Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Eşim öyle istiyor ben de okul açılınca dönmek istiyorum bu sefer Arda bey tatilde diye 4 hafta olmuş olacak. Ama biliyorsun zaten 15 gün kadar toplamda hastanedeydim sonra haftada bir, sonrakine 10 gün sonra gittim. 15 günde biri geçmez diye düşüüyorum zaten 25. haftaya yaklaşıyorum bu haftalar beni korkutur dayanamam giderim...

Sağ ol canım daha dur denizlidekiler gelmedi daha herkeste uykuya çekildi şimdilik...:KK16:
canım memlekete olduda gitti nasıl gidicen:44::44:uçakla olsa yasak otobüslede yasak ozaman bebek nasip olursa kaç haftalık olucek ne kadar jhaklısın biliyormusun benimde korktugum haftalar 18 ve 20 :18::18::18:işşallah bundan sonra herşey güzel olucek dicez ben hamile kalırsam hep şöyle düşünücem herşey yolunda gidicek bu sefer bebegimi sag saglim alıcam kucagıma dicem olunsuz düşünmek istemiyorum artık yoruldum :KK14::KK14:
aramadılar cnm, dün de bugun de aramadılar :KK22: :KK22:

döv arkadaşım, hemen adresi veriyorum gel vallahi :KK1:
size yazdığımdan beri uzanıyorum
biraz daha iyiyim ama psikoljik olarak hep bacak aramı kapalı tutuyorum, sanki b,rşey olmasını engelleyebilecekmişim gibi

ben bir daha görüşmemizde arda beyle ciddi ciddi konusacagım
ben bu stresi kaldıramam dikin diyeceğim :KK25:
hep düşünmek istemiyorum, bebeğimi pisi pisine kaybedemem :KK45:
sanki böyle devam edersem birşeyler ters gidcek :18:
allah allah tutmayın beni:KK52::KK52::KK52:şimdiden özür diliyerekten patlatıyorum şaplagı :KK57::KK57::KK57::KK57:bir daha yapıcanmı süle çabuk:KK20::KK20::KK20:bu sana ders olmuştur bir daha yap o çırpı bacaklarını kırarım çırpıysa eger:KK1::KK1::KK1::KK1:
kızlar az önce ablamla konuştuk,kontrolü vardı,herşey yolundaymış dikiş yerleri iyice iyileşmeye başlamış,eylül gibi rahim filmi çekilecekmiş ondan sonrası Allah Kerim.. Ablam benden bahsetmiş doktoruna,kadın da kime gittiğimi sormuş ablam da doktorumun adını söylemiş kadınla benim dr arkadaş çıktılar iyi doktordur falan demiş benim görmeme gerek yok demiş,açıkçası içim rahatladı,uzmanlıklarını beraber yapmışlar

canım senin adına çok sevindim ne güzel:KK16::KK16::KK16:

Canım sorun yoktur diye düşünüyorum olsa ararlardı herhalde...

Canım merak ettiklerini sor peki senin oğlanda ilerleyen haftalarda kısalma oldu mu belki ipucu verir sana...

Bir de 6 aylık ücretli izin varmış meclisim gündeminde doğru mudur sence olursa süper olur...

hadi yaaa ben hiç duymadım yeni bir haber mi bu?olsa ne iyi olur rapor peşinde koşmaktan kurtuluruz en azından o konuda kafamız rahat olur

hadi yaaa ben hiç duymadım yeni bir haber mi bu?olsa ne iyi olur rapor peşinde koşmaktan kurtuluruz en azından o konuda kafamız rahat olur

Canım başka topikte duydum ama internete baktım bir şey yazmıyor...:KK50:

Ablanın da inşallah güzel haberleri gelir... Senin de için rahatlamış...

canım memlekete olduda gitti nasıl gidicen:44::44:uçakla olsa yasak otobüslede yasak ozaman bebek nasip olursa kaç haftalık olucek ne kadar jhaklısın biliyormusun benimde korktugum haftalar 18 ve 20 :18::18::18:işşallah bundan sonra herşey güzel olucek dicez ben hamile kalırsam hep şöyle düşünücem herşey yolunda gidicek bu sefer bebegimi sag saglim alıcam kucagıma dicem olunsuz düşünmek istemiyorum artık yoruldum :KK14::KK14:

allah allah tutmayın beni:KK52::KK52::KK52:şimdiden özür diliyerekten patlatıyorum şaplagı :KK57::KK57::KK57::KK57:bir daha yapıcanmı süle çabuk:KK20::KK20::KK20:bu sana ders olmuştur bir daha yap o çırpı bacaklarını kırarım çırpıysa eger:KK1::KK1::KK1::KK1:

Canım normalde sıvı gelişim olmasaydı ve ben hatayda olsaydım 2 haftada bir uçakla geleceksin demişti. Okul dönemi 28 haftalık olacağım belki izin verir. Ama eşimin planı şu sen burada doğum yap annen baban gelsin Hataya. Eşim de yanımda olmaz tabi ama ne yapalım...

