşım odalar kaç kişilik,muamele nasıl,hijyen varmı bilgilendirirsen sevinirim..

canlar desteğiniz için çok sağolun gerçekten çok zor bir durum rabbim doğru kararı vermeyi nasip etsin...

canım açıklamalrın için çok sağol...beşininde kalp atışı var:KK43:( ve 12 haftanın içindeler...
özel dr unu bıraktı zeynep kamile gidiyor orda belki hepsinin gelişimi devam etmez durabilir diye bu haftayı beklediler ama olmadı...
işlemin yasaklığından bahsetmiyorlar hatta karar çıkmış pazartesi yatış yapılcak...
canım işlemlerin zorluğunu risklerini bende biraz biliyordum sağolasın sende açok yazmışsın daha iyi anladım ama ben bunları ona nasıl anlatayım:KK43:((
allahım sen yardım et sen bir yol göster bu zor durumdaki kuluna...

Amin canım o akrabanı da uyar Arda beyin kitabında rahim ağzı yetmezliği nedenlari arasında redüksiyon da var ölçüm yapmayı ihmal etmesin... Allah yardımcısı olsun çok üzüldüm canım....

Canım çok sevindim peki hep yatacaksın filan dedi mi Cemil Bey...

gittim bugun fakulteye ,gecede fakültenin acilindeydm yer olmadığı için yatıramamıştı...

neyse sabah fakültenin polikliniğine gittik, hocalarla görusmek istediğimi söyledm hiç birine ulasamazsınız, onlar sadece ameliyata giriyor dedi sekreter kız, mümkünmü böyle bişey ya... yeniden muayene oldum 3 kusur cıktı rahim ağzı, cokta korkulucak bişey yok ama istirahat etmen şart, bol su ic dedi...5 gün rapor, idrarda enfeksiyon icinde şase monural yazdı, bide buscopan ve cefaks isimli bi antibiyotik..şaseyi ictimde antibiyotiğin prospektüsünde hamileler zorunlu olmadıkça kullanmamalı yazıyor, oda enfeksiyon ıcındır ama bebeğime zararı olursa? naapsam ki?

evet verdi ama yukarda yazdğm gibi, iceyim mi yine de?

geçmiş olsun muayen güzel geçmiş, karnınıza sürdüğünüz karışım ne ki? sır değilse:)

Canım antibiyotiği mutlaka iç ben de çok kullandım Allah korusun enfeksiyon geçmezse ve erken doğarsa bebek yaşama şansı çok düşük ve o antibiyotiğin zararından binlerce kat promler olur yaşasa bile... Lütfen iç...
Hangi ildesin tam yaz belki geçmişteki arkadaşların dr lerinden yardımcı olan olabilir...

chnbcim müraaacathaneye gel yazılı yoklama yapıcam:KK24::KK24::KK24:ses verde iyi oldugunu biliyim bebem bu arada 20 haftan hayırlı olsun nice 40 haftalara işşallah :KK16::KK16:

cANIM ANCAK BAKABİLDİM YOĞUNLUKTAN...

Haklısın canım küveze gerek bırakılmaması lazım ama biliyorsun işte ne olacağımız belli değilki hep bir erken doğum riski var..ama bir sorun olursa dediğin gibi hastane değiştirmek lazım. o saatten sonra ne kadar ilgilenir başka bir doktor..neler duydum burda. Okadar çok şeyi düşünüyorumki nasıl olacak diye işte bu yüzdende panik halindeyim.Açıkçası yeni kanunda ,erken doğum yaptıysan ve küveze ihtiyaç varsa özel hastanedede olsan ve bu hastanenin hiç bir şekilde sgk ile anlaşması olmasada ücretsiz küveze koymak zorundaymışş..ama hangi özel hastane yapar bunu..Hiç inanamıyorum kanunun işleyeceğini..

cANIM BENim 25 HAFTALIK ERKEN DOĞAN OĞLUM 4 gün özel hastanenin yoğun bakımında kaldı ve eşim hazırlıklı olalım diye sordu dediğin gibi devlet karşılıyormuş hiç para ödemedik. Ama bu hastane sgk ile anlaşmalı bir hastane. Sgk geçmeyende sanmıyorum almayacaklarını bu gidişimde sorayım memoriale...

valla sofikacım kime güveneceğiz bende şaşırdım.Koyun gibi insanı kesiyorlar..Tecrübesizliktenmi işlerinemi öyle geliyor bilemiyorum.İnsan hayatıyla oynuyorlar.Allahtan kanunlar biraz kısıtlama getiriyor artık.Bu arada tam gün yasası da kalkmış.yani yine büyün doktorlar özel muayene açabilecek..

Canım benim büyük oğlumda 8 sene önce boş yere sezaryen oldum doğurmak üzereyken... Ve başıma neler gelmiş oldu bu sezaryen dikişim mesaneme yapışmış ve bu yüzden 40 dakikalık olması gereken ameliyat 3 saat sürdü ve bir hafta sonda takıldı bu mesane yüzünden. Enfeksiyon oldu sanırım bu yüzden oldu sıvım sızdı... Hiç masum değil sezaryen... İyi ki kısıtlama geldi...

hidenisko dün 2li testimin sonucunu yapmadan göndermişim şimdi yazıyorum kızlar sizde bir bakın..
birde kağıdımda pozitif negatif diye birşey yazmıyor..
trisomy 21 trisomy 13/18
background risk: 1: 599 1: 1078
ultrasond risk: 1: 11973 1: 7238
biochemistry risk: 1: 4267 1: 7682
adjusted risk : 1: 11973 1: 21558

Canım riskli hiçbir durum yok... background nedir bilmiyorum...

BADE

Evet özeller çok pahalı gerçekten. Özel sağlık sigortası şart oluyor neredeyse. tam gün yasası inşallah kalkar zaten riskli durum yoksa normal dr ye gidiyoruz ama bizim gibi riskli gebeler tam gün yasasından büyük sıkıntı yaşadılar...

Bence çok erteleme 2 embriyo mu tek mi çok iyi konuş dr ile...

Edamecrin de senin gibi çok hesaplar yapmıştı şükür kızını 40 haftaya taşıdı...

X