Bir de büyük oğlumda 29. haftada 4 cm açılmam vardı, erken doğan 25 te doğdu şimdi 20-21 lerden korkuyorum...
Sen de ümitsiz olma...

Canım normalde sıvı gelişim olmasaydı ve ben hatayda olsaydım 2 haftada bir uçakla geleceksin demişti. Okul dönemi 28 haftalık olacağım belki izin verir. Ama eşimin planı şu sen burada doğum yap annen baban gelsin Hataya. Eşim de yanımda olmaz tabi ama ne yapalım...

Bir de büyük oğlumda 29. haftada 4 cm açılmam vardı, erken doğan 25 te doğdu şimdi 20-21 lerden korkuyorum...
Sen de ümitsiz olma...

ben derimki hiç riske atma sıpamı ne olur bak olan bize oluyor allah korusun 2 haftada bir uçak demiş para olur olmaz uçaga vericegin parayı başka şeylerde kullanırsın canım :KK16::KK16:dogum et git rapor alabilirisin degilmi bebek yüzünden :44::44:eşin hakılı otur len oturdugun yerde:KK1::KK1:

Canım sorun yoktur diye düşünüyorum olsa ararlardı herhalde...

Canım merak ettiklerini sor peki senin oğlanda ilerleyen haftalarda kısalma oldu mu belki ipucu verir sana...

Bir de 6 aylık ücretli izin varmış meclisim gündeminde doğru mudur sence olursa süper olur...

bana ne dikildiği hafta ne de sonrasında rahim ağzı ölçümü ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi
hatta hiç alttan ölçüm bile yapılmadı :KK14:
sorun olsa aralar diyorsun ama bak senin riskin yüksek çıkmasına rağmen aramamışlar 4 lüde
dur ben bir arayayım gene

gayet olgun ve dolgundurlar cnm :KK9:

DUYAYDIN ablan icin cok sevindim.insallahrahim filmi filmi sonucuda iyi cikar ve hersey gonlunce olur.

SOFIKA dr kontrolunun iyi gecmesine sevindim.indallah ismail beyle olan gorusmendende guzel haberlerle gelirsin.

CHNB
Allah yardimcin olsun ev bays kalabalik.
Esin bencede hakli kendini riske atma.

HIDDENNISKO
Durumun netlemeden kendini yorma onemli olan bebeginin sagligi

BADE
ben kaplikayada oturuyorum.

Aksam gec saatlerde yazan bir arkadas vardi 24 haftalik hamile elim varip yazamadim morali daha cok bozulur diye.
hastanedeki dr yatirmam lazim ama yer yok diyor.bari bir ilac yaz kasilmalari engelleyici.umarim iyidir.allah iyi insanlarla ksrsilastirsin.

Sen de ümitsiz olma...

canım sen okullarda açıldığında çalışmayı düşünüyor musun?ben rapor alırsın sanıyordum

Doktor istemezse kürtaj yapmayacakMeltem ÖZGENÇ / ANKARA18 Temmuz 2012Bakanlar Kuruluna sunulan kürtaj taslağının ayrıntıları ortaya çıktı. Buna göre, sağlık personeline kürtaj yapmama hakkı tanınacak, anne ve baba adayını kürtajdan vazgeçirmek için çalışma yapılacak, 4 gün düşünme süresi verilecek.-Sağlık personeline kürtaj yapmama hakkı tanınacak

-Anne ve baba adayına ikna çalışması yapılacak

-Kürtajdan vazgeçmeleri için 4 gün düşünmesi istenecek

-Kürtajda 10 hafta sınırı korunacak, sınırı geçenin cezası artacak

-“Ertesi gün hapları” ücretsiz verilecek

En büyük tartışma konusu olan kürtaj süresinde ise bir değişiklik öngörülmüyor. Kürtajın azaltılması için bu tedbirleri düşünen iktidar, doğumu özendirmek için de ücretli iznin 6 aya çıkarılması gibi yeni haklar getirilmesini planlıyor.

Yeni döneme kaldı

Kamuoyunda büyük tartışma yaratan düzenlemenin TBMM tatile girmeden önce çıkarılacağı da bildirilmişti. Ancak gerek kamuoyundan yükselen tepki, gerekse hazırlık çalışmalarının uzaması ile konu, yeni döneme kaldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önceki gün Bakanlar Kurulu’na yasa taslağına ilişkin sunum yaptı. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu sunumun tasarı haline getirilmesini tavsiye ettiğini açıkladı. Bakanlar Kurulu’na yapılan sunuma göre, taslak özetle şu hükümleri içeriyor:

Ücretsiz ertesi gün hapları

Sağlık personeline istemli kürtaj konusunda görevden çekilme hakkı tanınacak. Üreme sağlığındaki gelişmeleri takip ederek politika oluşturulmasına katkı sağlayacak “Üreme Sağlığı Yüksek Kurulu” kurulacak, “ertesi gün hapları” ücretsiz verilecek.

10 hafta sınırı korunacak

Güvenli gebelik sürecini oluşturmak için bütün aile sağlığı merkezlerinde gebeliğin erken tespitine yönelik hassas testler yapılacak. Kadının hamileliği daha erken fark etme ihtimalinin az olması nedeniyle kürtajda 10 hafta sınırı korunacak. İstek üzerine gebelik sonlandırılmadan önce anne adayı veya çiftlere bir heyet tarafından danışmanlık hizmeti verilecek. Anne adayının ve çiftlerin kararlarını gözden geçirme süreleri gebeliğin 10’uncu haftasını geçmemek kaydıyla 2 ila 4 gün olacak.

İlaçlar denetlenecek

İstemli düşük amacıyla kullanılan ilaçlar kontrol altına alınacak ve güvenli kullanımı sağlanacak. Kürtajı sadece kadın doğum uzmanları yapabilecek. 10 hafta üzerindeki gebeliklerin sonlandırılmasında eğitim hastaneleri ve sağlık kurullarına yetki verilecek. Kürtajda tıbbi zorunluluk halleri somutlaştıracak.

3 yıla kadar hapis

Tıbbi zorunluluk olmadan 10 haftanın üzerinde kürtaja izin veren kadına 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek (Bu, mevcut durumda 1 yıla kadar hapis ve adli para cezası).

SGK yardımı

Nüfus planlaması kanunu ve tüzüğü kaldırılacak, bunun yerine Üreme Sağlığı Hizmetleri Kanunu çıkarılacak. Ağrısız doğum hizmeti yaygınlaştırılacak. Bu hizmet için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeterli ödeme yapması sağlanacak. Üreme sağlığı ile ilgili etkin bir danışma hattı oluşturulacak.

Doğum ve süt izni artacak

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2’nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.

Ensestte söz hâkimde

Ensest sonucu oluşan gebeliklerin sonlandırılmasında veli veya vasi izni aranmayıp hâkim kararına göre işlem yapılacak. Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi 6 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak (Mevcut yasada ceza, üç yıldan 8 yıla kadar hapis öngörüyor).

canım sen okullarda açıldığında çalışmayı düşünüyor musun?ben rapor alırsın sanıyordum

Yok canım düşünmüyorum da oğlumun okulu eylülde açılıyor ya zor olur diye aslında gitmek isterim orada da ytarım ama risk varsa zaten gidemem... Eşim de sen istanbulda kal diyor...

CHNB
Allah yardimcin olsun ev bays kalabalik.
Esin bencede hakli kendini riske atma.

Aksam gec saatlerde yazan bir arkadas vardi 24 haftalik hamile elim varip yazamadim morali daha cok bozulur diye.
hastanedeki dr yatirmam lazim ama yer yok diyor.bari bir ilac yaz kasilmalari engelleyici.umarim iyidir.allah iyi insanlarla ksrsilastirsin.

Sağ ol canım ben de merak ettim...

ben derimki hiç riske atma sıpamı ne olur bak olan bize oluyor allah korusun 2 haftada bir uçak demiş para olur olmaz uçaga vericegin parayı başka şeylerde kullanırsın canım :KK16::KK16:dogum et git rapor alabilirisin degilmi bebek yüzünden :44::44:eşin hakılı otur len oturdugun yerde:KK1::KK1:

Canım para meselesini geçtim ben. Okul açıldığında zaten 2 ay öncesi hakkım çok yaklaşıyor onu kullanacağım doğum sonrası 2 ay sonrası Allah kerim...

chnb evet duydum bende 6 ay ücretli izni
ve verilmesi gerektiğini düşünüyorum, hem 3 tane doğur diyorlar, hem kürtajı yasaklıyorlar hemde izin yok, para yok
bazı şeyleri iyileştirecekler ki insanlar çocuk doğusun doğurduğu çocuklara hakkıyla bakabilsin

ama henüz yasalaşmadı
umarım en kısa zamanda yasalaşır

il içi tayinler de başladı bu arada bilmiyroum isteyecek msiin ama

az önce nil hanım aradı moralim cok bozuldu 517/1 çıkmış risk
düşük bir risk değildir dedi
2000/1 üstü az risklidir dedi
4lü test yapılacakmış arda bey gelince karar verir dedi
ne demek şimdi bu ya????

chnb evet duydum bende 6 ay ücretli izni
ve verilmesi gerektiğini düşünüyorum, hem 3 tane doğur diyorlar, hem kürtajı yasaklıyorlar hemde izin yok, para yok
bazı şeyleri iyileştirecekler ki insanlar çocuk doğusun doğurduğu çocuklara hakkıyla bakabilsin

ama henüz yasalaşmadı
umarım en kısa zamanda yasalaşır

il içi tayinler de başladı bu arada bilmiyroum isteyecek msiin ama

Canım ben istemem zaten bu okuluma 1 yıl oldu daha norm fazlalığından gitmiştim Allahtan iyi bir okul...

Canım inşallah yasalaşır o zaman nüfus patlaması olur bak...:KK9: Bakmışım ben bir yıl sonra 3. ye kız doğurmuşum...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Öğrendin mi testi? Bir de mail adresine iste göndersinler...

Eşim de geçen gün Arda beye mail attı demiştim ya... Arda bey de endokrine görünsün demişti eşim illa gidelim dedi Medipolde doç varmış ona yar:KK9:ına randevu aldım Allahtan biri randevu iptal etmiş yoksa haftaya çarşambaya kalacaktı...

ne demek şimdi bu ya????

Canım moralini bozma ben 115 sayfalık amniyosentez topiğini okudum. Dr ler şöyle açıklamış: Bir odada 517 hamile var. 517 hamileden birinin bebeği hastalıklı... Bende 4 lü işte 10 da 1 çıktı aklım çıktı. Bir de ense kalınlığında sorun yoksa pek bir şey olmuyor... Bir de istersen başka yerde tekrarlat diyeceğim ama bu sefer kafa karışıyor hangisi doğru diye... Bir de 10 da 1, 6 da 1 olup amniyosu temiz çıkan çok var. Hiç risk olmayıp sorunlu doğum yapan da...

Hangisi riskli çıkmış peki?

Canım moralini bozma ben 115 sayfalık amniyosentez topiğini okudum. Dr ler şöyle açıklamış: Bir odada 517 hamile var. 517 hamileden birinin bebeği hastalıklı... Bende 4 lü işte 10 da 1 çıktı aklım çıktı. Bir de ense kalınlığında sorun yoksa pek bir şey olmuyor... Bir de istersen başka yerde tekrarlat diyeceğim ama bu sefer kafa karışıyor hangisi doğru diye... Bir de 10 da 1, 6 da 1 olup amniyosu temiz çıkan çok var. Hiç risk olmayıp sorunlu doğum yapan da...

Hangisi riskli çıkmış peki?

ya aslında benim kanımı alırken hemşire damara tam girememiş biraz aktı durdu falan dedi
başka hemşireler geldi
dura dura mı aktı kan, bir daha alalım mı diye konuştular
kıllanmıştım ozaman

olmazsa tekrarlatsam mı burda bir yerde
bana kombine, yani hepsinin ortalaması olanın oranını söyledi
ve tabiki de mailime gönderin dememe rağmen göndermediler :KK22:

ya aslında benim kanımı alırken hemşire damara tam girememiş biraz aktı durdu falan dedi
başka hemşireler geldi
dura dura mı aktı kan, bir daha alalım mı diye konuştular
kıllanmıştım ozaman

olmazsa tekrarlatsam mı burda bir yerde
bana kombine, yani hepsinin ortalaması olanın oranını söyledi
ve tabiki de mailime gönderin dememe rağmen göndermediler :KK22:

Gönderirler sanırım... Canım neyin kombinesi? Trizomi13, 18,21 bunların hangisinin?:44:

Sanırım demediler...
Canım biliyorsun ben yenilettim farklı çıktı hangisi doğruydu ben 2. ye inanmak istedim...

kizlar bu haftada bel agrisi normalmi ayagimin altina yastik koyup yatiyorum bebek asagida bide pzrtsi ayrintiliya girdim kotu bisey olsa soylerdi dr demi kizlar

ne demek şimdi bu ya????

Arkadaşım moralini bozma hemen.Önce bir doktorunla görüş,sonrada istersen yeniden yaptır.içini ferah tut sen Allahın izniyle bişey olmaz.

$ikili.jpg

kızlar mail attılar
sonuçlara bir bakarmısınız

X